fbpx

בתים חכמים עם מצלמות אבטחה חכמות – All-In-One – האם יש פתרונות בפחות מ-200 דולרים?

FoutecDigital 1 בתים חכמים עם מצלמות אבטחה חכמות - All-In-One

בתים חכמים עם מצלמות אבטחה חכמות

 

בעלי בתים וגם מנהלי עסקים ובמיוחד בתחום ה-SME SMB מתלבטים בשאלות:

 

לאן הולך תחום השימוש במצלמות האבטחה ובמה כדאי ורצוי להשקיע?

 

מהם החידושים בתחום מצלמות אבטחה מבוססות IP המתאימות לצרכי הבית והעסק שלי?

 

מה הייחוד והיתרונות של הפתרונות מבית Foutec Digital בתחום בתים חכמים?

 

תחום בתים חכמים עם מצלמות אבטחה בווידיאו (באיכות של עד 5 או אף 6 מגה פיקסל) מתפתח במהירות, במקביל להתפתחות כל תחום "הבית החכם" ופתרונות IoT (ר"ת: Internet of Things).

כיום, ניתן להשיג מוצרי וידיאו לשליטה על כניסות (לבתים, משרדים ועסקים) מה שמכונה בשם Video Doorbell בחנויות מקוונות דוגמת אמזון, בפחות מ-200 דולרים, ויש מוצרים טובים גם בפחות מ-100 דולרים.

בנוסף, הפתרונות החכמים של היום משלבים שמירה ואגירה (וגם יכולת ניתוח) של הווידיאו המצולם בענן, ויש עוד תשלום סמלי עבור השמירה של הווידיאו בענן (עד כ-30 דולרים לשנה). כך, תחום ה- Video Doorbell הפך לנגיש (גם מבחינה כלכלית) לכל אחד.

במציאות ביטחונית וחברתית כמו זו הקיימת בישראל, מערכות "בקרת כניסה" לרבות מערכת אינטרקום (המשולבת במקרים רבים עם מצלמת אבטחה), הופכות להיות מצרך חיוני והן בהחלט ממדרות את הבתים, המשרדים והעסקים, מאורחים בלתי רצויים ומשמשות גם כ"בקרת כניסה" למשפחה, לעובדים, לספקים, לשותפים, לאורחים ולרכביהם.

בעידן בו המידע כ"כ חשוף וזמין מכל מקום ולכל אחד, חשוב לכולנו להגביר את רמת הביטחון האישי בסביבה העסקית ובמיוחד בסביבת העבודה. לכן, שילוב של פתרונות חכמים דוגמת טביעת אצבע או זיהוי פנים, עם או בלי שילוב של צילום בווידיאו איכותי בצבע, הופכים להיות מקובלים, והמערכות האלו יכולות לשמש גם למטרות נוספות, או כחלק ממערכת "בית חכם", "עסק חכם", או מערכת אבטחה מקפת לבית, לעסק, לעובדיו ולנכסיו.

 מה החידוש במצלמת אבטחה חכמה לבקרת כניסה מבית Foutec Digital?

חברת Foutec Digital הסינית היא חברת ענק, שהמטה שלה מצוי בשנז'ן, לפתרונות מצלמות אבטחה לכל צורך (ומוצרים משלימים דוגמת DVR, NVR, ציוד מקיף וכיו"ב), שמפיצה את מוצריה באינטרנט וגם דרך רשת מפיצים עולמית. המצלמות הן במגוון רחב של צורות ורמות, עד רמת 5 מגה פיקסל, כשכל קווי המוצרים עונים על תקני ONVIF ותקנים בינלאומיים נוספים (בהתאם לצרכי הלקוחות).

המצלמה החדישה ביותר, שיצאה לשוק, היא Smart Home Doorbell Camera, מצלמה שלא תלויה בחשמל ומתחברת אלחוטית לכל סמארטפון (באמצעות אפליקציה לסמארטפון). כך, שניתן לצפות בווידיאו ולשלוט על הכניסה ישירות מהסמארטפון. המצלמה, שהיא חלק ממערכת שליטה על הכניסה, מעוצבת באופן מהודר במיוחד לכניסות של בתים, עולה פחות מ-200 דולרים (כולל כל האביזרים הנלווים ותקשורת WiFi) וניתנת להתקנה לבד.

 

FoutecDigital 1 בתים חכמים עם מצלמות אבטחה חכמות - All-In-One

 

עיקרי המפרט של המערכת החדשה הזו לבתים חכמים:

 • ניתן לשמוע ולדבר עם כל אחד הנמצא מול המצלמה, ביום או בלילה, מכל סמארטפון, טאבלט או מחשב ולשלוט על הכניסה שלו מרחוק.
 • אם אין תאורה, המכשיר מפעיל מנורות אינפרה-אדום. כך, שניתן לראות גם בלילה. יש במכשיר 6 לדים של IR (ר"ת: Infra-Red) המספקים צילום בחושך למרחק של עד 6 מטרים (!).
 • השיחה בווידיאו היא באיכות: הצילום עצמו נעשה באיכות HD-720p בזווית של עד 166 מעלות, איכות הקול HD ויש מערכת של "ביטול רעשים" כדי לחדד את קולו של הדובר.
 • המערכת מצוידת בחיישני תנועה: PIR – Passive InfraRed, וגם  WDR (ר"ת: Wide Dynamic range). כך, שהווידיאו מופעל רק כשיש תנועה כדי לשמר את אורך חיי הסוללה.
 • על המכשיר יש כפתור קריאה. כך, שכאשר האורח לוחץ על הכפתור, הוא שולח אות קריאה גם לטלפון הסלולרי של בעל הבית או בעל העסק או מי שמורשה לבצע פתיחה של הכניסה לבית או לעסק.
 • במכשיר יש 2 סוללות נטענות האמורות להחזיק כ-8 חודשים עד לטעינה חוזרת שלהן. צריכת הזרם בעת צילום וידיאו כולל דיבור הוא כ-200 מיליאמפר וצריכת הזרם בהמתנה (כשאין תנועה מול המצלמה) הוא כ-200 מיקרואמפר.

 

FoutecDigital 2 בתים חכמים עם מצלמות אבטחה חכמות - All-In-One

 

מי מתחרה בתחום של "בתים ועסקים חכמים" עם מצלמות אבטחה חכמות?

השוק הזה מלא מתחרים. אחד מתחרים החזקים, שנכנסו לאחרונה לשוק זה, הוא חברת מובוטיקס (שבסיסה בגרמניה, הפיתוח והייצור בגרמניה, ייצוג בישראל ע"י גטר), שנחשבת לחברה מובילה בעולם בתחום המצלמות החכמות (עם איכות צילום ברמה של 5 מגה-פיקסל ומעלה. רוב המצלמות החדשות הן ברמה של 6 מגה-פיקסל), עם אנליטיקה מובנית (אין צורך בטעינת תוכנה חיצונית) והגנת סייבר מפני חדירות למצלמות. כל המצלמות ניתנות לשליטה מכל מקום, גם מסמארטפונים. כל המצלמות לשימוש חיצוני מוגנות בפני כל פגעי הטבע (בתקן עד רמת IP66). כל זאת, במחירים המתאימים גם לשוק ה-SMB וה-SME. המחירים של מובוטיקס זולים בכ-60% מהמתחרה הכי קרוב אליהם, באותו קו ורמה של מוצרים. המחירון של המוצרים של מובוטיקס באירופה מצוי כאן.

לחברת מובוטיקס 42 פטנטים על הטכנולוגיות, שפותחו בחברה, והיא נעזרת בכ-800 שותפים עסקיים (דוגמת גטר) כדי להפיץ את הפתרונות שלה בכל רחבי העולם. הרעיון המרכזי בקו המוצרים החדש של מובוטיקס: כשמתקינים את מצלמת האבטחה לא צריך להוסיף לה שום דבר (גם לא DVR), כי "הכל כלול" ונמצא כבר במצלמה, או מסופק עמה (דוגמת מערכות השליטה למוקד השליטה ואפליקציות לסמארטפונים), ללא עלות נוספת. כמובן, שלא צריך שקע חשמל למצלמה, כי כל המצלמות מבוססות PoE. יכולת מורכבת ומלאה כזו לא נמצאת אצל המתחרות של מובוטיקס. בנוסף, כל מצלמות האבטחה הן "ירוקות", עם צריכת זרם מינימלית (לכל היותר 4 עד 5 וואט במצלמות הכי כבדות וגדולות), מה שמאריך את חיי המצלמה, כפול ויותר מממוצע חיי המצלמות המתחרות המצויות בשוק.

כל המצלמות תומכות כבר בטרנדים החדשים הקיימים בשוק של IoT ו-IoE, עם שכבות אבטחה והגנת סייבר, שאין אצל המתחרים. בהתקפות, שהיו בשנה שעברה על מצלמות האבטחה, שהיו מפוזרות בכמויות ענק ברחבי וושינגטון, שום מצלמה של מובוטיקס לא נפגעה.

היכולות של מצלמות מובוטיקס המובנות כבר בכל מצלמה, ללא צורך במערכת חיצונית, כוללות בין היתר: ספירת אנשים, סימון אזורים אסורים, זיהוי אנשים כולל בתוך קהל צפוף (בשילוב עם פתרון זיהוי פנים של הסטארטאפ FST הישראלי), זיהוי מוצר או מיקום, שהקהל מתעניין בו יותר (למשל בתוך חנות או קניון), מעקב התנהגות קהל, מעקב אחרי שינויים זעירים המייצרים התראה, זיהוי רכבים ולוחות רישוי, מעקב אחרי מוצרים רגישים ועוד. לכן, המצלמות הללו, שהן All-In-One, נמצאו מאוד מתאימות לפרויקטים של "ערים חכמות", לצרכים של זיהוי וניתוח תאונות דרכים, למעקב בקווי ייצור מכל סוג, לאיתור שריפות, לאיתור חדירות, לבטיחות הנוסעים באוטובוסים, מוניות ורכבות, למעשה, כל צורך, שעולה בשוק, מקבל מענה מיידי.

בנוסף, במצלמות יש יכולת של VMD (ר"ת: Video Motion Detection), כשניתן להציב אותן ולהפעיל אותן במצב, שבו צילומי הווידיאו מתחילים לפעול רק כשהמערכת מגלה שיש אירוע הדורש התייחסות, לפי הפרמטרים, שהוכנסו למצלמה. העברת הווידיאו מהמצלמה לענן נעשית בצורה מאוד חסכונית, תוך שימוש בפרוטוקולים חדשים לדחיסת וידיאו דוגמת MxPEG ועוד טכנולוגיות דחיסה. המערכת יודעת לנטרל התראות שווא, למשל, אם ינוע חתול או כלב באזור, שנקבע כאסור, לא תתקבל התראה. המערכת יודעת לסנן הפרעות של שמש, שלג, רוח ועוד. היכולות הללו מבוססות סנסורים מאוד רגישים (שנקראים MxActivitySensor), שמובנים במצלמות וניתן לשדרג את היכולות של הסנסורים הללו מרחוק.

יודגש שכיום, אין יותר רכישת מצלמות אבטחה, שאינן דיגיטליות, עם תמיכה ב-IP וברמת HD לפחות (יש כבר ביקושים ערים למצלמות 4K), כאשר חיבורי החשמל למצלמות נעשים בגישת ה-PoE והחיבורים המקובלים ביותר של המצלמות לעסק הם באלחוט או ברשת מקומית (אתרנט).

לפי צרכי המזמין, ניתן להחליף את חיבור האלחוט מהמצלמה בחיבור סלולרי (ואז יש עלות של חשבון סלולרי חודשי).

הספקים המתחרים המובילים בשוק: ארגוקום, סינריון (Synerion), בינת מערכות יישום, לדיקו – בוש, יורוקום – פנסוניק, בזק, Avcom, Milesight, ריסקו, BGC, לנ-טק, iLANOT, קרמר (הישראלית), DM – Dedicated Micros, קרסטון (Crestron), iCATCH, HIKVISION, Provision (הישראלית), B-Eye, מקור טכנולוגיות, SpotCam Video Doorbell Solution, טופ אודיו, NeoCam, תדאור טכנולוגיות, CSP, מקור טכנולוגיות, One1SaMBa, מור מערכות תקשורת, סקיוריטי מערכות אינטרקום, Nest (מבית גוגל), Ring Video Doorbell Pro ו- Ring Video Doorbell 2 המשלבים יכולות של Alexa מבית אמזון (מוצרים מאוד מבוקשים בארה"ב) ועוד.

בית חכם בזק

לאן הולך תחום מצלמות האבטחה?

תחום מצלמות האבטחה התקדם במהירות ממצלמות אנלוגיות פשוטות למצלמות דיגיטליות מבוססותIP  ובאיכות עד 4K ושכעת הן עוברות לקישור דרך הענן ומכילות בתוכן "חוכמה" (אנליטיקה) ואבטחה מובנית, בגישת "הכל כלול" – All-In-One.

את "הטרנדים החמים" ביותר בתחום מצלמות אבטחה אפשר לרכז בכמה נושאים מובילים:

 • כמעט כל המצלמות הנמכרות כיום בשוק מבוססות על תקשורת IP. לכן, ניתן לחבר אותן לאינטרנט ולכל מכשיר קצה ולצפות בהן (מי שמקבל הרשאות צפייה), בכל מקום בעולם ומכל מכשיר קצה.
 • כמעט כל מצלמות האבטחה החדשות, שנכנסו לשוק, מסוגלות לקבל מתח – זרם ב-PoE (ר"ת: Power over Ethernet) והן מסוגלות להתחבר לרשת ב-WiFi (או בסלולר).
 • המחירים של מצלמות אבטחה ברמת רזולוציה הגבוהה ביותר 4K יורדים כל העת ומתקרבים למחירים של מצלמות HD, שהן כיום הסטנדרט המקובל בשוק. מצלמות עם רזולוציה נמוכה מסוג SD מתחילות לצאת מהשוק.
 • רמות המחירים כיום בשוק מאפשרים לכל בית ולכל עסק, בכל סדר גודל, לרכוש ולהתקין לעצמו (לבד) מצלמות אבטחה חכמות.
 • נכנסות לשוק מצלמות אבטחה המסוגלות לגלות אש ועשן ולספק התראה, בנוסף או במקום גלאי אש ועשן.
 • נכנסו לשוק מצלמות לצרכים מיוחדים דוגמת: מצלמות מוגנות פיצוץ לפעילות במצבים קשים, מצלמות "אור כוכבים" לצילומי לילה ברורים, מצלמות ללא אינפרה-אדום הניתן לגילוי, מצלמות טרמיות עם ביצועים אנליטיים חדשים ומתקדמים לצילום בתנאי תאורה קשים במיוחד ולמקומות עבודה קשים.
 • מעבר לשימוש בתקן 265 (שמחליף בהדרגה את תקן H.264) להעברת הווידיאו מהמצלמות, מה שמאפשר שימוש במצלמות עד רמת 4K בחיסכון של כ-50% ברוחב הפס.
 • מצלמות אבטחה הופכות למצלמות חכמות עם יכולת מובנית של ניתוח ואנליטיקה המצויה כבר בתוך המצלמה, דוגמת: זיהוי פנים ואיתור חשודים, מעקב אחרי חשודים, ספירת אנשים (נכנסים או יוצאים או הנמצאים בשטח מוגדר), זיהוי מספרי מכוניות, ספירת מכוניות, זיהוי חניות, זיהוי נהגים, צילום וניתוח בתנאי צילום קשים, פיצוי על רעידות מצלמה (למשל עקב רוח), מצבי עקיבה והתראות, סימון אזורים רגישים, איתור חפצים חשודים ופעילויות חשודות בשטח נתון ועוד.
 • שילוב הקלטות וניתוח הקלטות (ללא מגבלת היקף ההקלטות והניתוחים) בענן.
 • שילוב מצלמות אבטחה במערכות "בית ועסק חכם".
 • שילוב מערכות הגנה מפני סייבר, כדי להגן על המצלמות עצמן ועל המידע, שהן מפיקות ומשדרות. לא מעט התקפות סייבר נעשו בשנה האחרונה בעולם, דרך חדירה של ההאקרים למצלמות אבטחה, שלא היו מוגנות אלא בסיסמת כניסה פשוטה (אם בכלל).

שורה תחתונה בתחום מצלמות אבטחה חכמות מתקדמות דוגמת Foutec Digital:

בבחירת ספק מצלמות אבטחה מתקדמות ובמיוחד ברזולוציות גבוהות (HD עד 4K), יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל הבית או העסק. יש לקבל החלטה אם מעוניינים במערכת מצלמות אבטחה המופעלת בענן (התצורה המומלצת כיום), או בתצורה אחרת, שמתאימה לצרכי הבית, העסק, מנהליו ועובדיו.

 

מאוד מומלץ לרכוש רק ציוד העונה על התקנים החדשים הקיימים בתחום הזה (ONVIF).

יודגש, שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, או של משרד רואי חשבון. הצרכים של בית או עסק בבית משותף אינם דומים לצרכים של בית או עסק בבית בודד.

 

לכן נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בבית או עסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור בבחירת פתרון של מצלמות אבטחה חכמות ומתקדמות?

 אם אתה כבר משתמש במערכת מצלמות אבטחה חכמות בענן, ממה אתה לא מרוצה מהשירות הזה? שתף אותנו.

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לחסוך בהוצאות התקשורת והאבטחה של הבית או העסק שלך ולהתייעל ע"י שימוש בפתרון של מצלמות אבטחה חכמות ומתקדמות המתאים בדיוק לצרכיך?

 

לקבלת מידע נוסף על השירותים שלנו לתחום מצלמות אבטחה חכמות, בית חכם ומערכות בקרה וביטחון, נא השאירו פרטים ומהנדס מומחה יחזור אליכם בהקדם.

Top 10 Best Smart Doorbell For Your Home | Wireless Doorbell Camera

 

פוסטים נוספים