fbpx

מערכת ניהול חדרי ישיבות בשילוב תקשורת אודיו ווידאו מתקדמת – מדריך!

מערכת ניהול חדרי ישיבות בשילוב
תקשורת אודיו ווידאו מתקדמת – מדריך!

 
 עסקים רבים מגלים את היתרונות בהכנסת מערכות אודיו ווידיאו מתקדמות ואלחוטיות המתופעלות בענן לחדרי הישיבות.

 

מה התחדש בפתרונות ניהול של אודיו ווידיאו בחדרי ישיבות?

 

איך בוחרים בספק המתאים ביותר לפתרונות הקרנה אלחוטית לחדרי ישיבות חכמים לעסקים?

 

כיום, ניתן לוותר על כל הגימיקים, שחברות גדולות יישמו בחדרי ישיבות במאות אלפי עד מיליוני דולרים, ולהסתפק במערכת אודיו-וידיאו (AV) חכמה המופעלת על מחשב נייד, או טאבלט ואו על הסמארטפונים של המשתתפים בדיון בחדר הישיבות. זאת, במערכת המבצעת אינטגרציה של הכל בענן ואינה תלויה בכמות המסכים וסוגי המסכים והמקרנים הנמצאים בעסק.

כך, ניהול חדר הישיבות הופך לדבר פשוט, מהיר וללא צורך בהתעסקות בכבלים וחיבורים פיזיים וניתן לחבר כל משתתף, לא משנה היכן הוא נמצא, אל מערכת התצוגה ולשתף אותו בתהליכי הדיונים וקבלת ההחלטות.

בנוסף, יכולת קבלת ההחלטות בישיבות משתפרת, אם כל האנשים המתאימים והקשורים לנושאים, שעולים בישיבה, גם משתתפים בה פיזית או בדרך של שיחת ועידה (בקול או בווידיאו), בלי תלות היכן הם באותו הזמן, שבו מתקיימת הישיבה, עם יכולת להיות מעורבים בבניית מסמכים ומצגות משותפים בזמן אמת.

החיבור המומלץ כיום לעסקים הוא באמצעות תקשורת בענן, מה שמאפשר חיבור של מערכת ההקרנה (מקרן או מחשב) למסך ללא חוטים, דרך חיבור פס רחב באינטרנט הקווי או הסלולרי, או ישירות למסך ב-WiFi, או ישירות בדונגל USB. מכאן, מערכת הקרנה אלחוטית למסך היא השיטה המועדפת כיום ובעתיד הנראה לעין בתחום הזה. השיטה הזו היא גם הזולה ביותר (המחירים מתחילים בפחות מ-500 דולרים למערכת).

מכאן, חדר ישיבות חכם ואינטראקטיבי משנה את כל שיטת העבודה בעסק, משנה את התצוגה של מצגות, מסמכים, סרטונים וכל מידע, בחדר הישיבות. כך, "עבודה שיתופית" ויעילה הופכת לדבר קל, פשוט וגם מהנה.

יש כיום 3 מערכות מובילות בתחום הזה והמתחרות בשוק העסקי בתחום מערכות הקרנה אלחוטית חכמות בפתרון מלא בענן, האחת VIA GO מבית קרמר (Kramer), השנייה Kramer Control מבית קרמר והשלישית: מערכת AirMedia, שיש לה כמה גרסאות והמובילה היא גרסת AM-101 Presentation Gateway של חברת Crestron.

מאפייני מערכת לניהול חדרי ישיבות VIA GO מבית קרמר:

הפתרון הזה מאפשר להפוך כל חדר ישיבות (ולמעשה כל משרד רגיל) לחדר עבודה שיתופי, עם שימוש בכל מכשירי הקצה הניידים הפרטיים (דוגמת סמארטפונים וטאבלטים) הקיימים בידי המשתמשים – BYOD, ברשת אלחוטית מקומית קלה להתקנה ולתפעול.

מדובר בשימוש במקרן (כל מקרן קיים) + מתג אלחוטי קטן, שמופעל מרחוק מכל מכשיר (מחשב, טאבלט או סמארטפון) בדפדפן, בלי שום חוטים, כבלים או כל צורך באיזו הכנה או קונפיגורציה. הכל בגישת ה-Plug & Play. המערכת מסוגלת לקבל כל אות, כל שיחה וכל זרם וידיאו מכל מקור ולהקרין זאת על המסך או הקיר של החדר באיכות של 1080 פיקסלים (HD) ועם הצפנה מלאה (1024 bit) כדי לשמור על חיסיון ופרטיות המידע.

המערכת הקטנה הזו יכולה להציג עד 2 מקורות מידע בו זמנית במסך אחד. המערכת יכולה להשתלב בכל מערכת IT הקיימת כבר בעסק והמכשיר הזה יכול להתעדכן ולהשתדרג מרחוק. כך, ניתן להפוך בכמה דקות של התקנה, כל מקרן ישן למקרן אלחוטי ומתקדם ההופך את חדר הישיבות או המשרד לחדר ישיבות חכם.

קיימות גרסאות מורחבת וגדולות יותר של VIA GO בקו המוצרים של קרמר, כשהמובילה היא גרסה בשם VIA Collage. גרסה זו מאפשרת הקרנה אלחוטית בכל מקום ומעל לכל מכשיר הקרנה ברמת איכות של 4K. המערכת מסוגלת להציג עד 12 מסכים שונים מ-12 מקורות בהפעלה מקבילה של 2 מקרנים (כלומר: עד 6 מקורות שידור על כל מקרן במקביל). יש גם פתרון חדש בשם VIA Connect PRO, שמספק חיבור אלחוטי למקרנים בכמה חדרים במקביל. ניתן בפתרון זה להציג עד 4 מסכים מ-4 מקורות ממכשיר הקרנה אחד בכל חדר. הגרסה המתקדמת עוד יותר של הפתרון קרויה VIA Campus ומיועדת לקמפוסים עם הרבה חדרי ישיבות או חדרי לימוד ומסוגלת להקרין עד 12 מסכים שונים מ-2 מקרנים במקביל, עד רמת איכות של 4K. טבלת השוואה של היכולות בין כל הגרסאות מצויה כאן. 

מאפייני מערכת לניהול חדרי ישיבות Kramer Control מבית קרמר:

 

המדובר במערכת, שמחליפה את מערכות השליטה הישנות, הכבדות, היקרות והקשות לתחזוקה, במערכת קלה ונוחה לתפעול בענן. לפתרון הזה יש אתר תפעול ותמיכה ייעודי ומאוד ידידותי לתפעול.

כל הגישות הישנות של ניהול מערכות אודיו ווידיאו נזנחות, כי הן עוברות לענן. בחדרי הישיבות יש רק קופסאות קטנות של מתגי תקשורת לענן, שניתן לגשת אליהן מכל דפדפן ומכל מכשיר קצה המקבל הרשאת גישה. התקשורת כולה מוצפנת ומוגנת.

ניתן לחבר אין סוף של חדרים ומתקנים (עם מכשירי קצה רבים בכל חדר), בכל מקום בעולם, תחת מעטפת שליטה אחת, כי הכל נמצא בענן. הכל מסופק בגישת ה-Plug & Play. כל השינויים במערכת בכל חדר או בכל מכשיר קצה נעשים ב-Drag & Drop. כל השדרוגים והעדכונים נעשים מרחוק בענן.

המערכת מכילה יכולות אנליטיות כדי לספק את החוויה הטובה ביותר למשתמשים ולאתר כשלים וצווארי בקבוק בתעבורה ובתצוגות לפני שהם מפריעים למשתמשים.

הפתרון הזה מתאים לכל עסק, החל ממשרד בודד של חדר אחד וכלה בעסק עם עשרות משרדים או חדרי לימוד. המערכת מותקנת בענן אבל גם יכולה להיות מותקנת מקומית – On-Premise, למי שמבקש זאת.

בשונה ממערכת VIA GO, שמתאימה לניהול חדר ישיבות בודד לא גדול במיוחד הנמצא במיקום פיזי אחד, מערכת Kramer Control מיועדת לניהול כל כמות של חדרי ישיבות, בכל גודל חדר, כל כמות של מסכים ומקרנים ובכל מקום ברחבי העולם, בו זמנית.

 

מאפייני מערכת Crestron AirMedia AM-101 Presentation Gateway:

מדובר במתג השולט באמצעות קישור בענן בכל פעילות המולטימדיה בחדר הישיבות. המערכת תומכת בכל מערכות ההפעלה של מכשירי הקצה כולל iOS ואנדרואיד. כל מי שנכנס לחדר הישיבות יכול להתחבר בשניות למערכת ולהקרין כל דבר על המסך, באמצעות החיבורים האלחוטיים, שהמערכת מספקת.

הצגה של מולטימדיה ומסמכים על המסך מסמארטפונים וטאבלטים, מתבצעת בסיוע אפליקציה של AirMedia אותה יש להוריד קודם מחנות האפליקציות של אפל או גוגל.

ניתן לחבר עד 32 משתמשים בו זמנית הנמצאים בחדר הישיבות למערכת וניתן להציג עד 4 מקורות מידע בו זמנית על המסך. ניתן לשדר את המידע המוקרן לעד 40 משתמשים מרוחקים מעל רשת האינטרנט.

השליטה במשתמשים ובמקורות המידע המוקרנים נעשית בדפדפן ע"י מי שקיבל סמכות שליטה על המערכת. כל משתתף שולט באופן מלא במידע, שהוא משדר ממכשיר הקצה שיש בידו (מחשב נייח או נייד, טאבלט או סמארטפון). ניתן לצרף כל משתתף המצוי באינטרנט ולא חשוב המיקום שלו בארץ או בעולם (בזכות הניהול המתבצע בענן). הפתרון הזה משתלב באופן שקוף בכל הפתרונות האחרים לחדרי ישיבות מבית Crestron.

 

היתרונות של מערכות AirMedia VIA GO Kramer Control מתקדמות ואלחוטיות לניהול חדרי ישיבות בשילוב תקשורת אודיו ווידאו מתקדמת:

  • כל אחד יכול להשתתף בדיון, לא חשוב היכן הוא נמצא ברחבי העולם (כל עוד יש לו חיבור לאינטרנט) ולא חשוב איזה מכשיר קצה הוא מחזיק בידו.
  • אין צורך בכבלים לחיבור אל המקרן. זה יתרון עצום לעומת המצב הקודם, שבו האדם, שהיה מעוניין להקרין, היה אמור לדאוג לכבל חיבור מתאים למקרן ולהתאים את הרזולוציות בין המחשב למקרן. החיבור הוא אלחוטי (ב-WiFi) קל ופשוט.
  • אפשר להקרין מידע מכמה מקורות מידע (ומכמה מכשירי קצה דוגמת מחשבים ניידים, טאבלטים וסמארטפונים). בגלל שהחיבור נעשה באלחוט וללא כבלים, המקרן יודע לקבל מידע מכמה מקורות וניתן לשלוט מה יוקרן ומאיזה מקור באותו רגע.
  • ניתן לחלק את המסך לכמה תצוגות. ניתן להציג למשל עד 4 מקורות שונים במקביל על מסך אחד לשיתוף פעולה מלא בחדר ישיבות חכם או בכיתת הלימוד החכמה.
  • זה פתרון מתאים לצרכים של "עבודה שיתופית" ו"עבודה מרחוק", כי ניתן להעביר את התצוגה דרך האלחוט באינטרנט גם למי שמחובר לרשת דרך האינטרנט.
  • ניתן לחבר כמה וכמה משתמשים במקביל, יכולת ההופכת את סביבת העבודה המשותפת לנוחה ונגישה מתמיד. כל משתתף בתורו, יכול לבחור להציג בקלות כל תוכן מכל מחשב או מכשיר אישי נייד שיש לו, בלי צורך להתעסק בהחלפת הכבלים והחיבורים לכל מכשיר הנמצא בידי כל משתתף.
  • ניתן לספק (בחלק מהמערכות) תצוגה איכותית ביותר, ברמת 4K.
  • למי שאין מכשיר לחיבור אלחוטי, ניתן לתקוע USB במקרן ולהקרין ישירות מה-USB.
  • המערכת יכולה להשתלב בכל מערכת IT הנמצאת כבר בעסק והמכשיר האלחוטי יכול להתעדכן ולהשתדרג מרחוק (מהענן).

 

כלומר: חדר ישיבות חכם אינטראקטיבי משנה את כל שיטת העבודה והתצוגה של מצגות, מסמכים, סרטונים וכל מידע, בחדר הישיבות. כך, "עבודה שיתופית" ויעילה הופכת לדבר קל, פשוט וגם מהנה.

מה עדיף – מערכת הקרנה רגילה (בכבלים) או מערכת הקרנה אלחוטית – WiFi?

כיום, בגלל כניסת רשתות WiFi חדישות לשוק (מקובל תקן ac Wave 2 המספק חיבור של עד 3.5 גיגה באוויר), הנטייה היא ללכת על חיבור ב-WiFi, שזו הוצאה חד-פעמית המשנה את כל צורת העבודה מול המקרן, מול חיבור בכבלים, שזו השיטה המסורבלת, שהייתה בשוק בעשורים הקודמים.

ברוב המקרים, גם אם אין עדיין במשרדים רשת WiFi בתקן החדיש הזה (ac Wave 2), הגישה האלחוטית מומלצת. גם במקרה שרשת ה-WiFi אינה מדור מתקדם, בעלי חדר הישיבות החכם יעדיפו מקרן ללא חוטים אך מבוסס WiFi, להשגת יעילות בישיבות ויכולת לחבר את המערכת לענן מה שמאפשר חיבור לכל מכשיר הנמצא ברשת האינטרנט בכל מקום בעולם.

 

האם יש מערכות מתחרות למערכות: AirMedia VIA GO Kramer Control לניהול חדרי ישיבות?

בהחלט. יש פתרונות אחרים בשוק, למשל מערכת Monitors AnyWhere (מערכת, שפותחה בישראל, בחברת בת של גרינוייר טכנולוגיות), שזו תוכנה בתוספת דונגל חיבור למסך, שמאפשרת לשלוט ולנהל את התוכן המופיע על גבי מספר מסכי מידע מרוחקים דרך מחשב בודד, או קיבוץ של מספר מסכים יחד לכדי "קיר מסכים", או שכפול תצוגה על כלל המסכים.

באמצעות רכיבי חומרה בשם Zero Client הפועלים בטכנולוגיית HDMI over LAN המתחברים לכל מסך מכל סוג שיש בו כניסת HDMI היישר מתוך הרשת הפנימית, תוכנת Monitors AnyWhere מציגה קונספט חדש המתאים בעיקר לחדרי ישיבות ולתחום השילוט הדיגיטלי.

כל מה שנחוץ לשליטה על מאות מסכים הוא מחשב בודד, עם רכיבי Zero Client זולים עבור כל מסך עליו רוצים לשלוט ולהציג תוכן, כולל הודעות ממוחשבות. המחשב המרכזי, שמפעיל את המידע על המסכים, יכול להיות פיזי או וירטואלי (בענן).

תוכנת Monitors AnyWhere מאפשרת לכל בעל עסק שליטה מלאה על כל מסך בנפרד ועל כלל המסכים יחד. כך, ניתן ליישם חיבור וניהול מספר מסכי מידע ללא הגבלה בכמות, דרך מחשב בודד, על גבי הרשת הקיימת. את התוכן עצמו ניתן לנהל בענן ולהרחיב בכך את יכולות המערכת.

פתרון מתחרה אחר לחלוטין לחיבור המכשיר המקרין למסך החכם הוא Miracast (מבית מיקרוסופט), פתרון ללא מקרן. זו טכנולוגיה אלחוטית (WiFi), שהמחשב יכול להשתמש בה כדי להקרין אל המסך בטלוויזיות, במקרנים ובנגני מדיה של זרימה, שתומכים גם הם ב-Miracast. זה מחייב, שגם המחשב וגם המסך יתמכו ב-Miracast ובחיבור אלחוטי והתוכנה התומכת הזו תפעל ללא תקלות ב-2 הצדדים.

למיקרוסופט יש פתרון נוסף חדש (שנלווה לפתרון סקייפ העסקי שלה) בשם Skype Room System. המערכת החדשה הזו נמצאת כעת בהרצה אצל לקוחות נבחרים (בשת"פ עם אודיוקודס) ובקרוב המערכת הזו תהיה זמינה לכל הלקוחות החפצים בה. הפתרון הזה מבית מיקרוסופט מגיע כחלק משלים לפתרון של Skype for Business, מערכת לשירותי תקשורת משולבים הזוכה להצלחה יפה בשוק העסקי, בעולם כמו גם בישראל. מערכת Skype for Business נמכרת בעיקר דרך שותפותיה של מיקרוסופט לפתרון הזה: פוליקום, לוגיטק, אודיוקודס ו-Crestron, שמספקות את ציוד החומרה, ההתקנות והתמיכה לפתרון הזה.

בנוסף, ניתן לרכוש מערכות הקרנה אלחוטיות חכמות באופן חופשי באינטרנט ולהתקין לבד. דוגמה בולטת: חברת גולדטופ מוכרת מקרן אלחוטי בשם: WePresent 1000 HDMI Full HD במחיר של 5,184 ₪ (כולל מע"מ) עם שנתיים אחריות. מערכת מתקדמת זו מאפשרת לחבר עד 64 משתתפים בו זמנית למקרן.

לחברת קרמר יש, מלבד הפתרונות האלחוטיים (WiFi) והקווים (LAN) שלה למסכים חכמים (הפתרונות תחת השמות: VIA GO, ,VIA Collage ,Via Campus ,VIA Connect PRO ו[email protected]), גם פתרון בשם VCO-1 (Video Content Overlay), שמסוגל לספק שכבת מידע מעל לכל תוכן של כל מסך, דרך כניסת ה-HDMI של המסך.

בפתרון VCO-1 מתג אחד מסוגל לספק שליטה באמצעות דפדפן באיכות HD על כל כמות של מסכים ועל כל מסך ניתן להציג כל גרפיקה, אנימציה או כל תוכן מולטימדיה, כשכבת מידע נוספת מעל למה שמוצג על המסך. זה מאפשר, למשל, יצירת תוכן והעברת מידע בין אנשים הצופים בתוכן מסוים, או להעשיר ולהוסיף על תוכן קיים מידע והודעות אלקטרוניות ממוחשבות, או להוסיף פרסומות ומבצעים והודעות על תוכן קיים. הפתרון הזה מאוד מתאים ללובי של בתי מלון, מסעדות, חדרי ישיבות ציבוריים, מועדונים, בארים, חנויות ומולים, שדות תעופה, תחנות אוטובוסים ורכבות, מועדוני כושר ועוד.

 

כמה עולה מערכת אלחוטית חכמה ומתקדמת לניהול חדרי ישיבות?

המחירים של הפתרונות החדשים נמצאים ממש בהישג יד של כל עסק, בכל סדר גודל.

הפתרון Crestron AirMedia AM-101 Presentation Gateway עולה בשוק בין 1,000 ל-1,600 דולרים, בעוד שהפתרון החדש של חברת קרמר (הפתרון הבסיסי המיועד לעסקים קטנים עד בינוניים) בשם VIA GO עולה בין 400 ל-500 דולרים. דהיינו: יש יתרון רב לעסקים ברמת ה-SMB וה-SME לרכישה של הפתרון הישראלי VIA GO מבית קרמר.

הגרסה המורחבת של VIA GO, ששמה VIA Collage עולה כ-4,000 דולרים. העלות של מערכת Kramer Control תלויה בכמות החדרים שיש לנהל אותם וכמות המסכים, המקרנים ומכשירי הקצה שיש צורך לנהל במקביל. כך, שהעלות מחושבת לכל פרויקט בהתאם להיקף הפרויקט, שיש ליישם בארגון.

יודגש, שניתן לייבא או לרכוש את הפתרון מיבואן ולהתקין את המערכות הללו לבד, אולם, בגלל הצורך באינטגרציה עם מערכות נוספות (לרבות הסלולר, אינטרנט, WiFi, או בלוטוס' ו-USB), ומערכות המולטימדיה המצויות כבר בעסק, מומלץ, שההתקנה והתחזוקה תבוצענה ע"י מתקין מקצועי, שזו המיומנות וזה הניסיון שלו, או ע"י חברת אינטגרציה המייצגת את היצרן והוסמכה על ידו.

רוב העסקים יעדיפו לקבל שירות מלא "קצה לקצה" כולל התקנת כל האביזרים הנלווים בחדר הישיבות החכם (כולל המסכים, רשת אלחוטית, חשמל, תוכנות שליטה על המקרן וכיו"ב) מספק אינטגרטור אחד. הספקית המובילה כיום בישראל היא חברת קרמר (Kramer) מירושלים, שמספקת פתרונות "קצה לקצה" לחדרי ישיבות חכמים.

מתחרים נוספים בשוק, חוץ  מהחברות קרמר וקרסטרון (Crestron): DM (Dedicated Micros), לדיקו-בוש, גטר-טק, Oricon, פוליקום, לוגיטק, Surf Communications, ,Vidyo סיסקו, אוויה, סוני, פוליקום. ספקים נוספים בשוק פתרונות אודיו ווידיאו הם: ארגוקום, פוקוס טלקום, בינת מערכות יישום, יורוקום – פנסוניק, Avcom, Milesight, ריסקו ועוד.

 

שורה תחתונה בתחום בחירת מערכת ניהול חדרי ישיבות בשילוב תקשורת אודיו ווידאו:  

בבחירת ספק פתרונות חכמים לחדרי ישיבות, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל העסק. התצורה המומלצת כיום לעסקים היא WiFi וקישור לענן. אולם, הצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק או של משרד רואי חשבון.

 

לכן, נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בתחום ניהול חדרי ישיבות אצלך בעסק, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות מערכת אלחוטית חכמה ומתקדמת לחדרי ישיבות? 
אם יש לך כבר מערכת אלחוטית חכמה ומתקדמת לניהול חדרי ישיבות, ממה אתה לא מרוצה מהפתרון הזה? שתף אותנו.
 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לבחור ספק מערכת אלחוטית חכמה ומתקדמת לניהול חדרי ישיבות, עם מערכת המתאימה לצרכיך?

 

לקבלת מידע נוסף על השירותים שלנו לתחום מערכות ניהול חדרי ישיבות חכמים, נא השאירו פרטים ומהנדס מומחה מחשוב יחזור אליכם בהקדם.

 

How to Simplify Programming & Automation with Kramer Control

 

פוסטים נוספים