fbpx

חשיפת טכנולוגיות חדישות ומלהיבות בתחום ניהול חדרי ישיבות ומערכות מולטימדיה לשיחות ועידה

מערכות מולטימדיה לשיחות ועידה

חשיפת טכנולוגיות חדישות ומלהיבות בתחום ניהול
חדרי ישיבות ומערכות מולטימדיה לשיחות ועידה

 

מה עוד אפשר לחדש בתחום שיחות הוועידה? מה התחדש בחדרי ישיבות חכמים?

 

איך משלבים מערכות אודיו ווידאו חדישות (גם ללא חוטים), לרבות סמארטפונים, בחדר ישיבות חכם ואינטראקטיבי?

 

מהם הפתרונות החדשים, שנכנסו לשוק מבית קרסטרון (Crestron), והאם הם מתאימים ומומלצים לעסק שלך?

 

על פי מחקר של ZK Research, בממוצע כ-15 דקות הראשונות של כל ישיבה בחדר הישיבות מתבזבזות ע"י עיסוק בבעיות טכניות שונות הקשורות בהפעלת האביזרים השונים המצויים בחדר, החל מהמקרן, דרך המחשב וכלה במסך. כך, במקום לעבוד ולדון בנושא, שלמענו התכנסו כל המשתתפים בחדר הישיבות, הם מתעסקים במציאת הכבל הנכון לחיבור המחשב למקרן, מנסים לפתור את הבעיה למה התמונה לא מוצגת נכון על המסך, למה אין חיבור לאינטרנט, או למה אין קול בסרטון המוצג על המסך. לכן, מנהלים ובעלי עסקים בכל העולם מחפשים פתרונות של Plug & Play, שבהם הכל מופעל מיידית, בקלות וללא כל עיכובים טכניים.

עסקים מגלים את היתרונות בהכנסת מערכות אודיו ווידאו מתקדמות לחדרי ישיבות ומעבר לשיטות "עבודה קבוצתית". לכל עסק וארגון, קטן כגדול, יש לפחות חדר ישיבות אחד, והצורך של העסק לייצר מפגשים איכותיים ובעלי משמעות עסקית לכל המשתתפים בישיבות בחדרי הישיבות הוא ממשי ואף אקוטי.

עולם התקשורת והטלפוניה העסקית מתפתח מהר והלקוחות לא מוכנים להסתפק היום בטלפוניה הישנה ובמערכות הישנות, כשביד יש להם סמארטפונים מתקדמים וטאבלטים, עם יכולות מולטימדיה מתקדמות ואיכותיות.

לכן, חדרי ישיבות, כולל משרדים קטנים וגדולים, שמשמשים אף הם כ"חדרי ישיבות" לכל עניין וצורך, מקבלים שדרוג והופכים ל"חדרי ישיבות חכמים" עם מערכות AV (אודיו וידאו), שמשלבות שירותי מולטימדיה בענן ושירותי תצוגה על מסכים עם יכולת גישה איכותית מכל מכשיר קצה, מכל מקום, גם ממנהלים ועובדים הנמצאים בנסיעה בדרכים או בחו"ל.

חדר ישיבות חכם ואינטראקטיבי משנה את כל שיטת העבודה בעסק, משנה את התצוגה של מצגות, מסמכים, סרטונים וכל מידע, בחדר הישיבות. כך, "עבודה שיתופית" ויעילה הופכת לדבר קל, פשוט וגם מהנה.

ההתקדמות הטכנולוגית הפכה את היכולת לשתף אנשים בישיבות גם באופן וירטואלי לדבר ממשי ומוחשי וכבר כיום יש יכולת לשלב משתתפים במערכות וירטואליות תלת-מימדיות הקרויות VR – Virtual Reality. בשוק העולמי יש פתרונות מלהיבים לא מעטים בתחום הזה, דוגמת שירות ,Facebook Spaces שיצא לדרך אך לאחרונה, עם פוטנציאל לשימושים עסקיים רבים, שטרם פותחו.

 

מערכות מולטימדיה לשיחות ועידה

 

מהם החידושים שמציגה חברת קרסטרון (Crestron) האמריקאית?

לחברת קרסטרון יש נוכחות בולטת בישראל: יש לה נציגות ישירה בישראל ויש לה קשר הדוק לתעשיית ההייטק ולסטארטאפים (דוגמת Perion Networks), כדי להימצא בחזית הטכנולוגית העולמית בתחומים בהם היא עוסקת.

 

לאחרונה חשפה קרסטרון סדרה חדשה של פתרונות מתקדמים לחדרי ישיבות ובכללם:

 

 • DM NVX Series – קו של מתגים מנוהלים בענן באמצעות דפדפן לניהול ולשליטה על חדר ישיבות. כל מתג תומך בכל סוגי המולטימדיה ותומך ברמת 4K, מספק אבטחה והגנת סייבר מלאה, מספק חיבורי אתרנט ו-WiFi לכל רשת נדרשת ומאפשר חיבור והצגת מצגות ומולטימדיה ישירות מ-,USB שמביאים המשתתפים בישיבה (ללא צורך במחשב נייד).
 • DM XiO Director – מערכת מבוססת ענן השולטת בכל המכשירים המצויים בחדר הישיבות (כולל הסמארטפונים והלפטופים, שבידי המשתתפים בישיבה).
 • Workplace Technology – מערכת לניהול חדרי ישיבות בכל סדר גודל, מערכת המאפשרת "עבודה קבוצתית" באופן שקוף בין כל המשתתפים. המערכת כולה בענן ברמת אבטחה מכסימלית (אין צורך בחומרה, אם כי המערכת פועלת טוב ביותר בשימוש במתג חומרה מקומי). המערכת מגיעה בכמה גרסאות לפי כמות המשתתפים בחדר הישיבות. יש גם גרסה לעסקים קטנים עם 4-12 משתתפים בישיבה.
 • Crestron Mercury – מערכת ל"תקשורת אחודה" (UC – Unified Communications). מכשיר אחד קל לתפעול, שיכול לחבר הכל מקו מידע מכל רשת ומכל מכשיר קצה, לא משנה באיזו רשת ובאיזה פרוטוקולי תקשורת ומערכות הפעלה מכשיר הקצה הזה מופעל. המערכת מתחברת גם למרכזיה או לכל מכשיר קצה תומך ב-SIP. המערכת תומכת באופן מובנה ב-Skype for Business ובמערכות נוספות ללא כל צורך בטעינה של תוכנות. המערכת מאפשרת הצגת מצגות בין אם הן מחוברות באלחוט או בחיבור קווי פיזי למערכת. המערכת תומכת ב- ,AppSpaceשהיא מערכת לשילוט דיגיטלי.
 • XiO Cloud – מערכת לניהול בענן של כל מה שיש ונעשה בחדר ישיבות. המערכת פשוטה להפעלה ולא דורשת שום ידע טכני.
 • Crestron Avia DSPs – מערכות חומרה חדשות לעולם המולטימדיה המתאימות לעולם הענן ולשליטה הקלה בנעשה בחדר הישיבות.
 • AirMedia 2.0 – מערכת לתצוגה אלחוטית קלה ומהירה בחדרי ישיבות. אין צורך בחוטים ובכבלים בכלל. תומכת בכל מערכות ההפעלה ומספקת הגנה מלאה. משלימה כל פתרון אחר הקיים כבר בחדר הישיבות.
 • All-new FlipTops – מערכת שליטה בטאבלט על כל החיבורים המצויים בחדר הישיבות.
 • Crestron AirBoard – מערכת ללוח חכם, שהופכת כל לוח לחכם. כך, שניתן לכתוב עליו וזה מסתנכרן למכשירי הקצה הנמצאים בידי המשתתפים בישיבה.
 • MPC 3-Series – מערכת לשליטה קלה על הנעשה בחדר הישיבות באמצעות פאנל קטן התלוי על קיר החדר.
 • Brand NEW Handheld Remotes – מכשירי שלט רחוק מתקדמים המתאימים לקו החדש של המוצרים.
 • Brand NEW Horizon keypads – סוג של טאבלטים המאפשרים שליטה קלה על כל מה שנמצא בחדר הישיבות.
 • Crestron Pyng with video – מערכת שליטה מבוססת אפליקציה על טאבלטים ומוצרי קצה אחרים של אפל (דוגמת אייפוד וסמארטפונים), עם אפליקציות של אפל. המערכת מסוגלת לפקח ולשלוט על כל מה שיש בעסק, כולל כניסות, מצלמות, מוצרי מולטימדיה, מערכות מיזוג וחימום, מערכות אבטחה ועוד. המערכת יכולה להתממשק לכל מערכת אחרת הקיימת כבר בעסק, מכל סוג.

 

מערכות מולטימדיה לשיחות ועידה

 

אילו עוד פתרונות חדשים יש כיום בתחום מערכות מולטימדיה לשיחות ועידה?

התחום הזה נע מהר קדימה והשוק מוצף בפתרונות חדשים, גם מהעולם וגם פרי פיתוח ישראלי (דוגמת חברת קרמר – Kramer Electronics הירושלמית). נציג פתרון חדש ופופולרי מהעולם:

 

מערכת Logitech VC (ר"ת: Video Collaboration Logitech):

חברת Logitech  (חברת ענק, שנוסדה בשוויץ, וכיום המטה העולמי שלה בארה"ב. מיוצגת בישראל ע"י חברת Benda מנתניה), מפתחת, מייצרת ומספקת מגוון רחב ביותר של פתרונות לעולמות: המולטימדיה, המחשוב, הבית והעסק החכם ולאבטחה של בתים ועסקים. בין היתר, החברה השיקה פתרון בשם Logitech VC, שנועד להפוך כל חדר ישיבות (וכל חדר מכל סוג) ל"חדר ישיבות חכם".

זה נעשה בשילוב מצלמות, מסכים, מיקרופונים, רמקולים, מערכות תקשורת, כבלים ותוכנות, כל מה שנדרש להפוך את החדר ל"חדר ישיבות חכם" וקל לתפעול.

הדגש בפתרונות הללו הוא על המילה .Collaboration כלומר: על היכולת לבצע שת"פ ו"עבודה קבוצתית" בצורה הידידותית ביותר. זאת, כדי לספק יכולת עבודה משותפת למשתתפי הדיון הישיבה, בין אם הם נמצאים פיזית בחדר הישיבות ובין אם הם מחוברים לדיון באמצעות רשת האינטרנט, או כל רשת אחרת, מכל מכשיר קצה הנמצא בידם.

הפתרון של Logitech מספק את הפתרון לקיום חדר ישיבות בסביבת עבודה חדשנית, שמאפשרת לכל משתמש בארגון או מחוצה לו, שמשתתף בדיון, לנהל שיחת וידאו ללא כל עזרה טכנית, עם דגש על Plug & play, ויכולת שימוש ב-USB או בבלוטוס' (כך, שאין צורך להביא מחשב או לפטופ לדיון). ניתן לחבר כל סמארטפון למערכת, להציג מצגות ולקיים "שיחות ועידה" ו"עבודה קבוצתית" – ישירות מהסמארטפון.

 

איך משלבים מערכת תקשורת אודיו / וידאו בחדרי ישיבות חכמים?

הכנסת פתרונות מולטימדיה מבוססות מערכת תקשורת אודיו / וידאו לחדרי ישיבות יכולה להיות יקרה מאוד, אם בוחרים להכניס לחדר ישיבות מוצרי מולטימדיה מתקדמים דוגמת:

 • מסכי לד ענקיים, איכותיים וקעורים, עם מסך מגע, ברמת רזולוציה 4K.
 • מצלמות HD ברמת 4K, מצלמות מתכווננות (PTZ) לפי הדוברים.
 • מערכות קול רגישות המופעלות אוטומטית, ברמת איכות HD.
 • תשתיות תקשורת מהירה מבוססת סיבים אופטיים (או תשתיות HDMI) להעברת תמונה איכותית של 4K לכל נקודת קצה.
 • מערכות שליטה ובקרה מתקדמות לכל צורך שלא יהיה.

לכן, מי שלא מעוניין להשקיע מאות אלפי ₪ (ועד מיליוני ₪) במערכות מולטימדיה יקרות, שדורשות גם תחזוקה מתמדת ויקרה וביטוח הציוד, יכול לקבל תוצאה לא פחות טובה, במערכות מאוד פשוטות ודי זולות הקיימות כיום בשוק, במיוחד על בסיס מערכות הנמצאות בענן של ספק השירות.

ניתן לוותר על כל הגימיקים היקרים ולהסתפק במערכת המופעלת על מחשב נייד, או טאבלט ואו על הסמארטפונים של המשתתפים בדיון בחדר הישיבות, במערכת המבצעת אינטגרציה של הכל – בענן.

הפתרון, שסקרנו (ואחרים, שלא נסקרו כאן), מתאימים לכל עסק, החל ממשרד בודד של חדר אחד וכלה בעסק עם עשרות משרדים או חדרי לימוד. המערכות החדשות מותקנות בענן אבל גם יכולות להיות מותקנות מקומית – On-Premise, למי שמבקש זאת.

כיום, הנטייה בשוק מערכת תקשורת אודיו / וידאו בחדרי ישיבות חכמים, לעבור באופן חלקי או מלא לשירותי ענן, בגלל מגוון היכולות, שניתן לקבל בענן (דוגמת הקלטות, גיבוי, שילוב משתמשי הסמארטפונים בחיבור בסלולר ועוד) ובגלל היכולת להוזיל את עלות השירותים ולהיות תחרותיים ויעילים, כדי לענות על הצרכים של הלקוחות.

 

מי עוד מספק מערכת ניהול, תקשורת אודיו / וידאו לחדרי ישיבות חכמים?

רוב העסקים יעדיפו לקבל שירות מלא "קצה לקצה" כולל התקנת כל האביזרים הנלווים בחדר הישיבות החכם (כולל מסכים, רשת אלחוטית, חשמל, תוכנות שליטה על המקרן וכיו"ב), מספק אינטגרטור אחד, שמספק פתרון All-In-One.

מתחרים נוספים בשוק הזה: Polycom Pano, Cisco Spark Board, קרמר (Kramer) מירושלים – נחשבת ל"מובילת שוק", DM (Dedicated Micros), לדיקו-בוש, גטר-טק, Oricon, CSP, Avcom, לוגיטק, Surf Communications, ארגוקום, מוטורולה, One1SaMBa, גרינוייר טכנולוגיות, Skype Room System, אודיוקודס, גולדטופ, סוני, ריסקו, בינת מערכות יישום, iDigital, בזק, יורוקום – פנסוניק ועוד.

 

שורה תחתונה בתחום ניהול חדרי ישיבות ומערכות לשיחות ועידה בווידאו לחדרי ישיבות חכמים לעסקים:

רכישת פתרונות מערכת תקשורת אודיו / וידאו ומערכות ניהול לחדרי ישיבות חכמים, כמו כל רכישה בעסק, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים בעסק.

עולם התקשורת נע מהר קדימה, והלקוחות העסקיים מחפשים פתרונות, שיוזילו להם את עלויות התקשורת, יהדקו את הקשר עם הלקוחות ויביאו תועלת עסקית.

קיום ישיבות של "עבודה קבוצתית" בחדרי ישיבות חכמים, בהן משתפים בדיון את כל מי שיכול לתרום למערכת קבלת ההחלטות בישיבה ולא משנה מיקומו ומכשיר הקצה הנמצא בידו, מוביל לבחירת מערכות תקשורת משולבות של אודיו ווידאו בענן.

הצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק או של משרד רואי חשבון.

בנוסף, יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

 

לכן נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הכי גדולה הקיימת בעסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות מעבר למערכת ניהול מתקדמת לחדר ישיבות חכם?

 

 מה אתה יודע על ההבדלים בין מערכת ניהול חדר ישיבות בענן מול מערכת מקומית (On-Premise)?

 

 אם אתה כבר משתמש במערכת מערכת ניהול לחדר ישיבות חכם, ממה אתה לא מרוצה מפתרון הזה? שתף אותנו.

 

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך במערכת ניהול לחדרי ישיבות, שתהפוך כל משרד לחדר ישיבות חכם, מערכת המתאימה לצרכיך?

 

 

קבלת מידע נוסף על השירותים שלנו לתחום מערכות מולטימדיה לשיחות ועידה, נא השאירו פרטים ומהנדס מומחה יחזור אליכם בהקדם.

Crestron Mercury™ – Game Changing Meeting Solution 

 

פוסטים נוספים