fbpx

הוט פייבר בוקס Hot Fiberbox

ממיר dtt לעסק

הוט פייבר בוקס  Hot Fiberbox– סקירת מוצר

 

הוט השיקה ממיר משולב מתקדם ביותר לשירותי טריפל לבית בשם פיברבוקס.

 

האם זה הזמן המתאים לרכוש את הפיברבוקס?

 

חברת הכבלים הוט, במסגרת ההתאמות של מוצריה ושירותיה לכלל הנעשה בחברות הכבלים בקבוצת Altice (בבעלות פטריק דרהי), השיקה בתחילת מרץ 2014 קופסה רב תכליתית חדשה לבית הלקוח: HOT FiberBox – "שער מדיה ביתי" המספק מספר שירותים: ממיר HD מקליט, מודם טלפון קווי, נתב רשת קווי ו-WiFi משולב ב"מדיה סטרימר" הנשלט גם ע"י הסמארטפון (במכשירי אייפון ואנדרואיד).

 

המכשיר המשולב תחת השם FiberBox Hot הוא למעשה מכשיר מחברת LaBox, שמקורו בצרפת. הוא יוצר לפי הזמנת חברת Numericable (חברת הכבלים הגדולה בבעלות פטריק דרהי בצרפת), עם ממשק משתמש, שעבר התאמה לעברית עבור הוט. המכשיר מגיע לשוק במטרה לשדרג את היכולות של משתמשי שירותי חברת הוט, בעיקר משתמשי ה-Triple ולהחליף בהזדמנות זו את הממירים הישנים יותר הקיימים בבית הלקוח, דוגמת הממיר Magic HD ומודם-נתב בשם HOT BOX.

 

ממיר dtt לעסק

קבוצת הוט ניצבת כיום בתחרות קשה מול כמה חלופות אטרקטיביות הקיימות למשתמשים הביתיים בעולם שירותי הטלוויזיה:

 

א. חברת Yes. לחברת Yes אין פתרונות Triple כמו להוט (בגלל "ההפרדה המבנית" בקבוצת בזק, הפרדה מבנית שתיעלם לאחר הפעלת "שוק הסיטונאי"). אולם, לחברת YES יש שירותי טלוויזיה רב-ערוצית מתקדמים ובכלל זה שירותי Multiroom, שירותי הקלטה מרחוק ושירותי Mobile (מה שמכונה TV Anywhere). שירותים אלו מבוססים על העובדה, ש-YES עברה לשירותי IP בטלוויזיה (על רשת האינטרנט), במקום (ובמקביל) לשירותי הלוויין. כך, שהלקוח של YES יכול לקלוט את השידורים על כל מסך בכל מקום (מעל לרשת האינטרנט הנייח או הנייד). מבחינת עלות לצרכן, המחירים של שירותי YES די דומים לאלה של הוט. אולם, כאמור, ל-YES אין שירותי Triple כל עוד "ההפרדה המבנית" חלה על קבוצת בזק.

 

ב. שידורי "עידן +" החינמיים. בקרוב יתרחבו שירותי "עידן +" מ-6 ל-18 ערוצים, מהם כמה ערוצים ב-HD וכן כל ערוצי הרדיו הישראליים (באיכות טובה), כולם בחינם. ממיר HD ל"עידן +" עולה סביב ה-200 ₪ חד פעמי. הקליטה ברוב שטח הארץ די טובה, כך שמי שלא רוצה לשלם על שירותי טלוויזיה – זו חלופה טובה עבורו.

 

ג. "טלוויזיות חכמות" – SmartTV. יש כיום מגוון רחב של "טלוויזיות חכמות" המכילות בתוכן יכולת לקלוט ערוצי טלוויזיה וכן וידיאו מהאינטרנט ובנוסף את שידורי "עידן +". בד"כ יש בטלוויזיות הללו ממשק משתמש של אנדרואיד, שניתן לתפעול די בקלות, כולל קישור לסמארטפון מסוג אנדרואיד. ישנם שירותים מקוונים (על רשת האינטרנט) המיועדים לטלוויזיות החכמות הללו, למשל השירותים של: סמסונג (המתקדמים ביותר וכוללים VOD מלא), סוני, LG ועוד. העלות הראשונית של "טלוויזיות חכמות" מעט יותר גבוהה מטלוויזיות שאינן כאלו.

 

ד. עולם ה- Streaming. יש כיום מגוון רחב ביותר של "מזרימי מדיה" – Streamers מהאינטרנט, מהמחשב ומהסמארטפון טאבלט היישר אל מסכי הטלוויזיה. הלהיט בשוק העולמי (וגם בישראל) הוא Chromecast של גוגל, שעולה 35 דולרים בלבד. המכשיר מגיע בתצורת אצבעון USB קטן (בחיבור HDMI לכל טלוויזיה), ומספק יכולות רבות למשתמשים בו. ניתן לשלוט בו על מסך הטלוויזיה או באמצעות טאבלט או סמארטפון. ל-Chromecast יש מתחרים רבים בשוק במגוון מחירים רחב ובמגוון יכולות המשתנה בין הפתרונות הרבים שיש בשוק.

 

ה. צפייה בטלוויזיה במחשב (או בסמארטפון טאבלט). ברשת האינטרנט יש שירותי טלוויזיה ו-VOD רבים, כולל ישראליים, רובם בחינם. כ"כ, ניתן להתחבר לשירותים כאלו בחו"ל על רשת האינטרנט (כולל שירותים חסומים למדינות זרות, ע"י שימוש בתוסף ישראלי על הדפדפן בשם Hola, שמבטל את הזיהוי של המשתמש כישראלי). ניתן להירשם לשירותי טלוויזיה על האינטרנט כמעט בכל מקום בעולם. עם תחילת שירותי IBC (סיבים עד הבית) בישראל, שירותי טלוויזיה על האינטרנט יהפכו ליותר פופולריים, בעיקר בגלל רוחבי הפס הטובים יותר על רשת הסיבים, שתיפרס בארץ. 

 

 שירותי תקשורת משולבים טלוויזיה טלפון אינטרנט

מה יש בהוט פיברבוקס?

HOT FiberBox היא "קופסה חכמה" המחברת בין כל עולמות הטריפל של הוט: טלוויזיה, אינטרנט וטלפון ומכילה בתוכה: ממיר-מקליט HD מתקדם, מודם אינטרנט התומך במהירות עד Mb 200 (טרם ברור מתי הוט תחל לספק 200 מגה), ראוטר אלחוטי ומודם טלפון. בנוסף, הקופסה כוללת מגוון שירותים חדשים כמו: מדיה סנטר ו-Blu-Ray.

 

הוט פתחה אתר הסברה והדרכה לפיברבוקס (כאן). המכשיר החדש מסופק עם שלט-רחוק מתקדם בשם HOT WAVE, אם כי ניתן להפוך כל סמארטפון טאבלט לשלט רחוק של המערכת.

 

הקופסה החדשה מחברת בין כל השירותים והמכשירים הניידים בבית ובכך היא מאפשרת לצפות בכל התכנים על מסך הטלוויזיה: תכני HOT, התכנים ברשת האינטרנט (YouTube) והן בתכנים האישיים במחשבים ובמכשירים החכמים (סרטים, מוזיקה, תמונות).

 

להלן פירוט של מגוון שירותים חדשים הקיימים ב- HOT FiberBox:

 

• ממשק משתמש חדשני ונוח מאוד להפעלה, שמנגיש את כל התוכניות, הסרטים והאפליקציות – VOD, Start Over, Start next בצורה מהירה, ידידותית וויזואלית.

Media Center: גישה מהירה ונוחה ממסך הטלוויזיה לכל קבצי המדיה האישיים המאוחסנים על גבי המכשירים השונים ברשת הביתית: תמונות, וידיאו ומוסיקה (בעל יכולות דומות ל- Streamer). לדוגמא: ניתן לשתף סרטונים ותמונות מהטלפון החכם, להקרין על הטלוויזיה, או להשמיע קבצי מוסיקה המאוחסנים במחשב האישי על גבי הטלוויזיה בסלון.

PIP) Picture In Picture) – צפייה ב-2 ערוצים במקביל. שימושים נפוצים אפשריים: מעקב אחרי 2 משחקי כדורגל במקביל, זפזופ בין ערוצים בעת המתנה לסיום הפסקת הפרסומות וכד'.

Start next: לקוחות HOT נהנים מאפשרות להתחיל לצפות מהתחלה בתוכנית הנוכחית, בתוכנית הקודמת וכן בשירות חדשני Start next המאפשר לקפוץ בזמן ולהקדים את הצפייה בתוכנית הבאה. השירות זמין רק בחלק מהערוצים ומצריך מנוי לשירותHOT VOD.

YouTube: אתר הווידיאו הגדול בעולם מותאם ונגיש ישירות ממסך הטלוויזיה. ניתן להפעיל את הממשק על המסך או מהסמארטפון טאבלט.

• אפליקציית שלט HOT Remote: ניתנת להורדה חינם מה-App store / Play Google ומאפשרת לשלוט ב-HOT FiberBox באמצעות הסמארטפון טאבלט של המשתמש במקום דרך השלט-רחוק.

יכולות הקלטה משודרגות: הקלטת 2 תכניות בו-זמנית וצפייה בערוץ נוסף במקביל. כך, המשתמש לא יפספס תוכן שהוא אוהב. למכשיר דיסק קשיח של 500 ג'יגה להקלטת סרטים.

• נגן Blu-Ray: ה-HOT FiberBox כולל הכנה להוספת נגן DVD מתקדם של Panasonic באמצעותו ניתן לצפות בסרטים ולשמוע מוסיקה באיכות הטובה ביותר. הנגן תומך בפורמטים מתקדמים כמו תלת-מימד ו-HD. הנגן כרוך בתשלום נוסף וניתן להתקין אותו באופן עצמאי בתוך הפיברבוקס.

 

בנוסף, יש במכשיר יכולות נלוות, למשל: שירות תא קולי מתקדם המאפשר ליהנות מתא קולי רגיל ובנוסף לקבל הודעות קוליות והודעות פקס ישירות לדואר האלקטרוני של המשתמש.

 

חיבור מחשבים הנמצאים בחדר אחר מאשר בו מצוי הנתב נעשה באמצעות רכיב חיבור על החיווט הקווי בבית, חיבור הנקרא בשם MoCA (ר"ת: (Multimedia over Coax Alliance. ה-MoCA מאפשר לחבר באמצעות כבל רשת מחשב הנמצא בחדר המרוחק מנתב ה-HOT FiberBox.

 

מכשיר הפיברבוקס הנוכחי מסופק בטכנולוגיית 1.1 MoCA התומכת בהעברת מידע במהירות של עד 100 מגה לשנייה, שהוא קצב מתאים לאינטרנט במהירויות גבוהות, הזרמת מידע באיכות HD ועוד. כשהוט תספק 200 מגה, זו תהיה מגבלה (אלא אם המכשיר ישודרג ל- MoCA 2.0 התומך ברוחבי פס של עד 1 ג'יגה. כרגע אין תכנית שדרוג כזו). החיבור מבוסס MoCA הוא מסוג Plug & Play, כך שלאחר התקנת שני רכיבי ה-MoCA בשני צדדי החיבור, יבוצע חיבור של המחשב בחדר האחר באופן אוטומטי ואין צורך בהגדרות נוספות.

 

כמה זה עולה?

הקופסה החכמה אינה מסופקת בחינם. היא מסופקת בחינם רק ללקוחות העילית של הוט (המשלמים מעל ל- 399 ₪ בחודש). בכל מקרה, עלות התקנת הקופסה החכמה הינה 350 ₪ בעלות חד-פעמית לכולם. ניתן לפרוס עלות זו ל-6 תשלומים בסך 58.3 ₪.

מחירה של הקופסה למנויים בתוכניות רגילות הוא 60 ₪ לחודש (המחיר כעת בתקופת מבצע, בהמשך השנה: 80 ₪ לחודש), למנויי "טופ" המשלמים 282 ₪ לחודש המחיר הוא 30 ₪ לחודש.

 

לקוח חדש של הוט יכול לבחור בחבילת טריפל FiberBox ולקבל במחיר של 399 ₪ לחודש: טלוויזיה עם כמעט כל הערוצים כולל קופסת פיברבוקס, אינטרנט של 100 מגה (תשתית) וטלפון עם שיחות ללא הגבלה.

 

בנוסף, מי שמעוניין להפעיל את היכולות של Start next צריך להיות מנוי על שירותי ה-VOD של הוט ב-29.9 ₪ לחודש. מי שמעוניין ב-Blu-Ray ישלם תוספת על הנגן – 670 ₪. אם הלקוח מעוניין להשאיר אצלו את הממיר המקליט Magic HD (בגלל שיש בו סרטים מוקלטים שילכו לאיבוד אם יחזיר את המכשיר ויחליף אותו בפיברבוקס), ישלם עוד 20 ₪ לחודש. אגב, אם הלקוח מאבד או שורףמשמידמקלקל טוטלית את הממיר פיברבוקס, העלות שהוא צריך לשלם להוט היא 1,625 ₪.

 

טיפ

מומלץ, בטרם רכישת הפיברבוקס, לבדוק אצל חברים שכנים מכרים, שיש להם מכשיר כזה, אם הם מרוצים ממנו ומיכולותיו. מכשיר מתקדם חדש מועד לתקלות, וייתכן שניתן ללמוד מהתקלות והקשיים הקיימים אצל אלה שכבר משתמשים במכשיר, אם אכן זו רכישה כדאית. בנוסף, באינטרנט יש חוות דעת של משתמשים, שניתן לבחון אותן בזהירות (סביר להניח שחלק מהן "מושתלות" ואינן נכונות או מדויקות).  

 

שורה תחתונה:

 

לקוחות צריכים לגלות "צרכנות נבונה" לפני בחירת מכשיר פיברבוקס מתקדם לבית, מאחר שמדובר בהוצאה לא קטנה. יש לבחון כל חלופה בשוק למי היא מתאימה ומה היישומים והשימושים בה לטובת המשתמש, שימושים, שישיגו את החיסכון בשירותי טלוויזיה בכבלים / לווין הגדול ביותר בהוצאות, תוך התאמה מרבית לצרכי המשתמש. השוק רווי מתחרים והכוח אמור להיות בידי הלקוח. אין ספק, שהתחרות והשפעותיה מאפשרות לשדרג את השירותים בפחות עלויות. אך בצד זה, חייבים לשלוט בהוצאות הכרוכות בשימוש בשירותי הטלוויזיה ולא ליפול למלכודות הקיימות כיום.

 

אנו נמשיך לעדכן את לקוחותינו בכל מבצע חדש בשוק התקשורת

נמאס לך לשלם עבור שירותי טלוויזיה יקרים?  – לחצו להשוואת מחירים.

 

 הוט פייבר בוקס: מהפכת ה- HOT FIBER BOX:

 

 

פריים טיים: הצצה ראשונה לממיר ה-FiberBox: 

 

פוסטים נוספים