fbpx

פתרונות מולטימדיה מקצועיים לעבודה קבוצתית ולחדר ישיבות חכם בגישת ה-Plug&Play (מידע חדש וטיפים)

פתרונות מולטימדיה Sony

פתרונות מולטימדיה מקצועיים לחדר ישיבות חכם
בגישת ה-
Plug&Play (מידע חדש וטיפים)

 
המעבר לשימוש בכלי עבודה חדשים ל"לעבודה קבוצתית" המשולבים במערכות וידיאו מתקדמות, הופך כל חדר בעסק בארגון ל"חדר ישיבות חכם".

 

איך משלבים מערכות אודיו ווידאו חדישות (גם ללא חוטים), לרבות סמארטפונים, בחדר ישיבות חכם ואינטראקטיבי?

 

מהם הפתרונות החדשים, שנכנסו לשוק, והאם הפתרונות של סוני (Sony) מתאימים ומומלצים לעסק שלי?

 

עסקים מגלים את היתרונות בהכנסת מערכות אודיו ווידאו מתקדמות לחדרי ישיבות ומעבר לשיטות "עבודה קבוצתית". לכל עסק וארגון, קטן כגדול, יש לפחות חדר ישיבות אחד, והצורך של העסק לייצר מפגשים איכותיים ובעלי משמעות עסקית לכל המשתתפים בישיבות בחדרי הישיבות הוא ממשי ואף אקוטי.

עולם התקשורת והטלפוניה העסקית מתפתח מהר והלקוחות לא מוכנים להסתפק היום בטלפוניה הישנה ובמערכות הישנות, כשביד יש להם סמארטפונים מתקדמים, עם יכולות מולטימדיה מתקדמות ואיכותיות.

לכן, חדרי ישיבות, כולל משרדים קטנים וגדולים, שמשמשים אף הם כ"חדרי ישיבות" לכל עניין וצורך, מקבלים שדרוג והופכים ל"חדרי ישיבות חכמים" עם מערכות AV (אודיו וידאו), שמשלבות שירותי מולטימדיה בענן ושירותי תצוגה על מסכים עם יכולת גישה איכותית מכל מכשיר קצה, מכל מקום, גם ממנהלים ועובדים הנמצאים בנסיעה בדרכים או בחו"ל.

חדר ישיבות חכם ואינטראקטיבי משנה את כל שיטת העבודה בעסק, משנה את התצוגה של מצגות, מסמכים, סרטונים וכל מידע בחדר הישיבות. כך, "עבודה שיתופית" ויעילה הופכת לדבר קל, פשוט וגם מהנה.

אולם, על פי מחקר של ZK Research, בממוצע כ-15 דקות הראשונות של כל ישיבה בחדר הישיבות מתבזבזות ע"י עיסוק בבעיות טכניות שונות הקשורות בהפעלת האביזרים השונים המצויים בחדר, החל מהמקרן, דרך המחשב וכלה במסך.

רבים לא שמים לב, שהפורמטים של מוצרי אפל שונים מאלה של מוצרי מיקרוסופט ושונים מאלה של מוצרי גוגל וכיו"ב. בנוסף, שיטות החיבור והמחברים של מוצרי המולטימדיה, המחשבים הניידים, הטאבלטים והסמארטפונים, שונים ממכשיר למכשיר ואין שום אחידות בתצורות החיבור הקיימות בשוק.

כך, במקום לעבוד ולדון בנושא, שלמענו התכנסו כל המשתתפים בחדר הישיבות, הם מתעסקים במציאת הכבל הנכון לחיבור המחשב למקרן, מנסים לפתור את הבעיה למה התמונה לא מוצגת נכון על המסך, למה אין חיבור לאינטרנט, או למה אין קול בסרטון המוצג על המסך. לכן, מנהלים ובעלי עסקים בכל העולם מחפשים פתרונות של Plug & Play, שבהם הכל מופעל מיידית, בקלות וללא כל עיכובים טכניים.

ההתקדמות הטכנולוגית הפכה את היכולת לשתף אנשים בישיבות גם באופן וירטואלי לדבר ממשי ומוחשי וכבר כיום יש יכולת לשלב משתתפים במערכות וירטואליות תלת-ממדיות הקרויות VR – Virtual Reality. בשוק העולמי יש פתרונות מלהיבים לא מעטים בתחום הזה, דוגמת שירות ,Facebook Spaces שיצא לדרך בשנה החולפת, עם פוטנציאל לשימושים עסקיים רבים, שטרם פותחו. גם הפתרון הקיים של פייסבוק ל"עבודה קבוצתית" בשם Workplace, זוכה להצלחה עצומה בעסקים ברמת ה-SMB וה-SME, בכל העולם וגם בישראל.

 

פתרונות מולטימדיה Sony

אילו פתרונות חדשים יש כיום בתחום חדרי ישיבות חכמים לעסקים?

התחום הזה נע מהר קדימה והשוק מוצף בפתרונות חדשים, גם מהעולם וגם פרי פיתוח ישראלי. נציג הפעם פתרון חדש ופופולרי מהעולם:

מערכות מולטימדיה לעסקים, לארגונים, לחדרי הרצאות וכיתות לימוד, מבית סוני:

חברת סוני היא תאגיד יפני ענק המתמחה בעיקר בפיתוח, ייצור ושיווק מוצרי בידור, בדגש על תחום האלקטרוניקה הביתית והמקצועית, ופתרונות מלאים בעולם המולטימדיה.

בישראל, הפתרונות של סוני משווקים, מתוחזקים ומותקנים ע"י חברות מתמחות דוגמת חברת AVCOM מהוד השרון. חברת AVCOM מייצגת בישראל מגוון רחב של פתרונות משלימים לסוני בעולמות המולטימדיה ובכלל זה את הפתרונות של: Christie Digital System (פתרונות מולטימדיה מקצועיים), InFocus (פתרונות הקרנה), Revolabs (YAMAHA Group) (פתרונות סאונד מקצועיים) ו- Delta Electronics(קירות וידאו ומסכי LED מקצועיים).

נציג כאן כמה מהפתרונות החדשים של סוני:

א. מערכת TEOS Manage:

מדובר במערכת לניהול חדרי ישיבות, חדרי לימוד וכל מערכות המולטימדיה המצויות בעסק (או בכיתות הלימוד), הכל נעשה בשירות ענן.

המערכת, שמותקנת בד"כ על טאבלט (טאבלט של סוני) או לפטופ, שולטת בכל, החל מהמצגות וכלה בחיבורים ובכל מוצרי הקצה. ניתן לקבוע ישיבות באמצעות המערכת הזו, להקצות חדרים וציוד ולתפעל הכל. זאת, בקליק של עכבר בגישת ה-Plug & Play.

המערכת גם שולטת בתוכן המוצג ושומרת אותו בענן ומסוגלת לשלוט בכל דבר ובכל חדר ישיבות בכל סדר גדול, ולחבר משתמשים מכל מכשירי קצה בכל מקום ובכל רשת מרחבי העולם. המערכת הזו יכולה לסנכרן 5 מקורות מידע בו זמנית אל לוח תצוגה אחד. החיבור לרשת הארגונית נעשה ב-WiFi או בחיבורLAN  רגיל. המערכת יכולה גם להיות מופעלת מסמארטפונים מבוססי אנדרואיד.

זו המערכת המלאה לצרכי "עבודה קבוצתית" בצורה הנוחה והידידותית ביותר. המערכת מתממשקת באופן שקוף למערכות אחרות דוגמת אופיס 365 ואפילו לפתרונות מתחרים.

ב. מערכת Vision Exchange:

מערכת מלאה לניהול חדרי לימוד. מחברת בין המורים מרצים לסטונדטים ומאפשרת "למידה קבוצתית" סביב המידע המוצג בכל באפשרויות החזותיות (על הלוח או על הטאבלטים, הסמארטפונים והלפטופים של התלמידים).

המערכת הזו טובה לכל מי שזקוק לכלי להעברת ידע והפצת ידע עם "עבודה קבוצתית" לכל קבוצה של מנהלים או עובדים בכל תחום. ניתן לשלב את המערכת בחדרי ישיבות ארגוניים כשמעוניינים להעביר הרצאות למשתתפים, תוך השתתפות פעילה של כל הנמצאים בחדר, או כשמעוניינים לבצע "סיעור מוחות" בקבוצות עבודה. המערכת מתממשקת לכל מכשיר קצה בכל רשת (דרך חיבורי WiFi).

ג. מערכת UbiCast:

מערכת ההופכת בקלות כל תוכן למצגת ולסרטוני מולטימדיה. כך, שבמהירות ניתן להפוך כל תוכן לתוכן מקצועי, שניתן להציג אותו ולשתף אותו. המערכת מצוינת ליצירת הדרכות במהירת והסברים מקצועיים במהירות בתחומים בהם יש צורך להשלים פערי ידע אצל עובדים ומנהלים. המערכת מסייעת להקליט סרטונים מקצועיים ולהפיק מצגות בקלי קלות. המידע נשמר בענן וניתן לעבד אותו ולהפיץ אותו בקלות.

ד. הצגה במסך מגע ענק ב-4K באמצעות מערכת Bravia:

מדובר בסדרת מסכי ענק של סוני באיכות 4K, שניתן להפעיל אותם באמצעות הידיים באמצעות מערכת הפעלה שקופה הנקראת Bravia, שהיא יוצרת שכבה שקופה על המסך. כך, שניתן להפעיל ולהניע כל מה שמוצג על המסך. המסכים בסדרה זו נעים בגדלים שבין 43 אינץ' ל-85 אינץ'. כך, שיש מענה לכל גודל של חדר ישיבות או כיתה.

כך, המסך בחדר הישיבות הופך למסך מגע ידידותי ואיכותי ברמת 4K ומקדם את היכולות של "עבודה קבוצתית". לסוני יש מגוון עצום של מסכים בגדלים שונים וביכולות מגוונות, שיכולים להתאים לכל דרישה ולכל תקציב.

לסוני יש גם מגוון עצום של מקרנים לכל צורך, לכל חדר, לכל גודל מסך (אפילו מסכים של מעל 80 אינץ') ולכל תקציב, ברמות איכות של WUXGA & WXGA. החיבורים המקובלים כיום למקרנים של סוני הם HDMI ו-USB. כך, שניתן לחבר אליהם כל מכשיר קצה ויש מקרנים, שהחיבור אליהם מאופשר באלחוט, דוגמת WiFi. למכשירים קיימים ללא יכולת אלחוטית ניתן להוסיף את היכולת הזו ע"י USB אלחוטי של סוני, שנתקע בשקע ה-USB של המקרן.

ה. מצלמות מקצועיות לשיחות ועידה:

לסוני סדרה רחבה של מצלמות וידיאו בגדלים שונים ובתצורות שונות לכל צורך של שיחות ועידה. המצלמות כוללות יכולת זום של עד פי 30 ואיכות Full HD (יש גם דגם של 4K), יכולת PTZ (הנעת המצלמה לכל כיוון לפי הדוברים), חיבור אלחוטי, יכולות הקלטה בענן ועוד.

המצלמות מחוברות למערכת שליטה (MCU) היכולה להפעיל בין 6 ל-9 מצלמות בו זמנית מיחידת שליטה אחת. בנוסף, יש אביזרים נלווים לפי הצרכים של כל חדר לשיחות ועידה כולל מיקרופונים מיוחדים, מסכים קטנים או גדולים ועוד.

 

פתרונות מולטימדיה Sony

האם יש מתחרים?

בהחלט אחד המתחרים החזקים זו מערכת Logitech VC (ר"ת: Video Collaboration Logitech). חברת Logitech  (חברת ענק, שנוסדה בשוויץ, וכיום המטה העולמי שלה בארה"ב. מיוצגת בישראל ע"י חברת Benda מנתניה), מפתחת, מייצרת ומספקת מגוון רחב ביותר של פתרונות לעולמות: המולטימדיה, המחשוב, הבית והעסק החכם ולאבטחה של בתים ועסקים. בין היתר, החברה השיקה פתרון בשם Logitech VC, שנועד להפוך כל חדר ישיבות (וכל חדר מכל סוג) ל"חדר ישיבות חכם".

זה נעשה בשילוב מצלמות, מסכים, מיקרופונים, רמקולים, מערכות תקשורת, כבלים ותוכנות, כל מה שנדרש להפוך את החדר ל"חדר ישיבות חכם" וקל לתפעול.

הדגש בפתרונות הללו הוא על המילה .Collaboration כלומר: על היכולת לבצע שת"פ ו"עבודה קבוצתית" בצורה הכי ידידותית שאפשר. זאת, כדי לספק יכולת עבודה משותפת למשתתפי הדיון הישיבה, בין אם הם נמצאים פיזית בחדר הישיבות ובין אם הם מחוברים לדיון באמצעות רשת האינטרנט, או כל רשת אחרת, מכל מכשיר קצה הנמצא בידם.

הפתרון של Logitech מספק את הפתרון לקיום חדר ישיבות בסביבת עבודה חדשנית, שמאפשרת לכל משתמש בארגון או מחוצה לו, שמשתתף בדיון, לנהל שיחת וידאו ללא כל עזרה טכנית, עם דגש על Plug & play, ויכולת שימוש ב-USB או בבלוטוס' (כך, שאין צורך להביא מחשב או לפטופ לדיון). ניתן לחבר כל סמארטפון למערכת, להציג מצגות ולקיים "שיחות ועידה" ו"עבודה קבוצתית" – ישירות מהסמארטפון.

החזון של לוג'יטק לעולם ועידות הווידאו הוא פשטות וידידותיות למשתמש. יתרון נוסף הוא המחיר. עלותה של מערכת VC מבית לוג'יטק שווה לכל כיס ומאפשרת להנגיש מגוון חדרים בארגון לשירותי וידאו ו"עבודה קבוצתית".

דגש נוסף הוא על ההתאמה של הציוד לכל פלטפורמות הווידאו הקיימות בשוק. כך, שהפתרון הזה מאפשר לארגון לבחור בכל פלטפורמה העונה על צרכיו, גם אם הציוד מגיע מספקים שונים (או שיש כבר ציוד מולטימדיה בעסק מספקים שונים).

חדר ישיבות חכם

מוצרים חדשים בקו מוצרי LOGITECH VC המכוונים לשוק הישראלי:

התחום של הפיכת חדרי ישיבות ל"חדרי שיבות חכמים" מתקדם מהר ביותר בזכות ההתקדמות הטכנולוגית. נדגים זאת בעזרת 4 מוצרים (מתוך קו מוצרים ענק, שקיים כבר בשוק הישראלי, מבית לוג'יטק):

א. PTZ Pro 2: מדובר במצלמה איכותית (Full HD) לחדרי ישיבות המגיעה עם שנתיים אחריות. ה-PTZ Pro מציגה יכולות וידאו מרשימות מאוד, שנועדו לספק מענה איכותי גם עבור חללים גדולים וקבוצות גדולות. מדובר במצלמת פרימיום עם יכולות "שליטה מרחוק" על זום, צידוד הגבהה/הנמכה (תכונה הקרויה PTZ).

המצלמה אידיאלית לחדרי ישיבות גדולים ומתחברת בקלות ובמהירות באמצעות כבל USB והיא תומכת בכל תוכנות ה-VC המוכרות. כך, שהשימוש בה נועד להיות קל ופשוט גם עם תוכנות קיימות: Cisco,WebEx, Skype for Business, Vidyo, ZOOM ועוד. הן רק חלק קטן מתוכנות ה-VC התואמות ל-PTZ Pro 2. למצלמה יכולת זום מרשימה: מגדילה את התמונה פי 10 ללא פגיעה בפרטים או בחדות התמונה, תכונה המאפשרת להתמקד בהצגת פרטים קטנים בעת שיחה, שיתוף עיצובים, למידה משותפת, קריאת מצגת מן העבר השני של השיחה ועוד.

ב. Group. מדובר במערכת המכילה בתוכה את המצלמה מהסעיף הקודם עם מערכות משלימות המאפשרות "עבודה קבוצתית" בכל חדר.

מדובר בפתרון מלא לחדרי ישיבות בגודל בינוני-גדול. הערכה הזו משלבת את מצלמת ה-PTZ PRO יחד עם עמדת VC בעלת צג דיגיטלי, רמקול ומיקרופון מובנה, כל אלה יבטיחו, ששיחות הוועידה תהיינה אפקטיביות, איכותיות ובשליטה מלאה. המערכת מיועדת לשיחות של עד 14 משתתפים בחדר אחד, ה-GROUP מציגה יכולות צילום מרשימות ומגוונות,

יחד עם סאונד (קול) נקי וברור לכל חברי הקבוצה. עבור חדרי ישיבות גדולים במיוחד ניתן לחבר ל-GROUP כמוצר משלים, מיקרופונים נוספים.

GROUP תומכת בכל תוכנות ה-VC הקיימות ועם חיבור USB פשוט וקל להתחבר אליה עם כל מחשב ולהתחיל בשיחת הוועידה תוך מספר רגעים. גם כאן יכולת זום מרשימה מגדילה את התמונה פי 10 ללא פגיעה בפרטים או בחדות התמונה, תכונה המאפשרת להתמקד בהצגת פרטים קטנים בעת שיחה, שיתוף עיצובים, למידה משותפת, קריאת מצגת מן העבר השני של השיחה ועוד, במערכת מיקרופונים רב-כיווניים כדי להתמקד במי שמדבר באותו רגע סביב השולחן. המערכת מגיעה גם כן עם שנתיים אחריות.

ג. CONNECT. מערכת זו היא עמדת All-in-One קומפקטית וניידת המיועדת לשיחות ועידה של עד 6 אנשים. ה-CONNECT מיועדת לחללים קטנים וחדרי Huddle room (חללים למפגשים וישיבות קצרות או אזורי המתנה), שאינם מצוידים בציוד עבור שיחות ועידה. התקנת המערכת ותחילת שיחת הוועידה נעשות בזמן אפסי כי הכל Plug & Play.

תכונות כמו זווית צילום רחבה, צלילים היקפיים, זום דיגיטלי 4x וצילום באיכות Full HD מבטיחים, שלמרות היותה עמדה ניידת, ה-CONNECT תספק מענה איכותי וחסר פשרות בכל חדר בו יחברו אותה. ה-CONNECT מצוידת בסוללה נטענת המאפשרת עד 3 שעות שיחת וידאו רציפה או 15 שעות שיחה קולית ברצף, כאשר תמיכה ברוב תוכנות ה-VC מאפשרת לעשות זאת בקלות וללא התקנות מיוחדות.

חיבור ה-CONNECT יכול להתבצע באמצעות USB, Bluetooth או טכנולוגיית NFC למכשירים תומכים. ניתן להציג תכנים ממכשירים התומכים בטכנולוגיית Miracast (של מיקרוסופט ומסופקת ונתמכת ע"י חברות ויצרנים רבים בשוק, טכנולוגיה התומכת גם ב-WiFi). יש במכשיר רמקול מובנה ומיקרופונים רב כיווניים לצליל איכותי מכל כיוון בטווח של

עד 3 מטרים מהמכשיר. גם מערכת זו מסופקת עם שנתיים אחריות.

ד. BCC950. מדובר בפתרון של מצלמה קטנה עם רמקולים ומיקרופון, הפתרון המושלם (לטענת לוג'יטק) לקבוצות קטנות ועסקים קטנים. הפתרון הזה מסופק עם מצלמת וידאו באיכות Full HD, סינון רעשים אקוסטי ושליטה על 4 כיווני המצלמה.

ה-BCC950 היא תחנת עבודה קטנה All-In-One מושלמת (עם שנתיים אחריות) עבור שיחות ועידה לקבוצות של עד 4 אנשים. ה-BCC950 פותחה עם התמקדות בצרכים של קבוצות קטנות והפיכת כל חלל שקט לחדר ישיבות בקלות ובמהירות.

חיבור USB Plug and Play פשוט וקל להפעלה עוזר לעובדים ולמנהלים להיות אפקטיביים יותר, ללא צורך בהתעסקות עם התקנה, חיבור, התאמה וקישור המכשירים. השלט האלחוטי מאפשר שליטה מרחוק בעוצמת השמע, השתקת מיקרופון, זווית הצילום, מענה וניתוק שיחות וזום דיגיטלי – כל הפונקציות נשלטות בנוחות ובקלות ללא צורך בהדרכה מוקדמת. מיקרופון רב כיווני עם סינון רעשים איכותי מאפשר לכל חברי הקבוצה להישמע בבירור ממרחק של עד 3 מטרים מהמצלמה, תוך שליטה על 4 כיווני תזוזה של המצלמה.

חדר ישיבות חכם Logitech

מי עוד מספק מערכת תקשורת אודיו / וידאו לחדרי ישיבות חכמים?

רוב העסקים יעדיפו לקבל שירות מלא "קצה לקצה" כולל התקנת כל האביזרים הנלווים בחדר הישיבות החכם (כולל מסכים, רשת אלחוטית, חשמל, תוכנות שליטה על המקרן וכיו"ב), מספק אינטגרטור אחד, שמספק פתרון All-In-One.

מתחרים נוספים המצויים בשוק הספציפי הזה: Polycom Pano, Cisco Spark Board, קרמר (Kramer Electronics) מירושלים – נחשבת ל"מובילת שוק" בישראל ובעולם, DM (Dedicated Micros), קרסטון (Crestron), לדיקו-בוש, גטר-טק, Oricon, CSP, Avcom,  Surf Communications, גרינוייר טכנולוגיות, Skype Room System, אודיוקודס, מוטורולה סולושנס, One1SaMBa, גולדטופ, סוני, ריסקו, בינת מערכות יישום, iDigital, בזק, יורוקום – פנסוניק, סדרת מוצרי Alexa (אלכסה) של אמזון (טובים לעסקים ברמת ה-SoHo) עוד.

שורה תחתונה בתחום מערכות מולטימדיה ל"עבודה קבוצתית" ולחדרי ישיבות ולמשרדים בעסקים:

רכישת פתרונות מסוג של מערכת תקשורת AV (אודיו / וידאו) לחדרי ישיבות חכמים, כמו כל רכישה בעסק, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים בעסק.

עולם התקשורת נע מהר קדימה, והלקוחות העסקיים מחפשים פתרונות, שיוזילו להם את עלויות התקשורת, יהדקו את הקשר עם הלקוחות ויביאו להם תועלת עסקית.

קיום ישיבות של "עבודה קבוצתית" בחדרי ישיבות חכמים, בהן משתפים בדיון את כל מי שיכול לתרום למערכת קבלת ההחלטות בישיבה ולא משנה מיקומו ומכשיר הקצה הנמצא בידו, מוביל לבחירת מערכות תקשורת משולבות של אודיו ווידאו בענן.

חשוב לזכור שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק או של משרד רואי חשבון.

בנוסף, יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

מערכות מולטימדיה לשיחות ועידה

 

 

לכן נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הכי גדולה הקיימת בעסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות מעבר למערכת מולטימדיה מתקדמת לחדר ישיבות חכם?

 אם אתה כבר משתמש במערכת מולטימדיה לחדר ישיבות חכם, ממה אתה לא מרוצה מפתרון הזה? שתף אותנו.

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך במערכת מולטימדיה, שתהפוך כל משרד לחדר ישיבות חכם, מערכת המתאימה לצרכיך?

 

לקבלת מידע נוסף על השירותים שלנו לתחום פתרונות מולטימדיה, נא השאירו פרטים ומהנדס מומחה יחזור אליכם בהקדם.

 TEOS Manage – How it works

 

פוסטים נוספים