fbpx

מערכת שיחות ועידה בווידאו לחדרי ישיבות – חשיפת טכנולוגיות חדשות בשוק

Logitech VC 1 מערכת שיחות ועידה בווידאו לחדרי ישיבות

מערכת שיחות ועידה בווידאו לחדרי ישיבות

✅ מה התחדש בחדרי ישיבות חכמים?

 

✅ איך משלבים מערכות אודיו ווידאו חדישות (גם ללא חוטים), לרבות סמארטפונים, בחדר ישיבות חכם ואינטראקטיבי?

 

✅ מהם הפתרונות החדשים, שנכנסו לשוק, והאם הם מתאימים ומומלצים לעסק שלך?

 

עסקים מגלים את היתרונות בהכנסת מערכות אודיו ווידאו מתקדמות לחדרי ישיבות ומעבר לשיטות "עבודה קבוצתית". לכל עסק וארגון, קטן כגדול, יש לפחות חדר ישיבות אחד, והצורך של העסק לייצר מפגשים איכותיים ובעלי משמעות עסקית לכל המשתתפים בישיבות בחדרי הישיבות הוא ממשי ואף אקוטי.

עולם התקשורת והטלפוניה העסקית מתפתח מהר והלקוחות לא מוכנים להסתפק היום בטלפוניה הישנה ובמערכות הישנות, כשביד יש להם סמארטפונים מתקדמים, עם יכולות מולטימדיה מתקדמות ואיכותיות.

לכן, חדרי ישיבות, כולל משרדים קטנים וגדולים, שמשמשים אף הם כ"חדרי ישיבות" לכל עניין וצורך, מקבלים שדרוג והופכים ל"חדרי ישיבות חכמים" עם מערכות AV (אודיו וידאו), שמשלבות שירותי מולטימדיה בענן ושירותי תצוגה על מסכים עם יכולת גישה איכותית מכל מכשיר קצה, מכל מקום, גם ממנהלים ועובדים הנמצאים בנסיעה בדרכים או בחו"ל.

חדר ישיבות חכם ואינטראקטיבי משנה את כל שיטת העבודה בעסק, משנה את התצוגה של מצגות, מסמכים, סרטונים וכל מידע, בחדר הישיבות. כך, "עבודה שיתופית" ויעילה הופכת לדבר קל, פשוט וגם מהנה.

ההתקדמות הטכנולוגית הפכה את היכולת לשתף אנשים בישיבות גם באופן וירטואלי לדבר ממשי ומוחשי וכבר כיום יש יכולת לשלב משתתפים במערכות וירטואליות תלת-מימדיות הקרויות VR – Virtual Reality. בשוק העולמי יש פתרונות מלהיבים לא מעטים בתחום הזה, דוגמת שירות Facebook Spaces, שיצא לדרך אך לאחרונה, עם פוטנציאל לשימושים עסקיים רבים, שטרם פותחו.

על פי מחקר של ZK Research, בממוצע כ-15 דקות הראשונות של כל ישיבה בחדר הישיבות מתבזבזות ע"י עיסוק בבעיות טכניות שונות הקשורות בהפעלת האביזרים השונים המצויים בחדר, החל מהמקרן, דרך המחשב וכלה במסך. כך, במקום לעבוד ולדון בנושא, שלמענו התכנסו כל המשתתפים בחדר הישיבות, הם מתעסקים במציאת הכבל הנכון לחיבור המחשב למקרן, מנסים לפתור את הבעיה למה התמונה לא מוצגת נכון על המסך, למה אין חיבור לאינטרנט, או למה אין קול בסרטון המוצג על המסך. לכן, מנהלים ובעלי עסקים בכל העולם מחפשים פתרונות של Plug & Play, שבהם הכל מופעל מיידית, בקלות וללא כל עיכובים טכניים.

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מערכת שיחות ועידה בווידאו לחדרי ישיבות – השאירו פרטים כאן

אילו פתרונות חדשים יש כיום בתחום חדרי ישיבות חכמים לעסקים?

התחום הזה נע מהר קדימה והשוק מוצף בפתרונות חדשים, גם מהעולם וגם פרי פיתוח ישראלי (דוגמת חברת קרמר – Kramer Electronics הירושלמית). נציג הפעם פתרון חדש ופופולרי מהעולם:

מערכת Logitech VC (ר"ת: Video Collaboration Logitech):

חברת Logitech  (חברת ענק, שנוסדה בשוויץ, וכיום המטה העולמי שלה בארה"ב. מיוצגת בישראל ע"י חברת Benda מנתניה), מפתחת, מייצרת ומספקת מגוון רחב ביותר של פתרונות לעולמות: המולטימדיה, המחשוב, הבית והעסק החכם ולאבטחה של בתים ועסקים. בין היתר, החברה השיקה פתרון בשם Logitech VC, שנועד להפוך כל חדר ישיבות (וכל חדר מכל סוג) ל"חדר ישיבות חכם".

זה נעשה בשילוב מצלמות, מסכים, מיקרופונים, רמקולים, מערכות תקשורת, כבלים ותוכנות, כל מה שנדרש להפוך את החדר ל"חדר ישיבות חכם" וקל לתפעול.

הדגש בפתרונות הללו הוא על המילה Collaboration. כלומר: על היכולת לבצע שת"פ ו"עבודה קבוצתית" בצורה הכי ידידותית שאפשר. זאת, כדי לספק יכולת עבודה משותפת למשתתפי הדיון הישיבה, בין אם הם נמצאים פיזית בחדר הישיבות ובין אם הם מחוברים לדיון באמצעות רשת האינטרנט, או כל רשת אחרת, מכל מכשיר קצה הנמצא בידם.

 

Logitech VC 1 מערכת שיחות ועידה בווידאו לחדרי ישיבות

הפתרון של Logitech מספק את הפתרון לקיום חדר ישיבות בסביבת עבודה חדשנית, שמאפשרת לכל משתמש בארגון או מחוצה לו, שמשתתף בדיון, לנהל שיחת וידאו ללא כל עזרה טכנית, עם דגש על Plug & play, ויכולת שימוש ב-USB או בבלוטוס' (כך, שאין צורך להביא מחשב או לפטופ לדיון). ניתן לחבר כל סמארטפון למערכת, להציג מצגות ולקיים "שיחות ועידה" ו"עבודה קבוצתית" – ישירות מהסמארטפון.

החזון של לוג'יטק לעולם ועידות הווידאו הוא פשטות וידידותיות למשתמש. יתרון נוסף הוא המחיר. עלותה של מערכת ווידאו קונפרנס מבית לוג'יטק שווה לכל כיס ומאפשרת להנגיש מגוון חדרים בארגון לשירותי וידאו ו"עבודה קבוצתית".

דגש נוסף הוא על ההתאמה של הציוד לכל פלטפורמות הווידאו הקיימות בשוק. כך, שהפתרון הזה מאפשר לארגון לבחור בכל פלטפורמה העונה על צרכיו, גם אם הציוד מגיע מספקים שונים (או שיש כבר ציוד מולטימדיה בעסק מספקים שונים).

 

Logitecg - VC 2 מערכת שיחות ועידה בווידאו לחדרי ישיבות

 

איך משלבים מערכת תקשורת אודיו / וידאו בחדרי ישיבות חכמים?

הכנסת פתרונות מולטימדיה מבוססות מערכת תקשורת אודיו / וידאו לחדרי ישיבות יכולה להיות יקרה מאוד, אם בוחרים להכניס לחדר ישיבות מוצרי מולטימדיה מתקדמים דוגמת:

  • מסכי לד ענקיים, איכותיים וקעורים, עם מסך מגע, ברמת רזולוציה 4K.
  • מצלמות HD ברמת 4K, מצלמות מתכווננות (PTZ) לפי הדוברים.
  • מערכות קול רגישות המופעלות אוטומטית, ברמת איכות HD.
  • תשתיות תקשורת מהירה מבוססת סיבים אופטיים (או תשתיות HDMI) להעברת תמונה איכותית של 4K לכל נקודת קצה.
  • מערכות שליטה ובקרה מתקדמות לכל צורך שלא יהיה.

 

לכן, מי שלא מעוניין להשקיע מאות אלפי ₪ (ועד מיליוני ₪) במערכות מולטימדיה יקרות, שדורשות גם תחזוקה מתמדת ויקרה וביטוח הציוד, יכול לקבל תוצאה לא פחות טובה, במערכות מאוד פשוטות ודי זולות הקיימות כיום בשוק, במיוחד על בסיס מערכות הנמצאות בענן של ספק השירות.

ניתן לוותר על כל הגימיקים היקרים ולהסתפק במערכת המופעלת על מחשב נייד, או טאבלט ואו על הסמארטפונים של המשתתפים בדיון בחדר הישיבות, במערכת המבצעת אינטגרציה של הכל – בענן.

הפתרון, שסקרנו (ואחרים, שלא נסקרו כאן), מתאימים לכל עסק, החל ממשרד בודד של חדר אחד וכלה בעסק עם עשרות משרדים או חדרי לימוד. המערכות החדשות מותקנות בענן אבל גם יכולות להיות מותקנות מקומית – On-Premise, למי שמבקש זאת.

כיום, הנטייה בשוק מערכת תקשורת אודיו / וידאו בחדרי ישיבות חכמים, לעבור באופן חלקי או מלא לשירותי ענן, בגלל מגוון היכולות, שניתן לקבל בענן (דוגמת הקלטות, גיבוי, שילוב משתמשי הסמארטפונים בחיבור בסלולר ועוד) ובגלל היכולת להוזיל את עלות השירותים ולהיות תחרותיים ויעילים, כדי לענות על הצרכים של הלקוחות.

 

מי עוד מספק מערכת תקשורת אודיו / וידאו לחדרי ישיבות חכמים?

רוב העסקים יעדיפו לקבל שירות מלא "קצה לקצה" כולל התקנת כל האביזרים הנלווים בחדר הישיבות החכם (כולל מסכים, רשת אלחוטית, חשמל, תוכנות שליטה על המקרן וכיו"ב), מספק אינטגרטור אחד, שמספק פתרון All-In-One.

מתחרים נוספים בשוק הזה: Polycom Pano, Cisco Spark Board, קרמר (Kramer) מירושלים – נחשבת ל"מובילת שוק", DM (Dedicated Micros), קרסטון (Crestron), לדיקו-בוש, גטר-טק, Oricon, CSP, Avcom, לוגיטק, Surf Communications, גרינוייר טכנולוגיות, Skype Room System, אודיוקודס, גולדטופ, סוני, ריסקו, בינת מערכות יישום, יורוקום – פנסוניק ועוד.

 

שורה תחתונה בתחום שיחות ועידה בווידאו לחדרי ישיבות חכמים לעסקים:

רכישת פתרונות מערכת תקשורת אודיו / וידאו לחדרי ישיבות חכמים, כמו כל רכישה בעסק, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים בעסק.

עולם התקשורת נע מהר קדימה, והלקוחות העסקיים מחפשים פתרונות, שיוזילו להם את עלויות התקשורת, יהדקו את הקשר עם הלקוחות ויביאו תועלת עסקית.

קיום ישיבות של "עבודה קבוצתית" בחדרי ישיבות חכמים, בהן משתפים בדיון את כל מי שיכול לתרום למערכת קבלת ההחלטות בישיבה ולא משנה מיקומו ומכשיר הקצה הנמצא בידו, מוביל לבחירת מערכות תקשורת משולבות של אודיו ווידאו בענן.

הצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק או של משרד רואי חשבון.

בנוסף, יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

 

לכן נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הכי גדולה הקיימת בעסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות מעבר למערכת תקשורת משולבת של אודיו / וידאו לחדר ישיבות חכם?

 מה אתה יודע על ההבדלים בין מערכת תקשורת משולבת אודיו / וידאו בענן מול מערכת מקומית (On-Premise)?

 אם אתה כבר משתמש במערכת מערכת תקשורת אודיו / וידאו לחדר ישיבות חכם, ממה אתה לא מרוצה מפתרון הזה? שתף אותנו.

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך במערכת תקשורת אודיו / וידאו, שתהפוך כל משרד לחדר ישיבות חכם, מערכת המתאימה לצרכיך?

 

לקבלת ייעוץ חינם בנושא מערכת שיחות ועידה בווידאו לחדרי ישיבות לעסקים הירשמו כאן

 

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מערכת שיחות ועידה בווידאו לחדרי ישיבות – השאירו פרטים כאן

Huddle Room Video Meeting Success Tips

 

פוסטים נוספים