fbpx

IPHONE 4s / אייפון 4s – סקירה טכנית לעסקים !

IPHONE 4s / אייפון 4s

 

  IPHONE 4s | אייפון 4s – סקירה טכנית לעסקים !

 

מכשירי סלולר דוגמת IPHONE 4s / אייפון 4s מבית אפל, הופכים את המשתמש לבעל יכולת מחשוב ותקשורת שעולה על מה שיש במחשב נייד.
כל מה שיש לבחון ולשקול בטרם רוכשים את המכשיר המתקדם בעולם. לא רק לגיקים.

 

נכון לאוקטובר 2011, מכשיר האייפון 4S עקף את מכשיר הסמסונג גלקסי SII 9100 כמכשיר הסלולר המתקדם והמוצלח ביותר שיש בשוק הסלולר העולמי והישראלי, גם לפרטיים וגם לעסקים. ניתן לצפות בווידיאו המציג השוואה בין המכשיר הזה לגלקסי SII ולהתרשם מההבדלים שביניהם. במבחני ביצועים מקצועיים התגלה האייפון כמוביל בכל הפרמטרים (בעיקר בתחום מהירות הגלישה ומהירות היישומים) מול הסמסונג גלקסי IIS.

מה הופך את האייפון 4s למכשיר המומלץ והמועדף (נכון להיום) ?

מכשיר האייפון 4s הוא המכשיר הראשון היוצא מבית אפל תחת שרביט המנכ"ל החדש טים קוק, שהחליף את סטיב ג'ובס שהפך לאגדה עוד בחייו ונפטר אחרי מחלה קשה בגיל 56 ממש זמן קצר לאחר השקת האייפון 4s. רבים שאלו מדוע האייפון החדש הוא 4s ולא 5? התשובה ברורה: אפל מחליפה מספר גרסה למכשיר רק כשיש שינוי משמעותי בצורה של המכשיר, שינוי פיזי נראה לעין. במקרה הנוכחי, הצורה של 4s זהה כמעט לחלוטין לגרסה 4, כך שלפי הכללים הפנימיים של אפל השדרוג הקרוב המשמעותי הבא ייקרא 5, והנוכחי נחשב, למרות כמה קפיצות טכנולוגיות, כחלק מסדרה 4. 

 האייפון החדש מגיע עם המעבד כפול הליבה A5 (שמיוצר, כמה אירוני, ע"י סמסונג), זהה לזה שיש בטאבלט אייפד 2, עם מצלמה קדמית של 8 מגה-פיקסל, ויכולת צילום וידיאו ברמת HD. המכשיר מריץ את מערכת ההפעלה iOS-5, אולם את מערכת ההפעלה הזו ניתן לשדרג גם על גרסאות אייפון מגרסת אייפון 3GS ומעלה. הסוללה של המכשיר חזקה יותר, מה שמבטיח עד כ- 8 שעות שיחה. יש במכשיר החדש שפע של יישומים חדשים או ותיקים אך משופרים, לרבות יישומים מבוססי מיקום משופרים, לשיתוף מיקום ואיתור חברים או קולגות, יכולת להדפיס מסמכים ישירות מהאייפון למדפסת (בחיבור WiFi) ועוד. כמו לכל מכשיר אייפון, חנות היישומים של אפל עם מאות אלפי היישומים נותנת מענה לכל עסק, לרבות יישומים לחסכון בהוצאות התקשורת הסלולרית ומעקב את הוצאות הטלפוניה ותצרוכת הטלפוניה של כל משתמש. בתחום היישומים העסקיים יש עשרות אלפי יישומים החל מתחום הבנקאות וכלה בתחומי התעשייה המסורתית. כך, כל עסק יכול לבנות לעצמו את "סט הכלים העסקיים", שיוטען במכשירים של המחזיקים באייפון לפי צרכי העסק.

 יש באייפון 4S כמה תכונות, שמעמידות אותו בקדמת הטכנולוגיה העולמית, גם אם כרגע הניצול של יכולות אלו מצוי רק בתחילת הדרך. נציג כאן רק שתי תכונות חדשות משלל התכונות של המכשיר:

 א. טכנולוגיית זיהוי קול (Siri). לאחר עשרות שנים של חיפוש תוכנת זיהוי קול, שעובדת בצורה טובה, מציעה אפל את התוצאות מרכישת חברת Siri, שסיפקה לה מערכת זיהוי קול, שעובדת בענן (דהיינו: העיבוד נעשה בשרתים על רשת האינטרנט ולא על המכשיר עצמו, כמו כל תוכנות זיהוי הקול הקיימות במכשירי הסלולר). התוצאה: אין צורך בהפעלת המקלדת והמקשים במכשיר. ניתן לדבר עם המכשיר והוא גם עונה. ניתן לחייג, לשלוח מסרונים לשלוח דוא"ל, לקבל מידע, לקבוע פגישה, לקבל תזכורת, לחפש בגוגל וכיו"ב. המערכת כרגע מבינה כמה שפות (אך לא עברית) והיא מסונכרנת מול שרתי מידע בארה"ב, כך שאם מחפשים למשל עסק או שירות, התשובות שמתקבלות נוגעות כרגע רק לארה"ב. ברור שמדובר כאן בפוטנציאל אדיר של יישומים על בסיס זיהוי הקול, שיאפשרו למנהל, איש שיווק או כל בעל תפקיד לבצע את עבודתו בצורה קלה והרבה יותר יעילה, תוך שימוש במכשיר הסלולר הזה.   

  ב. חיבור מלא ושלם בענן. החיבור הזה מתבטא לא רק בזיהוי הקול מבית Siri, אלא בכל התכונות העיקריות והמובילות במכשיר. הוא מחובר ל- iCloud עם 5 ג'יגה שטח דיסק בענן של אפל, כך שכל המידע על המכשיר (לרבות דוא"ל, אנשי קשר, לו"ז, תזכורות, תמונות, אפליקציות, מסמכים, כתובות אינטרנט וכיו"ב), מסונכרן אוטומטית לענן, ומשם למחשבים ניידים או נייחים, אם הם שייכים ללקוח תחת אותה הרשמה. זה כולל מערכת התראות משופרת לרבות שירות iMessages (שהופכת את השימוש בתוכנה WhatsApp למיותרת) ו- Gmail. הסנכרון הוא מלא ומשולב במכשיר וגם לרשתות חברתיות, לפי רצון המשתמש. למשל, מערכת ההודעות משולבת ברשימת אנשי הקשר, כך שאפשר להחליף מסרים מידיים בלי כל הגבלה על כמות המסרים או אורכם, ללא כל עלות נוספת וללא צורך ב- SMS. ניתן לבצע העברת מידע, תמונות, וידיאו, קבצים, לכל אחד או לקבוצה לפי השיוך החברתי, לקבוצות עבודה, או לכל שיוך, שמחזיק המכשיר רוצה בו. ארגון יכול להקים לעצמו ענן סגור כדי לבצע את הסנכרון לענן פרטי, אם הסנכרון לענן של אפל נראה לעסק לא מספיק בטוח. 

IPHONE 4s / אייפון 4s

למה יש לשים לב ברכישת מכשיר IPHONE 4s ?

א. המחיר: המחיר בחברות הסלולר יהיה יקר עד כאלפיים ₪ יותר מהחנויות הפרטיות והעצמאיות או ביבוא אישי (כולל המכס, ביטוח והמשלוח). אין כל סיבה כלכלית לשלם עוד אלפיים ₪ בחברות הסלולר, גם במנגנון חיוב-זיכוי.

יש לשים לב, שהאייפון מגיע בשלוש גרסאות שונות לפי היקף הזיכרון הפנימי שלו: 16 ג'יגה, 32 ג'יגה ו- 64 ג'יגה. ההפרש במחיר בין הגרסאות ניכר (מחיר ה- 64 ג'יגה כפול מזה של ה- 16 ג'יגה). כך, שיש לשקול ולנתח בצורה זהירה מה היקף הזיכרון שיש לרכוש לפי השימושים שייעשו במכשיר. במכשירי אפל אין יכולת להוסיף זיכרון לאחר שרוכשים את המכשיר (בשונה ממכשירי האנדרואיד).

 ב. החזר תמורת שימוש: הסיכויים לקבל החזר כשמגיעים לחברת הסלולר עם מכשירים שנקנו מחוץ לחברת הסלולר לפי "חוק ניתוק זיקה", אינם גבוהים, ותלויים בכושר המיקוח מול חברת הסלולר. למעשה, הסיכויים להעביר אייפון בין חברות ולקבל עליו זיכוי בחברה אליה עוברים, הוא אפסי.

 ג. ביטוח: יש לבחון ביטוח המכשיר שלא בחברת הסלולר, משום שתעריפי הביטוח של המכשיר בחברת הסלולר גבוהים ואינם כדאיים כלכלית, במיוחד במקרים של אבדן גניבה Total Loss של המכשיר.

 ד. בחינת חלופות לאפל. יש כמה חלופות שמומלץ לבחון בשוק, חלופות עם איכויות ומערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל, בדגמים גם של סמסונג, HTC וגם של מוטורולה. מומלץ לבצע בדיקה כלכלית וטכנולוגית ולא להתבייש לבקש ייעוץ, במיוחד על רקע התחרות הגוברת בשוק מכשירי הסלולר החכמים (הסמארטפונים).

 ה. מי יקבל את המכשיר בעסק? הנטייה המקובלת בעסקים וארגונים רבים לספק את המכשירים המתקדמים ביותר והיקרים ביותר לחברי ההנהלה. זו טעות עסקית. מומלץ לבחון רכישת מכשירים כמו האייפון 4s לאלו שזקוקים לשירותי אינטרנט בכל מקום, וזקוקים לזמינות וקישוריות גבוהים בכל מקום. לרוב אלו לא חברי ההנהלה אלא: אנשי התמיכה, השירות, ההנדסה, הפיתוח, השיווק וכיו"ב. 

 

מה הלאה ? IPHONE 5

התחזיות מדברות שתוך חצי שנה אפל תצא עם האייפון 5. היות ומפרטי האייפון נשמרים בסוד, לא רצוי להמר מה יהיו השיפורים בגרסה הבאה, אבל ברור שהם יהיו משמעותיים. מול זה, גם המתחרים "אינם שוקטים על השמרים" ומוציאים גרסאות חדשות, כך שהשוק נעשה תחרותי בצורה מאוד משמעותית. הרווח כולו של הלקוחות.  

שורה תחתונה:

 

עסקים וארגונים צריכים לגלות צרכנות נבונה, ולהתייעץ עם המומחים לנושא, לפני שהם רוכשים מכשיר סלולר חכם. מדובר בהוצאה לא קטנה שיש לבחון אותה למי היא מתאימה, מה היישומים והשימושים שיהיו למכשיר בעסק, מה המחיר ואיזה ביטוח עושים למכשיר. אין ספק שהמעבר למכשיר חכם משדרג את העסק, יכולותיו ויכולות עובדיו להפיק יותר מעבודתם.

אפל שירות לקוחות

 

 

 סקירת וידאו מכשיר IPHONE 4s / אייפון 4s:

 

 

 

פוסטים נוספים