fbpx

מצלמות אבטחה חכמות – "All-In-One" – אילו מצלמות מתאימות לעסקים?

מצלמות אבטחה חכמות

מצלמות אבטחה חכמות – "All-In-One" – אילו מצלמות מתאימות לעסקים?

 

עסקים ובמיוחד בתחום ה-SME SMB מתלבטים בשאלות:

 

לאן הולך תחום השימוש במצלמות האבטחה חכמות ובמה כדאי ורצוי להשקיע?

 

מהם החידושים בתחום מצלמות אבטחה חכמות מבוססות IP המתאימות לצרכי העסק שלי?

 

מה הייחוד והיתרונות של הפתרונות מבית Mobotix הגרמנית?

 

במציאות ביטחונית וחברתית כמו זו הקיימת בישראל, מערכות "בקרת כניסה" לרבות מערכת אינטרקום (המשולבת במקרים רבים עם מצלמת אבטחה חכמות), הופכות להיות מצרך חיוני והן בהחלט ממדרות את המשרדים והעסקים מאורחים בלתי רצויים ומשמשות גם כ"בקרת כניסה" לעובדים, לספקים, לשותפים, לאורחים ולרכביהם.

בעידן בו המידע כ"כ חשוף וזמין מכל מקום ולכל אחד, חשוב לכולנו להגביר את רמת הביטחון האישי בסביבה העסקית ובמיוחד בסביבת העבודה. לכן, שילוב של פתרונות חכמים דוגמת טביעת אצבע או זיהוי פנים, הופכים להיות מקובלים, והמערכות האלו יכולות לשמש גם למטרות נוספות, או כחלק ממערכת "עסק חכם", או מערכת אבטחה מקפת לעסק, לעובדיו ולנכסיו.

 

מה החידושים במצלמות אבטחה חכמות מבית Mobotix מיוצגת בישראל ע"י גטר?

מובוטיקס (חברה שבסיסה בגרמניה, הפיתוח והייצור בגרמניה), נחשבת לחברה המובילה בעולם בתחום המצלמות החכמות (עם איכות צילום ברמה של 5 מגה-פיקסל ומעלה, רוב המצלמות החדשות הן ברמה של 6 מגה-פיקסל), עם אנליטיקה מובנית (אין צורך בטעינת תוכנה חיצונית) והגנת סייבר מפני חדירות למצלמות. כל המצלמות ניתנות לשליטה מכל מקום, גם מסמארטפונים. כל המצלמות לשימוש חיצוני מוגנות בפני כל פגעי הטבע (בתקן עד רמת IP66). כל זאת, במחירים המתאימים גם לשוק ה-SMB וה-SME.

המחירים של מובוטיקס זולים בכ-60% מהמתחרה כי קרוב אליהם, באותו קו ורמה של מוצרים. המחירון של המוצרים של מובוטיקס באירופה מצוי כאן.

מובוטיקס מיוצגת בישראל ע"י חברת גטר מפתח-תקווה, שמלווה מקרוב את המהפכה, שעברה מובוטיקס בקו הפתרונות שלה, לכל השווקים ולכל הצרכים של השוק העולמי וגם הישראלי.

לחברת מובוטיקס 42 פטנטים על הטכנולוגיות, שפותחו בחברה, והיא נעזרת בכ-800 שותפים עסקיים (דוגמת גטר) כדי להפיץ את הפתרונות שלה בכל רחבי העולם. הרעיון המרכזי בקו המוצרים החדש של מובוטיקס: כשמתקינים את מצלמת האבטחה לא צריך להוסיף לה שום דבר (גם לא DVR), כי "הכל כלול" ונמצא כבר במצלמה, או מסופק עמה (דומת מערכות השליטה למוקד השליטה ואפליקציות לסמארטפונים), ללא עלות נוספת. כמובן, שלא צריך שקע חשמל למצלמה, כי כל המצלמות מבוססות PoE. יכולת מורכבת ומלאה כזו לא נמצאת אצל המתחרות של מובוטיקס.

בנוסף, כל מצלמות האבטחה הן "ירוקות", עם צריכת זרם מינימלית (לכל היותר 4 עד 5 וואט במצלמות הכי כבדות וגדולות), מה שמאריך את חיי המצלמה, כפול ויותר מממוצע חיי המצלמות המתחרות המצויות בשוק.

כל המצלמות תומכות כבר בטרנדים החדשים הקיימים בשוק של IoT ו-IoE, עם שכבות אבטחה והגנת סייבר, שאין אצל המתחרים. בהתקפות, שהיו בשנה שעברה על מצלמות האבטחה, שהיו מפוזרות בכמויות ענק ברחבי וושינגטון, שום מצלמה של מובוטיקס לא נפגעה.

למובוטיקס הסכם של שת"פ עם רדוור (Radware, חברה ישראלית מקבוצת רד-בינת), ספקית של פתרונות אבטחת סייבר ואספקת יישומים, שמציגה פתרון מקיף להגנה, כנגד סכנת שיתוק רשתות ארגוניות ועסקיות, שנובעת ממתקפות המנצלות את השימוש העצום במכשירים החכמים המחוברים לרשת (IoT), לרבות מצלמות אבטחה חכמות.

המצלמות של מובוטיקס עונות על כל התקנים כולל ONVIF  ויש בקו המצלמות פתרונות לכל צורך, לרבות מצלמות פנימיות וחיצוניות, מצלמות טרמיות, מצלמות לצרכים מיוחדים ועוד. כל המצלמות פועלות גם בלילה, עם אנליטיקה מובנית, הגנות מקיפות מובנות (גם מפני ונדליזם), יכולת חיבורי SIP מובנית (כך, שניתן לחבר אותן כשלוחה במרכזיה), חיבור רק בכבל אחד המעביר את הכל, כולל המתח.

בכל המצלמות יש לפחות מיקרופון אחד ורמקול אחד, מובנים ומוגנים. לכל מצלמה יש יכול אגירה פנימית של הצילומים. כך, שגם אם מנתקים את הקשר (מכל סיבה, כולל ניתוק בזדון) של המצלמה לרשת האינטרנט, או לרשת העסקית, המצלמה ממשיכה לצלם ואוגרת את התמונות בזיכרון הפנימי שלה, עד שמתחדש הקשר.

אגירת התמונות וניתוח מתקדם יותר של המידע המופק במצלמות של מובוטיקס יכול להיעשות ב-NVR מקומי, בענן פרטי של העסק, או ב-NVR וירטואלי השוכן בענן של מובוטיקס. כך, הכשל שהיה בעבר בתחום השימוש ב-NVR – נעלם.

המצלמות הטרמיות של מובוטיקס יכולות לזהות מצבים, שמצלמות רגילות לא מסוגלות לזהות, למשל שינויי טמפרטורה מזעריים, וניתן לשלב אותן עם מצלמות רגילות באותה מערכת ובאותה תמונה. דוגמה בולטת ליישום כזה: זיהוי מיידי של אדם חולה (שיש לו חום) הנע בקרב המון הנכנס בשער הכניסה בשדה התעופה. דוגמה נוספת: יכול זיהוי של תחילת שריפה בשלבים המוקדמים שלה, עוד לפני שהאש מתלקחת ומתפשטת. בקו המצלמות הטרמיות יש מצלמות עם יכולת זיהוי קרינה. כך, שהלקוח יכול לבחור בין מצלמות טרמיות, או מצלמות טרמיות משולבות עם רדיומטר. כל המצלמות הטרמיות כוללות 2 מצלמות עם יכולות לצילום בתחום האינפרא-אדום ביום ובלילה.

 

מצלמות אבטחה חכמות מתקדמות

 

היכולות של מצלמות מובוטיקס המובנות כבר בכל מצלמה, ללא צורך במערכת חיצונית, כוללות בין היתר: ספירת אנשים, סימון אזורים אסורים, זיהוי אנשים כולל בתוך קהל צפוף (בשילוב עם פתרון זיהוי פנים של חברת ההזנק FST הישראלית), זיהוי מוצר או מיקום, שהקהל מתעניין בו יותר (למשל בתוך חנות או קניון), מעקב התנהגות קהל, מעקב אחרי שינויים זעירים המייצרים התראה, זיהוי רכבים ולוחות רישוי, מעקב אחרי מוצרים רגישים ועוד.

לכן, המצלמות הללו, שהן ,All-In-One נמצאו מאוד מתאימות לפרויקטים של "ערים חכמות", לצרכים של זיהוי וניתוח תאונות דרכים, למעקב בקווי ייצור מכל סוג, לאיתור שריפות, לאיתור חדירות, לבטיחות הנוסעים באוטובוסים, מוניות ורכבות, למעשה, כל צורך, שעולה בשוק, מקבל מענה מיידי.

בנוסף, במצלמות יש יכולת של VMD (ר"ת: Video Motion Detection), כשניתן להציב אותן ולהפעיל אותן במצב, שבו צילומי הווידיאו מתחילים לפעול רק כשהמערכת מגלה שיש אירוע הדורש התייחסות, לפי הפרמטרים, שהוכנסו למצלמה. העברת הווידיאו מהמצלמה לענן נעשית בצורה מאוד חסכונית, תוך שימוש בפרוטוקולים חדשים לדחיסת וידיאו דוגמת MxPEG ועוד טכנולוגיות דחיסה. המערכת יודעת לנטרל התראות שווא, למשל, אם ינוע חתול או כלב באזור, שנקבע כאסור, לא תתקבל התראה. המערכת יודעת לסנן הפרעות של שמש, שלג, רוח ועוד. היכולות הללו מבוססות סנסורים מאוד רגישים (שנקראים MxActivitySensor), שמובנים במצלמות וניתן לשדרג את היכולות של הסנסורים הללו מרחוק.

המצלמות של מובוטיקס עובדות בתנאים הקשים ביותר הקיימים על כדור הארץ, כולל למשל, על ספינות הפועלות בים הסוער של חוג הקוטב הדרומי והצפוני בטמפרטורות של מינוס 40 מעלות וסערות ימיות. יודגש, שלכל סוג של מצלמות יש סוגים שונים לבחירת הלקוח של עדשות, לפי המפתח הרצוי ללקוח והתנאים המקומיים של הצילום.

 

מצלמות אבטחה חכמות

 

לאן הולך תחום מצלמות האבטחה חכמות?

תחום מצלמות האבטחה התקדם במהירות ממצלמות אנלוגיות פשוטות למצלמות דיגיטליות מבוססות IP  ובאיכות עד 4K ושכעת הן עוברות לקישור דרך הענן ומכילות בתוכן "חוכמה" (אנליטיקה) ואבטחה מובנית, בגישת "הכל כלול" – All-In-One.

את "הטרנדים החמים" ביותר בתחום מצלמות אבטחה אפשר לרכז בכמה נושאים מובילים:

 

 • כמעט כל המצלמות הנמכרות כיום בשוק מבוססות על תקשורת IP. לכן, ניתן לחבר אותן לאינטרנט ולכל מכשיר קצה ולצפות בהן (מי שמקבל הרשאות צפייה), בכל מקום בעולם ומכל מכשיר קצה.
 • כמעט כל מצלמות האבטחה החדשות, שנכנסו לשוק, מסוגלות לקבל מתח – זרם ב-PoE (ר"ת: Power over Ethernet) והן מסוגלות להתחבר לרשת ב-WiFi (או בסלולר).
 • המחירים של מצלמות אבטחה ברמת רזולוציה הגבוהה ביותר 4K יורדים כל העת ומתקרבים למחירים של מצלמות HD, שהן כיום הסטנדרט המקובל בשוק. מצלמות עם רזולוציה נמוכה מסוג SD מתחילות לצאת מהשוק.
 • רמות המחירים כיום בשוק מאפשרים לכל עסק, בכל סדר גודל, לרכוש ולהתקין לעצמו מצלמות אבטחה חכמות.
 • נכנסות לשוק מצלמות אבטחה המסוגלות לגלות אש ועשן ולספק התראה, בנוסף או במקום גלאי אש ועשן.
 • נכנסו לשוק מצלמות לצרכים מיוחדים דוגמת: מצלמות מוגנות פיצוץ לפעילות במצבים קשים, מצלמות "אור כוכבים" לצילומי לילה ברורים, מצלמות ללא אינפרה-אדום הניתן לגילוי, מצלמות טרמיות עם ביצועים אנליטיים חדשים ומתקדמים לצילום בתנאי תאורה קשים במיוחד ולמקומות עבודה קשים.
 • מעבר לשימוש בתקן 265 (שמחליף בהדרגה את תקן H.264) להעברת הווידיאו מהמצלמות, מה שמאפשר שימוש במצלמות עד רמת 4K בחיסכון של כ-50% ברוחב הפס.
 • מצלמות אבטחה הופכות למצלמות חכמות עם יכולת מובנית של ניתוח ואנליטיקה המצויה כבר בתוך המצלמה, דוגמת: זיהוי פנים ואיתור חשודים, מעקב אחרי חשודים, ספירת אנשים (נכנסים או יוצאים או הנמצאים בשטח מוגדר), זיהוי מספרי מכוניות, ספירת מכוניות, זיהוי חניות, זיהוי נהגים, צילום וניתוח בתנאי צילום קשים, פיצוי על רעידות מצלמה (למשל עקב רוח), מצבי עקיבה והתראות, סימון אזורים רגישים, איתור חפצים חשודים ופעילויות חשודות בשטח נתון ועוד.
 • שילוב הקלטות וניתוח הקלטות (ללא מגבלת היקף ההקלטות והניתוחים) בענן.
 • שילוב מצלמות אבטחה במערכות "בית ועסק חכם".
 • שילוב מערכות הגנה מפני סייבר, כדי להגן על המצלמות עצמן ועל המידע, שהן מפיקות ומשדרות. לא מעט התקפות סייבר נעשו בשנה האחרונה בעולם, דרך חדירה של ההאקרים למצלמות אבטחה, שלא היו מוגנות אלא בסיסמת כניסה פשוטה (אם בכלל).

 

האם חיבור מערכת הקלטה בענן מספקת תועלת עסקית?

בהחלט. "עלות בעלות כוללת" – TCO בענן שונה לחלוטין מהקלטות מקומיות. היכולת לשמור את הווידיאו ולטפל בו בענן, בין בענן פרטי ובין בענן ציבורי, או ענן היברידי, מורידה את ה-TCO מול הפתרון האנלוגי הקודם, שדרש ציוד חומרה מקומי.

התחום של Cloud DVR הוא תחום המתפתח מהר בעולם וגם בישראל, וגם ספקי שירותי הטלוויזיה עוברים בהמוניהם לגישה הזו. זאת, משום שביצוע הקלטות מקומיות על הממירים בבתי הלקוחות יקרים יותר (גם ללקוחות וגם לחברת התקשורת הרב-ערוצית). בנוסף, היכולות הנלוות לשמירת ההקלטות בענן מספקות תכונות חדשות ומלהיבות ללקוחות, מה שלא ניתן לביצוע ולמימוש במכשיר הקלטה מקומי.

"החזר ההשקעה" (ROI) במעבר לענן הוא מיידי, בגלל ההפרש העצום בעלויות והיכולות הנרחבות הנוספות המצויות רק בהקלטות בענן.

 

מהן השאלות, שאני צריך לשאול את ספק מצלמות האבטחה החכמות , לפני קבלת הצעת המחיר לעסק שלי?

 

מדובר במשא ומתן עסקי – מקצועי לכל דבר, שרצוי שייעשה ע"י מומחים לתחום הזה. אם לבעל העסק אין ידע בתחום מצלמות אבטחה, קל יהיה "לעבוד עליו" ולשכנע אותו לרכוש מה שטוב רק לכיס של ספק הפתרון.

השאלה החשובה ביותר, שבעל העסק יכול לשאול בעצמו (גם ללא ייעוץ מקצועי) את ספק המערכת היא: מה העלות הכוללת לעסק, עלות הכוללת הכל: התקנה, נפח התקשורת ואחסון המידע בענן של הצילומים, הביטוח, התחזוקה, רישיונות (אם יש), תוכנות, וכיו"ב. כך, ניתן להשוות בקלות בין ספקים ולחשב את העלות הכוללת (TCO) של כל פתרון.

 

מי הם המתחרים בהתקנת מצלמות אבטחה חכמות מתקדמות בעסק עם מערכות הקלטה בענן:

 

כיום, אין יותר רכישת מצלמות אבטחה, שאינן דיגיטליות, עם תמיכה ב-IP וברמת HD  לפחות (יש כבר ביקושים ערים למצלמות 4K), כאשר חיבורי החשמל למצלמות נעשים בגישת ה-PoE והחיבורים המקובלים ביותר של המצלמות לעסק הם באלחוט או ברשת מקומית (אתרנט).

הספקים המתחרים המובילים בשוק: ארגוקום, בינת מערכות יישום, לדיקו – בוש, יורוקום – פנסוניק, בזק, Avcom, Milesight, ריסקו, BGC, לנ-טק, iLANOT, קרמר (הישראלית), DM – Dedicated Micros, קרסטון (Crestron), iCATCH, HIKVISION, Provision (הישראלית), B-Eye, מקור טכנולוגיות, SpotCam (Video Doorbell Solution), טופ אודיו, NeoCam, תדאור טכנולוגיות, CSP, מקור טכנולוגיות, ,One1SaMBa מור מערכות תקשורת, סקיוריטי מערכות אינטרקום ועוד.

 

שורה תחתונה בתחום מצלמות אבטחה חכמה מתקדמות דוגמת Mobotix:

 

בבחירת ספק מצלמות אבטחה מתקדמות ובמיוחד ברזולוציות גבוהות (HD עד 4K), יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל העסק. יש לקבל החלטה אם מעוניינים במערכת מצלמות אבטחה המופעלת בענן (התצורה המומלצת כיום), או בתצורה אחרת, שמתאימה לצרכי העסק, מנהליו ועובדיו.

מאוד מומלץ לרכוש רק ציוד העונה על התקנים החדשים הקיימים בתחום הזה (ONVIF).

יודגש, שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, או של משרד רואי חשבון.

 

לכן נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בעסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור בבחירת פתרון של מצלמות אבטחה חכמות ומתקדמות?

 אם אתה כבר משתמש במערכת מצלמות אבטחה חכמות בענן, ממה אתה לא מרוצה מהשירות הזה? שתף אותנו.

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לחסוך בהוצאות התקשורת והאבטחה של העסק שלך ולהתייעל ע"י שימוש בפתרון של מצלמות אבטחה חכמות ומתקדמות המתאים בדיוק לצרכיך?

 

לקבלת מידע נוסף על השירותים שלנו לתחום מצלמות אבטחה חכמות, בית חכם ומערכות בקרה וביטחון, נא השאירו פרטים ומהנדס מומחה יחזור אליכם בהקדם.

 

 Product Announcement June 2017

 

פוסטים נוספים