fbpx

טלפון סלולרי ישראלי בחו"ל – איך לקבל ולהוציא שיחות בכל מקום בעולם בטלפון אחד, מבלי להחליף SIM?

הום סלולר / H-Mobile- מפעיל סלולרי וירטואל

טלפון סלולרי ישראלי בחו"ל

 

✅ הנוסעים לחו"ל, לרבות אנשי עסקים, מוצפים כיום בשפע של הצעות לקבל שירותי טלפוניה בחו"ל, גם עם מספר ישראלי.

 

הבעיה: כדי לקבל את המחירים הכי אטרקטיביים יש צורך להחליף ל- SIM מקומי עם מספר מקומי. זו שיטה לא נוחה לרוב הישראלים ובמיוחד לאנשי עסקים. יש כיום פתרונות חדשים גם בתחום זה.

 

✅ איך בוחרים בספק המתאים ביותר לשירותי טלפוניה בחו"ל מבלי ליפול בפח?

 

כיום, בעת שהותם בחו"ל, אנשי עסקים ועובדים אינם מוכנים להמשיך ולשלם על שירותי התקשורת את המחירים המטורפים, שהיו בעשור הקודם, מה שמכונה "הלם החשבונית". השיטות הישנות של Call Back ו-Call Through מזמן לא אטרקטיביות והן נזנחו ע"י רוב השוק, גם בגלל רמת האמינות הנמוכה של השיטות הללו.

התחרות החריפה בתחום שירותי הנדידה הסלולריים (Roaming) בחו"ל מציגה מגוון רחב של פתרונות לישראלי הנודד לצרכי עסקיו (או לבילוי). השאלה הייתה ונשארה: איך בוחרים בפתרון סלולרי בחו"ל תוך שמירה על המספר הישראלי גם כשנמצאים הרבה בחו"ל ולא משלמים את המחירים הגבוהים, שחברות הסלולר הישראליות (והחברות המתחרות המספקות שירותי נדידה – Roaming) דורשות, כדי לקבל שירות בכל העולם?

בשנים האחרונות, כחלק מ"מהפכת הסלולר" (שהתרחשה בישראל והמתרחשת ברוב מדינות העולם, במיוחד באירופה), הייתה התפתחות משמעותית בכל הקשור למחירי סלולר בנדידה (Roaming) כשיוצאים מישראל עם מכשיר הסלולר הישראלי. ההתפתחות הזו נוגעת גם למגזר הפרטי וגם למגזר העסקי. ההתפתחות הזו משנה את התחרות, שהתפתחה בשוק בעשור הקודם, לגבי תחום הנדידה הסלולרית. החלק המעניין בהתפתחות הזו: אין צורך לוותר על המספר הסלולרי הישראלי אם רוצים לחסוך בהוצאות הסלולר בחו"ל.

עד תחילת העשור הנוכחי, הדרך הטובה ביותר לחסוך בהוצאות סלולר בעת שנמצאים בחו"ל הייתה רכישת SIM מקומי, במבצע אצל ספק סלולר מקומי בארץ בה נמצאים (בחו"ל), או רכישת סים בינלאומי (המתאים לכמה ארצות). יש כל הזמן מבצעים של ספקי שירות בישראל ובחו"ל, שמוכרים ללקוחות, טרם הנסיעה, סים זר במחיר הנראה אטרקטיבי. בשדות התעופה ובקיוסקים במדינות רבות בעולם ניתן לרכוש סים מקומי במחיר מאוד אטרקטיבי.

אולם, הכנסת SIM זר למכשיר הסלולר גוררת אחריה צורך להודיע לכל אנשי הקשר, שיש לבעל המכשיר מספר חדש (וזר). אחרת, הם לא ימצאו דרך ליצור קשר עם הנמצא בחו"ל עם מספר חדש וזר. כמובן, ניתן לבצע "הסטת שיחות" ("עקוב אחרי") מהמספר הישראלי למספר הזר. אולם, העלות של השיחה המוסטת הזו (בגלל ניתוב השיחה ליעד בחו"ל), לא תמיד זולה. זאת, כי ההסטה הזו מייקרת את השיחות עבור המחייגים (וגם עבור מקבל השיחה). כך, שמדובר בסה"כ בשיטה בזבזנית מנקודת ראות כלכלית ודי מסורבלת, שלא מביאה חסכון משמעותי בהוצאות התקשורת בעת שנמצאים בחו"ל.

סלולר מחו"ל

לקבלת הצעת מחיר עבור טלפון סלולרי ישראלי בחו"ל ישירות למייל – השאירו פרטים כאן 

הגישה החדשה לשימוש של טלפון סלולרי ישראלי בחו"ל של חברת SSL-Calls:

 

חברת SSL-Calls מחולון, יצאה לשוק בגישה האומרת ללקוחותיה כך: תמשיך להחזיק במספר הישראלי שלך בסמארטפון ותוסיף לו מספר מקומי מ-130 מדינות ברחבי העולם (לפי הצורך שלך בעת היציאה שלך לחו"ל). זאת, מבלי להחליף SIM.

המערכת תומכת בשיחות קוליות רגילות ולא בשיחות VoIP הקיימות בפתרונות מתחרים, שאיכותן מאוד נמוכה, ומספקת יכולת לקבל מסרונים, הודעות בתא קולי ולגלוש בעלות מקומית ב-130 מדינות ברחבי העולם. זאת, ללא כל נגיעה או איזה שינוי ברשימת "אנשי הקשר" הקיימת בסמארטפון ומבלי להחליף SIM. הפתרון מסופק באמצעות אפליקציה (יש גרסאות ל-iOS ולאנדרואיד), האפליקציות פותחו ע"י Rovux Group Holdings, שהיא חברת הזנק ישראלית הרשומה בהונג-קונג.

היתרונות בפתרון הזה:

 • שיחות מוצפנות בכל העולם (רמת הצפנה של AES256).
 • מספרים מקומיים בכ-130 מדינות ברחי העולם.
 • אין כל צורך להחליף SIM.
 • מחיר אטרקטיבי לשימוש במכשיר הסלולרי בכל מדינה. אין התחייבות ואין עלות חודשית (כמו בפתרונות המתחרים).
 • ניתן לרכוש קרדיט על כל קו לכל מדינה בנפרד. זאת, לשליטה מרבית על הוצאות ה-Roaming.
 • מדובר בשירות של Self Service מלא עם אפשרות לביצוע ניוד בלי צורך להתקשר או לפנות למפעיל הקולט.
 • אין עלויות Roaming בינלאומיות של ספקי התקשורת הישראליים (שהמשתמש מנוי בהם בישראל).
 • המערכת תומכת גם בשימוש עסקיים וגם בשימושים פרטיים וניתן לבצע הפרדה בין השימושים.
 • שיחות נכנסות יכולות להיות מוסטות גם למספר קווי בישראל (או למספר נייד אחר).
 • רכישת המספר הזר והקרדיט על המספר הזה נעשים ישירות מתוך האפליקציה. אין חוזים, אין התחייבויות ואין כל עלות נוספת. ניתן להתקשר לכל מספר בעולם ולשלוח מסרון לכל מספר בעולם, בחיוג רגיל כפי שהמשתמש רגיל להשתמש במכשיר שלו בישראל.
 • יכולות נלוות לכל קו: תא קולי, יכולת לשיחות ועידה, יכולת שיתוף קבצים ועוד יכולות הנמצאות בפיתוח.
 • המערכת תואמת למערכת "המספר הנוסף" המסופקת ע"י סלקט תקשורת (מפעיל MVNO ה"רוכב" על הרשת של חברת פלאפון). הייחוד בגרסה זו הוא, שפותחים בשירות חדש זה את האפשרות בפני הלקוחות לבצע ניוד של מספר קיים שלהם אל רשת סלקט תקשורת באופן עצמאי ישירות מהיישום. כך, שהם יכולים לשייך מספר טלפון נייד קיים, שישמש אותם כ"מספר הנוסף" ברשת של סלקט תקשורת, כלקוחות של סלקט תקשורת.
 •  כל מי שיש לו סים רדום, או מספר כלשהו, שקיים אך בקושי בשימוש והוא משלם עליו בחבילה חודשית קבועה, הלקוח הזה יכול לנייד את הסים הרדום הזה למערכת החדשה, למשל ל"מספר הנוסף" של סלקט תקשורת, ואז הלקוח יכול להשתמש בגרסת הפרימיום של SSL-Calls  (ו60 דקות או 60 הודעות SMS לחודש ללא עלות). כך, הלקוח יכול בעצם "לחנות" במערכת החדשה בחינם וללא כל התחייבות או עלות חודשית, במקום לשלם למפעיל הסלולרי שלו על מספר רדום, או על מספר שאין בו כמעט שימוש.

בשירות החדש מדובר על חוויית משתמש ואיכות קול דומה למה שהמשתמש רגיל אליו מהספק הרגיל שלו. ההנחה של היזמים היא, שאם הלקוח מרוצה מספק התקשורת שלו, אזי הוא יישאר אתו ובאיכות שלו, גם בנדידה, מבלי לשלם על הנדידה הזו לספק הקבוע שלו.

בנוסף, יישומי ה-VoIP הקיימים, לא נותנים ללקוחות שלהם אפשרות לנייד מספר קבוע ולהפוך אותו למספר הנייד שלהם בכל העולם.

מודל החיוב של השירות החדש מתבסס על מחיר למספר ולא לשיחה, כי השיחות ממילא נמצאות בחבילת "הכל כלול" של המשתמש בישראל.

 

טלפון סלולרי ישראלי בחו"ל

האם יש עוד ספקים למספר טלפון ישראלי בחו"ל?

 

יש כיום כמה חלופות וללא ספק הפופולרית ביותר כיום היא החלופה של בזק, במיוחד לעסקים ולארגונים שלא מעוניינים להיות תלויים בסטארטאפ דוגמת SSL-Calls. אולם, בזק אינה שחקן יחיד במגרש הזה של שיחות מחו"ל לישראל ונסקור כאן בקצרה כמה מהחלופות, כשהחלופות של בזק הן (כאמור) המובילות בשוק הזה:

א. פתרון Bphone של בזק.

הפתרון הוותיק של בזק התקדם וכיום הוא פועל גם על כל רשתות הסלולר ברחבי העולם וגם על רשתות WiFi הנמצאות בהסכם עולמי עם בזק. לכן, מומלץ לבדוק היטב אם בארץ היעד ובמיקום הספציפי בו נמצאים, יש רשת WiFi, שבהסכם עם בזק (הבדיקה אפשרית גם באמצעות האפליקציה של בזק).

אפליקציית Bphone, שהיא שלוחה של קו הטלפון הביתי או העסקי, מאפשרת להתקשר מכל מקום בחיבור לאינטרנט אלחוטי (WiFi) או סלולרי בהתאם לתעריף הקו הביתי / עסקי של המנוי. כך, לא מפספסים שיחות ומקבלים שיחות נכנסות לקו הטלפון הביתי דרך האפליקציה ומתקשרים לכל יעד בישראל ללא צורך בהתקנת האפליקציה בצד השני. בנוסף, כל עסק קטן או משפחה מדברים וחוסכים (כמובן כאשר יש WiFi חופשי, אחרת יש להוסיף את מחיר ה-WiFi או הסלולר).

ניתן להתקין את האפליקציה על עד 4 מכשירים המחוברים באפליקציה על אותו קו טלפון יחיד (רק השלוחה הראשית מאפשרת קבלת שיחות נכנסות). תשומת לב, שבזק חתמה על הסכם נדידה לחו"ל עבור מנוייה המשתמשים בשירות Bezeq Free WiFi, הסכם המאפשר גלישה במעל 50 מיליון נקודות אלחוטיות ציבוריות ברחבי העולם, שהם חלק מרשת אינטרנט אלחוטית גלובלית. השירות הזה הוא חופשי ללקוחות פרטיים וכרוך בתשלום נוסף, די זול, לעסקים.

מכאן, שהשימוש ב-Bphone הוא חלופה מומלצת לשיקול לקוחות בזק בעת היותם בחו"ל. בכל מקום בו יש WiFi מומלץ לחפש WiFi חופשי. לחילופין ניתן להשתמש ב-Bphone על רשת האינטרנט הנייח או הנייד בחו"ל, אם יש חיבור חופשי או זול זמין בסביבה.

ב. פתרון של חברות ישראליות שיש להן שלוחות ושירות בחו"ל:

מדובר בפתרון אטרקטיבי נוסף ודי נפוץ לישראלי השוהה הרבה בחו"ל, שכולל רכישת מספר קווי ישראלי מספק שיחות בינלאומי המספק שירות + אפליקציה לסמארטפון המחוברת למספר ישראלי בקידומת 03.

שתי המתחרות הבולטות בתחום זה הן: Bezecom מבית בזק בינלאומי, שהתמזגה לאחרונה לתוך Bglobal (חברת בת של בזק עצמה) כך ששני השירותים הוותיקים הללו מסופקים מהיום תחת המותג Bglobal, ו-Local03 (מבית אומניטלקום). יש עוד כמה שחקנים דוגמת: אומניסים, TelAway, NET2CARD וסים-זול.

כך, השיחות מישראל מוסטות למספר הקווי הישראלי והשיחות בחו"ל נעשות על סים זר. כך גם ניתן להוציא שיחות סלולר מחו"ל ליעדים בישראל ללא הגבלה והשיחות בארץ היעד גם הן ללא הגבלה.

ב-3 הספקים המובילים בשוק הזה (Bezecom, Bglobal ו-Local03) הלקוחות מקבלים מספר בזק קווי בקידומת 03. בני המשפחה והמכרים בישראל יחייגו אל מספר הבזק הישראלי ויגיעו (לבית, למשרד, או לנייד בחו"ל) ממש כפי שהיו מתקשרים אל היעד בישראל. מבחינתם – זוהי שיחת בזק מקומית בתעריף מקומי. ניתן להשתמש בשירותים הללו מכל קו טלפון (לא צריך אינטרנט), החל מקו נייח בבית, במשרד או במלון ועד לטלפון נייד רגיל או סמארטפון, כשנמצאים בחו"ל. איכות השיחה תהיה תמיד מצוינת מכיוון שהיא מועברת דרך קווי טלפון רגילים. בחו"ל, מחייגים דרך מספר גישה מקומי, שמחובר לרשת בזק הישראלית. המחירים די זולים ובד"כ יש התחייבות חודשית. יש מגוון חבילות שיחה למתגוררים בחו"ל, כולל חבילות לאנשי עסקים הנוסעים הרבה לחו"ל, שיחות לישראל ללא הגבלה ומגוון חבילות דקות מותאמות לצרכים של כל ישראלי הנמצא בחו"ל.

ג. שיטת ה-Dual SIM.

יש כאן כמה אפשרויות:

1)  2 סימים, אחד ישראלי ואחד זר במכשיר אחד. זה דורש, שהסמארטפון יוכל לקלוט 2 סימים (יש כמה מכשירים כאלה בשוק). ניתן לרכוש או להשכיר מכשיר כזה לקראת הנסיעה. פתרון לא כל כך פופולרי מסיבות רבות.

2) סים אחד המחזיק בתוכו 2 מספרים: ישראלי וזר, והמספר הזר משתנה לפי הארץ בה נמצאים בחו"ל. השיטה הזו קרויה Dual IMSI והיא הוכרה ע"י הרגולטור לתקשורת בשוק האירופאי כשיטה הטובה ביותר והיעילה ביותר לשירותי נדידה. אולם, גישה זו לא כל כך פופולרית בישראל, בגלל התקלות הרבות הקיימות ביישום השיטה הזו בעת מעבר בין ארצות.

רוכש הסים בשיטה הזו צריך לבצע "הסטת שיחות" בין המספר המקורי שלו למספר החדש שעל הסים. הסטת שיחות כזו אינה עולה כסף, כי היא מתבצעת בישראל ואין חיוב על הסטת שיחה לחו"ל. מבחינת המחייגים אליו, הסטת השיחות הנעשית בשקיפות ולא מרגישים בה מ-2 הצדדים. יש לא מעט ספקים בתחום הזה, כולל כמה ספקי MVNO, רובם קטנים עד זעירים ולא בטוח, שהם מתאימים לאנשי עסקים הזקוקים לאמינות ורמת שירות גם כשהם בחו"ל.

 

ד. פתרון מתקדם בגישת ה-VoIP, שירותי ענן ו-WebRTC.

מדובר בפתרונות מתקדמים של עולם התקשורת. כרגע יש ספק תקשורת אחד בישראל, שמציע לשוק העסקי מגוון פתרונות מתקדמים כאלה וזו הלו-015. לחברה יש "רישיון אחוד" המאפשר לה לספק מגוון רחב של שירותים. זה חלק מפתרון מרכזיה וירטואלית בענן, ענן של החברה.

ה. שימוש ב-VoIP באפליקציות חברתיות דוגמת WhatsApp, מסנג'ר, סקייפ, WeChat, Hangout ועוד.

שיטה זו מאוד מתאימה למי שאיכות השיחה לא מפריעה לו (כתלות ברשת האינטרנט במקום בו נמצאים). מדובר בגישה העוקפת את רשתות התקשורת המסורתיות ומבצעת שיחות באפליקציות חברתיות נפוצות. לאפליקציות החברתיות הפרטיות יש גם גרסאות עסקיות, שמתאימות למי שזקוק ליכולות נוספות, שאינן באפליקציות הפרטיות דוגמת: תיעוד והקלטת שיחות, רמת אבטחה מוגברת ועוד.

חשוב לדעת, שהגלישה הסלולרית בחו"ל אינה זולה וגם (לרוב) אינה Unlimited כמו שיש בישראל. לכן, מומלץ להשתמש בשיטה הזו במקומות שיש חיבור WiFi חינמי. וזה קיים במקומות רבים בעולם, בעיקר בבתי מלון, שדות תעופה, מסעדות, חנויות ומרכזי קניות. יש גם ערים המכוסות ב-WiFi חינמי במימון העירייה או גוף ציבורי אחר.

טלפון סלולרי ישראלי בחו"ל

.

 

שורה תחתונה בתחום שירותי טלפוניה ניידים בחו"ל לעסקים:

השוק נמצא כיום בתזזית והכוח עבר לידי הצרכנים. בגלל שהכוח מצוי כיום בידי הלקוחות, אין להתפתות למבצעי שיווק מטעים, מבצעים, שבהם מוכרים סחורה ישנה בעטיפה חדשה ללקוחות העסקיים, תוך ניצול העובדה, שאין לרוב הלקוחות העסקיים את הידע המתאים להבחין, שמוכרים להם "סחורה ישנה" ואף יקרה, שפג תוקפה מזמן.

לכן נשאלות כאן השאלות:

 • מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בעסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור בבחירת פתרון של מספר ישראלי בחו"ל וחיוג במחירים מקומיים המתאים לצרכיך?
 •  מה אתה יודע על ההבדלים בין שיחות VoIP לשיחות רשת סלולרית רגילה? מה הגישה המתאימה לך ולצרכי העובדים שלך כשהם נמצאים בחו"ל?
 •  אם אתה כבר משתמש בפתרון של מספר ישראלי בחו"ל, ממה אתה לא מרוצה בשירות הזה? שתף אותנו.
 •  איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לחסוך בהוצאות התקשורת ע"י שימוש במספר ישראלי בחו"ל וחיוג במחירים מקומיים מהספקים המתאימים לצרכיך?

 

לקבלת הצעת מחיר עבור טלפון סלולרי ישראלי בחו"ל ישירות למייל – השאירו פרטים כאן 

טלפון סלולרי ישראלי בחו"ל – חגיגות העשור לבי-גלובל

 

פוסטים נוספים