fbpx

פתרונות מולטימדיה מקצועיים של הדור הבא ל"עבודה קבוצתית" ולחדר ישיבות חכם

פתרונות מולטימדיה מקצועיים

פתרונות מולטימדיה מקצועיים של הדור הבא
ל"עבודה קבוצתית" ולחדר ישיבות חכם 

 

עולם פתרונות המולטימדיה נמצא כבר ב-4K בדרך ל-8K. המעבר לשימוש בכלי עבודה חדשים ל"לעבודה קבוצתית", שמשולבים במערכות וידיאו מתקדמות ואיכותיות, הופך כל חדר בעסק בארגון ל"חדר ישיבות חכם".

 

איך משלבים מערכות אודיו ווידאו חדישות (גם ללא חוטים), לרבות סמארטפונים, בחדר ישיבות חכם ואינטראקטיבי?

 

מהם הפתרונות החדשים, שנכנסו לשוק, והאם הפתרונות של סוני (Sony) מתאימים ומומלצים לעסק שלי?

 

משחקי המונדיאל 2018 חידדו בכל העולם (וגם בישראל) את ההכרה, שאיכות שידור של 4K  שזה פי 4 יותר איכותי מ-HD היא כבר כאן, ומי שלא נערך לכך (מבחינת ציוד הקצה שיש לו, תשתיות החיבור וספק השירות המתאים), לא יוכל לראות את משחקי הכדורגל הללו ב-4K.

כך, גם עסקים בעולם כמו גם בארץ, מגלים את היתרונות בהכנסת מערכות אודיו ווידאו מתקדמות (ברמת 4K) לחדרי ישיבות ומעבר לשיטות "עבודה קבוצתית". לכל עסק וארגון, קטן כגדול, יש לפחות חדר ישיבות אחד, והצורך של העסק לייצר מפגשים איכותיים ובעלי משמעות עסקית לכל המשתתפים בישיבות בחדרי הישיבות – הוא ממשי ואף אקוטי.

עולם התקשורת והטלפוניה העסקית מתפתח מהר והלקוחות לא מוכנים להסתפק היום בטלפוניה הישנה ובמערכות הישנות, כשביד יש להם סמארטפונים מתקדמים, עם יכולות מולטימדיה מתקדמות ואיכותיות. מסכי הסמארטפונים המתקדמים הגיעו מזמן ל-4K. לכן, המשתמשים מבקשים, גם במקום העבודה שלהם, את רמת האיכות של התמונות והווידיאו, שיש להם באופן פרטי, כלומר: 4K.

יש כבר בשוק מערכות התומכות ב-8K (איכות פי 8 מ-HD), אבל הן עדיין יקרות. תוך כמה שנים ספורות, 8K יהפוך לדרישה הבסיסית של השוק הפרטי והעסקי. פתרונות מולטימדיה מקצועיים נעים מהר קדימה, לאור הגידול בדרישות ובצרכנים של המשתמשים.

לכן, חדרי ישיבות, כולל משרדים קטנים וגדולים, שמשמשים אף הם כ"חדרי ישיבות" לכל עניין וצורך, מקבלים שדרוג והופכים ל"חדרי ישיבות חכמים" עם מערכות AV (אודיו וידאו), שמשלבות שירותי מולטימדיה בענן ושירותי תצוגה על מסכים, עם יכולת גישה איכותית מכל מכשיר קצה, מכל מקום, גם ממנהלים ועובדים הנמצאים בנסיעה בדרכים או בחו"ל.

חדר ישיבות חכם ואינטראקטיבי משנה את כל שיטת העבודה בעסק, משנה את התצוגה של מצגות, מסמכים, סרטונים וכל מידע בחדר הישיבות. כך, "עבודה שיתופית" ויעילה הופכת לדבר קל, פשוט וגם מהנה.

אולם, על פי מחקר של ZK Research, בממוצע כ-15 דקות הראשונות של כל ישיבה בחדר הישיבות מתבזבזות ע"י עיסוק בבעיות טכניות שונות הקשורות בהפעלת האביזרים השונים המצויים בחדר, החל מהמקרן, דרך המחשב וכלה במסך.

רבים לא שמים לב, שהפורמטים של מוצרי אפל שונים מאלה של מוצרי מיקרוסופט ושונים מאלה של מוצרי גוגל וכיו"ב. בנוסף, שיטות החיבור והמחברים של מוצרי המולטימדיה, המחשבים הניידים, הטאבלטים והסמארטפונים, שונים ממכשיר למכשיר ואין שום אחידות בתצורות החיבור הקיימות בשוק.

כך, במקום לעבוד ולדון בנושא, שלמענו התכנסו כל המשתתפים בחדר הישיבות, הם מתעסקים במציאת הכבל הנכון לחיבור המחשב למקרן, מנסים לפתור את הבעיה למה התמונה לא מוצגת נכון על המסך, למה אין חיבור לאינטרנט, או למה אין קול בסרטון המוצג על המסך. לכן, מנהלים ובעלי עסקים בכל העולם מחפשים פתרונות של Plug & Play, שבהם הכל מופעל מיידית, בקלות וללא כל עיכובים טכניים.

ההתקדמות הטכנולוגית הפכה את היכולת לשתף אנשים בישיבות גם באופן וירטואלי לדבר ממשי ומוחשי וכבר כיום יש יכולת לשלב משתתפים במערכות וירטואליות תלת-ממדיות הקרויות VR – Virtual Reality. בשוק העולמי יש פתרונות מלהיבים לא מעטים בתחום הזה, דוגמת שירות Facebook Spaces, שיצא לדרך בשנה החולפת, עם פוטנציאל לשימושים עסקיים רבים, שטרם פותחו. גם הפתרון הקיים של פייסבוק ל"עבודה קבוצתית" בשם Workplace, זוכה להצלחה עצומה בעסקים ברמת ה-SMB וה-SME, בכל העולם וגם בישראל.

פתרונות מולטימדיה מקצועיים

 

אילו פתרונות חדשים יש כיום בתחום חדרי ישיבות חכמים לעסקים?

התחום הזה נע מהר קדימה והשוק מוצף בפתרונות חדשים, גם מהעולם וגם פרי פיתוח ישראלי. נציג הפעם פתרון חדש ופופולרי מהעולם:

מערכות מולטימדיה לעסקים, לארגונים, לחדרי הרצאות וכיתות לימוד מבית סוני:

חברת סוני (Sony) היא תאגיד יפני ענק המתמחה בעיקר בפיתוח, ייצור ושיווק מוצרי בידור, בדגש על תחום האלקטרוניקה הביתית והמקצועית ופתרונות מלאים בעולם המולטימדיה.

כמה מהחידושים של סוני לשנת 2018:

  • מצלמות וידיאו מקצועיות ברמת 4K במהירות צילום של fps אחת המצלמות החדישות היא PXW-Z280 המגיעה עם Exmor™ 3CMOS image sensor, 25x Zoom lens ויכולת זיהוי פנים. בנוסף, סוני יוצאת לשוק עם גישה חדשה של מצלמות בסדרה הנקראת VENICE, שמסוגלת לצלם באיכות של אולפני הצילום הגדולים בעולם, בגישת ה-VR (ר"ת: Virtual Reality).
  • מתגי מולטימדיה חדשים לביצועים גבוהים, דוגמת XVS-9000, עם חיבורים של 100 גיגה ותמיכה מלאה בשידורי 4K בווידיאו, עם 80 ערוצים נכנסים ו-40 ערוצים יוצאים.
  • סדרה חדשה של שרתים התומכים ב-4K לכל סדר גודל של עסק, ומערכות שליטה על מצלמות 4K (למשל לצרכי אבטחה) מרחוק, על גבי תשתיות סיבים אופטיים ואו חיבורים אלחוטיים.
  • סדרה חדשה של פתרונות למכוניות ורכבים חכמים. מדובר במערכות עם מסך מגע בגדלים של 6 עד 7 אינץ', עם מערכת הפעלה אנדרואיד, עם קישוריות בלוטוס' למכשירים חכמים נוספים, כולל סמארטפונים. יש קו מלא של פתרונות המתאים לכל סוגי המכוניות ולכל הצרכים של מולטימדיה ברכב.
  • סדרה חדשה של מסכי OLED באיכות 4K בגדלים של 30 אינץ' וממעלה. מתאימים לצרכים של כל חדר ישיבות. סוני כבר מציגה מסכי OLED ענקיים באיכות של 8K, המתאימים לקירות מסך גדולים ולחדרי ישיבות גדולים, בסדרת Crystal LED.
  • סוני מציגה מיקרופונים אלחוטיים לאנשים הנמצאים בתנועה או עובדים בחוץ, שמשדרים מכל מקום באלחוט, בסדרה בשם DWX3 digital wireless system. בסדרה זו ישנו משדר זעיר עם מיקרופון בשם DWT-B03R, שניתן לשאת אותו בכיס החולצה או על החגורה, ומשדר לטווחים ארוכים (עד עשרות קילומטרים) באיכות גבוהה ביותר. הקול מוצפן במהלך השידור ומוגן מפני האזנות. המיקרופונים הללו מתחברים לשרת חדש בשם DWR-R03D המסוגל לקלוט ולנהל בו זמנית 2 מיקרופונים אלחוטיים.

מה קורה עם פתרונות המולטימדיה המתקדמים הללו בישראל?

בישראל, הפתרונות של סוני משווקים, מתוחזקים ומותקנים ע"י חברות מתמחות דוגמת חברת AVCOM מהוד השרון. חברת AVCOM מייצגת בישראל מגוון רחב של פתרונות משלימים לסוני בעולמות המולטימדיה ובכלל זה את הפתרונות של: Christie Digital System (פתרונות מולטימדיה מקצועיים), InFocus (פתרונות הקרנה), Revolabs (YAMAHA Group) (פתרונות סאונד מקצועיים) ו-  Delta Electronics(קירות וידאו ומסכי LED מקצועיים).

נציג כאן כמה מהפתרונות הקיימים של סוני:

א. מערכת TEOS Manage:

מדובר במערכת לניהול חדרי ישיבות, חדרי לימוד וכל מערכות המולטימדיה המצויות בעסק (או בכיתות הלימוד), הכל נעשה בשירות ענן.

המערכת, שמותקנת בד"כ על טאבלט (טאבלט של סוני) או לפטופ, שולטת בכל, החל מהמצגות וכלה בחיבורים ובכל מוצרי הקצה. ניתן לקבוע ישיבות באמצעות המערכת הזו, להקצות חדרים וציוד ולתפעל הכל. זאת, בקליק של עכבר בגישת ה-Plug & Play.

המערכת גם שולטת בתוכן המוצג ושומרת אותו בענן ומסוגלת לשלוט בכל דבר ובכל חדר ישיבות בכל סדר גדול, ולחבר משתמשים מכל מכשירי קצה בכל מקום ובכל רשת מרחבי העולם. המערכת הזו יכולה לסנכרן 5 מקורות מידע בו זמנית אל לוח תצוגה אחד. החיבור לרשת הארגונית נעשה ב-WiFi או בחיבורLAN  רגיל. המערכת יכולה גם להיות מופעלת מסמארטפונים מבוססי אנדרואיד.

זו המערכת המלאה לצרכי "עבודה קבוצתית" בצורה הנוחה והידידותית ביותר. המערכת מתממשקת באופן שקוף למערכות אחרות דוגמת אופיס 365 ואפילו לפתרונות מתחרים.

ב. מערכת Vision Exchange:

מערכת מלאה לניהול חדרי לימוד. מחברת בין המורים מרצים לסטודנטים ומאפשרת "למידה קבוצתית" סביב המידע המוצג בכל באפשרויות החזותיות (על הלוח או על הטאבלטים, הסמארטפונים והלפטופים של התלמידים).

המערכת הזו טובה לכל מי שזקוק לכלי להעברת ידע והפצת ידע עם "עבודה קבוצתית" לכל קבוצה של מנהלים או עובדים בכל תחום. ניתן לשלב את המערכת בחדרי ישיבות ארגוניים כשמעוניינים להעביר הרצאות למשתתפים, תוך השתתפות פעילה של כל הנמצאים בחדר, או כשמעוניינים לבצע "סיעור מוחות" בקבוצות עבודה. המערכת מתממשקת לכל מכשיר קצה בכל רשת (דרך חיבורי WiFi).

ג. מערכת UbiCast:

מערכת ההופכת בקלות כל תוכן למצגת ולסרטוני מולטימדיה. כך, שבמהירות ניתן להפוך כל תוכן לתוכן מקצועי, שניתן להציג אותו ולשתף אותו. המערכת מצוינת ליצירת הדרכות במהירת והסברים מקצועיים במהירות בתחומים בהם יש צורך להשלים פערי ידע אצל עובדים ומנהלים. המערכת מסייעת להקליט סרטונים מקצועיים ולהפיק מצגות בקלי קלות. המידע נשמר בענן וניתן לעבד אותו ולהפיץ אותו בקלות.

ד. הצגה במסך מגע ענק ב-4K באמצעות מערכת Bravia:

מדובר בסדרת מסכי ענק של סוני באיכות 4K, שניתן להפעיל אותם באמצעות הידיים באמצעות מערכת הפעלה שקופה הנקראת Bravia, שהיא יוצרת שכבה שקופה על המסך. כך, שניתן להפעיל ולהניע כל מה שמוצג על המסך. המסכים בסדרה זו נעים בגדלים שבין 43 אינץ' ל-85 אינץ'. כך, שיש מענה לכל גודל של חדר ישיבות או כיתה.

כך, המסך בחדר הישיבות הופך למסך מגע ידידותי ואיכותי ברמת 4K ומקדם את היכולות של "עבודה קבוצתית". לסוני יש מגוון עצום של מסכים בגדלים שונים וביכולות מגוונות, שיכולים להתאים לכל דרישה ולכל תקציב.

לסוני יש גם מגוון עצום של מקרנים לכל צורך, לכל חדר, לכל גודל מסך (אפילו מסכים של מעל 80 אינץ') ולכל תקציב, ברמות איכות של WUXGA & WXGA. החיבורים המקובלים כיום למקרנים של סוני הם HDMI ו-USB. כך, שניתן לחבר אליהם כל מכשיר קצה ויש מקרנים, שהחיבור אליהם מאופשר באלחוט, דוגמת WiFi. למכשירים קיימים ללא יכולת אלחוטית ניתן להוסיף את היכולת הזו ע"י USB אלחוטי של סוני, שנתקע בשקע ה-USB של המקרן.

ה. מצלמות מקצועיות עד רמת 4K לשיחות ועידה:

לסוני סדרה רחבה של מצלמות וידיאו בגדלים שונים ובתצורות שונות לכל צורך של שיחות ועידה. המצלמות כוללות יכולת זום של עד פי 30 ואיכות Full HD (יש גם דגם של 4K), יכולת PTZ (הנעת המצלמה לכל כיוון לפי הדוברים), חיבור אלחוטי, יכולות הקלטה בענן ועוד.

המצלמות מחוברות למערכת שליטה (MCU) היכולה להפעיל בין 6 ל-9 מצלמות בו זמנית מיחידת שליטה אחת. בנוסף, יש אביזרים נלווים לפי הצרכים של כל חדר לשיחות ועידה כולל מיקרופונים מיוחדים, מסכים קטנים או גדולים ועוד.

 

פתרונות מולטימדיה מקצועיים

 

האם יש מתחרים בתחום מערכות המולטימדיה לעסקים בישראל?

בהחלט. אחד המתחרים החזקים זו מערכת Logitech VC (ר"ת: Video Collaboration Logitech). חברת Logitech  (חברת ענק, שנוסדה בשוויץ, וכיום המטה העולמי שלה בארה"ב. מיוצגת בישראל ע"י חברת Benda מנתניה), מפתחת, מייצרת ומספקת מגוון רחב ביותר של פתרונות לעולמות: המולטימדיה, המחשוב, הבית והעסק החכם ולאבטחה של בתים ועסקים. בין היתר, החברה השיקה פתרון בשם Logitech VC, שנועד להפוך כל חדר ישיבות (וכל חדר מכל סוג) ל"חדר ישיבות חכם".

זה נעשה בשילוב מצלמות, מסכים, מיקרופונים, רמקולים, מערכות תקשורת, כבלים ותוכנות, כל מה שנדרש להפוך את החדר ל"חדר ישיבות חכם" וקל לתפעול.

הפתרון של Logitech מספק את הפתרון לקיום חדר ישיבות בסביבת עבודה חדשנית, שמאפשרת לכל משתמש בארגון או מחוצה לו, שמשתתף בדיון, לנהל שיחת וידאו ללא כל עזרה טכנית, עם דגש על Plug & play, ויכולת שימוש ב-USB או בבלוטוס' (כך, שאין צורך להביא מחשב או לפטופ לדיון). ניתן לחבר כל סמארטפון למערכת, להציג מצגות ולקיים "שיחות ועידה" ו"עבודה קבוצתית" – ישירות מהסמארטפון.

החזון של לוג'יטק לעולם ועידות הווידאו הוא פשטות וידידותיות למשתמש. יתרון נוסף הוא המחיר. עלותה של מערכת VC מבית לוג'יטק שווה לכל כיס ומאפשרת להנגיש מגוון חדרים בארגון לשירותי וידאו ו"עבודה קבוצתית".

דגש נוסף הוא על ההתאמה של הציוד לכל פלטפורמות הווידאו הקיימות בשוק. כך, שהפתרון הזה מאפשר לארגון לבחור בכל פלטפורמה העונה על צרכיו, גם אם הציוד מגיע מספקים שונים (או שיש כבר ציוד מולטימדיה בעסק מספקים שונים).

 

מי עוד מספק מערכת תקשורת אודיו / וידאו לחדרי ישיבות חכמים?

רוב העסקים יעדיפו לקבל שירות מלא "קצה לקצה" כולל התקנת כל האביזרים הנלווים בחדר הישיבות החכם (כולל מסכים, רשת אלחוטית, חשמל, תוכנות שליטה על המקרן וכיו"ב), מספק אינטגרטור אחד, שמספק פתרון All-In-One.

מתחרים נוספים המצויים בשוק הספציפי הזה: Polycom Pano, Cisco Spark Board, קרמר (Kramer Electronics) מירושלים – נחשבת ל"מובילת שוק" בישראל ובעולם, DM (Dedicated Micros), קרסטון (Crestron), לדיקו-בוש, גטר-טק, Oricon, CSP, Avcom,  Surf Communications, גרינוייר טכנולוגיות, Skype Room System, אודיוקודס (בפתרונות בשת"פ מיקרוסופט), מוטורולה סולושנס, One1SaMBa, גולדטופ, סוני, ריסקו, בינת מערכות יישום, iDigital, בזק, בזק בינלאומי, י.א. מיטווך, CTV מולטימדיה, ינון דיגיטל, יורוקום – פנסוניק, G-Media, Avdor, סדרת מוצרי Alexa (אלכסה) של אמזון (טובים לעסקים קטנים מאוד ברמת ה-SoHo) עוד.

 

שורה תחתונה בתחום מערכות מולטימדיה מתקדמים ל"עבודה קבוצתית" ולחדרי ישיבות ולמשרדים בעסקים:

רכישת פתרונות מסוג של מערכת תקשורת AV (אודיו / וידאו) מתקדמת לחדרי ישיבות חכמים, כמו כל רכישה בעסק, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים בעסק.

עולם התקשורת נע מהר קדימה, והלקוחות העסקיים מחפשים פתרונות, שיוזילו להם את עלויות התקשורת, יהדקו את הקשר עם הלקוחות ויביאו להם תועלת עסקית.

קיום ישיבות של "עבודה קבוצתית" בחדרי ישיבות חכמים, בהן משתפים בדיון את כל מי שיכול לתרום למערכת קבלת ההחלטות בישיבה ולא משנה מיקומו ומכשיר הקצה הנמצא בידו, מוביל לבחירת מערכות תקשורת משולבות של אודיו ווידאו בענן.

חשוב לזכור, שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק או של משרד רואי חשבון.

בנוסף, יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

 

לכן נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הכי גדולה הקיימת בעסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות מעבר למערכת מולטימדיה מתקדמת לחדר ישיבות חכם?

 אם אתה כבר משתמש במערכת מולטימדיה לחדר ישיבות חכם, ממה אתה לא מרוצה מפתרון הזה? שתף אותנו.

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך במערכת מולטימדיה, שתהפוך כל משרד לחדר ישיבות חכם, מערכת המתאימה לצרכיך?

 

קבלת מידע נוסף על השירותים שלנו לתחום פתרונות מולטימדיה, נא השאירו פרטים ומהנדס מומחה יחזור אליכם בהקדם.

 Sony at NAB Show 2018: IP Live & Remote Production

 

פוסטים נוספים