Lumia Nokia | נוקיה לומיה 920

מרכזיה למוקד טלפוני בענן Call Center

Lumia Nokia | נוקיה לומיה – סקירת דגמים חדשים!

 

מכשירי סלולר דוגמת נוקיה לומיה (820/920 Lumia Nokia) פרי שת"פ בין נוקיה למיקרוסופט, הופכים את המשתמש לבעל יכולת מחשוב ותקשורת, שעולה על מה שיש במחשב נייד.

 

כל מה שיש לבחון ולשקול בטרם רוכשים את אחד מהמכשירים המתקדמים בעולם.

 

 

נכון למרץ 2013, התחרות בעולם מכשירי הסלולר מתמקדת בין מכשיר האייפון 5 לסמסונג גלקסי 3. שני אלו עקפו את כל המתחרים והם מתחרים ביניהם כמכשיר הסלולר המתקדם והמוצלח ביותר בשוק הסלולר העולמי והישראלי, גם לפרטיים וגם לעסקים. רוב הלקוחות הסלולריים בעולם (כמו גם בישראל) מחכים כיום לדגמים הבאים (מבית אפל וסמסונג), שיוכרזו בקרוב. 

לכן, המתחרים לא ישבו בשקט, וזה כולל את חברת RIM הקנדית, ששינתה את שמה לבלקברי, שהחליטה להצטרף לחגיגת ה"סמארטפונים" עם סדרת מכשירים חדשה – בלקברי 10 ואת חברת נוקיה (ששלטה בשוק מכשירי הסלולר בעולם עד שהאייפון יצא לאוויר העולם), שמוציאה כעת סמארטפונים המבוססים על מערכת ההפעלה הניידת של מיקרוסופט: Windows Phone 8. בכך נוקיה ויתרה על מערכת ההפעלה, שהיא טיפחה בעשורים הקודמים במכשיריה (סימביאן). 

אין ספק, שבעשור הקודם, בשכבות די רחבות בעולם כמו גם בארץ, הפך הנוקיה ל"סמל סטטוס" ולמוצר חובה בשכבות משתמשים רחבות. היתרון המרכזי, שהיה למכשיר הסלולר נוקיה בעשור הקודם, הוא היכולת לספק את הצרכים של כל משתמש, בסדרת מכשירים המתאימים לכל כיס. יתרון זה של נוקיה נעלם ונמחק לגמרי, עם כניסת דור הסמארטפונים של אפל ומתחרותיה לזירת עולם הסלולר, שמאפשר אין סוף יכולות ותכונות עם מערכת הפעלה ידידותית ומסך מגע.

האם ניתן לשחזר את תהילת העבר של נוקיה Lumia Nokia?

לדעת רוב המומחים בעולם הסלולר התשובה היא חד משמעית: לא. להערכת רוב המומחים, צעד השקה של מכשיר חדש זה נעשה מאוחר מדי ולא בכיוון המתאים. להערכתם, היצרנית הפינית, שחברה למיקרוסופט כדי לא להיעלם לגמרי מזירת מכשירי הסלולר, תתפוס פלחי שוק קטנים בלבד בשוק הסלולר העולמי. מתחרותיה נמצאות הרחק לפניה. לא יהיה די במכשירים החדשים כדי להציל את החברה מדעיכה ואו רכישה ע"י אחת ממתחרותיה. זה קרה כבר למתחרה אחרת שלה בשוק הזה: מוטורולה טלפונים סלולריים, שנרכשה ע"י גוגל. המומחים טוענים, שהם לא יופתעו אם נוקיה תירכש, למשל ע"י מיקרוסופט. 

מכאן גם מגיעה ההמלצה הברורה שלהם: יש לבחון בזהירות את המעבר לנוקיה לומיה מול החלופות, שיש כבר בשוק זה.

מה חדש בנוקיה לומיה / Lumia Nokia?

החלק החשוב ביותר במכשיר החדש הוא, לדעת רבים, שמדובר בטלפון המבוסס על Windows Phone 8 כולל אופיס מלא, מה שממצב אותו כמכשיר הדגל של נוקיה. מערכת ההפעלה החדשה של חלונות 8 פועלת בשיטת ה"אריחים הדינאמיים". אלו "אריחים מעוצבים", שאותם מסדרים על המסך לפי הנוחות של המשתמש. "אריחים" אלו מעדכנים באופן שוטף את המידע, שמתאים לאפליקציה. כך למשל, "אריח" של המייל יעדכן את המשתמש כל פעם שתגענה הודעות וכיו"ב. בנוסף, דפדפן המערכת הוא אקספלורר 10, מקביל למה שיש בחלונות 8 השולחני. 

בנוסף, הדור החדש של מכשירי הנוקיה Lumia מגיע עם עדשה ייחודית, שמאפשרת לצלם רצף של תמונות בלחיצה אחת בלבד. באפשרות המשתמש לשלב הבעות פנים מתמונות שונות, שצולמו ברצף אל תוך תמונה אחת, לערוך תמונות, ולמעשה, לשפר וליצור ברגע את התמונה המושלמת, שלעולם לא צולמה בשלמותה, לאחר מכן, להעלות אותה ישירות לרשת ולשתף אותה עם חברים. 

מכשיר נוקיה לומיה Lumia Nokia יצא בשלב ההשקה בשני דגמים שונים, שמכוונים לסוגי צרכנים שונים: 

1) נוקיה לומיה 920 Lumia Nokia – דגם הטלפון המוביל בתחרות מול הסמארטפונים של אפל וסמסונג (וגם של אחרים).

המכשיר מצויד במסך גדול 4.5", מעבד כפול ליבה במהירות 1.5GHz . המכשיר בנוי ממעטפת פולי-קרבונט, מסך זכוכית ומגיע במגוון צבעים. הוא יחסית גדול, מסיבי ובעל נוכחות. עיצוב מיוחד ומעניין ונוח לשימוש, עם יכולת טעינה אלחוטית (על משטח טעינה ללא חיבור כבל). יש למכשיר מצלמה אחורית בעלת 8.7 מגה פיקסלים כוללת עדשת Carl Zeiss שתי נורות, פלאש LED, קישוריות Wi-Fi ובלוטות', עריכת קבצי אופיס, נגן מוזיקה ווידאו, תמיכה בדור 4 (LTE), 32 ג'יגה זיכרון ללא יכולת הרחבה (כמו באייפון), GPS, משקל של 185 גר' ועוד. מחירו עומד סביב ה- 3,600 ₪ בסלקום ו- 3,800 ₪ בפרטנר. בחנויות פרטיות מתחרות המחירים נעים בין 3,500 ₪ ל- 3,600 ₪. 

2) נוקיה לומיה 820 Lumia Nokia –  גרסה די דומה לגרסת ה- 920, אבל עם מסך מעט יותר קטן: 4.3" במקום 4.5". שאר הפרטים הטכניים של המכשיר זהים לזה של דגם 920. זה היה אמור (כך נוקיה תכננה) להיות "האח הזול" והעממי של לומיה 920. אולם, בסופו של דבר זה יצא יקר ולא זול בכלל. המחיר של המכשיר הוא 3,200 ₪ בפרטנר ו- 3,140 ₪ בסלקום, מה שממצב מכשיר זה גם כן בקצה העליון של מחירי ה"סמארטפונים". בחנויות מתחרות פרטיות המחיר נע בין 2,600 ₪ ל- 2,900 ₪. 

בנוסף למכשירים אלו, החברה מבטיחה כי תחשוף עוד מכשירי לומיה חדשים עד סוף 2013. שני המכשירים, משווקים באגרסיביות ע"י יורוקום, נציגת נוקיה טלפונים סלולריים בישראל. טרם ברור, האם מסעי הפרסום וקידום המכירות נוחל הצלחה.   

אפליקציה נוספת בה מתגאה נוקיה קשורה לניווט, ושמה "Nokia בעיר". מדובר בגימיק מעניין – חיפוש מקומות על פי תחומים, והצגתם ב"מציאות מורחבת" תלת-ממדית. היישום מפעיל את המצפן ואת המצלמה, ומזמין את המשתמשים לראות על פני המסך אילו דברים מעניינים יש בכיוון עליו מכוונים את הטלפון. 

עבור המגזר העסקי, יש יתרון חשוב במכשירי הלומיה, מול כל המתחרים. השימוש ב- Office אמיתי גם מהנייד. הסמארטפונים מסדרת Nokia Lumia, שמבוססים כאמור על Windows 8, מגיעים עם גרסאות מלאות של Microsoft Office, Outlook ו- Internet Explorer 10. ניתן ליצור ולערוך מסמכי Word, Excel ו- PowerPoint, היישר מהמכשיר, תוך סנכרון הקבצים באינטרנט בנוחות רבה. ניתן גם לסנכרן את כל קבצי העבודה בין המחשב והטלפון באמצעות SkyDrive. אם יש רצון לשתף מסמכים עם הקולגות, עומדים לרשות המשתמשים שרתי SharePoint או Office 365. כולם בענן ונגישים מכל מקום ומכל מכשיר קצה (לבעלי ההרשאה המתאימה).

 

למה יש לשים לב ברכישת מכשיר נוקיה לומיה 920 Lumia Nokia?

א. המחיר: המחיר של המוצר בישראל עדיין יקר. בנוסף, אין כל סיבה כלכלית לשלם עוד כאלף ₪ בחברות הסלולר הגדולות. 

יש לשים לב, שנוקיה לומיה מגיע בשתי גרסאות שונות עם ההפרש במחיר בין הגרסאות. כך, שיש לשקול ולנתח בצורה זהירה מה היקף השימושים, שייעשו במכשיר. 

ב. ביטוח: יש לבחון ביטוח המכשיר שלא בחברת הסלולר, משום שתעריפי הביטוח של המכשיר בחברת הסלולר גבוהים ואינם כדאיים כלכלית, במיוחד במקרים של אבדן גניבה Total Loss של המכשיר. יש לשים לב, שהביטוח בחברות הסלולר אינו מכסה (בד"כ) שבר מסך וקורוזיה. אין מגבלות כאלו במבטחים העצמאיים. מוצע גם לשים לב, שיש חברות סלולר המבטחות מכשירים מכל חברה (גם מהמתחרים) כמו YouPhone. 

3. בחינת חלופות. יש כמה חלופות, שמומלץ לבחון בשוק, חלופות כמו האייפון וחלופות מתחרות עם איכויות ומערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל, בדגמים של: סמסונג, HTC, סוני, הוואווי, ZTE, וגם של מוטורולה. מומלץ לבצע בדיקה כלכלית וטכנולוגית ולא להתבייש לבקש ייעוץ, במיוחד על רקע התחרות הגוברת בשוק מכשירי הסלולר החכמים (הסמארטפונים). 

ד. מי יקבל את המכשיר בעסק? הנטייה המקובלת בעסקים רבים לספק את המכשירים המתקדמים ביותר והיקרים ביותר לחברי ההנהלה. זו טעות עסקית. מומלץ לבחון רכישת מכשירים יקרים דווקא לאלו, שזקוקים לשירותי אינטרנט בכל מקום, וזקוקים לזמינות וקישוריות גבוהים בכל מקום. לרוב אלו לא חברי ההנהלה אלא: אנשי התמיכה, השירות, ההנדסה, הפיתוח, השיווק וכיו"ב. 

 

מה הלאה, אחרי נוקיה לומיה 920 Lumia Nokia?

התחזיות מדברות על כך, שהחברות המתחרות לא "תשקוטנה על השמרים" ותצאנה עם גרסאות מתקדמות יותר של מכשירים ניידים. די ברור, שגם אפל וגם סמסונג שוקדות על הדגם הבא שלהן. היות ומפרטי המכשירים החדשים נשמרים בסוד, לא רצוי להמר מה יהיו השיפורים בגרסה הבאה, אבל ברור, שהם יהיו משמעותיים. כך, שהשוק נעשה תחרותי בצורה מאוד משמעותית. הרווח כולו של הלקוחות. די ברור, שאם יש יתרון כלשהו לנוקיה לומיה, הוא יימחק די מהר ע"י המתחרים.  

 

טיפ

הגברת התחרות בשוק הסלולר שהחלה בשנת 2012 וכניסת מפעילי סלולר חדשים לשוק מספקת מגוון רחב של מכשירים ממקורות אספקה שונים ומחירים תחרותיים. בשנה הנוכחית נראה בשוק מכשירים נוספים מאוד מתקדמים אך זולים יחסית, מדגמים שלא היו מוכרים עד כה בשוק הישראלי, כגון סמארטפונים של החברות ZTE ו- Huawei הסיניות. יש לנצל את ההתפתחות הזו לטובת העסק, ולבחון את השוק בזהירות לפני שרוכשים מכשירים יקרים, עם מערכת הפעלה חדשה לגמרי (שמכניסה את המשתמשים בה ל"חתונה קתולית"), שלא ברורה תועלתה הממשית לעסק. 

לכן, שומה על העסקים ומנהליהם לבחון בזהירות יישום סמארטפונים יקרים כמו נוקיה לומיה ברשת העסקית, ואם הרשת הסלולרית של ספק הסלולר שלהם אכן מספקת את רוחבי הפס הנדרשים כדי לשמר יכולות של גלישה סבירה וחוויית משתמש טובה יחסית. בהיעדר יכולות כאלו, עדיף אולי לוותר על "סמל הסטטוס" הזה בדמות הנוקיה לומיה 920, לטובת פתרונות רחבי פס טובים יותר. זאת, עד שרשתות LTE אכן תיפרסנה בישראל, מה שצפוי להתרחש בטווח זמן של שנתיים עד שלוש, "נצח" בעולם המושגים של מכשירי סלולר חכמים.

 

שורה תחתונה:

עסקים צריכים לגלות צרכנות נבונה, ולהתייעץ עם המומחים לנושא, לפני שהם רוכשים מכשיר סלולר חכם. מדובר בהוצאה לא קטנה, שיש לבחון אותה למי היא מתאימה, מה היישומים והשימושים שיהיו למכשיר בעסק, מה המחיר ואיזה ביטוח עושים למכשיר. אין ספק, שהמעבר למכשיר חכם משדרג את העסק, יכולותיו ויכולות עובדיו להפיק יותר מעבודתם.

 נמאס לך לחפש הצעות מחיר לסלולר ? – לחץ כאן וקבל ייעוץ ובונוס חינם.

 

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים