fbpx

סמסונג גלקסי Samsung Galaxy S 3 או אייפון 4s סקירת טכנית

Samsung Galaxy S2 / סמסונג גלקסי S II

סמסונג גלקסי Samsung Galaxy S 3 – סקירת טכנית !

 

השוק הנייד מוצף בסמארטפונים מצליחים. הפעם ננתח ונשווה את החדשים והמצליחים ביותר בשוק: סמסונג גלקסי Samsung Galaxy S 3 החדש, מול IPHONE 4s.

 

איך בוחרים מכשיר סלולר המתאים לעסק ?

 

חשיפת מכשיר הדגל החדש של סמסונג גלקסי Samsung Galaxy S 3, בתחילת מאי 2012, ללא ספק מקפיצה את עולם מכשירי הסלולר מדרגה, ומציבה אתגר מאוד משמעותי לחברת אפל. טרם ידוע המפרט של האייפון הבא, אך די ברור שסמסונג הציבה כאן רף חדש, שהופך את מכשירי הסלולר למחשב נייד עוצמתי. מדובר במכשיר עם מעבד 4 ליבות, מסך של 4.8 אינץ' (כמעט טאבלט), מצלמות חזקות, איכות וידיאו של HD, סוללה עוצמתית וזיכרון ענק (ניתן להגיע עד 128 ג'יגה, עם כרטיס ה-(microSD .

המתכננים והמעצבים של סמסונג טרחו על מראה חדשני ומערכת זיהוי קול מתקדמת (מענה ל- Siri של IPHONE 4). יכולת ה- 'S Voice' מציעה פיקוד קולי להפעלת יישומים שונים (הפעלת נגן, הפעלת מצלמה, גישה ללו"ז, לדוא"ל ועוד). בנוסף, המכשיר יודע לזהות עפ"י תנועת אישוני עיני המשתמש (באמצעות המצלמה הקדמית) אלו יישומים מופעלים (קריאה, גלישה) ולהתאים אוטומטית את בהירות המסך לתוכן הנצפה. השליטה ביישומים, גם באצבע, גם בקול וגם בחישה מהמצלמות, שופרה ושודרגה כאן ללא היכר. המכשיר צויד גם ביכולת מתקדמת לקריאת מחוות (זיהוי תנועות גוף, Gesture recognition), שמאפשרת הפעלת שימושים שונים (לדוגמא, במהלך שיגור הודעה די בהרמת המכשיר לאוזן המשתמש כדי להפעיל חיוג קולי לאיש הקשר…). חידוש מעניין נוסף – יישום קישור NFC, שמאפשר, לדוגמא, בהקשת שני מכשירי גלקסי S 3 (למשל: במשפחה, בעבודה), להעביר ביניהם בדרך אלחוטית קבצים ומידע באופן אוטומטי. תכונה זו מכונה בשם S Beam. למעשה, בהצמדת שני מכשירים גב אל גב ניתן להעביר בניהם ללא כל פעולה נוספת מצד המשתמשים, כל מידע שבעלי המכשירים החליטו שיעבור בניהם (כולל: מסמכים, אנשי קשר, תמונות, מוזיקה, סרטונים וקבצים). המכשיר תומך גם בהעברת קבצים (וידיאו) לטאבלטים בסטרימינג, למחשבים ואף למסך טלוויזיה: תכונה זו נקראת AllShare Play, והיא מאפשרת לעבוד יחד באמצעות הטכנולוגיות הטמונות בתקני DLNA ו-Wi-Fi Direct, שמספקים גישה מרחוק למסמכים וקובצי מולטימדיה, כאשר עובדים באמצעות מסך נוסף אחר. ניתן גם לשקף את התצוגה של הטלפון על מסך גדול אחר באופן אלחוטי, באמצעות תכונת ה- AllShare Cast.

בנוסף, סמסונג הפכה את המכשיר ליותר ידידותי וחברתי בכמה מובנים: יכולת הוספת תג לכל פרצוף המופיע בתמונה באלבום התמונות במכשיר או בספר הטלפונים, כשניתן לקבל את הסטטוס שלו רק ע"י מבט בתמונה. למעשה, הטלפון מזהה פרצופים ומקשר אותם אוטומטית, כשהוא נעזר בפרופילי הקבוצות של המשתמש. אחרי הזיהוי, הוא מספק להם את הנוכחות (Presence), כך שהמשתמש יודע אם כדאי לחייג אליהם, או רק לשלוח אליהם מסר (דוא"ל, SMS, הודעה ברשת חברתית). בנוסף, המכשיר מרגיש כשהוא "נח", וכאשר בעליו מרים אותו, הוא מעדכן אותו בכל מה שהתרחש בשעה שהמכשיר נח (למשל: שיחות שלא נענו, הודעות חדשות וכיו"ב). המכשיר מצויד גם במערכת קלה לאיסוף חדשות (תואם ל- Flipboard מהאייפד), כך שהמשתמש יכול להיות מעודכן כל העת במה שמעניין אותו. למי שאינו רוצה להחמיץ את הצילום הטוב ביותר, המכשיר מספק תכונה חדש בשם Best photo, שבה המכשיר מצלם 8 (ועד 20) תמונות ברצף מהיר, במקום אחת, והמשתמש בוחר את התמונה הטובה ביותר מתוך הרצף של התמונות, או מאפשר למכשיר לבחור אוטומטית את התמונה הטובה ביותר.

חברת המחקר Strategy Analytics, דיווחה, שסמסונג מכרה במהלך הרבעון הראשון 2012 כ- 93.5 מיליון מכשירי סלולר בהשוואה ל- 82.7 מיליון יחידות שמכרה נוקיה, ודחקה את נוקיה ממעמדה כיצרן הסלולר המוביל (ברציפות) ב-14 השנים האחרונות. ברבעון ראשון 2012 נתח השוק העולמי של סמסונג בקרב הסמארטפונים הוא 31%, מול 24% של נוקיה. מאז השקתו של הגלקסי S 2 באפריל 2011 ועד סוף רבעון ראשון 2012 מכרה סמסונג מעל ל- 20 מיליון יחידות של הדגם הזה. כניסת הגלקסי S 3, ללא ספק, תהפוך אותו די מהר לפופולרי, גם בישראל, בעיקר בזכות תכונותיו והמסך הגדול בהרבה מכל מתחריו, מה שמאוד מתאים למנהלים ועובדים בתנועה. המוכנות שלו לדור 4 – LTE מהווה אף היא יתרון משמעותי למי שצריך מהירות חיבור לאינטרנט ולרשת הארגונית.

 

טבלת השוואה בין המכשירים המובילים בשוק, סמסונג גלקסי 3 וIPHONE 4S:

הפרמטר

גלקסי 2S

IPHONE 4s

גלקסי S 3

מעבד

1.2 ג'יגהרץ כפול ליבה

1.0 ג'יגהרץ כפול ליבה

1.5 ג'יגהרץ 4 ליבות

מערכת הפעלה

אנדרואיד 2.3.4 (Gingerbread), ניתן לשדרוג לגרסה 4 – ICS

iOS 5

אנדרואיד 4.04         (ICS= Ice Cream Sandwich)

זיכרון פנימי- RAM

1 ג'יגה בתים

½ ג'יגה בתים

1 ג'יגה בתים

זיכרון פנימי לאחסון מידע

16, 32 ג'יגה בתים ואפשרות להוסיף עוד עד 32 ג'יגה בתים, בהתקן MicroSD

16, 32, 64 ג'יגה בתים

16, 32, 64 ג'יגה בתים ואפשרות להוסיף עוד עד 64 ג'יגה בתים, בהתקן MicroSD

מצלמות

8 מגה פיקסל אחורית עם פלאש.

2 מגה פיקסל קדמית

8 מגה פיקסל אחורית עם פלאש.

1 מגה פיקסל קדמית

8 מגה פיקסל אחורית עם פלאש.

1.9 מגה פיקסל קדמית

קצב הורדת מידע מהאינטרנט

עד 21 מגה סל"ש

עד 14.4 מגה סל"ש

עד 21 מגה סל"ש ברשת HSDPA, עד 60 מגה סל"ש ברשת LTE

שבב NFC

יש

אין

יש

GPS ו- WiFi

יש

יש

יש

USB On-The-Go

יש

אין

יש

רדיו

יש

אין

יש

הפעלה קולית

אין

יש (Siri)

יש (S Voice)

מסך ורזולוציה

4.3 אינץ'

800 על 480 פיקסל

3.5 אינץ'

960 על 640 פיקסל

4.8 אינץ'

1,280 על 720 פיקסל

בטרייה

1,650 mAh

1,420 mAh

2,100 mAh

משקל

116 גר'

140 גר'

133 גר'

עובי

8.49 מ"מ

9.3 מ"מ

8.6 מ"מ

מחיר שוק  בש"ח כולל מע"מ

סביב ה- 2,500 ₪

סביב ה- 4,000 ₪ (גרסת ה- 32 ג'יגה)

סביב ה- 4,800 ₪.

USB On-The-Go- מוצרים יכולים לתקשר אחד עם השני ללא צורך להיות מחובר למחשב.

 

מה אנו לומדים מהטבלה ומההשוואות למכשיר סמסונג גלקסי Samsung Galaxy S 3?

א. שתי הגרסאות האחרונות של סמסונג גלקסי Samsung Galaxy 2 ו-  עולות בכל פרמטר טכני אפשרי על הIPHONE 4s של אפל. למעשה, הגלקסי S 3 מתחרה במכשיר אחר מבית סמסונג והוא בפועל שדרוג משמעותי שלו: גלקסי נקסוס. גלקסי נקסוס לא הושק בסופו של דבר בישראל (בגלל מגבלת בעיית תדר ב- WiFi שלו), כך שהוא הוצא מטבלת ההשוואה דלעיל. בכמה פרמטרים חשובים, למשל: מעבד, מהירות גלישה באינטרנט, גודל ורזולוציית מסך, חוזק בטרייה, זיהוי מחוות גוף ותנועת עיניים, רכיבים אלקטרוניים דוגמת: NFC, USB, רדיו, ועוד, הפער הוא כל כך משמעותי מול הIPHONE 4s, שבספק אם אפל תצליח להדביק אותו בגרסה הבאה של האייפון.

Samsung Galaxy S2 / סמסונג גלקסי S II

ב. האייפון יקר משמעותית מדגם סמסונג גלקסי Samsung Galaxy S 2 ונשאלת כמובן השאלה האם תכונותיו ונוחות ממשק המשתמש מצדיקות את הפרש העלות. לא רק העלות הראשונית של הרכישה גבוהה יותר, גם עלות הביטוח, היישומים, התחזוקה והחלפים יקרים יותר, שלא לדבר שתיקון יסודי של מכשיר תקול או שבור ככלל לא נעשה בארץ (ובכל מקרה ליצרן אין אחריות לשבר מסך ולנזק מים, גם לא בשנה הראשונה, כך שביטוח פרטי הופך להכרחי).

בנוסף, רוב החברות הגדולות בעולם, שמספקות ציוד ושירותים לעסקים וארגונים (דוגמת סיסקו, יבמ, אוויה, HP, SAP, ועוד), עדיין לא הכינו גרסאות לאייפון לחלק ניכר ממערכות התוכנה שלהן, כך שיש לבדוק נקודה זו בטרם קבלת ההחלטה, אם יש צורך עסקי להפעיל מרחוק בסמארטפון מערכות תוכנה של אותם ספקים.

ג. סמסונג מחקה את היתרון כמעט היחיד שהיה בשנה החולפת לIPHONE 4s וזו ההפעלה הקולית – Siri, ושתלה בגלקסי S 3 מערכת הפעלה קולית חדשה בשם S Voice, שדומה מאוד ל- Siri. ממילא התמיכה בעברית אינה קיימת עדיין ב- Siri, ונצטרך להמתין אם זה יהיה המצב גם ב- S Voice.

ד. אין טעם להמתין למכשירים מתחרים כגון: סוני אקספריה S, LG  אופטימוס, HTC טאץ', ועוד. יש יתרון לגודל ולסטנדרטיזציה, ולכן מומלץ לצמצם את הבחירה רק בין סמסונג גלקסי על גרסאותיו לאייפון על גרסאותיו. אין ספק, שהתחרות העתידית בשוק היא בין אפל לסמסונג. מיקרוסופט מנסה לשקם את ההריסות, שהשאירה אחריה נוקיה, אך עדיין ללא הצלחה משמעותית. ייתכן ובשנים הבאות תוכל לחדור לשוק, אך זה עדיין אינו ודאי. כך, RIM (בלקברי) וסימביאן (נוקיה) נמחקו כמעט לגמרי מהשוק, ואין טעם להתייחס אליהן יותר. עסקים זקוקים למכשיר, שייתן ערך ממשי למחזיקים בו ויענה לצרכים הניידים של העסק. לכן, אנו מתייחסים כאן רק לשתי המערכות המובילות בשוק.

ה. מי שמהירות הורדת Data וצריכת רוחב הפס מהאינטרנט הסלולרי הוא פרמטר חשוב עבורו בתפעול ושימוש של המכשיר לעסק, אזי, אין מתחרה לגלקסי Samsung Galaxy S 3. קצב הגלישה שלו מציב בצל את כל מתחריו. בכל מקרה, כדי לתפעל את כל המערכות שיש במכשירי סמסונג ואפל, המכשיר חייב להיות מחובר כל הזמן לרשת, בין לענן ציבורי ובין לענן פרטי ובין לרשת העסקית. המשמעות היא ברורה, הן בהיבט בצורך בחשבון Data  מתאים והן בחישוב זהיר של צריכת ה-Data  כשבעל המכשיר נמצא בנדידה (Roaming) בחו"ל.

 IPHONE 4s / אייפון 4s

אז מה ההמלצה המסכמת לגבי מכשיר Samsung Galaxy S 3?

בחירת מכשיר סלולר לעסק אינה החלטה רגעית של אופנה חולפת. כבר הדגשנו שהבחירה אמורה להסתמך על ניתוח מקצועי, שמשקלל פרמטרים רבים ובכלל זה:

 1) התקציב של העסק למכשירים סלולריים.

 2) האם ניתן לקבל החזר מלא או כמעט מלא ("חוק ניתוק זיקה") תמורת שימוש מספק הסלולר?

 3) היכן רוכשים את המכשירים (אצל ספק הסלולר, או בחנות עצמאית, או בשניהם)?

 4) היכן עושים ביטוח? מה בדיוק הביטוח מכסה? מה קורה במקרים של אבדןגניבהשבר מלא נזק טוטאלי (לרבות יותר מפעם אחת) בתקופת הביטוח?

 5) למי מיועד המכשירים בעסק?

 6) מה השימושים של המכשירים לפי סוגי בעלי התפקידים המחזיקים בהם?

 7) איך מנהלים את המכשירים והיישומים עליהם?

 8) איך מאבטחים, מגבים ומחילים את מדיניות האבטחה הארגונית על המכשירים הניידים?

הגברת התחרות בשוק הסלולר בשנת 2012 וכניסת מפעילי סלולר חדשים לשוק מספקת מגוון רחב של מכשירים ממקורות אספקה שונים ומחירים תחרותיים. בשנה הקרובה נראה בשוק מכשירים מאוד מתקדמים אך זולים יחסית, מדגמים שלא היו מוכרים עד כה בשוק הישראלי, כגון סמארטפונים של החברות ZTE ו- Huawei הסיניות. יש לנצל את ההתפתחות הזו לטובת העסק.

טיפ:

הנטייה המקובלת בעסקים וארגונים רבים היא לספק את המכשירים המתקדמים ביותר והיקרים ביותר לחברי ההנהלה. זו טעות עסקית. מומלץ לבחון רכישת מכשירים כמו הIPHONE 4s או הסמסונג גלקסי Samsung Galaxy S 3 לאלו שזקוקים לשירותי אינטרנט ולזמינות וקישוריות גבוהות בכל מקום. לרוב אלו לא חברי ההנהלה אלא: אנשי התמיכה, השירות, ההנדסה, הפיתוח, השיווק וכיו"ב. כדי לאפשר בחירה מושכלת, שאינה בהכרח בחירה של סוג מכשיר אחד בלבד לעסק, מומלץ לשכור לתקופה מוגבלת (חודש, או לכל היותר 3 חודשים) מכשיר אחד לפחות מכל סוג ולספק את המכשירים הללו לעובדים ומנהלים, שיודעים להפיק מהמכשירים את התועלות העסקיות המבוקשות והם יוכלו גם לחוות דעה מקצועית מנקודת מבט אישית, האם חווית המשתמש והשימוש במכשיר לצרכים העסקיים היו מתאימים אם לאו.

שכירת מכשיר לתקופה קצרה ומוגבלת לצרכי ניסוי ובדיקת התאמת צרכים היא הוצאה קטנה מאוד ביחס להוצאה מוטעית, אם נעשתה, בבחירת המכשיר המתאים לצרכי העסק ועובדיו. בנוסף, יש יבואנים, שישמחו לספק מכשירים לתקופת ניסיון אף ללא כל עלות (למעט הוצאות השימוש השוטף שמשלם העסק לספק הסלולר), אם הם ירגישו, שמצפה להם הזדמנות להזמנה גדולה מצד העסק לאחר תקופת המבחן. מכאן, שמומלץ להיזהר מפני נפילה קלה ומהירה ל"מלכודת דבש" בתחום רכישת מכשירי הסלולר. בדיקה, בחינה והתנסות של מכשירים היא הדרך הנאותה לבסס את ההחלטה הנכונה והמתאימה לעסק.

 

שורה תחתונה:

עסקים צריכים לגלות צרכנות נבונה, ולהתייעץ עם המומחים לנושא לפני שהם רוכשים מכשיר סלולר. מדובר בהוצאה לא קטנה, שיש לבחון אותה למי היא מתאימה, מה היישומים והשימושים שיהיו למכשיר בעסק, מה המחיר ואיזה ביטוח עושים למכשיר. אין כל סיבה לא לעבור למכשירי סמארטפון כבר כעת, בליווי המקצועי המתאים.

סקירת וידיאו, סיקור ראשוני של סמסונג גלקסי S 3

 

 

פוסטים נוספים