מתגי אית'רנט לרשתות תקשורת ולאחסון שרתים לעסקים – איך לבחור ומה התחדש?

מתגי אית'רנט לרשתות תקשורת ולאחסון שרתים לעסקים

מתגי אית'רנט לרשתות תקשורת ולאחסון
שרתים לעסקים – איך לבחור ומה התחדש?

 

עסקים רבים (בישראל כמו גם בעולם) עוברים להשתמש בשירותי הענן. אולם, עדיין יש צורך במתגים במערכת הפנימית של העסק וב-Data Centers העסקיים השונים.

 

מה התחדש בתחום הזה? מה מלאנוקס טכנולוגיות הישראלית מציעה לעסקים?

 

תחום תשתיות תקשורת מחשבים עובר מהפכה מאוד מהירה בגלל כניסת שירותי הענן לכל תחום, גם לתחום מערכות אחסון הנתונים.

מלאנוקס טכנולוגיות מיוקנעם, מובילה עולמית באספקת פתרונות קישוריות חכמים מקצה לקצה עבור שרתי מרכזי נתונים ומערכות אחסון, הודיעה, שמתג ה-Spectrum של החברה לרשתות אית'רנט נבחר ע"י HPE) HP לארגונים) כדי להאיץ את מערכות מתגי ה-StoreFabric M-series של HP לרשתות אחסון. הפתרון המשולב מספק את רשת האחסון המהירה והיעילה ביותר בעולם (כך לדברי מלאנוקס) עבור מרכזי נתונים ומחשוב ומערכות הענן.

מתגי ה-StoreFabric M-series של חברת HPE מותאמים במיוחד לרשתות אחסון ומספקים ביצועים וערך גבוהים משמעותית מן המתחרים (כך לדברי HPE). משפחת מוצרי ה-M-series מציעה מגוון רחב של דגמים המיועדים לענות על כל צרכי מרכז הנתונים המודרני. כל זאת, תוך מתן ביצועים גבוהים משמעותית, השהייה נמוכה וללא אובדן חבילות (Zero packet loss).

"אנו שמחים להודיע על משפחה חדשה זו של מתגי אית'רנט המותאמים במיוחד לאחסון", מסר מארטי לאנס, מנהל בכיר ומנהל כללי של מערכות אחסון, קישוריות ואינטראופרביליות גלובלית ב- HPE. "מתגי ה-M-series StoreFabric מנצלים את טכנולוגיית המתגים של מלאנוקס כדי לספק את הביצועים הטובים ביותר של אחסון רשת אית'רנט עם פתרונות  HPE לאחסון ו-Big Data. בנוסף, הם משפרים את הביצועים ואת יכולת הניהול של פתרונות אחסון בלוקים, קבצים ואובייקטים, בנוסף לתשתיות hyperconverged המוצעות ע"י HPE ושותפיה".

מתג ה-Spectrum הוא חלק מפתרון "מארג אחסון האית'רנט" (Ethernet Storage Fabric, או ESF) של מלאנוקס, שמשלב תמיכה בקונטיינרים של תוכנה מוּדעת-אחסון (הפתרון המוביל כיום בשירותי ענן), עם חומרה המעניקה זמן השהייה נמוך, ללא איבוד חבילות, ובכך מסייעת ליצור את פלטפורמת האחסון האידיאלית.

לדברי מלאנוקס, ESF מהווה את רשת האחסון המהירה והיעילה ביותר בפרוטוקול האית'רנט, והיא כוללת מתגי Spectrum ומתאמים ממשפחת ה-ConnectX של מלאנוקס.

לדברי מילאנוקס, רשת ה-ESF מספקת ביצועים, יעילות ואופטימיזציות אחסון, שאף מארג אית'רנט אחר אינו מסוגל לספק בשוק העולמי. השילוב בין מערכות המתגים וכרטיסי מתאמי הרשת של מלאנוקס מאפשר בנייה אידיאלית של אשכולות אחסון ומספק תמיכה בניטור, ניהול ואוטומציה לאחסון, באמצעות אינטגרציה עם מערכי אחסון, תוכנות ניהול אחסון וכלים אחרים לניהול IT.

"לרשתות אחסון מבוססות אית'רנט לא קיימות מגבלות ארכיטקטוניות והן טובות יותר במחיר, בביצועים ובגמישות לעומת הצעות ה-Fibre Channel", מסר סטו מינימן, אנליסט בכיר ב-Wikibon (ארגון בינ"ל של מומחים). "כ-80% מהקיבולת וכלל הצמיחה בנתונים אינן מתרחשות יותר בארכיטקטורות 'אחסון בלוקים', אלא בארכיטקטורות קבצים, אובייקטים, ענן, Big Data, מערכות לומדות ותשתיות hyperconverged. פתרונות ה-Ethernet Storage Fabric עתירי הביצועים של מלאנוקס מאפשרים ללקוחות לפרוס רשת אית'רנט מבוססת תקנים, שמסוגלת להתמודד עם תעבורת המחשוב והאחסון, החל במערכי ה-NVMe over Fabrics החדשים ביותר, דרך אחסון iSCSI ועד לארכיונים עמוקים".

"צמיחתו של 'מארג אחסון האית'רנט' (ESF) היא בלתי נמנעת בשל הגידול העצום בנתונים והצורך לעבד אותם ביעילות ומהירות, בשל הגידול בעומסי עבודה מוּנעי-מידע חדשים וגם משום שלא קיים Fibre Channel בענן", מדווח קווין דירלינג, סמנכ"ל שיווק במלאנוקס טכנולוגיות. "מספר הפורטים של אית'רנט מהיר המסופקים ממשיך לצמוח בכמעט 20% בשנה, בעוד מספר הפורטים והמכירות של Fibre Channel יורדים, שנה אחר שנה. ארגונים וספקי אחסון כמו HPE מאמצים את האית'רנט המשולב -converged ו-hyperconverged כמהיר, גמיש וחסכוני יותר לאחסון ברשת. פתרון ה-ESF שלנו מותאם במיוחד לגישה יעילה לנתונים, מספק אחסון חכם, שאין לו מתחרים, ומגדיל את הביצועים פי 3. כל זאת, בשליש המחיר לעומת Fibre Channel".

"אנו שמחים לראות את משפחת מתגי האית'רנט החדשה של HPE נכנסת לשוק", אמר כריסטופר מון, סמנכ"ל ארכיטקטורה ראשי ב-Summit Partners (חברת השקעות אמריקאית). "פתרון חדש זה עבור רשתות אחסון מבוססות אית'רנט, משלב את היתרונות של HPE ומלאנוקס, ומאפשר לנו לבנות רשת המסוגלת לטפל בתעבורת מחשוב ואחסון תובעניות עבור כל סוגי הארכיטקטורות והפרוטוקולים של אחסון. כך, יש לנו כיום את השילוב הטוב ביותר של מחיר, ביצועים וגמישות לחיבור פתרונות HPE לאחסון, hyperconverged, ו-Big Data".

שורה תחתונה: מהיום, מערכות מתגי ה-M-series של HPE עם מתגי האית'רנט של מלאנוקס, מאפשרות הקמת רשתות אית'רנט מותאמות לכל סוגי ושכבות האחסון של מרכזי נתונים ומחשוב, לכל צורך ולכל רמת עומסים קיימת ועתידית.

מתגי אית'רנט לרשתות תקשורת ולאחסון שרתים לעסקים

איך אני בוחר מתגי אית'רנט לרשתות תקשורת ולאחסון שרתים לעסק שלי?

מנהלי עסקים, שאין להם צל של מושג מה זה מתגי Ethernet ומה השיקולים במעבר לניהול וירטואלי של רשת התקשורת, מערכי האחסון והטלפוניה של העסק בענן, מוטב שיזמינו ייעוץ מקצועי לתחום הזה.

 

מהן השאלות, שאני צריך לשאול את ספק מתגי אית'רנט לרשתות תקשורת ולאחסון שרתים לעסקים, לפני קבלת הצעת המחיר לעסק שלי?

מדובר במשא ומתן עסקי – מקצועי לכל דבר, שרצוי שייעשה ע"י מומחים לתחום הזה. אם לבעל העסק אין ידע בתחום זה, קל יהיה "לעבוד עליו" ולשכנע אותו לרכוש מה שטוב רק לכיס של ספק הפתרון.

השאלה החשובה ביותר, שבעל העסק יכול לשאול בעצמו (גם ללא ייעוץ מקצועי) את ספק המערכת היא: מה העלות הכוללת לחודש לעסק, עלות הכוללת הכל: כל השירותים הנחוצים לעסק לרבות: מערכות הגנה, גיבוי ושרידות, מערכות ניטור ושליטה, הביטוח, התחזוקה, רישיונות (אם יש), תוכנות וכיו"ב. כך, ניתן להשוות בקלות בין ספקים ולחשב את העלות הכוללת (TCO) של כל פתרון.

לא פחות חשוב הוא לבחון את היכולת לקיים "המשכיות עסקית" בכל מקרה של תקלה או נפילה של התקשורת לעסק או נפילה של הקשר לענן. גיבוי ושרידות הם נושאים חשובים ביותר, אבל הם אינם מספקים לצורך "המשכיות עסקית". נתוני הלקוחות ושמירת רצף הטיפול בהם בכל מצב, הם עניין קריטי לכל עסק (אחרת הלקוחות יברחו ממנו ברגע הראשון שיש תקלה). "המשכיות עסקית" דורשת לעיתים השקעות לא קטנות ותרגול של עובדי השירות בעסק. לכן, מומלץ לחפש חלופות, שתאפשרנה "המשכיות עסקית" בכל מצב.

 כבל תקשורת

שורה תחתונה בתחום מתגי אית'רנט לרשתות תקשורת ולאחסון שרתים לעסקים:

רכישת מתגי אית'רנט לרשתות תקשורת ולאחסון שרתים לעסקים, כמו כל רכישה בעסק, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים בעסק.

לכן, לכל בעל עסק מומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת מתגי אית'רנט לרשתות תקשורת ולאחסון שרתים ואחסון מידע בענן, ומומלץ לבצע תיחור, בגלל התחרות  הקיימת בשוק הזה. מומלץ, שהמערכת הזו תהיה במסגרת שירותי ענן הכוללים של אותו ספק שירות.שירותי ענן בתקשורת

לכן, נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה המרכזית, שיש לך בעסק בתחום מערכות המחשוב, האחסון והתקשורת, שאתה סבור, שתוכל לפתור באמצעות מעבר למתגי אית'רנט לרשתות תקשורת ולאחסון שרתים בענן לעסקים?

 אם יש לך כבר מתג אית'רנט לרשתות תקשורת ולאחסון שרתים – ממה אתה לא מרוצה מהמערכת הזו? שתף אותנו!

איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך בבחירה או בשדרוג של מתגי אית'רנט לרשתות תקשורת ולאחסון שרתים לעסק שלך?

 

לקבלת ייעוץ חינם בנושא תשתיות תקשורת לעסקים הירשמו כאן

 

HPE M Series Chooses Mellanox Spectrum Ethernet Switch 

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים