fbpx

מקרני מולטימדיה למצגות בחדרי ישיבות – סקירת מוצרים חדשים בשוק

מערכת ניהול לחדרי ישיבות חכמים

מקרני מולטימדיה למצגות בחדרי ישיבות –
סקירת מוצרים חדשים בשוק

 

מקרני מולטימדיה ומסך גדול מדגמים חדשים, מוצרים חכמים ומקצועיים, הפכו לחובה בתחומים רבים במגזר העסקי ואפשר למצוא אותם בכל פינה.

 

איך בוחרים מקרני מולטימדיה למצגות ול"עבודה קבוצתית", מסכי הקרנה ומסכי לד גדולים וחכמים המתאימים לעסקים קטנים עד בינוניים?

 

עולם המקרנים והמסכים המקצועיים מתפתח במהירות וכיום ניתן לראות מסכים גדולים בשלטי חוצות, במופעים, במשרדים מכל הסוגים, בחדרי ישיבות ולשיחות ועידה בווידיאו ועל שולחנם של מעצבים ומפתחים בכל התחומים.

העולם הטכנולוגי של מסכים התפתח מהר וכיום כבר לא מקובל לרכוש מסכים מתחת לרמת HD (ר"ת: High Definition, כלומר:  1,080 *   1,920 פיקסלים), כאשר לשוק נכנסו כבר בשנה שעברה מסכים באיכות גבוהה יותר המכונה בשם: 4K (מסך פי 4 יותר חזק ברמת הרזולוציה לעומת מסכי HD) וכבר יש בשוק מסכי 8K (פי 8 ממסכי HD) ממספר יצרנים (דוגמת סמסונג, פנסוניק, LG ועוד). מכאן, שעולם המקרנים נמצא במרוץ להשיג את הרזולוציות הללו, ויש כבר בשוק מקרנים רבים באיכות 4K.

בנוסף, יש בשוק מסכים עם יכולות מתקדמות יותר דוגמת תלת-ממד (3D), עם או בלי משקפי 3D, אבל מסכים כאלה יהיו מתאימים למטרות מאוד ספציפיות. יש כיום גם אופנה של "מסך קעור", שעושה מאוד רושם על הצופים בו. רכישת מסכים מתקדמים (ויקרים) כאלה תהיה גם כן רק למקרים מאוד ספציפיים ולמטרות ספציפיות.

כמעט כל המסכים החדשים, שיוצאים כיום לשוק, הם גם Smart TV, כלומר יש בהם מחשב קטן עם מערכת הפעלה (בד"כ אנדרואיד) וחיבור לשרת האינטרנט (לרוב ב-WiFi), גישה ההופכת את מסך הטלוויזיה ל"מסך חכם", שיכול להשתלב במערכת "בית ועסק חכם".

חדר ישיבות חכם ואינטראקטיבי משנה את כל שיטת העבודה בעסק, את התצוגה של מצגות, מסמכים, סרטונים וכל מידע, בחדר הישיבות. כך, "עבודה שיתופית" ויעילה הופכת לדבר קל, פשוט וגם מהנה.

גם שיטת ההארה הפנימית של המסך התקדמה. כיום מקובל לרכוש מסכי לד (LED), כשעד לאחרונה היו מסכים בטכנולוגיות יותר ישנות, כולל מסכי פלזמה ו-LCD. בקו המכשירים המתקדמים והיותר יקרים משתמשים בטכנולוגיית OLED שהיא, להבדיל מ-LED, כוללת טכנולוגיה חדישה, שבה כל הפיקסלים עצמם מורכבים מנורות לד ופולטים אור עצמאית. טלוויזיות OLED מצטיינות ברמת שחור ובניגודיות מושלמות הרבה יותר מ-LED. בעזרת OLED ניתן ליצור מסכים שהם דקים מאוד, יעילים במיוחד, ואף גמישים או שקופים. החברות סוני, טושיבה, LG, סמסונג, פנסוניק ועוד, מובילות את קו מוצרי ה-OLED בשוק העולמי. איש (כמובן) לא מדבר כיום על מסכי שחור-לבן. זה עבר מזמן מהעולם.

בתחום מסכי לד יש 2 סוגים עיקריים של מסכים:

1) מסכי Edge LED, די נפוצים בגלל שהם יותר זולים, בהם נורות ה-LED נמצאות בצדי המסך ואורן מתפזר על פני שטח המסך.

2) מסכי Full LED המתבססים על שיטת הארה מקומית (Local Dimming), ובהם נורות ה-Led פרוסות על כל גב המסך וניתן לשלוט עליהן בצורה אזורית ולהאיר רק את מה שצריך. אלה המסכים היקרים יותר.

בית משרד חכם

מה התחדש תחום המקרנים והמסכים להקרנה בחדרי ישיבות עסקיים?

חברת CSP מפתח תקווה מציגה קו חדש של מקרנים ומסכים והדגם המתקדם ביותר למגזר העסקי הקטן עד הבינוני (ושמתאים גם לבתים גדולים) הוא מקרן להקרנה של עד 100 אינץ' (דגם CP-A563) עד יכולת להגיע עד לרוחב של 180 אינץ' (עם מפתח מכסימלי של 240 אינץ') ומסך הקרנה של 95 אינץ' (דגם CS-EB290) שמתאים במיוחד להקרנה מהמקרן הזה ב"הקרנה אחורית".

המפרטים של 2 המוצרים הללו:

א. מקרן דגם CP-A563: יכולת הקרנה על כל קיר לבן או מסך בגודל שבין 60 אינץ' עד 240 אינץ', כאשר ההמלצה היא הקרנה של 100 אינץ' ולא יותר מ-180 אינץ' לחדר גדול בו מעוניינים להציג מצגות ולנהל ישיבה עסקית לכל מטרה, שיש בה צורך בהקרנה. ניתן לחבר למקרן בכניסה של המידע למכשיר כל סוג של חיבורי מחשב (כולל חיבור אתרנט, חיבור בלוטוס' וחיבור WiFi) ומכשירי מולטימדיה (כולל נגנים, DVD, בלו-ריי וכיו"ב). במכשיר עצמו יש 2 רמקולים איכותיים של 3W. המכשיר יודע לקרוא ולהציג מידע ומצגות מכל חיבור ומכל מכשיר כולל מ: USB, Micro SD, TF Card, RCA, HDMI
(כ 2 כניסות ) ועוד.

ניתן לחבר את המקרן ביציאה לכל מסך, כולל כל סוג של "מסך חכם" ולכל מכשיר אחר (דוגמת מכשיר הקלטה, מערכת קול ורמקולים וכיו"ב). המכשיר תואם לכל תקני המולטימדיה החדשים המצויים בשוק: DLNA, Miracast, AirPlay וניתן להתחבר אליו גם מסמארטפון, ישירות במערכות ההפעלה אנדרואיד ו-iOS, או באמצעות שימוש בתכונות של Miracast (מבית מיקרוסופט), או AirPlay (מבית אפל). טכנולוגיית ההקרנה של המקרן: DLP, עוצמת ההארה: 2,500 לומנס. המכשיר שוקל 2.1 ק"ג. כך, שאפשר לנייד אותו די בקלות.

ב. מסך הקרנה דגם CS-EB290: מסך בגודל 1.3 מטרים גובה ו-2.03 מטרים רוחב, ללא המעמד המתכוונן שלו. למעשה, זה מסך של 95 אינץ', שניתן לצפות בו גם בתאורת יום או תאורת חדר, מסך ללא החזר אור עם חדות הצגה מרבית. הייחוד של המסך הזה: יכולת הקרנה אחורית מלאה. כך, שהצפייה על המסך היא מלפנים ואין מצב בו ההקרנה מפריעה לעיניים למי שעומד ליד המסך ומציג ואין צל של מי שעובר ליד המסך ולפני המסך, כולל של המציג. החדות של ההקרנה האחורית זהה להקרנה קדמית רגילה.

מערכת ניהול לחדרי ישיבות חכמים

מהם השיקולים בבחירת מסכים מקצועיים לחדר ישיבות עסקי?

כמו כל רכישה לעסק, יש לבחון קודם כל מהם צרכי העסק ולבחון זאת מול מה שיש בשוק והיכולות הכלכליות של העסק.

מי שזקוק למסך לשלט חוצות, או מסך גדול עד ענק בקדמת העסק, דרישותיו שונות לחלוטין ממי שצריך מסך גדול על השולחן שלו לצרכי תכנון ובניית מודלים ולצרכי מולטימדיה.

הפרמטרים, שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מסך לד מקצועי לעסק:

  • התאמת המסך לסביבתו ולצופים בו. זה הפרמטר החשוב ביותר בבחירה, חשוב יותר מהמחיר. מסכים מגיעים במגוון גדלים. לכן, ההתאמה לסביבה ולצופים במסך היא הפרמטר החשוב ביותר, כדי לספק את המטרה, שלמענה המסך נרכש.
  • איכות התמונה וזווית הצפייה במסך. הצפייה במסך ענק חייבת להיות חוויה טובה, אחרת המסך לא יספק את מה שמצפים ממנו. לכן, ככל שהאיכות טובה יותר וניתן לצפות במסך מזוויות חדות יותר, כך החוויה של הצפייה תהיה טובה יותר. לכן מומלץ בטרם רכישת מסך, לקחת מספר אנשים בלתי תלויים, שיצפו במסך טרם הקנייה ושהם יחוו דעתם על חוויית הצפייה במסך.
  • איכות ועוצמת השמע. במסכים, שהצפייה בהם מלווה בשמע, זה פרמטר לא פחות חשוב מאיכות המסך.
  • מחיר. סעיף חשוב ביותר. המחיר יכול להשתנות באופן משמעותי בין סוגים שונים של מסכים ובהתאם לאיכותם. יש לבדוק אם המסך שנבחר (או מומלץ ע"י המשווק) מספק מסכים מסוים, מתאפיין ביחס עלות תועלת מכסימלי ובמחיר תחרותי.
  • קלות התקנה ותחזוקה. מסכים הם מוצרים אלקטרוניים מאוד רגישים ולכן יש חשיבות ליכולת העמידות שלהם, ליכולת התלייה או ההעמדה והחיבור שלהם ולקלות הטיפול בהם. יש גם לבחון איך ניתן למנוע גניבה של המסך, אם הוא מסך מאוד יקר.
  • חיבורים ותאימות לחיבורים תקניים. כיום, יש מקרים רבים בהם יש צורך שהמסך יהיה מסוגל להתחבר עצמאית לאינטרנט ויוכל להריץ אפליקציות במערכת הפעלה פנימית במסך (כלומר: שהמסך יהיה גם מחשב).
  • אחריות. יש לצפות לאחריות של שנתיים לפחות לכל מסך מקצועי. הכוונה לאחריות המכסה על כל נזק או תקלה במסך, למעט נזק הנגרם בזדון ע"י המשתמש, או כוח עליון (מה שדורש ביטוח הציוד).

מערכת ניהול לחדרי ישיבות חכמים

האם לרכוש או לשכור מקרן ומסך לצרכים עסקיים?

מקרנים ומסכים ניתן לרכוש או לשכור (למשל לאירוע חד פעמי). יש חברות המתמחות בהשכרת מקרני ומסכי ענק (למשל למופעים מכל סוג, למשחקי ספורט, לחתונות, לאירועי חברות, למבצעי מכירות וכיו"ב).

בגלל שמחירי מסכי לד מקצועיים נמדדים באלפי ₪ ועד עשרות אלפי ₪ (ולעיתים יותר, מעל ל-100 אלף ₪ למסך מקצועי גדול ואיכותי עם טכנולוגיית OLED, ובמיוחד אם המסך ממש ענק ועוד קעור ואו 3D). לכן, יש לשקול את נושא ההשכרה, במקרה והשימוש במסך הוא לא רציף.

 

מי עוד מספק מערכות הקרנה ומסכים לחדרי ישיבות חכמים?

רוב העסקים יעדיפו לקבל שירות מלא "קצה לקצה" כולל התקנת כל האביזרים הנלווים בחדר הישיבות החכם (כולל מסכים, רשת אלחוטית, חשמל, תוכנות שליטה על המקרן וכיו"ב), מספק אינטגרטור אחד. הספקית המובילה כיום בישראל היא חברת קרמר (Kramer) מירושלים, שמספקת פתרונות "קצה לקצה" לחדרי ישיבות חכמים.

מתחרים נוספים בשוק: DM  – Dedicated Micros, קרסטון (Crestron), לדיקו-בוש, גטר-טק, Oricon, Avcom, פוליקום, לוגיטק, Surf Communications, גרינוייר טכנולוגיות, Skype Room System, אודיוקודס, גולדטופ, סוני, ריסקו, CSP, בינת מערכות יישום, יורוקום – פנסוניק ועוד הרבה.

החיבור המומלץ כיום לעסקים, שמעוניינים בפתרון חכם וקל לתפעול, הוא באמצעות תקשורת בענן, מה שמאפשר חיבור של מערכת ההקרנה (מקרן או מחשב) למסך ללא חוטים, דרך חיבור פס רחב באינטרנט הקווי או הסלולרי, או ישירות למסך ב-WiFi, או ישירות בדונגל USB. מכאן, מערכת הקרנה אלחוטית ואינטרנטית למסך היא השיטה המועדפת כיום ובעתיד הנראה לעין בתחום הזה. השיטה הזו היא גם הזולה ביותר (המחירים מתחילים בפחות מ-500 דולרים למערכת).

שיחות ועידה בווידאו לעסקים

שורה תחתונה בתחום מקרני מולטימדיה למצגות בחדרי ישיבות:

יש רמות שונות של מקרנים ומסכים, שתלויות בגודל ובטכנולוגיה של המקרן והמסך, מה שמוביל לשונות רבה ברמת מחיר, האמינות וחוויית הצפייה. המחירים של מוצרים התומכים ב-4K (ובהמשך ב-8K) וב-OLED, עדיין גבוהים ביותר ומתאימים למי שאין להם מגבלות תקציב.

לכן, מומלץ קודם להחלטה על בחירת מקרן ומסך מקצועי בעסק, לבצע ניתוח צרכים בסיוע אנשי מקצוע, כדי להגיע להחלטה מושכלת בנושא ולתחר בין הפתרונות השונים הקיימים בשוק בתחום זה. יש לבדוק אם הפתרון שנבחר, תומך בכל השירותים הנחוצים לעסק מהמסך, כדי לקבל את מירב היתרונות של מקרנים ומסכים המותאמים לפי הצרכים של העסק, תחת מעטפת שירות ותמיכה אחת.

הצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק או של משרד רואי חשבון.

בנוסף, יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

לקבלת מידע נוסף על השירותים שלנו לתחום מקרני מולטימדיה למצגות בחדרי ישיבות נא השאירו פרטים ומהנדס מומחה יחזור אליכם בהקדם.

 

כיצד אתה חושב, שאני יכול לעזור לך בבחירת מקרן ומסך מקצועי לעסק שלך?

 

 Best 4k Projectors 

 

פוסטים נוספים