fbpx

חיוג, גלישה ומסרונים מחו"ל ללא תוספת עלות – זה אפשרי

טלפון סלולרי ישראלי בחו"ל

חיוג, גלישה ומסרונים מחו"ל ללא תוספת עלות – זה אפשרי

 

גולן טלקום (הגם שלא המציאה את השיטה) יצרה מציאות חדשה בעולם שירותי הנדידה הסלולריים ברחבי העולם: אפס תוספת תשלום בעת שנמצאים בחו"ל.

האם זה הזמן לבחור בגולן טלקום בעת שיוצאים לחו"ל?  


חברת גולן טלקום הדהימה את שוק הסלולר הישראלי בכך, שיצאה ב-9.9.14 בשיטה של "הכול כלול", גם בשירותי הנדידה בחו"ל. החברה הכריזה, שתהפוך למפעילה הראשונה בישראל המציעה לציבור בחבילת "הכול כלול" (חבילה של 99 ₪ לחודש) שירותי נדידה בינלאומיים (International Roaming) ללא הגבלה ב-16 מדינות בעולם.

 

השירות הזה זמין כבר ליוצאים למדינות הבאות: אנגליה*, צרפת*, ספרד*, טורקיה*, הולנד, גרמניה, רומניה, הונגריה, צ'כיה, פורטוגל, איטליה, מלטה, ניו זילנד, דרום אפריקה, אירלנד, יוון. מדינות ה- * זמינות מידית וצרוף מדינות נוספות יחל כבר בזמן הקרוב כאשר בחברה הכריזו, שיפעלו ללא לאות להרחבת הרשימה לכל יעדי הנסיעות של הישראלים ברחבי העולם.


מנויים בחבילת גולן טלקום "הכול כלול" במחיר 99 ₪ לחודש יזכו לשירות הנ"ל אוטומטית. מנויים, שנמצאים בחבילות מבצע, יהיו זכאים לשירות אוטומטית בתום תקופת המבצע בה הם נמצאים. לקוחות יוכלו לעבור לתעריף הרגיל בסך 99 ₪ לחודש גם לפני תום תקופת המבצע בה הם נמצאים וליהנות מחבילה מורחבת הכוללת שירותי חו"ל.

 

Samsung Galaxy S2 / סמסונג גלקסי S II

יודגש, שגולן טלקום לא המציאה את השיטה הזו. מזמן החלה להתפשט בעולם הגישה של "אפס נדידה" – Zero Roaming. דהיינו: המחירים בנדידה יהיו זהים למחירים, שמשלם הלקוח בארץ המוצא שלו: אלה המחירים, שיש לו בחבילה הרגילה המקומית שלו. דוחפים זאת רגולטורים לתקשורת דוגמת הרגולטור האירופאי לתקשורת (הרגולטור של ה-EU מעוניין להגיע ל-Zero Roaming בכל מדינות אירופה עד 2016).

 

2 דוגמאות בולטות מחו"ל:


1) חברת הסלולר "3" הבריטית (מקבוצת האצ'יסון) הציגה לפני יותר משנה, בשוק הסלולר המאוד תחרותי בבריטניה, כמה חידושים מאוד מעניינים והעיקרי בהם הוא: מחירי הנדידה שלה זהים למחיר, שהלקוחות משלמים בבריטניה. בשלב ראשון ההסדר הזה חל על 4 מדינות ובראשן ארה"ב, יעד הנסיעות הראשי והמועדף על הבריטים היוצאים לחו"ל (המדינות הנוספות הן: אינדונזיה, סרי לנקה ומקאו). מדינות נוספות תתווספנה לרשימה הזו במהלך 2014 ו-2015. לאחרונה, גם ב-10 מדינות בתוך אירופה הורידה חברת "3" את מחירי הנדידה של הלקוחות הבריטיים שלה – לאפס.


2) בארה"ב עצמה, חברת T-Mobile עשתה לפני "3" צעד דומה בכך, שהיא מאפשרת ללקוחותיה לצאת מארה"ב לכ-100 מדינות (!) ברחבי העולם, ללא כל עלויות נדידה. מדובר בלקוחות של החבילה העליונה בלוח התעריפים של החברה (די דומה לרעיון של גולן טלקום), שזוכים בהטבה של "אפס נדידה" בעת שהם יוצאים מחוץ לארה"ב עם מכשיר הסלולר שלהם.

לכן, השאלה הנשאלת: האם זה הזמן לעבור לגולן טלקום, למי שנוסע לחו"ל ובמיוחד למי שנוסע יותר מפעם בשנה?

אין ספק, שמדובר בטלטלה של ממש בשוק,שמרחיבה את תפישת 'הכול כלול' הרבה מעבר לגבולות המדינה ותחייב את המפעילות הגדולות להתיישר, 'לרדת מהעץ' ולהציע חבילות נדידה לחו"ל במחירים הרבה יותר שפויים מהמוצע על ידן כיום.

באשר לערך הכלכלי, כל צרכן יידרש לערוך את חשבון הכיס: האם שווה לו להפוך מנוי גולן טלקום רק בגין נסיעה קצרה פעם-פעמיים בשנה לחו"ל בתמורה ל-99 ₪ לחודש, כאשר מחירן של חבילות זהות לשירותים דומים בארץ בלבד כבר משיק ל-20-30 ₪ לחודש, ואולי כדאי להישאר בחבילה מקומית זולה ולשלם פרמיה (גבוהה) פעם-פעמיים בשנה בגין שירותי נדידה בחו"ל. ההפרש בין חבילה של 29 ₪ לחודש לחבילה של 99 ₪ לחודש הוא 840 ₪ לשנה. ב-840 ₪ אפשר לרכוש כמה פעמים חבילות של שירותי נדידה בחו"ל ועוד להישאר עם עודף.

בנוסף, העולם השתנה. שירותי WiFi חופשיים יש כיום במקומות רבים בעולם (שדות תעופה, בתי מלון, קניונים, רשתות של חנויות ועסקים, תחנות מרכזיות לאוטובוסים, חנויות נוחות בתחנות דלק, רשתות עירוניות וציבוריות וכך הלאה). מכאן, שאפשר להשתמש בשירותי WiFi חופשיים ואף לחייג בחינם מחו"ל, גם דרך השירות החינמי Bphone של בזק, או בשימוש בשירותים של אפליקציות מסרים מצליחות דוגמת: סקייפ, טוויטר, ווטסאפ ומסנג'ר, על רשת האינטרנט ב-WiFi.

יש גם חלופה נוספת די זולה, של רכישת סים זר בחו"ל או בישראל, עם דגש על הטרנד החדש: סים עם שני מספרים עליו (כדי לשמור על המספר הישראלי גם כשנמצאים בנדידה). מכאן, שהלקוח הנודד אמור לבצע חשבון כספי קר ופשוט: האם משתלם בשביל נסיעה אחת או 2 בשנה לחו"ל לשלם 99 ₪ לחודש כל השנה לגולן טלקום. סביר להניח, שגם בתחום זה תתפתח תחרות ובקרוב המחירים של חבילות "הכול כלול גם בחו"ל" – ירדו בצורה משמעותית.

 

שורה תחתונה:

 


"צרכנות נבונה" היא שם המשחק ויש לדבוק בה, גם בעולם הסלולר. הכוח אמור להיות בידי הצרכן ואין כל סיבה, שהלקוח לא יבחר את השירות המתאים ביותר עבורו במחיר האטרקטיבי ביותר.כרגע, ההצעה של גולן טלקום ל"אפס עלויות נדידה" אינה אטרקטיבית למי שנוסע מעט פעמים בשנה לחו"ל, אך יש לה חשיבות, כי היא משנה את "כללי המשחק" בשוק הנדידה, מה שיוביל ודי בקרוב, להורדת מחירים נוספת.

 

נמאס לך לשלם לחברות הסלולר עבור שירותים ומכשירי סלולר יקרים?

פוסטים נוספים