טלפוני IP חכמים לעסקים: Skype For Business סקירת דגמים חדשים

מרכזיות טלפון במיקור חוץ

טלפוני IP חכמים לעסקים: Skype For Business
סקירת דגמים חדשים

 

חברת מיקרוסופט מרחיבה כל הזמן את היכולות של מערכות התקשורת, הטלפוניה ו"העבודה הקבוצתית" שלה, כשבמרכזן מצויה מערכת סקייפ לעסקים. אולם, כדי למצות את היכולות החדשות יש צורך במוצרי קצה המסוגלים לספק חוויה מלאה למשתמשים.


האם הפתרונות החדשים של אודיוקודס
AudioCodes הישראלית הם הפתרונות המתאימים ללקוחות העסקיים של מיקרוסופט?

 

חברת מיקרוסופט מובילה את השוק של הטלפוניה העסקית מבוססת IP, במיוחד לאור הצלחת שירותי מיקרוסופט אופיס 365, סקייפ לעסקים (Skype for Business) וחלונות 10 (מערכות תוכנה מתקדמות הניתנות להפעלה בענן ציבורי, ענן פרטי, ענן היברידי או בהתקנה מקומית – On Premise).

בשנה החולפת הוסיפה מיקרוסופט מגוון כלים משלימים לחבילות התוכנה העסקיות שלה ובכלל זה שירות Microsoft Teams (שירות לעבודה קבוצתית בצ'טים ובצ'טבוטים) המצטרף לכלי הפופולרי Yammer, שמספק בעיקר יכולות של עבודה קבוצתית ותקשורת יעילה פנים ארגונית. למעשה, מערכת Yammer היא פלטפורמה של רשת חברתית פרטית ומאובטחת לעסקים, וכל עסק יכול להתאים את הפלטפורמה לצרכיו.

מערכת נוספת, שנוספה בשנה האחרונה לחבילה הזו, היא Skype Room Systems. זו מערכת All-In-One המספקת שליטה וניהול של חדרי ישיבות בענן באמצעות טאבלט, עם יכולת לחבר לדיון בקול או בווידיאו, כל מחזיק בכל מכשיר קצה המחובר לאינטרנט, שנמצא בכל מקום בעולם.

כדי לנצל את כל היכולות המתקדמות הללו יש צורך במערכות חומרה (בעיקר הכוונה לטלפוני קצה בעסקים), שיכולות לנצל את כל היכולות החדשות הללו במלואן. כאן נכנסת לתמונה השותפות ההדוקה, שנבנתה במשך שנים, בין מיקרוסופט לחברת אודיוקודס הישראלית.

דגמים חדשים של טלפוני IP חכמים לעסקים – Skype For Business מבית אודיוקודס:

  • מכשיר אודיוקודס דגם 450HD IP Phone . זה הדגם הבסיסי בקו החדש של טלפוני IP החכמים המותאם באופן מלא ליכולות החדשות של סקייפ לעסקים מבית מיקרוסופט המופעלים בענן של מיקרוסופט Azure (או בכל ענן פרטי או ציבורי אחר שהותאם לדרישות של מיקרוסופט). המכשיר משתלב היטב במערכת הניהול של אודיוקודס לעסקים, (AudioCodes Managed IP Phones), מערכת המנהלת את "מחזור החיים" של המוצרים של אודיוקודס ומספקת שילוב שלהם במערכות "עבודה קבוצתית" ו"תקשורת אחודה" (UC) ובמערכות של מוקדי שירות לקוחות. המכשיר כולל מסך מגע צבעוני של 5 אינץ', יכולת לספק קישור לעד 5 קווים ועד 2 שיחות במקביל, יכולת של חיוג קולי, חיבור לרשת בגיגה-ביט אתרנט, 2 יציאות USB לאזניות או מערכות ראש (למוקדנים), איכות קול HD, תמיכה בהזנת זרם ב-PoE (ר"ת: Power over Ethernet), מערכת הגנה מובנית, תמיכה במגוון שפות כולל עברית ועוד. המחיר של המוצר: כ-460 דולרים.
  • מכשיר אודיוקודס דגם 445HD IP Phone. זה הדגם הכי חדיש ומתקדם של אודיוקודס. המכשיר כולל מסך מגע של 3 אינץ' ואותן תכונות הנמצאות במכשיר הקודם עם התוספות הבאות: מערכת Microsoft Teams כבר מוטמעת במכשיר בנוסף למערכת סקייפ לעסקים, התאמה מלאה למערכת AudioCodes One Voice Operations Center, שהיא מערכת מתקדמת לניהול מוקדי שירות. כך, שהמכשיר הזה מאוד מתאים למוקדני שירות מכל סוג. למכשיר הזה יש צג נוסף צדדי נוסך מצידו הימני, צג צבעוני צר וארוך (לאורך כל הטלפון), שעליו ניתן להכניס את כל החיוגים המהירים או כל פקודה אחרת, שמעוניינים לבצע בלחיצה הכפתור, שליד הצג הזה, תמיכה באיכויות קול משופרות (Microsoft's wideband SILK codec), כולל יכולת חיוג קולי מתקדמת ללא כל הקשה על המסך, יכולת הקלטת שיחות בענן, יכולת חיבור אוזניות ומערכות ראש בבלוטוס' ועוד. המחיר של המכשיר טרם ידוע.
  • פלטפורמת אודיוקודס לניהול חדרי ישיבות: AudioCodes Huddle Room Solution. מדובר במערכת (במחירי שטרם פורסם) המיועדת לניהול לחדרי ישיבות בעסקים קטנים בינוניים עד גדולים ללא צורך בכל שרת ניהול מקומי נפרד, שמגיעה ביחד עם מספר דגמים של טלפוני IP חכמים (אפשר לבחור למשל בין דגם 450HD לדגם 445HD), טלפונים המכילים בתוכם את כל היכולות החדשות של סקייפ לעסקים:
    • UC-HRS-457, מערכת לחדרי ישיבות קטנים עם עד 6 משתתפים, עם יכולת לחבר משתתפים חיצוניים (דרך החיבור בענן). היא כוללת מערכת למניעת גניבות (של המכשירים) וחיבורי USB למכשירי קול נוספים.
    • UC-HRS-457D, מערכת לחדרי ישיבות בינוניים עם עד 12 משתתפים. מכילה את אותן יכולות כמו המערכת הקודמת בתוספת מערכת אלחוטית – ,WiFi שבה ניתן לצרף כל משתמש בכל מכשיר WiFi (למשל לפטופ או סמארטפון) למערכת.
    • UC-HRS-458, מערכת לחדרי ישיבות גדולים, עם 15 משתתפים לפחות. מכילה את אותן יכולות של המערכת הקודמת בתוספת יכולת קליטת קולם של המשתתפים במערכת קול מתקדמת ומאוד רגישה לסינון רעשים, מלבד קולו של הדובר.

מרכזת טלפון VOIP

למה צריך טלפוני IP חכמים לעסקים ולמה הלקוחות בוחרים במיקרוסופט?

עולם התקשורת והטלפוניה העסקית מתפתח מהר והלקוחות לא מוכנים להסתפק היום בטלפוניה הישנה ובמערכות הישנות, כשביד יש להם סמארטפונים מתקדמים עם יכולות מולטימדיה ושיחות חברתיות. לכן, יש תהליך די מהיר בארץ (כמו שהתרחש בכל העולם) של מעבר לשירותי ענן.

כדי שהטלפוניה העסקית תחובר לענן וליכולות החדשות, נולד הצורך בטלפוניIP  חכמים, עם מסכים מגע צבעוניים, שמתאימים להרגלי השימוש של כל אחד בסמארטפון שלו.

למרות שהפתרון של גוגל לעסקים (נקרא כיום G Suit) זול יותר בצורה משמעותית מהפתרון המתחרה של מיקרוסופט (בגוגל המחיר לעמדת קצה מתחיל ב-5 דולרים לחודש ובמיקרוסופט הוא מתחיל ב-12 דולרים לחודש), רוב השוק העסקי בישראל (ובמדינות רבות בעולם) בוחר במיקרוסופט. הסיבה המרכזית: החיבור ההדוק, הנוח והשקוף בענן בין מערכות העסקיות (אופיס 365) למערכות התקשורת והטלפוניה (סקייפ לעסקים), הדוא"ל (אאוטלוק) והעבודה הקבוצתית.

למעשה, המתחרות הגדולות של מיקרוסופט בתחום ה"עבודה הקבוצתית" ו"תקשורת אחודה" הן המתחרות החדשות (יחסית) בשוק דוגמת Slack ואמזון ולא גוגל. אם אמזון תרכוש את Slack, אזי זה יהיה איום ממשי על מיקרוסופט. גוגל בכלל לא מאיימת על מיקרוסופט (מנקודת מבט עסקית עולמית וכך גם בישראל).טלפוני IP חכמים לעסקים

שורה תחתונה בתחום טלפוני IP חכמים לעסקים – Skype For Business:

רכישת פתרונות מתקדמים דוגמת טלפוני IP חכמים לעסקים: Skype For Business, שמחוברים לענן של מיקרוסופט (Microsoft Azure), כמו כל רכישה בעסק, דורשת בדיקה מוקדמת של צרכי העסק, מנהליו ועובדיו.

הפתרונות של שירותים עסקיים בענן זוכים כיום להצלחה רבה בשוק העולמי וגם בישראל. זאת, בגלל ההיקף הרחב של היכולות, שבעל העסק מקבל בחבילה אחת מקיפה, שתומכת באופן מלא בכל הצרכים, עם קישוריות מכל מכשיר קצה מכל מקום בארץ ובעולם.

אם בוחרים ספק שירות ספק תקשורת אינטגרטור לשירותים עסקיים בענן (אפשר לרכוש את השירות ישירות מהאתר של ספק שירותי הענן, ללא ספק שירות מקומי או אינטגרטור), יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק אינטגרטור והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

יש לזכור, שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, או של משרד רואי חשבון.

 

לכן נשאלות כאן השאלות:

מהו האתגר הכי משמעותי בעסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות טלפוני IP חכמים לעסקים: Skype For Business המחוברים לענן של מיקרוסופט?

 מה אתה יודע על ההבדלים בין ענן פרטי, ציבורי והיברידי? מה טכנולוגית הענן המתאימה לך ולצרכי העובדים שלך?

 אם יש לך כבר טלפוני IP חכמים לעסקים, ממה אתה לא מרוצה מהמכשירים הללו? שתף אותנו.

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לבחור את טלפוני IP חכמים לעסקים המתאימים לצרכיך?

 נמאס לך לחפש מרכזיית טלפון IP מתאימה לעסק?

 

Out of box Skype Room System v2

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים