fbpx

סקייפ לעסקים – כמה עולה ליישם ולהפעיל  בעסק של עד 50 עובדים?

סקייפ לעסקים – כמה עולה ליישם ולהפעיל
בעסק של עד 50 עובדים?

 

התפתחות התחרות בשוק הטלפוניה העסקית (גם מצד שחקני ענק חדשים מהעולם דוגמת אמזון – AWS), דחף את חברת מיקרוסופט לשדרג את היכולות של שירותי סקייפ לעסקים. זאת, כדי שיספקו יתרונות תחרותיים למשתמשים בשירות זה.

 

כמה זה עולה ליישם פתרון כזה בישראל, לעסק ברמת ה-SMB?

 

הפתרון המוביל כיום בשוק שירותי התקשורת בענן תחת שם המותג "סקייפ לעסקים" (Skype for Business), נמכר בשוק הישראלי במסגרת חבילות התקנה ושירות מאינטגרטורים שונים, והבולט מבניהם זו חברת אודיוקודס הישראלית, שמספקת את בעיקר מעטפת מוצרי החומרה והתוכנה הנדרשים לעסק סביב מערכת סקייפ לעסקים דוגמת: מבואות טלפוניה, מתאמים ומתגים מכל סוג, טלפוני IP, מערכות לשיחות ועידה בווידיאו לחדרי ישיבות, הגנה על התקשורת – SBC (ר"ת: Session Border Control) וניהול התקשורת הישנה והחדשה במערכת ניהול אחת בממשק Web.

למה סקייפ לעסקים?

שוק הפתרונות לעסקים בתחום הטלפוניה (בדגש על תחומי "העבודה הקבוצתית", "תקשורת אחודה" – UC, גישת שירות של OmniChannel – "כל ערוצי" ושירות לקוחות המחובר ל-CRM), עובר בשנה האחרונה טלטלה עזה מלווה בהחרפת התחרות. אם תתממש התכנית של רכישת Slack ע"י אמזון-AWS, ייווצר בשוק כוח חדש ובעל עוצמה המאתגר את כל המתחרים.

לכן, חברת מיקרוסופט, שעיקר החוזק שלה במגזר העסקי מגיע משירותי הענן ובמרכזם שירות אופיס 365, שילבה את מערכת סקייפ לעסקים (וכלים נוספים) כחלק אינטגרלי והדוק מפתרון הענן של אופיס 365. מיקרוסופט הוסיפה סביב הסקייפ לעסקים ואופיס 365 עוד 3 כלים חזקים לתקשורת פנים ארגונית, לעבודה קבוצתית ולמסרים מידיים, כלים המסייעים בתהליכי העבודה וקבלת ההחלטות:

 • Yammer – המספק בעיקר יכולות של עבודה קבוצתית ותקשורת יעילה פנים ארגונית. למעשה, מערכת Yammer היא פלטפורמה של רשת חברתית פרטית ומאובטחת לעסקים, וכל עסק יכול להתאים את הפלטפורמה לצרכיו.
 • Microsoft Teams – זו מערכת המספקת בעיקר יכולת צ'אטים ובניית צ'אטבוטים מותאמים לכל עסק לפי צרכיו ולקוחותיו.
 • Skype Room Systems – זו מערכת All-In-One המספקת שליטה וניהול של חדרי ישיבות בענן באמצעות טאבלט, עם יכולת לחבר לדיון בקול או בווידיאו, כל מחזיק בכל מכשיר קצה המחובר לאינטרנט, שנמצא בכל מקום בעולם.

הכיוון החדש, שמיקרוסופט מקדמת אותו בגרסה החדשה של סקייפ לעסקים, הוא תחום המסרים המידיים (Messaging). זאת, משום שהלקוחות, שרגילים כיום להשתמש ב-WhatsApp ובשאר הכלים החברתיים למסרים מידיים דוגמת הכלים הקיימים בפייסבוק (לרבות Messenger) וטוויטר, מצפים, שגם העסקים ידברו איתם באותה דרך ובאותה גישה.

בניגוד לשירות ,Microsoft Teams שהוא שירות ענן ציבורי ויכול לפעול רק בענן הציבורי, שירות סקייפ לעסקים יכול לפעול בענן ציבורי, בענן פרטי, בענן היברידי או בהתקנה מקומית (On-Premise) ללא ענן.

שירות סקייפ לעסקים מספק בגרסה הבסיסית שלו יכולת לקיים שיחות ועידה (מכל סוג) ללא חומרה מיוחדת עם עד 250 משתתפים בו זמנית, מה שעונה באופן מלא כמעט על כל הצרכים של עסק ברמת ה-SMB.

Skype for Business

כמה עולה סקייפ לעסקים לעסק ברמת ה-SMB (למשל עסק עם 30 עד 50 עובדים)?

הפתרון של מיקרוסופט מכונה תחת השם הגנרי Microsoft CloudPBX (מומלץ להתקנה בענן Azure של מיקרוסופט בישראל, מטעמים של זמן תגובה מהיר יותר, למרות שהפתרון הזה יכול להיות מותקן בכל ענן פרטי או ציבורי, בארץ או ברחבי העולם), ומעליו מוצע הפתרון של אודיוקודס בשם CloudWAY, שמספק את מוצרי החומרה התוכנה והשליטה הנדרשים לעסק ואת האינטגרציה בין כל המרכיבים של הפתרון.

בגלל שבישראל עדיין רוב התעבורה העסקית היא ב-PSTN (כלומר: הטלפוניה הישנה של בזק וגם של חברות הסלולר, טלפוניה, שאינה VoIP), יש צורך באינטגרציה בין מערכת סקייפ לעסקים שהיא מערכת VoIP לבין מערכות ה-PSTN המצויות בשוק העסקי בישראל. מכאן, שיש להתקין כמה מרכיבי מערכת ורשת של אודיוקודס המטפלים בהמרה של הפרוטוקולים (גם של המדיה וגם של מערכת האיתותים) בין טכנולוגיית ה-SIP הקיימות בטלפוניית ה-VoIP של סקייפ לעסקים, לבין מערכות ה-SS7 של טלפוניית ה-PSTN הישנה.

אודיוקודס משתמשת בספקי שירות (אינטגרטורים) כדי להתקין את המערכת המלאה לעסקים. האינטגרטור הראשי של אודיוקודס זו חברת Neway, שעלותה (עבור מערכת סקייפ לעסקים) היא כ-600 דולרים לחודש, כולל עלות הטלפונים לעובדים (טלפונים בסיסיים מסוג UC405 עם איכות שמע של HD).

איך הגענו למספר הזה?

 

שירות בסיסי של מיקרוסופט בענן עם מעטפת ClowdWAY עולה 12 דולרים לחודש לכל משתמש קצה ויש לרכוש שירות בענן לפחות ל-50 משתמשים. כלומר: ל-50 משתמשים העלות של שכירת שירותי סקייפ לעסקים בענן היא 600 דולרים לחודש, כולל 50 מכשירי טלפון IP של אודיוקודס וציוד הרשת הנדרש לשירות.

יודגש, שהעלות הזו היא רק עבור תחזוקת המערכת בעלות חודשית (גם בגלל הצורך לתאימות בין מערכות בישראל), תמיכה מלאה 24X7, כולל כל ההתקנות הקונפיגורציות, ציוד הרשת הנדרש (כולל SBC) וטלפוני IP בסיסיים. העלות הזו לא כוללת עלויות של מכשירים נוספים, שהעסק זקוק להם (דוגמת מערכות ומצלמות לשיחות ועידה), והעלויות של שירותי מיקרוסופט נוספים (אם נדרשים, דוגמת אופיס 365 ושאר הכלים של מיקרוסופט בחבילות השונות שלה לעסקים). העלות הזו גם לא כוללת את עלויות חיבורי התקשורת (חיבור לענן, חיבורי SIP Trunk דרך ספק שירותי SIP וחיבורי PSTN דרך אחת מחברות התקשורת).

Skype for Business OUTLOOK

קיימת אפשרות לרכוש את המערכת ולתחזק אותה באמצעות האינטגרטור ואז העלויות הן (לכ-30 עד 50 עובדים):

 • חומרה ותוכנה (כולל כל ציוד התשתית, טלפוני IP לעובדים מסוג UC405, מערכת ניהול מקיפה, כל החיבורים הנדרשים ל-PSTN ול-SIP, וכל הכבלים והתוכנות הנדרשים): 14,000 דולרים.
 • תמיכה לשנה: 2,100 דולרים.
 • שירותים מנוהלים (כולל התכנון, ההקמה, היישום וההטמעה): 14,000 דולרים.
 • סה"כ: כ – 30,000 דולרים כולל הכל, לשנה ראשונה. לאחר השנה הראשונה יש רק את עלות התמיכה לשנה (2,100 דולרים).

ניתן להוסיף עוד מרכיבים למערכת בעסק כגון: טלפוני IP מתקדמים יותר מהטלפון הבסיסי UC405 (יש טלפונים במחירים של 100 דולרים עד 430 דולרים, לטלפון עם מסך מגע ומערכת הפעלה אנדרואיד), טאבלט לניהול חדר שיחות הוועידה, מערכות לחדרי שיחות ועידה (מסדרת HRS של אודיוקודס, במחירים של 850 דולרים עד 1,200 דולרים).

Skype for Business CLICK TO CALL

למה סקייפ לעסקים הופך להיות יותר רלבנטי לעסקים הרוצים להתחרות בהצלחה?

עפ"י המחקרים, שמיקרוסופט עשתה בקרב לקוחותיה הקיימים והפוטנציאליים, תחום המסרים (Messaging) הוא התחום החשוב ביותר כדי לשמור על קשר עם לקוחות, לצמצם נטישה ולשמור על נאמנות לקוחות לאורך זמן.

הלקוחות כבר נמצאים בפייסבוק, לינקדאין, טוויטר, ווטסאפ, סנאפצ'אט ועוד, אז למה שהעסקים לא יהיו שם עבורם עם אותם כלים?

לכן, מיקרוסופט לא יכלה להרשות לעצמה להישאר מאחור ולהשאיר את סקייפ לעסקים עם יכולות של מסרים מידיים הנופלות באיכותן וביכולותיהן מהאפליקציות הפופולריות הללו בשוק.

Federation SKYPE

מהם היתרונות בסקייפ לעסקים, שהופך אותו ליותר תחרותי?

 • חוויית תקשורת אחרת. הפתרון מאפשר לכול משתמש לבחור את הפלטפורמה הרצויה לצרכיו והעדפותיו כגון מחשב, הסמארטפון או הטלפון השולחני וכן במגוון ועידות וידיאו עפ"י צרכי הארגון. ניתן לתקשר עם עובדים בתוך הארגון, עובדים בחברות אחרות כגון לקוחות וספקים, שמשתמשים בפלטפורמה זהה על כל היכולות וכן להזמין משתמשים, שאין להם עדיין פתרון אירגוני מתקדם זה והם יכולים לחוות את החוויה במלואה, כאורחים על הפלטפורמה הארגונית של המארח.
 • תקשורת שקופה בכל מקום בארץ ובעולם ומעל לכל מכשיר קצה.
 • הצגת זמינות של כל אחד בכל רגע והדרך הטובה ביותר לתקשורת אתו (קול, וידיאו, צ'אט, מסרים מיידים, SMS, טקסט בקובץ וכיו"ב). איתור קל ומהיר של אנשים לפי שמם, מומחיותם, או תפקידם. יכולת תזמון מפגשים וירטואליים עם כל אחד בכל מקום ובכל זמן מעל לכל מערכת. שיחות ועידה משולבות כולל כל כלי העבודה ל"עבודה שיתופית וקבוצתית".
 • אין צורך במרכזיה פיזית בתוך הארגון (וגם לא צריך לתחזק, לעדכן ולקנפג מרכזיה כזו).
 • אינטגרציה מלאה ל-Outlook, ל-SharePoint ולכלים עסקיים אחרים.
 • כל השיחות מוצפנות ללא כל צורך בתוספת חומרה או כלים מיוחדים נוספים. כל התעבורה מוגנת ב-SBC מפני הונאות והתקפות סייבר.
 • יכולת להוסיף הקלטת שיחות בענן בצורה ידידותית ושקופה.
 • נושא הצ'אט הפך לחלק אינטגרלי בסקייפ הפרטי וסקייפ לעסקים. כך, כל מי שבעסק, שבמסגרת תפקידו עומד בקשר חיצוני עם לקוחות ושותפים, יכול לתקשור איתם בקלות ובמהירות, בכל היכולות, שמערכת הצ'אט החדשה מאפשרת.
 • עסק, שהחליט להשתמש במערכת Microsoft Teams המופעלת בענן, המנוע של Team זהה למנוע של סקייפ. כך, שאפשר לבצע צ'אטים בין 2 הפלטפורמות באופן שקוף. כלומר, אפשר לבצע צ'אט ממערכת ,Team שמופעלת ע"י עובד בעסק, מול לקוח של העסק או שותף של העסק המשתמש בסקייפ פרטי או עסקי, באופן שקוף לחלוטין.
 • למערכת סקייפ לעסקים נוספו כלים קטנים לשיפור התפקוד העסקי דוגמת: הדבקת הערות לשיחת וידיאו, שיתוף וידיאו, הדבקת תוויות וכותרות לשיחות וידיאו.
 • שיפור חשוב ביותר בסקייפ לעסקים הוא יכולת האינטגרציה הקלה של צ'אט-בוטים (שבעיקר בונים אותם כיום ובכמויות, בכלים של פייסבוק – מסנג'ר), לתוך סקייפ.
 • שיפור של גרסאות סקייפ לאנדרואיד, iOS ול-Mack (הפלטפורמות של אפל).
 • שיפור יכולות האינטגרציה של סקייפ לעסקים עם מרכזיות – PBX קיימות מכל הסוגים, טלפוני HD חדשים וגם ותיקים ומערכות שירות לקוחות קיימות.
 • החיבור לעולם הישן של הטלפוניה שופר בכלי הנקרא PSTN Calling וכלי נוסף הנקרא PSTN Conferencing לשיחות ועידה. יש מדינות, שבהן מיקרוסופט היא גם ספק שירותי התקשורת לעסקים (היא למעשה מעין MVNO על רשת של ספקי תקשורת גדולים ברחבי העולם). השירות הזה פועל כבר במעל ל-90 מדינות (לא בישראל, בגלל בעיות רגולציה). השירות הזה מגיע מובנה כבר בתוך חבילות: .Office 365 Enterprise E1, E3, E5.
 • Skype for Business Online Call Analytics – כלי חדש בסקייפ לעסקים, שנועד לספק יכולות BI למנהלים המקבלים ב-Dashboard אחד ובמבט אחד נתונים בחתכים מכל סוג ובהתאמה אישית, נתונים וניתוחים המתאימים לתחומי ההתעניינות של כל מנהל, או כל בעל תפקיד המשתמש בכלי הזה. זה גם מסייע למנהלי ה-IT לנתח טוב יותר את איכות התקשורת של סקייפ לעסקים.

מרכזת טלפון VOIP

שורה תחתונה בתחום מערכת סקייפ לעסקים מבית מיקרוסופט:

רכישת פתרונות דוגמת סקייפ לעסקים בענן, כמו כל רכישה בעסק, דורשת בדיקה מוקדמת של צרכי העסק, מנהליו ועובדיו.

הפתרון של סקייפ לעסקים בענן זוכה כיום להצלחה רבה בשוק העולמי וגם בישראל. זאת, בגלל ההיקף הרחב של היכולות, שבעל העסק מקבל בחבילה אחת מקיפה, שמספקת יתרונות עסקיים ברורים. יש בשוק מגוון רחב של ספקים המבצעים התקנה ואינטגרציה של סקייפ לעסקים (למרות שעסק, שיש לו בתוכו עובדים בעלי ידע בתחום, יכול להתקין את המערכת הזו לבד).

אם בוחרים בספק חיצוני (ספק תקשורת או אינטגרטור) דוגמת חברת Neway (אינטגרטור של אודיוקודס), כדי להתקין מערכת סקייפ לעסקים, יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית". מומלץ לרכוש רק מוצרים העונים לתקנים העולמיים והישראליים (במידה ויש).

יש לזכור, שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, או של משרד רואי חשבון.

 

לכן נשאלות כאן השאלות:

מהן הבעיות הכי חשובות בעסק שלך, שאתה מעוניין לפתור באמצעות המעבר למערכת סקייפ לעסקים?

 אם אתה כבר משתמש במערכת סקייפ לעסקים, ממה אתה לא מרוצה מהפתרון הזה? שתף אותנו.

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך בבחירת מערכת סקייפ לעסקים והמערכות הנלוות אליה, מערכת המתאימה לצרכיך?

 

 נמאס לך לחפש מרכזיית טלפון IP מתאימה לעסק?

 

Microsoft & AudioCodes – Skype for Business Cloud PBX Web Seminar

 

פוסטים נוספים