fbpx

קבוצת רכישה סלולרי לעסקים – כיצד עושים זאת נכון ?

הסכם סלולרי לעסקים

קבוצת רכישה סלולרי לעסקים – האם זה אפשרי ?

 

 

לא מעט ניסיונות בוצעו בעבר לארגן קבוצות רכישה סלולרי לעסקים ללא הצלחה משמעותית במגזר העסקי. מפעילי הסלולר פלאפון, סלקום, אורנג' ומירס לא שיתפו פעולה עם מיזמים וניסיונות לארגן קבוצות רכישה סלולרי למגזר הפרטי ולמגזר העסקי, וכל הניסיונות בעבר כשלו.
הסיבות לכישלון התארגנות קבוצות הרכישה בתחום הסלולרי רבות, למול ההצלחה היחסית של השיטה בכל תחומי הרכש האחרים כדוגמת נדל"ן, מוצרי צריכה, אלקטרוניקה ועוד, התאגדויות רבות בתחום הסלולרי נפלו בעבר בעקבות ניהול שגוי של כל תהליך ההתקשרות החוזית עם המפעילים הסלולריים וללא אסטרטגיה נכונה.
התארגנות נכונה  בסיוע של מהנדסים מומחים בשוק התקשורת הסלולרי עם מידע רב לכל תוכניות התמחור בשוק בחתך כל מגזרי המשק ועם מפרט טכני סלולרי הכולל את סעיפי "האותיות הקטנות" ואת ההטבות המיוחדות שרק העסקים הגדולים נהנים מהם כיום, תביא לחיסכון כספי מוכח ולהצלחת התהליך כולו.

 

קבוצת רכישה סלולרי לעסקים – למה זה כדאי ?

התעריפים שנקבעו במכרז ההתקשרות של הממשלה עם פלאפון הם 7.1 אגורות לדקת שיחה, 10.9 אגורות למשלוח SMS ודמי שימוש חודשיים למנוי של 32 שקלים. עסקים גדולים מעל 2,000 מכשירים סלולריים נהנים ממחירים נמוכים בסביבות 15 אג' לדקה, ועסקים בסדר גודל של 100 עד 1,000 מנויים יכולים להשיג מחירים בסביבות 20 אג' לדקה וזאת במידה והם מנהלים נכון את תהליך ההתקשרות מול ספקי הסלולר. בכל חוזה סלולרי, מפעילי הסלולר מחתימים את העסקים הגדולים בחוזה עם סעיף "סודי עסקי מסחרי" שמונע מהעסק לחשוף את המחירים הנמוכים של ההסכם ואת התנאים התפעוליים והמסחריים הנוספים שאינם גלויים למרבית העובדים בעסק.

אם כל העובדים רואים את החשבונית החודשית ואת תעריפי הדקה, כיצד המחירים הנמוכים אינם נחשפים בשוק ?

התשובה לכך נמצאת בחוזה הסלולרי הסודי שהוא חשוף רק לאנשי הקשר שהם בד"כ המנכ"ל, מנהל הכספים או מנהל הרכש בלבד. כל שאר העובדים אינם נחשפים למידע הסודי. בחוזה / הסכם סלולרי ובחשבונית החודשית רשום מחיר דקה של 27 עד 35 אג' ובסעיף "הסודי" המפעיל הסלולרי מעביר לחשבון העסק זיכוי חודשי בסכום משתנה שמביא את מחיר הדקה המשוקלל האמיתי למחיר של 16 עד 24 אג' לדקה.

האם ההטבה היא רק במחירי הדקה ובתשלום הקבוע החודשי ?

לא. העסקים הגדולים נהנים מהטבות רבות בשירות ובתפעול השוטף שעסקים קטנים יכולים רק לחלום עליהם. פרט לעובדה שהם מטופלים באמצעות שירות מיוחד לעסקים עם רמת שירות וזמינות גבוהה, העסקים הגדולים נהנים משירות שליחים חינם, מכשירים סלולריים נוספים המשמשים כחלופה מיידית למכשירים סלולריים תקולים, אביזרים, סוללות, אירועי אובדן, נזק גניבה ללא השתתפות עצמית …. ועוד וכל זאת ללא חיוב העסק.

 

קבוצת רכישה סלולרי לעסקים – למה Telecom-Experts ?

למהנדסי Telecom-Experts ניסיון רב בניהול מכרזי סלולר בכל מגזרי המשק עם היכרות מעמיקה של כל החוזים הסלולריים בשוק כולל לעסקים בסדר גודל של עשרות אלפי מכשירים סלולריים. הטעות של כל מנהלי הרכש והכספים שהם ניגשים לתהליך ההתקשרות עם הספק הסלולרי ללא מודיעין עסקי וללא מידע של כל ההישגים שהם יכולים להשיג במו"מ המסחרי מול ספקי הסלולר. כפי שצוין לעיל מנהלי ההסכם ההתקשרות מטעם העסק בד"כ אוספים מידע שולי מחברים או מנהלים עמיתים בשוק ושואלים אותם מספר שאלות בסיסיות כדוגמת : מהם התשלומים הקבועים ומחירי הדקה שהם משלמים ובכך הם חושבים שהם יכולים לפתוח במו"מ המסחרי מול הספקים הסלולריים. מולם יושב המת"ל (מנהל תיקי הלקוחות) של המפעיל הסלולרי המגובה מאחורי הקלעים עם כל המערך המשפטי, הכלכלי, התפעולי, ההנדסי והכי חשוב מערך שירות הלקוחות / שירות זהב – VIP המטפל באופן אישי בכל מקבלי ההחלטות בעסק.

אז למה בעצם אתם מתפלאים שמרבית העסקים הבינוניים והקטנים (מ 5 מנויים עד 100 מכשירים סלולריים המהווים את מרבית העסקים במשק) משלמים מחירים יקרים לספקים הסלולריים, מאריכים בכל פעם מחדש את ההתקשרות עם הספק הסלולרי הנוכחי ולא מחליפים ספק ובד"כ גם מתלוננים בכל הדרך אל הבנק.

 

קבוצת רכישה סלולרי לעסקים – באמצעות  Telecom Experts !

 

מה תגלה בהצטרפות לקבוצת רכישה סלולרי ב"Telecom Experts" ?

איך לחסוך בהוצאות התקשורת הסלולרית של העסק ?
איך לבדל עצמך מהמגזר אליו העסק שלך משויך ולהשיג לעסק שלכם תנאים של עסקים גדולים ?
איך לנהל את ההתקשרות התפעולית השוטפת מול הספק הסלולרי.
איך להשיג את התנאים המועדפים הרשומים "באותיות הקטנות" ?
איך לצאת מההסכם הסלולרי ללא תשלום קנסות / דמי יציאה גבוהים ?
איך לא ליפול במלכודת הדבש של המפעיל הסלולרי ?
ואיך לשפר את התהליכים בעסק שלכם באמצעות שימוש באפליקציות סלולריות ?

חוזה / הסכם סלולרי כולל מפרט טכני לעסקים בשווי 10,000 ש"ח – חינם!

 

סלולרי לעסקים

 

 

 

פוסטים נוספים