fbpx

Samsung Galaxy S2 / סמסונג גלקסי S II – סקירה טכנית לעסקים !

Samsung Galaxy S2 / סמסונג גלקסי S II

 

 Samsung Galaxy S2  /סמסונג גלקסי S II – סקירה טכנית לעסקים !

 
מכשירי סלולר דוגמת גלקסי S II – Samsung Galaxy /  S2 מבית סמסונג, הופכים את המשתמש לבעל יכולת מחשוב ותקשורת שעולה על מה שיש במחשב נייד. כל מה שיש לבחון ולשקול בטרם רוכשים את המכשיר המתקדם בעולם.

 

נכון לספטמבר 2011, מכשיר הסמסונג גלקסי S -II 9100 הוא מכשיר הסלולר המתקדם והמוצלח ביותר שיש בשוק הסלולר העולמי והישראלי, גם לפרטיים וגם לעסקים. ניתן לצפות בווידיאו המציג את המכשיר הזה ולהתרשם. במדידות גלישה סלולרית ברשת פלאפון עם מכשיר זה נמדדו ביצועים של עד 10 מגה סל"ש בערוץ היורד (יותר מפי 5 ממה שנמדד במכשירי אייפון וגם אצל המתחרות ובמכשירים מתחרים). לדברי פלאפון: "יש גידול מתמשך בהורדת והעלאת ה- Data ברשת הסלולר, כאשר ממוצע היקף הגלישה ב-iPhone4 בפלאפון עומד כיום [יולי 2011] על 616 מגה בחודש ו-391 מגה ב-iPhone3, לעומת כ-400 מגה בממוצע במאי 2010. ממוצע הגלישה בגלקסי S עומד כיום [יולי 2011] על 448 מגה לעומת 287 מגה בחודש מרץ האחרון – 2011". דהיינו: משתמשי הגלקסי גולשים עדיין מעט פחות באינטרנט (בממוצע היקף השימוש החודשי) מגולשי האייפון 4, אך פער זה הולך ונסגר, משום שנתונים אלו אינם מתייחסים לגלקסי S2, שנכנס בחודש אוגוסט 2011 לשוק הישראלי.

מה הופך את הגלקסי 2 למכשיר המומלץ והמועדף ?

מכשיר ה- Samsung Galaxy S II מאופיין בעיצוב דק מאד (8.49 מ"מ). הוא קל משקל ונעים לאחיזה, עם מערכת הפעלה מרשימה, גרסת אנדרואיד  2.3, בעל מסך מגע בגודל 4.3 אינץ' בטכנולוגיית מסך SUPER AMOLED Plus, וביצועיו יפים – תוצר של מעבד כפול ליבה 1.2GHz . למכשיר סמסונג גלקסי S2 מצלמה אחורית של 8 מגה פיקסל אוטו-פוקוס עם פלאש ועם יכולת צילום וידיאו HD, התקן GPS מובנה, 16 ג'יגה-בתים זיכרון פנימי ויכולת הוספה של עוד 32 ג'יגה זיכרון חיצוני מסוג microSD, קישוריות WiFi נוחה וקלה לתפעול (חשוב מאד למרבים לגלוש) לרבות יצירת Hotspot לחיבור עד 5 מכשירי קצה נוספים לרשת האינטרנט הסלולרית. יש בו מודם סלולרי מובנה (עד 21 מגה בערוץ היורד ועד 5.7 מגה בערוץ העולה) ודוא"ל מאובטח בדחיפה Push Mail (מאוד חשוב לעובדים בתנועה, מה שהיה נחלת משתמשי הבלקברי עד היום). בנוסף: קישור ישיר לחנות יישומים עם מאות אלפי יישומים שרובם בחינם, מצלמה קדמית 2 מגה-פיקסל לשיחות וידיאו (וידיאו חוזי), תמיכה מובנית באאטלוק, Gmail ובאופיס, רדיו מובנה, חיישן תנועה, ג'ירוסקופ, חיבור לטלוויזיה או מקרן, סוללה חזקה של 1,650 מילי-אמפר, התממשקות ישירה ל- Cisco WebEx, תמיכה ב- VPN, תמיכה ב- Microsoft Exchange ActiveSync, תמיכה בהצפנת מידע, תמיכה בשליטה מרחוק, ועוד. מדובר במכשיר מתקדם ביותר – אחד מהמכשירים הטובים ביותר כיום בשוק הישראלי ובעולם – הרוכב על גל ההצלחה של הדגם הראשון בשוק ה- 9000Samsung Galaxy S i שהפך להיט בשוק, שבר שיאי מכירה ונמכר בישראל בתוך תקופה קצרה (הושק בנובמבר 2010) בלמעלה מרבע מיליון יחידות.

יש בגלקסי כמה תכונות שמעמידות אותו בקדמת הטכנולוגיה, גם אם כרגע הניצול של יכולות אלו מצוי רק בתחילת הדרך. נציג רק שתי תכונות חדשות משלל התכונות של המכשיר:

א. חיבור NFC (ר"ת: Near Field Communications). זו תקשורת המאפשרת קישוריות אלחוטית מוגברת ומאובטחת למכשירים סלולאריים, מה שיכול לשמש ביישומי כרטיס חכם ולשמש לביצוע תשלומים שונים במקום כרטיס האשראי. NFC נועד לשירותי קישור לטווחים קצרים לשירותים מגוונים כמו תשלומים והעברת מידע מאובטח ברמה גבוהה ביותר לטווחים קרובים. כ"כ ניתן לחבר מכשירים אחרים לטווחים קצרים דוגמת אוזנייה (במקום ב- Bluetooth), מה שמאפשר איכות שמע גבוהה ביותר, ולחבר חיבור ישיר למכשירים אחרים בעלי NFC לרבות: רמקולים, מערכות שמע, קופות רשומות, טאבלטים, נגנים, קונסולות משחקים, טעינה חשמלית (לרכבים חשמליים), ועוד. תשומת לב שיש גרסאות של גלקסי 2 ללא NFC (בגלל הרגולציה הישראלית בתחום התקשורת). למי שמעוניין להשתמש ב- NFC, יש להתעקש על רכישת הגרסה עם רכיב ה- NFC.

ב. חיבור USB On-The-GoUSB OTG – מדובר בתקן שמתקדם יותר מ- USB 3.0. בניגוד לממשקי USB רגילים, שבהם המחשב הוא ה- Master והגאדג'ט הוא ה- Slave, ממשק OTG מאופיין בכך שהוא יכול להיות גם Master וגם Slave. פירוש הדבר שממשק OTG יכול לתקשר עם כל ממשק USB תקני, וכמובן גם עם ממשק OTG אחר, עם כבל מתאים (נרכש בנפרד). במילים אחרות, טכנולוגיית USB OTG מאפשרת לשני ציודי USB לדבר ישירות ביניהם, ללא תווך של PC. דוגמאות ליישומים אפשריים בקישוריות USB OTG: חיבור Disc-on-key ישירות לסמארטפון לצורך הורדת/העלאת קבצים, תמונות, קליפים או שירים, או לצורך גיבוי הנתונים, חיבור מדפסת ישירות לסמארטפון, חיבור לוח מקשים תקני ישירות לסמארטפון, חיבור נגן מוסיקה או כל זיכרון נייד אחר לסמארטפון.

למה יש לשים לב ברכישת מכשיר סמסונג גלקסי S 2 ?

א. המחיר: המחיר בחברות הסלולר יקר בכאלפיים ₪ יותר מהחנויות הפרטיות והעצמאיות או ביבוא אישי (כולל המכס, ביטוח והמשלוח). המחיר של גלקסי 2 (על פי אתר ZAP, נכון לספטמבר 2011) הוא כ- 2,500 ₪, ואין כל סיבה כלכלית לשלם עוד אלפיים ₪ בחברות הסלולר, גם במנגנון חיוב-זיכוי.

 ב. החזר תמורת שימוש: הסיכויים לקבל החזר כשמגיעים לחברת הסלולר עם מכשירים שנקנו מחוץ לחברת הסלולר לפי "חוק ניתוק זיקה", אינם גבוהים, ותלויים בכושר המיקוח של העסק מול חברת הסלולר.

ג. ביטוח: יש לבחון ביטוח המכשיר שלא בחברת הסלולר, משום שתעריפי הביטוח של המכשיר בחברת הסלולר גבוהים ואינם כדאיים כלכלית, במיוחד במקרים של אבדן גניבה Total Loss של המכשיר.

 ד. בחינת חלופות לסמסונג. יש כמה חלופות שמומלץ לבחון בשוק, חלופות עם איכויות ומערכת הפעלה אנדרואיד, גם של HTC וגם של מוטורולה. מומלץ לבצע בדיקה כלכלית וטכנולוגית ולא להתבייש לבקש ייעוץ, במיוחד על רקע התחרות הגוברת בשוק מכשירי הסלולר החכמים (הסמארטפונים).

 ה. מי יקבל את המכשיר בעסק? הנטייה המקובלת בעסקים וארגונים רבים לספק את המכשירים המתקדמים ביותר והיקרים ביותר לחברי ההנהלה. זו טעות עסקית. מומלץ לבחון רכישת מכשירים כמו הגלקסי 2 לאלו שזקוקים לשירותי אינטרנט בכל מקום, וזקוקים לזמינות וקישוריות גבוהים בכל מקום. לרוב אלו לא חברי ההנהלה אלא: אנשי התמיכה, השירות, ההנדסה, הפיתוח, השיווק וכיו"ב. 

מה הלאה – סמסונג גלקסי S3 ?

התחזיות לגלקסי 3 מבית סמסונג (שיצא בשנה הקרובה) מדברות ומרמזות על מכשיר מתקדם ביותר, שמשיג בהרבה את הגרסה הבאה לאייפון (אייפון 5):

– 4 ליבות מעבד במהירות של 2 ג'יגהרץ.

– זיכרון RAM של 1.5 ג'יגה-בתים.

– נפח אחסון פנימי של 32 ג'יגה-בתים בנוסף לכרטיס זיכרון חיצוני לא מוגבל בנפחו.

– מסך בגודל 4.65 אינץ' מסוג Super AMOLED III, שיאפשר רזולוציה של 12801024 x.

– מצלמת 10 מגה פיקסל, צילום וידיאו של 1080p ו-60 פריימים לשנייה.

– סוללה של 2250 mAh.

– אנדרואיד בגרסת Ice Cream Sandwich שייעטף ב-TouchWiz 5.

שורה תחתונה:

עסקים וארגונים צריכים לגלות צרכנות נבונה, ולהתייעץ עם המומחים לנושא, לפני שהם רוכשים מכשיר סלולר. מדובר בהוצאה לא קטנה שיש לבחון אותה למי היא מתאימה, מה היישומים והשימושים שיהיו למכשיר בעסק, מה המחיר ואיזה ביטוח עושים למכשיר.

סקירת וידאו – מכשיר סמסונג גלקסי S 2 :

 

Samsung Galaxy S2 / סמסונג גלקסי S II

פוסטים נוספים