fbpx

האם יש פתרון מלא לעסקים בעולם תשתיות התקשורת?

תשתיות תקשורת לעסקים - מערכת לחיזוי וניטור תקלות

האם יש פתרון מלא לעסקים
בעולם תשתיות התקשורת?

 

תשתיות מחשוב ותקשורת הפכו להיות נקודת תורפה בעסקים רבים, מה שמאלץ את העסקים לשדרג את התשתיות ולגלות חיש מהר אי תאימות בין המוצרים המגיעים מהחברות היצרניות השונות.

 

מה החידושים בשוק הזה והאם יש פתרון מלא מיצרן אחד לעולם תשתיות התקשורת והמחשוב?

 

חברת גטר דיווחה על תחילת ייצוג חברת אקסל תקשורת (Excel Networking) בישראל. חברת Excel Networking מספקת פתרונות ברמת איכות וגימור גבוהה במיוחד, מובילה את שוק תשתיות התקשורת בכל היבטים ונותנת ללקוחותיה 25 שנות אחריות (!) על כל מוצר. הפתרונות הללו מבטיחים תאימות "קצה לקצה" לכל החיים בין כל המוצרים והפתרונות, שמותקנים בכל רחבי הרשת ותשתיות התקשורת של העסק.

לחברת  Excel Networking אלפי מוצרים המהווים פתרון כולל לכל תחום תשתיות התקשורת, נחושת ואופטיקה, עבור Data Centers ועבור כל פרויקט הקיים בעסק דוגמת פרויקטי מצלמות אבטחה (IP surveillance).

בין המוצרים, שהחברה מספקת, ניתן למצוא: סיבים אופטיים, מגשרים אופטיים, כבלי TRUNK ,MTP ,High Density כבלי תקשורת עד רמת CAT8 באיכות גבוהה מאד, מגשרים מחברים, ארונות תקשורת ועוד. כל המוצרים הרלוונטיים מגובים באישורי מעבדות ציוד בינלאומיות בלתי תלויות, כגון: DELTA ,3P ,ETL ,GmbH, שמעודכנות משנה לשנה. ישנם בדיקות ייחודיות, שרק אקסל עשתה, כגון: 4 Connectors test/POE+ TEST ועוד.

לדברי חברת גטר, זו השלמה מלאה לסל המוצרים אותו החברה משווקת בתחום התקשורת. גטר הפכה (כך לדבריה) לשחקן משמעותי לא רק בעולם תשתיות התקשורת לעולם ה-Retail, אלא אף לעולם הפרויקטים מאושרי יועצי התקשורת המובילים בישראל. גטר (לדבריה) הופכת להיות שחקן משמעותי בתחום תשתיות התקשורת בישראל, עם מותגים בינלאומיים מובילים בתחום התקשורת הקווית והאלחוטית ופתרונות תשתית מקצה לקצה, שמספקים מענה לכל צורך, ללא כל חשש לתאימות ולביטחון מלא במוצרים (בגלל האחריות ל-25 שנה).

 

תשתיות תקשורת

האם עסק קטן עד בינוני זקוק לפתרון מלא בעולם תשתיות התקשורת?

ישנם עשרות Case Studies מרחבי אירופה, של אלפי ועשרות אלפי נקודות תקשורת, שאקסל ביצעה בשנים האחרונות, אותם ניתן להוריד מהאתר של אקסל ולהתרשם, שהפתרון הזה מתאים לכל עסק בכל תחום.

כך, בגטר מאפשרים כיום לתת לכל עסק פתרון מלא בתחום התקשורת הפאסיבית (תשתיות תקשורתEXCEL) לצד התשתיות האקטיבית (RUCKUS, MOBOTIX, DRAYTEK ועוד).

 

מה כולל הפתרון המלא לעסקים בעולם תשתיות התקשורת לעסק שלי?

א. פתרונות לדוגמה בתחום נחושת:

 1. מילואה 24 High Density Ports, כניסות מהצד, בעובי 1U.
 2. קיסטון CAT6A מסוכך 45% High Density.
 3. קיסטון CAT6A מסוכך (זה הקיסטון המוכר והמאושר בארץ).
 4. מילואה 24 פורטים (המוכרת והמאושרת בארץ בעובי 1U).
 5. מודול 6 פורטים ברמת CAT 6A מסוכך.
 6. מילואה למודול נחושת (ניתן לשלב מודולים אופטיים, עד 8 מודולים בעובי 1U).
 7. כבלי CAT7A. הכבלים הכי חדישים ובעלי הביצועים הכי גבוהים הקיימים בשוק. CAT8 יגיע בקרוב (ב-2018) לשוק הישראלי.

ב. פתרונות לדוגמה בתחום האופטיקה:

 1. פאנל אופטי 144 סיב 1U High Density.
 2. קסטה אופטית עם 6 פורטים High Density.
 3. MTP TRUNK OM3 25M 12 Cores.
 4. ניתן לקבל כל TRUNK שרוצים, עם עד 144 Cores אופטיים. בונים את זה באקסלראטור OM3 12 Core MTP Trunk.

 

מהן השאלות, שאני צריך לשאול את ספק פתרון מלא לעסקים בעולם תשתיות תקשורת מחשבים, לפני קבלת הצעת המחיר לעסק שלי?

מדובר במשא ומתן עסקי – מקצועי לכל דבר, שרצוי שייעשה ע"י מומחים לתחום הזה. אם לבעל העסק אין ידע בתחום התשתיות, קל יהיה "לעבוד עליו" ולשכנע אותו לרכוש מה שטוב רק לכיס של ספק הפתרון.

השאלה החשובה ביותר, שבעל העסק יכול לשאול בעצמו את ספק המערכת (גם ללא ייעוץ מקצועי) היא: מה העלות הכוללת (TCO) לחודש או לשנה לעסק, עלות הכוללת הכל: כל הציוד והשירותים הנחוצים לעסק לרבות: רכיבי הציוד, כל הכבלים הנלווים, כל מערכות הגנה, מערכות גיבוי ושרידות, מערכות ניטור ושליטה, ביטוח, תחזוקה, רישיונות (אם יש), תוכנות, עלויות פריסה וחיבור, עלויות פינוי ציוד ישן שמוחלף, וכיו"ב. כך, ניתן להשוות בקלות בין ספקים ולחשב את העלות הכוללת (TCO) של כל פתרון עבור העסק.

לא פחות חשוב הוא: לבחון את היכולת לקיים "המשכיות עסקית" בכל מקרה של תקלה או נפילה של התקשורת לעסק, או נפילה של הקשר לענן או לספק התקשורת. גיבוי ושרידות הם נושאים חשובים ביותר, אבל הם אינם מספקים לצורך "המשכיות עסקית". ההחלטה על יישום "המשכיות עסקית" דורשת לעיתים השקעות לא קטנות בתשתיות ותרגול של מנהלי ועובדי העסק. לכן, מומלץ לחפש חלופות, מערכות וציוד מתאים, שיאפשרו "המשכיות עסקית" בכל מצב.

 

תשתיות תקשורת מחשבים

שורה תחתונה בתחום בחירת פתרון מלא לעסקים בעולם תשתיות התקשורת:

יש רמות שונות של פתרונות, שתלויות בהחלטה על בחירת הפתרון (גם בתלות בעלויות הכוללות – TCO), מה שמוביל לשונות רבה ברמת מחיר, האמינות וחוויית ההתקנה והשימוש בפתרון התשתית החדש, שמותקן בעסק.

לכן, מומלץ קודם להחלטה על בחירת תשתיות חדשות לעסק, לבצע ניתוח צרכים בסיוע אנשי מקצוע, כדי להגיע להחלטה מושכלת בנושא ולתחר בין הפתרונות השונים הקיימים בשוק בתחום זה. יש לבדוק את האישורים המתאימים (לרבות בדיקות של המעבדות במוסמכות), כדי לוודא תאימות מוחלטת בין כל הרכיבים, שיותקנו ברשת של העסק. בנוסף, יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

 

מכאן, שבעל העסק הקטן אמור לשאול את עצמו כמה שאלות בטרם רכישת פתרון מלא לעסקים בעולם תשתיות התקשורת:

מה הבעיה הגדולה ביותר בעסק, שיש לפתור ע"י החלפת ציוד ומערכות תשתית קיימות?

 האם תשתיות מחשוב ותקשורת חדשות תסייענה לעסק לשפר את ההתנהלות שלו מול הלקוחות והשותפים שלו?

 מה אתם כמנהלים יודעים על ההבדלים בין פתרונות תשתית בנחושת לפתרונות אופטיים (בסיבים)? מה הפתרון המועדף לעסק שלכם?

 אם יש לכם כבר פתרון מלא לעסקים ברמת ה-SMB בעולם תשתיות התקשורת, ממה אתם לא מרוצים מהפתרון הזה? שתפו אותנו.

כיצד אתה חושב, שאני יכול לעזור לך בבחירת פתרון מלא לעסקים ברמת ה-SMB בעולם תשתיות התקשורת, פתרון המתאים לעסק שלך?

 

לקבלת ייעוץ חינם בנושא תשתיות תקשורת לעסקים הירשמו כאן

 

Introduction to Excel Networking

 

פוסטים נוספים