fbpx

מקרני מולטימדיה אולטרה ניידים לחדרי ישיבות – סקירת מוצרים חדשים בשוק

מקרני מולטימדיה ניידים לחדרי ישיבות

מקרני מולטימדיה אולטרה ניידים
לחדרי ישיבות ולאנשי עסקים בדרכים –
סקירת מוצרים חדשים בשוק

 

מקרני מולטימדיה, מוצרים חכמים ומקצועיים, הפכו לחובה בתחומים רבים במגזר העסקי ואפשר למצוא אותם בכל פינה. אולם, הפתרונות של העבר היו מגושמים, כבדים, מסובכים להפעלה ויקרים מאוד.

 

איך בוחרים מקרני מולטימדיה למצגות ול"עבודה קבוצתית", מקרנים אולטרה ניידים עם בקרת מחוות, שיקוף מסך, עבודה מרחוק וחכמים, שמתאימים לעסקים קטנים עד בינוניים?

 

עולם המקרנים והמסכים המקצועיים מתפתח במהירות וכיום ניתן לראות מסכים גדולים בשלטי חוצות, במופעים, במשרדים מכל הסוגים, בחדרי ישיבות ולשיחות ועידה בווידיאו ועל שולחנם של מעצבים ומפתחים בכל התחומים.

גם העולם הטכנולוגי של מסכים התפתח מהר וכיום כבר לא מקובל לרכוש מסכים מתחת לרמת HD (ר"ת: High Definition, כלומר: I1,080 X 1,920 פיקסלים), כאשר לשוק נכנסו כבר בשנה שעברה מסכים באיכות גבוהה יותר המכונה בשם: 4K (מסך פי 4 יותר חזק ברמת הרזולוציה לעומת מסכי HD) וכבר יש בשוק מסכי 8K (פי 8 ממסכי HD) ממספר יצרנים (דוגמת סמסונג, פנסוניק, LG ועוד). מכאן, שעולם המקרנים נמצא במרוץ להשיג את הרזולוציות הללו, ויש כבר בשוק מקרנים רבים באיכות 4K.

מה התחדש בתחום המקרנים הניידים והחכמים?

לשוק הישראלי הוצג לאחרונה קו חדש של מקרני מיני ניידים וקלי משקל, שמיועדים הן לאנשי עסקים בדרכים והן להעברת מצגות ותכני וידאו באולמות הרצאות ובמשרד (כנראה בתמונה כאן), מבית אפסון (Epson), מובילה עולמית בתחומי המולטימדיה.

 

מקרני מולטימדיה אולטרה ניידים לחדרי ישיבות

 

בין התכונות של המקרנים החדשים: הפעלה אוטומטית, חיפוש אוטומטי אחרי מקור וידאו, תיקון עיוות טרפז אופקי ואנכי, התאמת מסך, ו-NFC כדי להתחבר בקלות לסמארטפון. בנוסף, בקרת מחוות מאפשרת מעבר קל בין שקופיות בתנועת יד, ומסך מפוצל מאפשר הצגה בו-זמנית מ-2 מקורות שונים.

בחלק מקו המוצרים ניתן להגיע לתצוגה המספקת עד גודל מסך של 300 אינץ'. מחירים של המוצרים הללו בשוק בישראל: ה-EB-1780W- עולה 4,400 ₪ כולל מע”מ וה-EB-2250U   עולה 8,800 ₪ כולל מע״מ.

Epson ישראל הכריזה על 4 סדרות חדשות של מקרנים כדי לענות לדרישות השוק של ארגונים, עסקים קטנים ובינוניים, אנשי עסקים בתנועה (שנעים ברחבי הארץ ובעולם) ותחום החינוך. המשקל של רוב המקרנים החדשים הוא פחות מ-2 ק"ג, כמשקלו של מחשב נייד חדיש, שקל להחזיק אותו ביד אחת (כמודגם בתצלום כאן).

 

מקרני מולטימדיה ניידים לחדרי ישיבות

 

הפתרון הזה מתאים לכל שימוש, בין אם לצורך הצגה ללקוחות במהלך נסיעות, או לשם העברת מצגות חשובות במשרד או באולם ההרצאות. הסדרות EB-1700 ו-EB-2000 מספקות מקרנים ניידים רבי עוצמה, שמספקים רזולוציית Full HD 1080p  ואיכות תמונה מרשימה במיוחד.

באמצעות סדרת EB-1700 ניתן להראות מצגות בקנה מידה גדול והעיצוב הקומפקטי וקל המשקל מאפשר להכניס את המקרן בקלות לתיק המחשב הנייד. הוא מהווה פתרון אידיאלי לצוות מכירות בכיר, או לנוסעים עסקיים אחרים, שצריכים לערוך מצגות במהלך נסיעותיהם. כפי שמצפים ממותג המקרנים המוביל אפסון, דגם זה עתיר בתכונות ההופכות את ההגדרה וההצגה לקלות.

סדרת מקרני EB-22XX  היא חלק ממגוון פתרונות המספקים מצגות עסקיות גדולות ואיכותיות יותר באתרי ארגונים, עסקים קטנים ובינוניים ומוסדות חינוך. זאת, עם תצוגה המספקת עד גודל מסך של 300 אינץ' – החסכוני לאין ערוך לעומת מסכים שטוחים. המקרנים מציעים גם תוכן באיכות Full HD הטובה מזו של 1080p. ההגדרה נטולת מטרדים, הודות לסיוע במיקוד, הפעלה אוטומטית, הגדרות העתקת OSD, תיקון עיוות טרפז והתאמה אוטומטית למסך, יחד עם מבחר אפשרויות קישוריות דוגמת: חיבור ,WiFi ,LAN ,WiDi ו-HDBaseT. חיי מנורה ארוכים יותר של עד 10,000 שעות מצמצמים זמני תחזוקה והשירות.

בית משרד חכם

איך המקרנים החדשים משתלבים בהתפתחות "חדרי ישיבות חכמים"?

כמעט כל המסכים החדשים, שיוצאים כיום לשוק, הם גם Smart TV. כלומר, יש בהם מחשב קטן עם מערכת הפעלה (בד"כ אנדרואיד) וחיבור לשרת האינטרנט (לרוב ב-WiFi), גישה ההופכת את מסך הטלוויזיה ל"מסך חכם", שיכול להשתלב במערכת "בית ועסק חכם".

חדר ישיבות חכם ואינטראקטיבי משנה את כל שיטת העבודה בעסק, את התצוגה של מצגות, מסמכים, סרטונים וכל מידע, בחדר הישיבות. כך, "עבודה שיתופית" ויעילה הופכת לדבר קל, פשוט וגם מהנה.

ההתקדמות הטכנולוגית הפכה את היכולת לשתף אנשים בישיבות גם באופן וירטואלי לדבר ממשי ומוחשי וכבר כיום יש יכולת לשלב משתתפים במערכות וירטואליות תלת-מימדיות הקרויות VR – Virtual Reality. בשוק העולמי יש פתרונות מלהיבים לא מעטים בתחום הזה, דוגמת שירות Facebook Spaces, שיצא לדרך אך לאחרונה, עם פוטנציאל לשימושים עסקיים רבים, שטרם פותחו.

גם שיטת ההארה הפנימית של המסך התקדמה. כיום מקובל לרכוש מסכי לד (LED), כשעד לאחרונה היו מסכים בטכנולוגיות יותר ישנות, כולל מסכי פלזמה ו-LCD. בקו המכשירים המתקדמים והיותר יקרים משתמשים בטכנולוגיית OLED שהיא, להבדיל מ-LED, כוללת טכנולוגיה חדישה, שבה כל הפיקסלים עצמם מורכבים מנורות לד ופולטים אור עצמאית. טלוויזיות OLED מצטיינות ברמת שחור ובניגודיות מושלמות הרבה יותר מ-LED. בעזרת OLED ניתן ליצור מסכים, שהם דקים מאוד, יעילים במיוחד, ואף גמישים או שקופים. החברות סוני, טושיבה, LG, סמסונג, פנסוניק ועוד, מובילות את קו מוצרי ה-OLED בשוק העולמי. איש (כמובן) לא מדבר כיום על מסכי שחור-לבן. זה עבר מזמן מהעולם.

בתחום מסכי לד יש 2 סוגים עיקריים של מסכים:

1) מסכי Edge LED, די נפוצים בגלל שהם יותר זולים, בהם נורות ה-LED נמצאות בצדי המסך ואורן מתפזר על פני שטח המסך.

2) מסכי Full LED המתבססים על שיטת הארה מקומית (Local Dimming), ובהם נורות ה-Led פרוסות על כל גב המסך וניתן לשלוט עליהן בצורה אזורית ולהאיר רק את מה שצריך. אלה המסכים היקרים יותר.

 

האם לרכוש או לשכור מקרן ומסך לצרכים עסקיים?

מקרנים ומסכים ניתן לרכוש או לשכור (למשל לאירוע חד פעמי). יש חברות המתמחות בהשכרת מקרני ומסכי ענק (למשל למופעים מכל סוג, למשחקי ספורט, לחתונות, לאירועי חברות, למבצעי מכירות וכיו"ב).

בגלל שמחירי מסכי לד מקצועיים נמדדים באלפי ₪ ועד עשרות אלפי ₪ (ולעיתים יותר, מעל ל-100 אלף ₪ למסך מקצועי גדול ואיכותי עם טכנולוגיית OLED, ובמיוחד אם המסך ממש ענק ועוד קעור ואו 3D). לכן, יש לשקול את נושא ההשכרה, במקרה והשימוש במסך הוא לא רציף.

מערכת ניהול לחדרי ישיבות חכמים

מי עוד מספק מערכות הקרנה ומסכים ל"חדרי ישיבות חכמים"?

רוב העסקים יעדיפו לקבל שירות מלא "קצה לקצה" כולל התקנת כל האביזרים הנלווים בחדר הישיבות החכם (כולל מסכים, רשת אלחוטית, חשמל, תוכנות שליטה על המקרן וכיו"ב), מספק אינטגרטור אחד. הספקית המובילה כיום בישראל היא חברת קרמר (Kramer) מירושלים, שמספקת פתרונות "קצה לקצה" לחדרי ישיבות חכמים.

מתחרים נוספים בשוק: (DM (Dedicated Micros, קרסטון (Crestron), לדיקו-בוש, גטר-טק, Oricon, Avcom, פוליקום, לוגיטק, Surf Communications, גרינוייר טכנולוגיות, Skype Room System, אודיוקודס, גולדטופ, סוני, ריסקו, CSP, סיסקו, בינת מערכות יישום, יורוקום – פנסוניק ועוד.

החיבור המומלץ כיום לעסקים, שמעוניינים בפתרון חכם וקל לתפעול, הוא באמצעות תקשורת בענן, מה שמאפשר חיבור של מערכת ההקרנה (מקרן או מחשב) למסך ללא חוטים, דרך חיבור פס רחב באינטרנט הקווי או הסלולרי, או ישירות למסך ב-WiFi, או ישירות בדונגל USB. מכאן, מערכת הקרנה אלחוטית ואינטרנטית למסך היא השיטה המועדפת כיום ובעתיד הנראה לעין בתחום הזה. השיטה הזו היא גם הזולה ביותר (המחירים מתחילים בפחות מ-500 דולרים למערכת).

 

שורה תחתונה בתחום מקרני מולטימדיה חכמים למצגות בחדרי ישיבות:

יש רמות שונות של מקרנים ומסכים, שתלויות בגודל ובטכנולוגיה של המקרן והמסך, מה שמוביל לשונות רבה ברמת מחיר, האמינות וחוויית הצפייה. המחירים של מוצרים התומכים ב-4K (ובהמשך ב-8K) וב-OLED, עדיין גבוהים ביותר ומתאימים למי שאין להם מגבלות תקציב.

לכן, מומלץ קודם להחלטה על בחירת מקרן חכם ומסך מקצועי בעסק, לבצע ניתוח צרכים בסיוע אנשי מקצוע, כדי להגיע להחלטה מושכלת בנושא ולתחר בין הפתרונות השונים הקיימים בשוק בתחום זה. יש לבדוק אם הפתרון שנבחר, תומך בכל השירותים הנחוצים לעסק, כדי לקבל את מירב היתרונות של מקרנים ומסכים המותאמים לפי הצרכים של העסק, תחת מעטפת שירות ותמיכה אחת.

הצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק או של משרד רואי חשבון.

בנוסף, יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

 

לכן נשאלות כאן השאלות:

אם אתה כבר משתמש במקרן מולטימדיה נייד וחכם, ממה אתה לא מרוצה מפתרון הזה? שתף אותנו.

כיצד אתה חושב, שאני יכול לעזור לך בבחירת מקרן חכם ומסך מקצועי לעסק שלך?

 

לקבלת מידע נוסף על השירותים שלנו לתחום מקרני מולטימדיה למצגות בחדרי ישיבות נא השאירו פרטים ומהנדס מומחה יחזור אליכם בהקדם.

 

 Epson EB-1700 series Ultra-portable Projector 

 

פוסטים נוספים