fbpx

מערכת בקרת כניסה IP לעסקים – סקירת מוצרים חדשים בשוק

בקרת כניסה IP לעסקים

מערכת בקרת כניסה IP לעסקים –
סקירת מוצרים חדשים בשוק

 

הצגת פתרון חדש מבית CSP לבקרת כניסה לעסקים ולבניינים מרובי דיירים עסקים. ניתן כיום לנהל את בקרת הכניסה במערכות IP (ר"ת: Internet Protocol), שניתן לגשת אליהן מכל מכשיר קצה, כולל מטלפון סלולרי, מכל מקום.


איך בוחרים ספק פתרון לבקרת כניסה, שמביא את הערך הכלכלי הטוב ביותר לעסק, בלי "ליפול בפח"?

 

במציאות ביטחונית וחברתית כמו זו הקיימת בישראל, מערכות "בקרת כניסה" לרבות מערכת אינטרקום (המשולבת במקרים רבים עם מצלמת אבטחה), הופכות להיות מצרך חיוני והן בהחלט ממדרות את המשרדים והעסקים מאורחים בלתי רצויים ומשמשות גם כ"בקרת כניסה" לעובדים, לספקים, לשותפים, לאורחים ולרכביהם.

 

בעידן בו המידע כ"כ חשוף וזמין מכל מקום ולכל אחד, חשוב לכולנו להגביר את רמת הביטחון האישי בסביבה הביתית שלנו ובסביבת העבודה. לכן, שילוב של פתרונות ביומטריים בבקרת כניסה דוגמת טביעת אצבע או זיהוי פנים, הופכים להיות מקובלים, והמערכות האלו יכולות לשמש גם למטרות נוספות דוגמת "שעון נוכחות" לעסק, או כחלק ממערכת "בית חכם" או "עסק חכם", או כחלק מערכת אבטחה מקפת, או כשהן משולבות במערכות תשתיות תקשורת ומחשבים הקיימות כבר בעסק.

 

חברת CSP מפתח-תקווה מציגה פתרון בשם CSP IP Access Control System, פתרון מלא למערכת בקרת כניסה מבוסס IP (פרוטוקול האינטרנט). זאת, בשונה מהמערכות הוותיקות הקיימות בשוק, שהן מערכות קנייניות (פרטיות) עם פרוטוקולים פרטיים ואי יכולת להתחבר לרשת האינטרנט ולמוצרים חדשים הקיימים בשוק, לרבות התממשקות למרכזיות IP ולפתרונות נוספים מבוססי IP הקיימים כבר בעסק.

לצפיה בבקרת כניסה / שערים חשמליים וקרוסלות לשערים אוטומטיים של חברת CSP – לחצו כאן

מערכת בקרת כניסה IP לעסקים

מה כולל הפתרון החדש למערכת בקרת כניסה מבוססת IP?

 

מדובר במערכת המופעלת בענן (או בענן פרטי או בהתקנה מקומית) וניתן לגשת אליה מכל מכשיר קצה דרך דפדפן. מדובר במערכת בעברית. כך, שכל אחד יכול די בקלות לתפעל אותה (בהרשאות המתאימות).

המערכת מתממשקת למוצרי הקצה לבקרת כניסה המותקנים בכניסה ושיכולים לכלול:

 • אינטרקום רגיל מכל סוג.
 • מערכת בקרת כניסה מתקדמת עם זיהוי ביומטרי (טביעת אצבע, זיהוי פנים, זיהוי כף יד וכיו"ב), או זיהוי באמצעות כרטיס זיהוי נושא ID אישי (כולל אפשרות לזיהוי ב-WiFi).
 • קורא טביעות אצבע המשמש כבקרה עצמאית יחידה בכניסה.
 • קורא טביעות אצבע משולב עם רישום נוכחות עובדים (או רישום נכנסים לבניין למשרד), שמשמש כבקרה עצמאית יחידה בכניסה.
 • מכשיר בקרת כניסה מבוסס קישור סלולרי (יש כמה דגמים לבחירה, הדגם הפופולרי: GSM Gate Opener).

 

היתרונות של המערכות:

 • המסך הראשי מכיל את כל הפונקציות המרכזיות לרבות: הגדרת דלת הכניסה, הגדרת עובדים, חיבור כל התקן מקביל (דוגמת התקן ביומטרי), מתן הרשאות להוסיף או לשנות אנשים, קביעת זמנים להרשאות כניסה כולל חופשות וחגים, ניטור המערכת, הפקת דו"חות ועוד.
 • יכולת לקבוע הרשאות לפי מחלקות, תפקידים וסטטוס אישי של כל עובד או מנהל, כולל הרשאות ספציפיות למחלקות או לתתי-מחלקות בעסק.
 • חיבור של תגים של העובדים למערכת.
 •  יכולת ניטור מרחוק של כל פתח כניסה (אפשר לחבר גם מצלמות אבטחה למערכת), כולל אפשרות לפתיחה מרחוק וקבלת דיווחים בזמן אמת על הנכנסים והיוצאים מהבניין עסק.
 • יכולת קביעת מרווחי הזמן של פעילות העסק. כך, שכל כניסה או יציאה חריגה מדווחת מיידית, או בדרך, שנקבעה במערכת לדווח על החריגה (למשל עובד שהגיע או יצא בשעות חריגות, או בימים חריגים דוגמת ימי פגרה וחופשה).
 • יכולת להוספת רכיבים נוספים למערכת דוגמת: ניטור עוד דלתות, הוספת קודנים ופנקודים (סוג של קודנים), הוספת קוראי קרבה, שיוך לקבוצות נוספות ועוד.
 • אפשרות למתן הרשאות שונות לכל דלת כניסה בנפרד, לפי שיוך לקבוצות, לפי הרשאות ולפי סוגי בקרי הכניסה.
 • ניטור שוטף של כל הבקרים הנמצאים בעסק.
 • מפה סינופטית של כל הכניסות והבקרות הקיימות בעסק וצפייה על מפה של מצב כל כניסה בזמן אמת.
 • יומן אירועים עם יכולת איתור אירועים היסטורי לפי חתכים שונים.

אין כיום "מוביל שוק" בתחום המערכות המתקדמות הללו לניהול בקרת כניסה ברשת IP. השוק הזה מפוצל בין כמה וכמה ספקים לא גדולים והעיקר: ניתן לייבא או לרכוש את הפתרון מיבואן או לרכוש באינטרנט, ולהתקין את המערכות הללו לבד, בבית או בעסק. אולם, בגלל הצורך באינטגרציה עם מערכות נוספות (לרבות הסלולר, או WiFi, או RFID, או מערכת ביומטרית), מומלץ, שההתקנה והתחזוקה תבוצענה ע"י מתקין מקצועי, שזו המיומנות וזה הניסיון שלו.

מערכות בקרה וביטחון

מי עוסק בישראל בתחום בקרת כניסה לעסקים?

כאמור, אין "מוביל שוק" בתחום המערכות המתקדמות לבקרת כניסה ול"בית עסק חכם". הספקים הקיימים בתחום הזה: תדאור טכנולוגיות, DVTech, יורוקום-פנסוניק, פוקוס טלקום, ITS ,CSP, לדיקו, בזק, סינריון, גטר-טק, וספקים נוספים רבים דוגמת: אינטק, קומקס, לוגיפון, קוקום, ויסוניק, וידרום, Chipzol, טופ אודיו, IDP, לנ-טק, מיתר מיגון, אלקטיב, סינטל תקשורת, (SpotCam (Video Doorbell Solution, בינת עסקים (מתמקדת במצלמות אבטחה בענן), MindoLife, מקור טכנולוגיות, מור מערכות תקשורת, סקיוריטי מערכות אינטרקום ועוד.

המחירים של המוצרים בתחום זה מאוד מגוונים, תלוי בהיקף היכולות הקיימות באינטרקום, במצלמה ובכל האביזרים, התוכנות והיכולות הנלוות. יש לקחת בחשבון, שאם מעוניינים להקליט את הווידאו המופק מהמצלמות הנלוות לאינטרקום, יש לרכוש מערכת הקלטה (DVRNVR) למצלמה או למצלמות (מייקר את ההוצאה באלפי ₪), או לרכוש שירות הקלטות ממצלמות בענן (יותר מומלץ).

הספקים בשוק של הקלטת וידאו ממצלמות אבטחה IP עסקיות הם: ארגוקום (מובילת שוק), פוקוס טלקום, נייס מערכות (באינטגרציה אפשרית של תדיראן טלקום), בינת מערכות יישום, לדיקו – בוש, יורוקום – פנסוניק, One1SaMBa, סינטל תקשורת, AVcom, גטר-טק, NeoCam (מתמקדת בתחום מצלמות אבטחה בענן, פתרונות בית ועסק חכם בענן והקלטות בענן), Milesight, ריסקו, CSP, BGC, לנ-טק, iLANOT, קרמר (חברה ישראלית מאוד מצליחה), DM – Dedicated Micros, קרסטון -Crestron ,Provision ,iCATCH ,HIKVISION B-Eye ועוד.

 

שורה תחתונה בתחום בחירת מערכת מתקדמת לבקרת כניסה מבוססת IP:  

בבחירת ספק מערכת מתקדמת לבקרת כניסה יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל העסק. קודם כל, יש לקבל החלטה אם בכלל מעוניינים במערכת מבוססת IP, או בתצורה אחרת המתאימה לצרכי העסק, מנהליו ועובדיו. הצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, או של משרד רואי חשבון.

 

לכן, נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בתחום ניהול מערכת הכניסות לעסק, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות פתרון מערכת מתקדמת לבקרת כניסה מבוססת IP?

 אם יש לך כבר מערכת מתקדמת לבקרת כניסה, ממה אתה לא מרוצה מהפתרון הזה? שתף אותנו.

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לבחור את ספק מערכת מתקדמת לבקרת כניסה מבוססת IP המתאימה לצרכיך?

לקבלת מידע נוסף על השירותים שלנו לתחום מערכות בקרת כניסה IP לעסקים, נא השאירו פרטים ומהנדס מומחה מחשוב יחזור אליכם בהקדם.

 

?What is IP ACCESS CONTROLLER
?What does IP ACCESS CONTROLLER mean

 

פוסטים נוספים