fbpx

מערכת בקרת כניסה – משתלבת בפתרונות זיהוי מתקדמים ויעילים (מידע חדש וטיפים)

מערכת בקרת כניסה

מערכת בקרת כניסה

✅ הרצון לשלוט על פתחי הכניסה, מוביל לפתרונות מתקדמים מבוססי סלולר או אלחוט, לרבות שימוש בכרטיסים חכמים ואמצעי זיהוי ביומטריים.

 

✅ איך בוחרים ספק מערכת בקרת כניסה או שער בחיבור ביומטרי או סלולרי, שמביא את הערך הכלכלי הטוב ביותר ועונה לצרכים לשליטה על הפתחים \ שערים?

 

✅ האם הפתרונות של Areashell מתאימים לעסק ולמשרד שלי?

 

בבית הפרטי, בבניין, במגרש החנייה, או במשרד – מערכת האינטרקום ובקרת הכניסה מאפשרת לנו לזהות מי נמצא בחוץ ולהחליט האם אנו רוצים, שהוא ייכנס או לא (לרבות עם רכבו). הטכנולוגיה של מערכת בקרת הכניסה התקדמה עם השנים והיום, מעבר למערכת הפשוטה עם הלחצן, ניתן למצוא אינטרקום אלחוטי עם טלוויזיה ומצלמות איכותיות (HD), שמחובר לטלפון בבית, ואפילו אינטרקום עם אפליקציה סלולרית – "אינטרקום סלולרי", שזה הלהיט הכי פופולרי בשוק.

ניתן לשלב את המערכות הללו (לבקרת כניסה) במערכות קיימות אחרות בעסק ובכלל זה: מערכות ביומטריות, מצלמות אבטחה, מערכות זיהוי פנים וזיהוי מצבים, מרכזיה טלפונית, מערכת "בית ומשרד חכם", מערכת אבטחה פיזית, מערכת לגילוי אש ועשן, מערכות סלולריות, מערכות אלחוטיות, מערכות מולטימדיה, מערכות IoT, הגנה על מקומות רגישים, גיבוי ושליטה בענן, ניתוח מידע חכם בענן או מקומית (בכלי AI – "בינה מלאכותית") ועוד.

מערכות אינטרקום ובקרת כניסה הן אמנם מערכות תקשורת פשוטות יחסית, אך זה לא הפריע להן להפוך בשנים האחרונות למוצרים פופולריים ביותר ולחובה בבתים ובעסקים רבים. המערכות הללו החלו להשתלב בטרנד של "בית ועסק חכם".

הדרך להתקין מערכת אינטרקום לפתיחת דלת, מחסום או שער חשמלי (או כל סוג של שער חכם), בלי מערכות החוטים הישנות, הפכה לקלה וזולה ביותר. הפתיחה של הדלת \ שער \ מחסום נעשית באמצעות הסלולר (או האלחוט, בד"כ ב-,WiFi אך גם בטכנולוגיות אלחוט נוספות דוגמת: NFC, RFID, Z-Wave ובלוטוס'). מדובר בפתרון, שאפשר לשלב אותו במה שמכונה כיום: "בית \ עסק חכם" או כפתרון עצמאי לשליטה קלה ונוחה על שער חשמלי. הפתרונות המצויים בשוק מאשרים להתקין את המערכות לבד (Do it Yourself).

זו מערכת חדשנית בהישג יד של כל בית וכל בעל עסק, ללא צורך בהתקנת מכשור בבית או בעסק. אין צורך בהכנת תשתית בבניין, אין צורך להיות בבית או בעסק כדי לענות. הפתרונות באים עם התאמת מוצרים אישית לצרכים של כל בניין ועסק, בד"כ עם אחריות לשנתיים (אם רוכשים את הפתרון בארץ). המחירים בישראל נעים בין כמה מאות ₪ ועד כ-2,500 ₪ (לא כולל עלות התקנת הרשת האלחוטית – עלות חד-פעמית ועלות תחזוקה של המערכת, או תשלום חודשי עבור החיבור הסלולרי באמצעות מודם סלולרי GSM עם SIM). חלק מהמוצרים במשבצת הזו ניתן לרכוש באינטרנט ולהתקין לבד.

כיום, אינטרקום אלחוטי הוא המוצר החדש ביותר בתחום מערכות האינטרקום. האינטרקום האלחוטי מחובר, למעשה, לרשת האלחוטית של הבית, שמאפשרת למערכת להעביר נתונים באמצעות ה-WiFi . השימוש ב- WiFi חוסך את הצורך בחיווט, ודורש, למעשה, רק מקור חשמל עבור הפאנל החיצוני של האינטרקום. החיסרון המרכזי שלו הוא, שרשת ה-  WiFi מוגבלת בטווח שלה, ולכן, אם למשל, השער רחוק מעט מהבית, ייתכנו שיבושים והקליטה לא תהיה טובה.

לכן, פתרון אפשרי, למי שרוצה להתקין אינטרקום המחובר לאינטרנט אך חושש מבעיות בקליטה, הוא לחבר כבל רשת מהאינטרקום לתוך הראוטר (נתב). אמנם הפתרון הזה מצריך חיווט ולכן פוגם באפשרות האלחוטית, אך הוא מונע בעיות קליטה ומאפשר חיבור תקין לאינטרנט ותפקוד תקין של מערכת האינטרקום. כמובן, שהכי קל והכי מהיר זה לחבר את המערכת לרשת הסלולר. זה לא דורש סלילת קווי חוטים דרך הקירות או על הקירות.

לצפיה בבקרת כניסה / שערים חשמליים וקרוסלות לשערים אוטומטיים של חברת CSP – לחצו כאן

 

מערכת בקרת כניסה

 

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מערכת בקרת כניסה עם זיהוי פנים / חום – השאירו פרטים כאן

מהם הפתרונות לבקרת כניסה של חברת Areashell (המיוצגת בישראל ע"י ETGAR)?

חברת Areashell האמריקאית (מיוצגת בישראל ע"י חברת ETGAR), מפתחת, מייצרת ומפיצה פתרונות לתשתיות בקרה ואבטחה לעסקים וארגונים, מרמת המשרד הבודד ועד ארגון ענק, מסוג Integrated Security Platform, מבוססי ענן – Web, שכוללים את המרכיבים העיקריים הבאים:

 • בקרת כניסה. זה כולל את כל מרכיבי החומרה והתוכנה לבקרה ושליטה כל כניסות מכל סוג.
 • שירותים מבוססי מיקום. כולל מעקב אחרי אנשים, כלי רכב, סחורה, מוצרים, במפות דינמיות ושליטה בתנועה שלהם.
 • שירותי נוכחות ושעוני נוכחות. שירותים, שיכולים לעמוד בפני עצמם או להשתלב כחלק מפתרון בקרת כניסה.
 • שירותי בקרת חנייה וחניונים.
 • שירותי IoT. בעיקר מעקב ושליטה אחרי סנסורים של חשמל, מים, גז, טמפרטורה, לחות, לחץ ועוד.
 • עיבוד נתונים אנלוגיים ודיגיטליים. כולל המרות אותות אנלוגיים מסנסורים וממכשירי קצה ישנים, לנתונים דיגיטליים.

היתרון העיקרי של השירותים מבית Areashell: הכל (כל סוגי השירותים, כל סוגי המידע, כל המערכות, כל סוגי המדיניות המופעלת על המערכות מכל סוג, כל המפות, הגרפים, אמצעי השליטה, כלי הדיווח, כלי הניתוח וכיו"ב), נמצא במעטפת אחת של דפדפן הנמצא בענן השירות.

כמובן, שניתן לגשת לפורטל גם באמצעות מכשירי קצה ניידים דוגמת טאבלטים וסמארטפונים (באמצעות אפליקציה סלולרית).

מוצרי הקצה החכמים כוללים מגוון רחב של תצורות חומרה המתאימות לכל צורך, עם מערכת הפעלה פנימית מבוססת לינוקס, מוגנת ושרידה. התקשורת בכל המערכות והרכיבים היא כולה מבוססת IP, בתעבורה מוצפנת. יחידת שליטה אחת יכולה לשלוט על עד ל-40 מוצרי קצה. הזנת החשמל לכל מוצרי הקצה אפשרית באמצעות PoE (ר"ת: Power over Ethernet), מה שחוסך התקנת שקע חשמל ליד כל מוצר קצה.

המערכות תומכות בכל סוגי החיבור, כאשר בכל מוצר קצה יש כבר RFID, בעיקר כדי לקרוא כרטיסי RFID לזיהוי הקיים בידי הנכנסים. ניתן להוסיף יכולות תקשורת לפי הצורך. מערכת בקרת הכניסה משתלבת בכל מערכת אחרת המצויה בעסק לרבות ב-LDAP \ Active Directory.

קיימים API לחיבור בגישת ה-REST לכל מערכת, שכבר יש בעסק. הפרסונליזציה כאן היא מלאה, כולל נתונים מלאים על כל משתמש, כולל למשל חגים: האם עובד מסוים עובד בחג, אם לאו. כל אדם יכול לקבל הרשאות כניסה ייחודיות, למשל: צורך בהקשת סיסמה בנוסף לכרטיס זיהוי, צורך באימות ביומטרי מסוג, שהותקן בכניסה (דוגמת: טביעת אצבע, טביעת כף יד, מצלמות לזיהוי פנים, זיהוי קול, או זיהוי עיניים) ועוד.

כל מי שנמצא בשטח המבוקר ע"י המערכת מופיע על מפה של אותו שטח, באופן דינמי. כל חריג מדווח מידית למי שנקבע, שיקבל דיווחים. ניתן לקבל במפה כמה אנשים נמצאים בכל חדר והיכן (מזוהים במדויק ע"י הסמארטפון שלהם), ע"י שימוש ב-Beacons (בסיס שידור בלוטוס') המותקן באותו חדר, או שימוש בבסיס שידור WiFi המותקן באותו חדר.

שירותי ה-IoT של המערכת מתבססים על סנסורים ומערכות מבית ASN הדרום קוריאנית. המדובר במגוון רחב של מוצרים ופתרונות לכל צורך הנדרש ע"י כל עסק, בכל תחום. ניתן לשלוט בכל סנסור ולקבל מידע ולנתח אותו מכל סנסור ולהציג זאת ע"ג המפה של המיקום בו נמצא הסנסור.

זה כולל גם סנסורים בתצורה של שעון יד אלקטרוני קטן, שמיועדים למשל לזיהוי מיקום ע"ג מפה של קשישים, פעוטות, ילדים וחולים ויש על השעון הזה גם "כפתור מצוקה". אפשר לקבוע כללים ,שבהם תתקבל אזעקה, גם אם המחזיק בשען היד הזה לא מדווח על איזו בעיה, למשל אם קשיש, או ילד, או חולה, יצא מהתחום שנקבע, שהוא אמור להיות בו.

 

מערכת בקרת כניסה

 

האם לבחור באינטרקום סלולרי לפתיחת דלת ושער חשמלי באמצעות טלפון סלולרי?

 

בהחלט מומלץ לשקול את האופציה הזו. הסיבה הראשונה והחשובה ביותר: לכולם יש סמארטפונים ביד. הסמארטפון יודע לבצע הרבה משימות, אז ניתן ורצוי, שיבצע עוד משימה: לפתוח שער חשמלי.

הפיצ'ר המגניב באמת באינטרקום, שמחובר לרשת האינטרנט, הוא האפליקציה לסמארטפון. ברגע שמתקבלת קריאה באינטרקום, היא מגיעה למסך בבית וגם לסמארטפון הפרטי שלכם. כך, תוכלו לראות את האדם הנמצא מחוץ לבית, לשוחח אתו ואף לפתוח לו את הדלת \ שער.

האפליקציה הזו טובה לכל שימוש, בעיקר להורים, שהילדים שלהם לבד בבית, בכך, שהיא מאפשרת להם לפקח על כל מי שנמצא בקרבת הבית ומבקש להיכנס אליו. את התמונות או הווידיאו ניתן לשמור בענן (למקרה של צורך לשחזר מי נכנס לבית ומתי).

היתרונות המרכזיים של מערכת בקרת כניסה לפתיחת דלת \ שער חשמלי באמצעות טלפון סלולרי:

 • ידידותית למשתמש. לכל אחד יש סמארטפון והוא יודע איך לתפעל אותו.
 • אין צורך להתקין מכשור כלשהו בדירות, בשערים או בתוך המשרדים.
 • אין צורך להיות בבית או במשרד כדי להפעיל את המערכת (כל עוד נמצאים בכיסוי סלולרי עם הסמארטפון עליו מותקנת האפליקציה דוגמת ControlCam).
 • המערכת מותקנת בכניסה לבית \ לבניין \ לשער \ בכניסה למגרש החנייה, מתחברת לפתיחה חשמלית ובכך תמה ההתקנה הפיזית.
 • אין צורך להמתין לטכנאי בתוך הבית או העסק. הטכנאי מטפל רק במערכת אחת, שמותקנת בכניסה \ בשער החיצוני.
 • כמות הדיירים והעובדים בעסק לא משנה בכלל. המערכת יכולה לקבל כל מספר ולקבל עדכונים מרחוק (ממי שמנהל את המערכת ומורשה להזין אותה בנתונים). יש כאן חסכון בעלויות ושדרוג ביוקרה ובאמינות, עם רמה גבוהה של בקרת כניסה.
 • ניתן לשלב בפתרון הזה יכולות נוספות דוגמת:
  • אינטרקום דיבור חופשי.
  • אינטרקום טלוויזיה (צילום בעינית בצבע), עם שידור הווידאו לכל מכשיר קצה, כולל לטאבלטים ייעודיים, שבידי הדיירים או העובדים.
  • שילוב במערכת של מצלמות אבטחה IP רגילות (אם יש בבית או בעסק).
  • פתרון אינטרקום דיגיטלי, אנטי-ונדלי, ו \ או המוגן מפגעי מזג האוויר.
  • שדרוג מערכות קיימות והפיכתן לאינטרקום טלוויזיה ללא שפופרת.
  • יכולת להגברת רמת הזיהוי בכניסה ע"י שילוב בקודנים (הנכנס צריך גם להקליט קוד כניסה), או קודנים עם "קוראי קרבה". כלומר: כדי להיכנס, האדם צריך לקרב "כרטיס קרבה", שיכול להגיע בתצורות רבות דוגמת: כרטיס אשראי, מטבע, מחזיק מפתחות, צ'יפ זעיר, מדבקה, צמיד, או כפתור. הקודנים מקבלים את האות בתדר מורשה (למשל 125 קילוהרץ), או בטכנולוגיות קרבה אחרות דוגמת: NFC, RF, WiFi, בלוטוס', Z-Wave. יש קודנים מגוונים לטכנולוגיות השונות לפי צרכי העסק. יש קודנים לפנים הבניין, או מחוץ לבניין עם הגנת אנטי-ונדליזם ועוד הגנות (למשל מפני גשם). בקודנים ניתן להטעין בין 1,000 ל-2,000 משתמשים, תלוי בסוג הקודן שנבחר.
  • יכולת להגברת רמת הזיהוי בכניסה ע"י שילוב "בקרת כניסה ביומטרית": המערכות הבסיסיות הן מערכות עצמאיות המכילות קודן + קורא טביעות אצבע (או זיהוי פנים, או זיהוי כף יד). הקודן יכול להיות קודן עם "קורא קרבה". כך, שאפשר לשלב את הגברת רמת הזיהוי של הנכנס באחת או יותר מהשיטות: טביעת אצבע (או זיהוי פנים), או הקשת קוד, או קריאת "כרטיסון קרבה".
 • שילוב מערכות משרדיות ועסקיות: אינטרקום בין עמדות דיבור חופשי, אינטרקום מזכירה ושלוחות, אינטרקום IP, שילוב במרכזיות לרבות מרכזיות IP בענן, שילוב בטלפונים חכמים איכותיים, כולל בטלפונים עם מסכי צבע ומצלמות, שילוב במוצרים משלימים: פנקודים (סוג של קודן), קודנים עצמאיים ומשולבים, קוראי קרבה, פתרונות NFC ובלוטוס' חדשים, מנעולים אלקטרומגנטיים, מנעולי השהיה, פתרונות מקוריים אחרים לכניסה לבית, לחניון או למשרד, שילוב עם פתרונות "בית \ עסק חכם".

בקרת כניסה עם זיהוי פנים / זיהוי חום

 

 

בקרת כניסה עם זיהוי פנים / זיהוי חום

האם יש פתרונות מתחרים בתחום מערכת בקרת כניסה באמצעות טלפון סלולרי?

בהחלט, יש לא מעט, למשל: סינריון, מקור טכנולוגיות, סקיוריטי מערכות אינטרקום, Netvill, Essence, סדרת מוצרי Alexa (אלכסה) של אמזון, CSP, טופ אודיו, IDP, הומיסמרט (HomiSmart) ועוד.

בקרוב נראה בישראל את הפתרונות של חברת NEST, חברת בת של גוגל, פתרון הדומה לפתרון הישראלי SpotCam, כולל מצלמות מתקדמות עם זיהוי פנים, כאשר הפתרון של NEST מכיל בתוכו את המערכת המתקדמת בשם Google Assistance. כלומר: ניתן לדבר עם המערכת והיא מבינה אותנו ויודעת לזהות מי מורשה לתת לה פקודות בקולו.

 

שורה תחתונה בתחום בחירת מערכת בקרת כניסה חכמה:  

בבחירת ספק פתרון ביומטרי, אלחוטי או סלולרי לפתיחת דלת ושער חשמלי, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל הבית, המשרד או העסק.

קודם כל, יש לקבל החלטה אם בכלל מעוניינים במערכת סלולרית (התצורה המומלצת כיום לעסקים מלבד רשת הסלולר היא WiFi, או לחילופין: RFID, בלוטוס', או Z-Wave), או בתצורה אחרת המתאימה לצרכי העסק, מנהליו ועובדיו. מאוד רצוי לחפש פתרונות של מערכת המופעלת בעברית, אם כי זה אינו תנאי הכרחי. כך, שכל אחד יוכל די בקלות לתפעל אותה (בהרשאות המתאימות).

יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית". מומלץ לבדוק באינטרנט חוות דעת על הספק שבו בוחרים ואם אין תלונות על רמת ההתקנה והשירות שלו.

 

לכן, נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת אצלך בתחום מערכת לבקרת כניסה, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות פתרון בקרת כניסה חכמה מבוססת אמצעי זיהוי מתקדמים?

 

 אם יש לך כבר מערכת בקרת כניסה חכמה, ממה אתה לא מרוצה מהפתרון הזה? שתף אותנו.

 

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לבחור את ספק מערכת בקרת כניסה חכמה בגישה המתאימה לצרכיך ולתקציב שלך?

 

לקבלת מידע נוסף על השירותים שלנו לתחום מערכות בקרת כניסה IP לעסקים, נא השאירו פרטים ומהנדס מומחה מחשוב יחזור אליכם בהקדם.

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מערכת בקרת כניסה – השאירו פרטים כאן

מערכת בקרת כניסה: Basics of Access Control

 

פוסטים נוספים