fbpx

מערכות בקרה וביטחון – סקירת חידושים אחרונים של חברת לדיקו

מצלמות אבטחה מבוססות IP

מערכות בקרה וביטחון – סקירת
חידושים אחרונים של חברת לדיקו

 

מצלמות אבטחה חכמות משולבות במערכות בקרה וביטחון מתקדמות וחכמות הופכות לפתרון נדרש במציאות הביטחונית והחברתית הקיימת בישראל.

 

חברת לדיקו, שמייצגת, בין היתר, את חברת בוש (Bosch) בישראל,  מציגה סדרה חדשה של פתרונות מתקדמים לשוק העסקי.

 

עיקר הפעילות של לדיקו בשנים האחרונות בישראל הוא בתחום מערכות וידיאו לרבות מצלמות אבטחה מבוססות IP, ומערכות אבטחה של תשתיות, תוך פריסת מערכות להגנה על חיי אדם, הגנה על מבנים ונכסים, הגנה על מערכות תקשורת, מערכות של שיחות ועידה, מערכות קול ומוזיקה ועוד.

החלק, שהוא הלהיט של המכירות של לדיקו, הוא תחום מצלמות האבטחה, שמסוגלות להפעיל אנליטיקה במהירות, כי בכל מצלמה יש "מוח" עם מעבדים בתוך המצלמה עצמה. המצלמות פועלות בכל תנאי תאורה ומזג אוויר ומסוגלות לספק תובנות במהירות, בגלל שהחוכמה כבר מצויה במצלמה. יש ללדיקו מצלמות מאוד מתוחכמות, למשל, כאלו היודעות לזהות אש ועשן ומדווחות על שריפה, בלי גלאי אש ועשן. ניתן לבצע הקלטות וניתוח מידע בענן (כל סוג של שירותי ענן).

מעל המצלמות החכמות יש מערכות ניהול, שליטה ובקרה, שמנהלות את כל מערכות הווידיאו והאבטחה. כל המערכות פתוחות ומתחברות לדלתות, שערים, מחסנים, מערכות כריזה, מרכזיות טלפוניה ועוד.

מערכת השו"ב (שליטה ובקרה) המרכזית קרויה BIS, ויש כבר כמה התקנות בולטות, למשל השוק בשרונה בת"א ובגופים גדולים בארץ, החל מחברת החשמל וכלה בשירותי בריאות כללית.

בשנים האחרונות לדיקו נכנסה חזק לתחומים חדשים דוגמת הסייבר, אבטחת מידע בענן, אנליטיקה ועוד, כי יש עלייה בביקושים לפתרונות בתחומים הללו.

מצלמות אבטחה מבוססות IP

מי זו חברת בוש, שמפתחת מערכות בקרה וביטחון ומיוצגת ע"י לדיקו בישראל?

קונצרן בוש, שבסיסו בגרמניה, הוא ארגון יוצא דופן בעולם העסקי, כי 93% ממניות החברה מוחזקות ע"י קרן פילנטרופית. יש לזה השפעה על הכיוונים של התפתחות החברה וזה מה שהוביל לכך, שכ-9% ממחזור המכירות של החברה, כ-6.3 מיליארד יורו, מושקע במו"פ כל שנה. לחברת בוש, אחת החברות הגדולות בעולם, יש מחזור מכירות עולמי של כ-70 מיליארד יורו לשנה ו-375 אלף עובדים, עם התמקדות בפעילויות, שתבאנה תועלת לאנושות (מנקודת הראות של בעלי החברה).

התחום המוביל כיום בחברה הוא רכב אוטונומי. בגלל שלחברה יש המון יכולות בכל התחומים, והיא מובילה מזה שנים את תחום הרכיבים והחלפים לכלי רכב, המעבר לפיתוח רכב אוטונומי היה די מתבקש. כמעט כל תחום בפיתוח של החברה יש לו השפעה על מה שמפותח לרכב האוטונומי של בוש. הכוונה לפתח רכב, שינוע במהירות של 180 קמ"ש ואולי אף 200 קמ"ש. זה אתגר ענק, שנמצא כעת במוקד הפעילות של החברה.

הטכנולוגיה, שמפותחת לרכב האוטונומי, משפיעה ומושפעת מכל הפיתוחים האחרים בחברה, לרבות בתחומי האבטחה דוגמת מצלמות אבטחה, אנרגיה ירוקה, IoT, בית חכם, מוצרי צריכה, מוצרי תעשייה, חלפים לתעשייה, כלי עבודה, מעליות ודרגנועים, מערכות BI, מערכות שו"ב ועוד.

תפיסת העולם של בוש היא, שהכל מחובר והכל משתנה עם ההתפתחות האנושית והטכנולוגית. הדוגמה הברורה ביותר: כשהרכב האוטונומי יתקרב לבית, הוא יפעיל מרחוק את המזגנים, האורות ואת חימום המים לרחצה ויפעיל כל מערכת אחרת בבית, שתהיה מוכנה לכניסת הנוסעים ברכב, כשהם מגיעים לבית.

היכולות המתקדמות הללו מגיעות מההשקעה במו"פ. החברה רושמת בממוצע 22 פטנטים ליום (!), מעל ל-5 אלף פטנטים חדשים כל שנה. זו תפוקה של כ-59 אלף מדענים וחוקרים הקיימים בחברה. זה דבר ענק בכל קנה מידה.

לדיקו מייצגת את בוש בישראל מ-1965 ומייצגת עוד כ-30 חברות בינלאומיות במוצרים משלימים לפתרונות של בוש, כדי לתת ללקוחות הקצה פתרון מלא, "קצה לקצה". לדיקו היא חברה עם 172 עובדים הנמצאת בצמיחה.

הלקוחות הישראליים של לדיקו מאד מתוחכמים ומאתגרים את החברה כל הזמן בדרישות. ההתמקדות בשנים הקרובות תהיה לקדם את התחומים של "עיר חכמה" במקביל ל"רכב האוטונומי", ולספק פתרונות מגוונים כולל: סייבר, IoT, בית ומשרד חכם, וכל מה שנדרש לתעשיות רבות בישראל.

מערכות בקרה וביטחון

מערכות בקרה וביטחון: מה התחדש בשנה האחרונה מבית לדיקו?

 • מערכת תוכנה אינטגרטיבית לשליטה על כל מערכות הבקרה והביטחון הנמצאות בעסק, מכל יצרן ומכל סוג ובכל מיקום.
 • מצלמות AVIOTEC לגילוי אש ועשן (כתוספת או במקום גלאי אש ועשן קיימים).
 • גלאי אש ועשן למקומות קשים (כמו חללים גבוהים). הגלאים מסופקים בצבעים שונים לשילוב ברקע הקיר ועונים לכל התקנים המקובלים בעולם ובישראל.
 • מערכת כריזה העונה לתקן AVAC האירופאי, לכריזה, מנגינות רקע, כריזת חרום ולשליטה על פינוי.
 • מצלמת EXTEGRA מוגנת פיצוץ, שיכולה לפעול גם במצבי קשים, עם אנליטיקה פנימית מובנית מראש.
 • מצלמות חדשות בגדלים שונים עם יכולת זיהוי פנים, ספירת תנועת קהל, זיהוי תנועת אנשים ועוד.
 • מערכות שליטה בענן עם אחסון המידע בענן וניתוח חכם של המידע בענן.
 • שילוב עם פתרונות האנליטיקה של Ganetec, במיוחד לצרכי זיהוי מספרי מכוניות, ספירת מכוניות, זיהוי חניות, זיהוי נהגים ועוד.
 • מצלמות "אור כוכבים" לצילומי לילה ברורים, ללא אינפרה-אדום הניתן לגילוי.
 • מערכת ניהול בגרסה חדשה למצלמות: IVA 6.30, שכוללת יכולת מובנית של ספירת אנשים, צילום וניתוח בתנאי צילום קשים, פיצוי על רעידות מצלמה, מצבי עקיבה והתראות, סימון אזורים רגישים ופעילויות חשודות.
 • מערכת כריזה חדשה בשם PAVIRO לכריזה משולבת וקלה וחסכונית בחשמל.
 • מצלמות טרמיות חדשות: DINION IP thermal 8000, עם ביצועים אנליטיים חדשים ומתקדמים.
 • מעבר לשימוש בתקן 265 להעברת הווידיאו מהמצלמות, מה שמאפשר שימוש במצלמות עד רמת 4K בחיסכון של כ-50% ברוחב הפס.
 • שדרוג מערכות ההגנה מפני כל סכנות הסייבר, על כל המערכות וכל מוצרי הקצה, כולל כל סוגי המצלמות.

מערכות בקרה וביטחון

מה מייחד את פתרונות מערכות הבקרה והביטחון מבית לדיקו- בוש?

בישראל, חברת לדיקו היא אחת מהספקיות היחידות בשוק, שנותנת פתרונות מלאים "קצה לקצה" לכל הצרכים של כל לקוח. מנקודת הראות של התפעול, הלב של המערכות זו מערכת השו"ב, שמאפשרת שליטה מלאה על כל המערכות הקיימות, כולל מערכות מתח נמוך מכל סוג.

חברת בוש מובילה בחדשנות ויוצאת עם לפחות 2 גרסאות תוכנה חדשות לשנה וכל הזמן מציגה מוצרים חדשים. בתחום מצלמות האבטחה, הלהיטים העולמיים כיום הם מצלמות אבטחה ברמת רזולוציה של FHD עד 4K. מצלמות אבטחה תרמיות ברזולוציות גבוהות עם אנליטיקה מתקדמת בכל מצלמה תהיינה הלהיט של שנת 2017. המערכת הזו מתאימה למקומות קשים לצילום, ויש הרבה מקומות כאלה אצל הלקוחות של לדיקו בישראל.

כדי שהתגובה של כל מצלמה תהיה מהירה, יש בתוכה CPU עם זיכרון ותכונה, כדי לדעת לנתח ולהתריע באופן מיידי. המערכת הזו יודעת לשמר הקלטות תוך כדי יצירת אינדקס אוטומטי, תוך כדי הצילום, מה יש בתמונה, כדי שניתן יהיה לבצע שליפה עתידית.

יש בכל מצלמה 16 אלגוריתמים מוכנים מראש הניתנים להפעלה, כשבו זמנית ניתן להפעיל בכל מצלמה 8 כללים – Rules לפי הצרכים של המיקום בו המצלמה מוצבת. מערכת האנליטיקה בגרסה האחרונה המוטמעת במצלמות היא IVA G6.30, שזו מערכת מאוד חכמה היודעת לבצע המון דברים, למשל לבצע ספירה של אנשים בשטח המצולם. המערכת מסוגלת לגלות פריצה ופורצים לפי התנהגות וקביעת שטחים רגישים, המערכת מנטרלת רעידות של המצלמה, היא מסוגלת לזהות מכוניות ומספרים לזיהוי מדויק של מכוניות, מקבלת הגדרות אזוריות ועוד.

סוגיות האבטחה, אבטחת המידע ופרטיות המידע מכל הסוגים הפכו לסוגיות מרכזיות בפתרונות בכל התחומים, גם במצלמות אבטחה, כי זה מה שהשוק מבקש. לדיקו מספקת לא רק מצלמות אבטחה, אלא הגנה מקיפה, למשל הגנה מפני התקפות DDoS, התקפות של נוזקות, התקפות כופר, גניבת זהות, פגיעה בפרטיות, גניבת מידע מבפנים ומבחוץ, שימוש לרעה במידע ועוד.

למעשה, אין תחום שבוש לא נכנסה אליו עם פיתוחים מהשורה הראשונה. כל תחום חדש מלווה במערכת הדרכה, מערכת של הרשאות, תוך מענה על רגולציות ושימוש בפתרונות הקיימים כבר בשוק ושניתן לשלב אותם בפתרון החדש היוצא לשוק. כל רכיב חומרה או תוכנה, שנכנס למערכת אצל הלקוח, עובר תהליך של אימות. במצלמות האימות נעשה באמצעות צ'יפ חומרה מיוחד הקיים במצלמה. הצ'יפ הזה מבצע גם אימות וגם הצפנה של המידע היוצא מהמצלמה וכך הוא מונע חטיפה, שיבוש או עיוות של מה שמצולם.

מערכות בקרה וביטחון

האם יש מתחרים ללדיקו בשוק הישראלי?

בהחלט. השוק הזה מפוצל בין כמה וכמה ספקים דוגמת: יורוקום-פנסוניק, בינת יישום, לנ-טק, ארגוקום, פוקוס טלקום, ITS, סינריון, Avcom, גטר-טק, קרמר, ריסקו, תדאור טכנולוגיות, DVTech, אינטק, קומקס, לוגיפון, קוקום, ויסוניק, וידרום, Chipzol,IDP, מיתר מיגון ועוד.

שורה תחתונה בתחום מערכות בקרה וביטחון – חברת לדיקו:

רכישת פתרונות בקרה, ביטחון ואבטחה מתקדמים, דוגמת הפתרונות של לדיקו, כמו כל רכישה בעסק, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים בעסק ורמת ההגנה שהעסק זקוק לו ("ניתוח סיכונים").

מומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת מוצרי מערכות בקרה וביטחון, ולבצע תיחור, בגלל התחרות הקיימת בשוק המוצרים והפתרונות הזה.

יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית". מומלץ לרכוש רק מוצרים העונים לתקנים העולמיים והישראליים (במידה ויש).

יש לזכור, שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, או של משרד רואי חשבון.

 

לכן נשאלות כאן השאלות:

מהן הבעיות הכי חמורות בעסק שלך, שאתה מעוניין לפתור באמצעות מצלמות אבטחה חכמות מבוססות IP ומערכת שליטה בקרה וביטחון מבית לדיקו? 
אם אתה כבר משתמש במערכת בקרה וביטחון, ממה אתה לא מרוצה מהפתרון הזה? שתף אותנו. 
איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך בבחירת מערכת בקרה וביטחון מתקדמת ומקצועית משולבת במצלמות אבטחה חכמות, מערכת המתאימה לצרכיך?

 

לקבלת מידע נוסף על השירותים שלנו לתחום מערכות בקרה וביטחון, נא השאירו פרטים ומהנדס מומחה יחזור אליכם בהקדם.

לדיקו – Ledico

 

פוסטים נוספים