fbpx

מצלמות לזיהוי פנים לבית ועסק חכם – סקירת פתרונות חדשים מבית חברת Nest

מצלמות לזיהוי פנים

מצלמות לזיהוי פנים לבית ועסק חכם

✅ תחום "זיהוי פנים" הפך בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד ממצלמות אבטחה עסקיות וכיום נכנס לתחום "בית ועסק חכם".

✅ שילוב יכולות ביומטריות ובראשן זיהוי פנים, הופכות את מערכות בקרת הכניסה לחסינות הרבה יותר מפני טעויות והתחזויות.

 

✅ איך בוחרים ספק פתרון להתקנת בקרת כניסה חכמה, שמביא את הערך הטוב ביותר לבית או לעסק, בלי "ליפול בפח"?

 

חברת Nest היא חברה בבעלות גוגל, אבל פועלת באופן עצמאי, עם מרכז פיתוח עצום בארה"ב בן מעל ל-1,100 עובדים. זאת, כדי להתחרות בשוק הנמצא בצמיחה מהירה, שוק "הבית החכם" (שהתפשט בשנה האחרונה גם להיות "עסק חכם").

כיום, התחרות המרכזית של Nest בארה"ב (וגם בחלקים נרחבים בעולם) היא עם אמזון, שמקדמת מוצרים ושירותים חדשים ל"בית חכם" בגישה חדשה המבוססת על הפעלה קולית (מערכת Alexa).

הפתרונות של Nest כוללים מערכות אזעקה, מערכות גילוי אש ועשן, תרמוסטטים חכמים למיזוג אוויר ולחימום מים, בקרת כניסה, מנורות חכמות ועוד.

כל המוצרים נמכרים באינטרנט וברשתות של חנויות אלקטרוניקה, ציוד משרדי וסופרמרקטים וניתנים להתקנה עצמית. השליטה בכל הסנסורים נעשית באמצעות אפליקציה בסמארטפון.

אחרי השקת Google Home, הפתרון של גוגל המבוסס על הפעלה קולית וזיהוי קולי (מערכת Google Assistant), פתרון המתחרה "ראש בראש" באמזון Echo Dot, כל מוצרי Nest הותאמו בשנה החולפת לעבודה מול מוצרי Google Home. כך, שניתן להפעיל אותם ולשלוט בהם גם בפקודות קוליות.

לקבלת הצעת מחיר עבור מצלמות לזיהוי פנים – השאירו פרטים כאן

מהם החידושים בתחום מצלמות לזיהוי פנים לבית ועסק חכם מבית Nest?

בשנה האחרונה Nest נכנסה לתחום מצלמות האבטחה החכמות, לבתים ולמשרדים ויצאה בסדרה של 4 סוגי מצלמות:

א. 2 סוגים של מצלמות להתקנה בתוך הבית או העסק, במחירים של 199 דולרים לגרסה הבסיסית, מצלמה ברמת איכות HD הכוללת זיהוי פנים באמצעות תוכנת Nest Aware המוטמעת במצלמה, עם רמקול ומיקרופון אחד, ו-299 דולרים לגרסה המתקדמת של המצלמה, שגם כוללת זיהוי פנים, אבל המצלמה היא באיכות 4K ויש בה כמה מיקרופונים ורמקולים.

ב. 2 סוגי מצלמות להתקנה מחוץ לבית או העסק: גרסה בסיסית ב-199 דולרים באיכות SD, עם רמקול ומיקרופון אחד, אור אינפרה-אדום ללילה, מוגנת מים, שמש וונדליזם בתקן IP65, ללא זיהוי פנים, והגרסה המתקדמת ב-349 דולרים (הנקראת Nest Cam IQ outdoor security camera), שהיא המצלמה החדישה ביותר בקו המצלמות של Nest, עם זיהוי פנים למרחק של עד 15 מטרים בכל תנאי ראות (בלילה יש תאורת אינפרה-אדום), מוגנת מים, שמש וונדליזם בתקן IP66, חיבור WiFi מהיר ברמת תקן ac מוצפן ותקשורת מוצפנת 128bit AES with TLS/SSL, חיבור בלוטוס', איכות צילום 4K ויכולת זום של X12. המצלמה כוללת 3 מיקרופונים ורמקול עם יכולת זיהוי של חשודים כולל מעקב אוטומטי של המצלמה אחריהם.

מצלמת Nest Cam IQ מספקת את ההגנה המתקדמת ביותר בקו המוצרים להגנה על הבית או העסק ומספקת התראות דרך האפליקציה על כל זיהוי חשוד כולל מעקב אוטומטי אחרי החשוד. המערכת הזו כוללת בתוכה כבר אינטגרציה עם Google Assistant. כך, שאפשר לשלוט בה בקול (מהסמארטפון או ממערכת Google Home).

השמירה של הווידאו נעשית בענן. כך, שאין מגבלה של מקום לאחסון (הווידאו הגולמי נשמר 30 יום בגיבוי בענן), אבל האחסון עולה בתשלום חודשי למי שמעוניין באפשרויות המתקדמות של מערכת Nest Aware:  י 10 ימי אחסון הווידאו בענן עולים 10 דולרים לחודש או 100 דולרים לשנה. 30 ימי אחסון הווידאו בענן עולים 30 דולרים לחודש או 300 דולרים לשנה. ניתן לבצע ניתוח מתקדם של הצילומים, שנשמרו בענן, במסלול בתשלום באמצעות האפליקציה Nest Aware.

בשנת 2018 חברת Nest תשיק מצלמה נוספת בסדרת המצלמות החכמות ושם המצלמה הזו כרגע הוא: Nest hello. זו מצלמה עם זיהוי פנים, שנועדה להתקנה בכניסה לבית, מעל או ליד הדלת, עם חיבור לדלת וכוללת חיבור לסמארטפון. המצלמה הזו תאפשר כניסה לבית רק על סמך זיהוי פנים.

 

למה צריך מצלמה עם זיהוי פנים והאם יש ל-Nest מתחרים?

במציאות ביטחונית וחברתית כמו זו הקיימת בישראל, מערכות "בקרת כניסה" לרבות מערכת אינטרקום (המשולבת במקרים רבים עם מצלמת אבטחה), הופכות להיות מצרך חיוני והן בהחלט ממדרות את המשרדים והעסקים מאורחים בלתי רצויים ומשמשות גם כ"בקרת כניסה" לעובדים, לספקים, לשותפים, לאורחים ולרכביהם.

בעידן בו המידע כ"כ חשוף וזמין מכל מקום ולכל אחד, חשוב לכולנו להגביר את רמת הביטחון האישי בסביבה הביתית שלנו ובסביבת העבודה. לכן שילוב של פתרונות ביומטריים בבקרת כניסה דוגמת טביעת אצבע או זיהוי פנים, הופכים להיות מקובלים, והמערכות האלו יכולות לשמש גם למטרות נוספות דוגמת "שעון נוכחות" לעסק, או כחלק ממערכת "בית חכם" או "עסק חכם", או מערכת אבטחה מקפת.

המתחרה המרכזית ב-Nest ובמוצרי גוגל היא (כאמור לעיל) אמזון. לאמזון יש כמה פתרונות חדשים בסדרת Echo Dot  עם זיהוי קולי במערכת   Alexa הכוללים מצלמות והם:

א. Echo Show. מדובר במוצר המשך ל- Echo Dot הראשון, שעונה לפקודות המתחילות במילה "אלכסה", אבל מספק חוויה אחרת לגמרי: הוא מכיל מערכת שיחות וידאו עם יכולת חיוג וקישור לכל משתמש, שיש לו וידאו, בכל מכשיר קצה בכל מקום בעולם. המכשיר החדש עולה בחנות של אמזון 229.99 דולרים, בהחלט מחיר מפתה למוצר כל כך מתקדם, עם יכולות מלאות של וידאו לשיחות וידאו וכל היכולות האחרות הנמצאות ב"אלכסה."

ניתן לבצע במכשיר הזה את כל מה שניתן לבצע ב- Echo Dot עם כל אלפי האפליקציות, שפותחו עבור "אלכסה", אבל בתוספת מאוד חשובה: במכשיר הזה רואים את מה שנעשה על המסך (וידאו, תמונות, כיתוב), מה שלא קיים ב – Echo Dot.

אפשר לראות במכשיר וידאו מכל מקור, כולל מיוטיוב ומערוצי טלוויזיה ואפשר לשוחח עם כל אחד, מכל מכשיר קצה (כל עוד יש חיבור לאינטרנט). כך, אפשר לקיים שיחות וידאו בפקודות קוליות בלבד, בלי צורך ללחוץ על איזה מקש. אפשר כמובן לשמוע מוזיקה מכל מאגר מוזיקה, כולל זה של אמזון. מדובר במערכת מתוחכמת מאוד היודעת לשלוט על אין ספור של מכשירי מולטימדיה אחרים בבית ויכולה לשמש למטרות רבות, למשל: להשגיח מרחוק על תינוק, על חולה או על קשיש.

ב.  Echo Look. מדובר במוצר, שהוא מצלמת וידאו וסטילס עם 4 מבזקים המקבלת פקודות קוליות כמו Echo Dot ועונה לפקודות המתחילות במילה "אלכסה ."הגאדג'ט החדש הזה עולה באתר של אמזון 199.99 דולרים והוא יכול להיות מוצר משלים לEcho Show- או כמוצר העומד בפני עצמו.

אחד היישומים החשובים של המוצר הזה: הוא עוזר לקבל החלטות לגבי הבגד שלובשים, או לייעץ לרכוש בגד מתאים לפי הצרכים. המוצר מצלם תמונות סטילס או וידאו של מי שעומד מולו ונותן לו פקודות, ומספק משוב בסמארטפון (כל סוג של סמארטפון, באמצעות אפליקציה, שמורידים מהחנות של אפל או גוגל), לגבי הלבוש והמראה של העומד מול המצלמה .

מדובר בסוג חדש של Personal Assistance המסייע בבחירת הבגד והמראה המתאים לעומד או לעומדת מול המצלמה. מדובר בשימוש באלגוריתמים מבוססי AI של אמזון, כדי לספק את הייעוץ האופנתי המתאים ביותר למי שעומד מול המצלמה.

ג. Echo Spot. מוצר חדש במחיר של 129.99 דולרים. מדובר במכשיר עגול בצבע שחור עם מסך עגול במרכזו. מעין גרסה נוספת (אבל זולה יותר) של Echo Show. זה, למעשה, רמקול משוכלל הכולל מסך בגודל 2.5 אינץ’ וגם מצלמה, והוא מיועד למיקום למשל בחדר השינה. כך, שהמשתמשים יכולים לנהל שיחות וידאו מהמיטה, להקשיב לספרי אודיו, או לראות מי מצלצל בדלת בעזרת האינטרקום החכם, שכמובן המשתמשים אמורים לרכוש מאמזון… המכשיר גם מתאים לחדר עבודה (למי שעובד מהבית). עם זאת, ככל הנראה, השימוש העיקרי שלו יהיה כשעון מעורר יקר ומתקדם במיוחד, וכעוד נקודה בה ניתן להיעזר באלכסה, כסייען אישי בכל חדר ובכל פינה בבית החכם ,עם מוצרי אמזון.

ד. Echo Connect. מוצר חדש במחיר של 34.99 דולרים, מוצר שהוא תוספת לכל מוצר Echo  אחר, שאמור להיות כבר בבית או בעסק. המוצר הזה מאפשר לחייג בטלפון הקווי הרגיל (שלא על רשת האינטרנט) בפקודות קוליות. המכשיר מסנכרן את רשימת החברים מספר הכתובות בסמארטפון. כך, שאפשר לחייג בקווי ע"י הקראת השם הנמצא כבר בספר הכתובות בסמארטפון.

לאמזון אין מצלמות אבטחה בדומה ל–Nest עם חיבור למערכות דיבור, כשבתחום הספציפי הזה Nest מציעה לשוק מוצר, שאין כרגע לאמזון פתרון ישיר כזה בקו מוצרי Echo Dot. לאמזון יש קו שלם של מצלמות אבטחה מאוד זולות, כמעט כל המצלמות כוללות סנסור זיהוי תנועה, וחלקן הקטן כולל יכולות זיהוי פנים, אבל הן אינן מחוברות כרגע למערכת Alexa. לעומת זאת, בכיוון ההפוך זה כן עובד, כלומר: מצלמות Nest המתקדמות עובדות עם Alexa של אמזון. כך, שניתן להפעיל את מצלמות Nest ולשלוט בהן באמצעות Alexa.

מעבר לכך, השוק רווי במתחרים קטנים, דוגמת:

  1. חברת מקור טכנולוגיות ("ג. מקורטק מערכות זיהוי") מראשון לציון, שמציגה מערכות חדשות לבקרות כניסה בזיהוי אצבע / פנים / ורידים / כף יד, משולבות במערכות אינטרקום ובקרות כניסה מהחברות: Suprema ו-ZKTeco המובילות בעולם בתחום הזה. כל המערכות מכילות תפריטים בעברית ומותאמות לתנאים ולדרישות של עסקים בישראל.
  1. חברת טופ אודיו מהרצליה, שעוסקת בתכנון ובביצוע בתים ועסקים חכמים, רשתות מחשבים, מערכות שליטה ובקרה ומערכות אודיו-וידאו, השיקה פתרון חדש בתחום בקרת הכניסה, ששמו Touch 2 של חברת INVIXIUM מקנדה, פתרון ביומטרי משודרג המסייע בניהול מערך אבטחה קל ונוח במגוון רחב של יישומים בבית ובמשרד. מחיר המערכת (כולל הכל): 8,990 ₪ (כולל מע"מ). לחברת טופ אודיו יש עשרות משווקים מורשים, חנויות ומתקינים בכל רחבי הארץ.

אין כיום "מוביל שוק" בתחום המערכות המתקדמות הללו לבקרת כניסה ול"בית חכם". השוק הזה מפוצל בין כמה וכמה ספקים והעיקר: ניתן לייבא או לרכוש את הפתרון מיבואן או לרכוש באינטרנט, ולהתקין את המערכות הללו לבד, בבית או בעסק. אולם, בגלל הצורך באינטגרציה עם מערכות נוספות (לרבות הסלולר, או WiFi, או RFID, או מערכת ביומטרית), מומלץ, שההתקנה והתחזוקה תבוצענה ע"י מתקין מקצועי, שזו המיומנות וזה הניסיון שלו.

הספקים הקיימים בתחום הזה: תדאור טכנולוגיות, DVTech, יורוקום-פנסוניק, פוקוס טלקום, ITS, CSP, לדיקו, בזק, סינריון, וספקים נוספים רבים דוגמת: אינטק, קומקס, לוגיפון, קוקום, ויסוניק, וידרום, Chipzol, טופ אודיו, IDP, לנ-טק, מיתר מיגון, גטר-טק, אלקטיב, סינטל תקשורת, (SpotCam (Video Doorbell Solution, בינת עסקים (מתמקדת במצלמות אבטחה בענן), מקור טכנולוגיות, מור מערכות תקשורת, סקיוריטי מערכות אינטרקום ועוד.

המחירים של המוצרים בתחום זה מאוד מגוונים, תלוי בהיקף היכולות הקיימות באינטרקום, במצלמה ובכל האביזרים והיכולות הנלוות. יש לקחת בחשבון, שאם מעוניינים להקליט את הווידאו המופק מהמצלמות, יש לרכוש מערכת הקלטה (DVRNVR) למצלמה או למצלמות (מייקר את ההוצאה באלפי ₪), או לרכוש שירות הקלטות ממצלמות בענן (יותר מומלץ).

הספקים המובילים בשוק של הקלטת וידאו ממצלמות אבטחה עסקיות הם: ארגוקום (מובילת שוק), פוקוס טלקום, נייס מערכות (באינטגרציה אפשרית של תדיראן טלקום), בינת מערכות יישום, לדיקו – בוש, יורוקום – פנסוניק,  One1SaMBa, סינטל תקשורת, AVcom, גטר-טק, NeoCam (מתמקדת בתחום מצלמות אבטחה בענן, פתרונות בית ועסק חכם בענן והקלטות בענן), Milesight, ריסקו, CSP, BGC, לנ-טק, iLANOT, קרמר (חברה ישראלית מאוד מצליחה), DM – Dedicated Micros, קרסטון –Crestron   ,Provision ,iCATCH ,HIKVISION ,B-Eye ועוד.

 

שורה תחתונה בתחום מצלמות לזיהוי פנים לבית ועסק חכם:  

בבחירת ספק מערכת מתקדמת לבקרת כניסה עם מצלמות לזיהוי פנים, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של המשתמש. קודם כל, יש לקבל החלטה אם בכלל מעוניינים במערכת מבוססת זיהוי פנים, או בתצורה אחרת המתאימה לצרכי הבית, העסק, מנהליו ועובדיו. לאחר מכן יש להחליט אם בוחרים בפתרון הכולל את ניהול המערכת והקלטת הווידאו וניתוח הווידיאו ממצלמת האבטחה – בענן.

יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית". מומלץ לבדוק באינטרנט חוות דעת על הספק שבו בוחרים ואם אין תלונות על רמת ההתקנה והשירות שלו. יש לזכור, שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, או של משרד רואי חשבון.

 

לכן, נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בתחום בקרת הכניסה לעסק לבית שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות מצלמות לזיהוי פנים?

 אם יש לך כבר מערכת מצלמה לזיהוי פנים, ממה אתה לא מרוצה מהפתרון הזה? שתף אותנו.

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לבחור מצלמות לזיהוי פנים לבית ועסק חכם המתאימות לצרכיך?

לקבלת הצעת מחיר עבור מצלמות לזיהוי פנים – השאירו פרטים כאן

לקבלת מידע נוסף על השירותים שלנו לתחום מצלמות אבטחה, בית חכם ומערכות בקרה וביטחון, נא השאירו פרטים ומהנדס מומחה יחזור אליכם בהקדם.

 

מצלמות לזיהוי פנים

When it works with Nest, it just works

 

פוסטים נוספים