fbpx

מערכות מולטימדיה מבית קרסטון: חשיפת טכנולוגיות חדישות ומלהיבות בתחום ניהול חדרי ישיבות (מידע חדש)

מערכות מולטימדיה

מערכות מולטימדיה מבית קרסטון: חשיפת טכנולוגיות
חדישות בתחום ניהול חדרי ישיבות ולשיחות ועידה 

 

איך משלבים מערכות מולטימדיה הכוללות גם מערכות אודיו ווידאו חדישות (אף ללא חוטים), לרבות סמארטפונים, בחדר ישיבות חכם ואינטראקטיבי?

 

מה התחדש בחדרי ישיבות חכמים?

 

מהם הפתרונות החדשים, שנכנסו לשוק מבית קרסטרון (Crestron), והאם הם מתאימים ומומלצים לעסק שלי?

 

עסקים מגלים את היתרונות בהכנסת מערכות מולטימדיה לרבות אודיו ווידאו מתקדמות לחדרי ישיבות ומעבר לשיטות "עבודה קבוצתית". לכל עסק וארגון, קטן כגדול, יש לפחות חדר ישיבות אחד, והצורך של העסק לייצר מפגשים איכותיים ובעלי משמעות עסקית לכל המשתתפים בישיבות בחדרי הישיבות הוא ממשי ואף אקוטי.

תחום המולטימדיה הפך להיות חובה, וכמעט כל מפגש עסקי בכל תחום ובכל מקום בארץ ובעולם, כולל: הצגת מצגת, או סרטון, או אינפוגרפיקה, או מסמך, או כל צורת המחשה אחרת, כדי להוביל לפרודוקטיביות של המפגש, גם אם הוא בין שני אנשים.

אולם, על פי מחקר של ZK Research, בממוצע כ-15 דקות הראשונות של כל ישיבה בחדר הישיבות מתבזבזות ע"י עיסוק בבעיות טכניות שונות הקשורות בהפעלת האביזרים השונים המצויים בחדר, החל מהמקרן, דרך המחשב וכלה במסך.

רבים לא שמים לב, שהפורמטים של מוצרי אפל שונים מאלה של מוצרי מיקרוסופט ושונים מאלה של מוצרי גוגל וכיו"ב. בנוסף, שיטות החיבור והמחברים של מוצרי המולטימדיה, המחשבים הניידים, הטאבלטים והסמארטפונים, שונים ממכשיר למכשיר ואין שום אחידות בתצורות החיבור הקיימות בשוק.

כך, במקום לעבוד ולדון בנושא, שלמענו התכנסו כל המשתתפים בחדר הישיבות, הם מתעסקים במציאת הכבל הנכון לחיבור המחשב למקרן, מנסים לפתור את הבעיה למה התמונה לא מוצגת נכון על המסך, למה אין חיבור לאינטרנט, או למה אין קול בסרטון המוצג על המסך. לכן, מנהלים ובעלי עסקים בכל העולם מחפשים פתרונות של Plug & Play, שבהם הכל מופעל מיידית, בקלות וללא כל עיכובים טכניים.

עולם התקשורת והטלפוניה העסקית מתפתח מהר והלקוחות לא מוכנים להסתפק היום בטלפוניה הישנה ובמערכות הישנות, כשביד יש להם סמארטפונים מתקדמים וטאבלטים, עם יכולות מולטימדיה מתקדמות ואיכותיות.

לכן, חדרי ישיבות, כולל משרדים קטנים וגדולים, שמשמשים אף הם כ"חדרי ישיבות" לכל עניין וצורך, מקבלים שדרוג והופכים ל"חדרי ישיבות חכמים" עם מערכות AV (אודיו וידאו), שמשלבות שירותי מולטימדיה בענן ושירותי תצוגה על מסכים עם יכולת גישה איכותית מכל מכשיר קצה, מכל מקום, גם ממנהלים ועובדים הנמצאים בנסיעה בדרכים או בחו"ל.

חדר ישיבות חכם ואינטראקטיבי משנה את כל שיטת העבודה בעסק, משנה את התצוגה של מצגות, מסמכים, סרטונים וכל מידע, בחדר הישיבות. כך, "עבודה שיתופית" ויעילה הופכת לדבר קל, פשוט וגם מהנה.

ההתקדמות הטכנולוגית הפכה את היכולת לשתף אנשים בישיבות גם באופן וירטואלי לדבר ממשי ומוחשי וכבר כיום יש יכולת לשלב משתתפים במערכות וירטואליות תלת-מימדיות הקרויות VR – Virtual Reality. בשוק העולמי יש פתרונות מלהיבים לא מעטים בתחום הזה, דוגמת שירות Facebook Spaces, שיצא לדרך עם פוטנציאל לשימושים עסקיים רבים, שטרם פותחו.

 

מערכות מולטימדיה לניהול חדרי ישיבות

 

מהם החידושים שמציגה חברת קרסטרון (Crestron) האמריקאית?

לחברת קרסטרון יש נוכחות בולטת בישראל: יש לה נציגות ישירה בישראל ויש לה קשר הדוק לתעשיית ההייטק ולסטארטאפים (דוגמת Perion Networks), כדי להימצא בחזית הטכנולוגית העולמית בתחומים בהם היא עוסקת.

בתערוכת ISE 2018, שהתקיימה בתחילת פברואר 2018 בהולנד, חשפה קרסטרון סדרה חדשה של פתרונות מתקדמים לחדרי ישיבות ובכללם:

 • DM NVX Series – קו של מתגים מנוהלים בענן באמצעות דפדפן לניהול ולשליטה על חדר ישיבות. כל מתג תומך בכל סוגי המולטימדיה ותומך ברמת 4K, מספק אבטחה והגנת סייבר מלאה, מספק חיבורי אתרנט, HDMI ו-WiFi לכל רשת נדרשת ומאפשר חיבור והצגת מצגות ומולטימדיה ישירות מ-USB, שמביאים המשתתפים בישיבה (ללא צורך במחשב נייד). על התוכן יש הגנה בתקן HDCP 2.2.
 • DM XiO Director – מערכת מבוססת ענן השולטת בכל המכשירים המצויים בחדר הישיבות (כולל הסמארטפונים והלפטופים, שבידי המשתתפים בישיבה).
 • Workplace Technology – מערכת לניהול חדרי ישיבות בכל סדר גודל, שמאפשרת "עבודה קבוצתית" באופן שקוף בין כל המשתתפים. המערכת כולה בענן ברמת אבטחה מכסימלית (אין צורך בחומרה, אם כי המערכת פועלת טוב ביותר בשימוש במתג חומרה מקומי). המערכת מגיעה בכמה גרסאות לפי כמות המשתתפים בחדר הישיבות. יש גם גרסה לעסקים קטנים עם 4-12 משתתפים בישיבה, גרסה לחללים פתוחים (דוגמת אזורי המתנה), גרסה לחדרי ישיבות עם מעל ל-12 משתתפים וגרסה לאולמות גדולים וחדרי ישיבות ענקיים.
 • Crestron Mercury – מערכת מולטימדיה מבוססת טאבלט ייעודי מבוססת ענן ל"תקשורת אחודה" (UC – Unified Communications). זאת, במכשיר אחד קל לתפעול, שיכול לחבר הכל מקו מידע מכל רשת ומכל מכשיר קצה, לא משנה באיזו רשת ובאיזה פרוטוקולי תקשורת ומערכות הפעלה מכשיר הקצה הזה מופעל. המערכת מתחברת גם למרכזיה או לכל מכשיר קצה תומך ב-SIP. המערכת תומכת באופן מובנה ב-Skype for Business ובמערכות נוספות ללא כל צורך בטעינה של תוכנות. המערכת מאפשרת הצגת מצגות בין אם הן מחוברות באלחוט או בחיבור קווי פיזי למערכת. המערכת תומכת ב- AppSpace, שהיא מערכת לשילוט דיגיטלי.
 • XiO Cloud – מערכת לניהול בענן של כל מה שיש ונעשה בחדר ישיבות. המערכת פשוטה להפעלה ולא דורשת שום ידע טכני.
 • Crestron Avia DSPs – מערכות חומרה חדשות לעולם המולטימדיה המתאימות לעולם הענן ולשליטה הקלה בנעשה בחדר הישיבות.
 • AirMedia 2.0 – מערכת לתצוגה אלחוטית קלה ומהירה בחדרי ישיבות. אין צורך בחוטים ובכבלים בכלל. תומכת בכל מערכות ההפעלה ומספקת הגנה מלאה. משלימה כל פתרון אחר הקיים כבר בחדר הישיבות. ניתן להתקין את המערכת על טאבלט ולנהל את הכל מהטאבלט.
 • All-new FlipTops – מערכת שליטה בטאבלט על כל החיבורים המצויים בחדר הישיבות. זו אחת המערכות היחידות בשוק המסוגלת לשלוט ולנהל כבלים מכל סוג, חיבורים ושקעים מכל סוג, דרך מערכת שליטה על הכבלים, השקעים והתקעים המצויה בענן. הפתרון הזה מציע סדרה של מתאמים המנוהלים מרחוק ומתאימים לכל צורך.
 • Crestron AirBoard – מערכת ללוח חכם, שהופכת כל לוח לחכם. כך, שניתן לכתוב עליו וזה מסתנכרן למכשירי הקצה הנמצאים בידי המשתתפים בישיבה.
 • MPC 3-Series – מערכת לשליטה קלה על הנעשה בחדר הישיבות באמצעות פאנל קטן התלוי על קיר החדר.
 • Brand NEW Handheld Remotes – מכשירי שלט רחוק מתקדמים המתאימים לקו החדש של המוצרים.
 • Brand NEW Horizon keypads – סוג של טאבלטים המאפשרים שליטה קלה על כל מה שנמצא בחדר הישיבות.
 • (Crestron Pyng with video) – מערכת חדשה ל"בית חכם" ואוטומטי (גם ל"משרד חכם" ואוטומטי). זו מערכת שליטה מבוססת אפליקציה על טאבלטים ומוצרי קצה אחרים של אפל (דוגמת אייפוד וסמארטפונים), עם אפליקציות של אפל. המערכת מסוגלת לפקח ולשלוט על כל מה שיש בבית או בעסק, כולל כניסות, מצלמות, מוצרי מולטימדיה, מערכות מיזוג וחימום, מערכות אבטחה ועוד. המערכת יכולה להתממשק לכל מערכת אחרת הקיימת כבר בעסק, מכל סוג.

 

מערכות מולטימדיה לניהול חדרי ישיבות

 

איך משלבים מערכות מולטימדיה, תקשורת אודיו / וידאו בחדרי ישיבות חכמים?

הכנסת פתרונות מולטימדיה מבוססות מערכת תקשורת אודיו / וידאו לחדרי ישיבות יכולה להיות יקרה מאוד, אם בוחרים להכניס לחדר ישיבות מוצרי מולטימדיה מתקדמים דוגמת:

 • מסכי לד ענקיים, איכותיים וקעורים, עם מסך מגע, ברמת רזולוציה 4K.
 • מצלמות HD ברמת 4K, מצלמות מתכווננות (PTZ) לפי הדוברים.
 • מערכות קול רגישות המופעלות אוטומטית, ברמת איכות HD.
 • תשתיות תקשורת מהירה מבוססת סיבים אופטיים (או תשתיות HDMI) להעברת תמונה איכותית של 4K לכל נקודת קצה.
 • מערכות שליטה ובקרה מתקדמות לכל צורך שלא יהיה.

לכן, מי שלא מעוניין להשקיע מאות אלפי ₪ (ועד מיליוני ₪) במערכות מולטימדיה יקרות, שדורשות גם תחזוקה מתמדת ויקרה וביטוח הציוד, יכול לקבל תוצאה לא פחות טובה, במערכות מאוד פשוטות ודי זולות הקיימות כיום בשוק, במיוחד על בסיס מערכות הנמצאות בענן של ספק השירות.

ניתן לוותר על כל הגימיקים היקרים ולהסתפק במערכת המופעלת על מחשב נייד, או טאבלט ו\או על הסמארטפונים של המשתתפים בדיון בחדר הישיבות, במערכת המבצעת אינטגרציה של הכל – בענן.

הפתרון, שסקרנו (ואחרים, שלא נסקרו כאן), מתאימים לכל עסק, החל ממשרד בודד של חדר אחד וכלה בעסק עם עשרות משרדים או חדרי לימוד. המערכות החדשות מותקנות בענן אבל גם יכולות להיות מותקנות מקומית – On-Premise, למי שמבקש זאת.

כיום, הנטייה בשוק מערכת תקשורת אודיו / וידאו בחדרי ישיבות חכמים, לעבור באופן חלקי או מלא לשירותי ענן, בגלל מגוון היכולות, שניתן לקבל בענן (דוגמת הקלטות, גיבוי, שילוב משתמשי הסמארטפונים בחיבור בסלולר ועוד) ובגלל היכולת להוזיל את עלות השירותים ולהיות תחרותיים ויעילים, כדי לענות על הצרכים של הלקוחות.

 

מי עוד מספק מערכת ניהול, מולטימדיה, תקשורת אודיו \ וידאו לחדרי ישיבות חכמים?

רוב העסקים יעדיפו לקבל שירות מלא "קצה לקצה" כולל התקנת כל האביזרים הנלווים בחדר הישיבות החכם (כולל מסכים, רשת אלחוטית, חשמל, תוכנות שליטה על המקרן וכיו"ב), מספק \ אינטגרטור אחד, שמספק פתרון All-In-One.

מתחרים נוספים בשוק הזה: Polycom Pano, Cisco Spark Board, קרמר (Kramer) מירושלים – נחשבת ל"מובילת שוק", DM -Dedicated Micros, לדיקו-בוש, גטר-טק, Oricon ,CSP ,Avcom, לוגיטק, Surf Communications, ארגוקום, מוטורולה, One1SaMBa, גרינוייר טכנולוגיות, Skype Room System, אודיוקודס, גולדטופ, סוני, ריסקו, בינת מערכות יישום, iDigital, בזק, יורוקום – פנסוניק ועוד.

 

שורה תחתונה בתחום ניהול מערכות מולטימדיה ומערכות לשיחות ועידה בווידאו לחדרי ישיבות חכמים לעסקים:

רכישת פתרונות מערכת מולטימדיה, תקשורת אודיו / וידאו ומערכות ניהול לחדרי ישיבות חכמים, כמו כל רכישה בעסק, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים בעסק.

עולם התקשורת נע מהר קדימה, והלקוחות העסקיים מחפשים פתרונות, שיוזילו להם את עלויות התקשורת, יהדקו את הקשר עם הלקוחות ויביאו תועלת עסקית.

קיום ישיבות של "עבודה קבוצתית" בחדרי ישיבות חכמים, בהן משתפים בדיון את כל מי שיכול לתרום למערכת קבלת ההחלטות בישיבה ולא משנה מיקומו ומכשיר הקצה הנמצא בידו, מוביל לבחירת מערכות תקשורת משולבות של מולטימדיה, אודיו ווידאו בענן.

הצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק או של משרד רואי חשבון.

בנוסף, יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

 

לכן נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הכי גדולה הקיימת בעסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות מעבר למערכת מולטימדיה מתקדמת לחדר ישיבות חכם?

 מה אתה יודע על ההבדלים בין מערכת ניהול מולטימדיה וחדר ישיבות בענן מול מערכת מקומית (On-Premise)?

 אם אתה כבר משתמש במערכת מערכת ניהול מולטימדיה לחדר ישיבות חכם, ממה אתה לא מרוצה מפתרון הזה? שתף אותנו.

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך במערכת ניהול מולטימדיה לחדרי ישיבות, שתהפוך כל משרד לחדר ישיבות חכם, מערכת המתאימה לצרכיך?

 Crestron Pyng Experience 

 

פוסטים נוספים