fbpx

מתג רשת Ruckus – האם המתג הזה יגרום לך לשדרג ל-100 גיגה?

מתגי רשת RUCKUS  

מתג רשת – תקציר

✅ עסקים רבים בכל הרמות משתמשים בשירותי אינטרנט מגוונים לרבות בשירותי ענן, לרבות אחסון של מידע וקבצים בענן.

 

✅ כיום, רשתות של 1 ו-10 גיגה כבר אינן מספקות את הצרכים.

 

✅ מתגי 40 גיגה ו-100 גיגה הופכים למקובלים ונדרשים בכל סוגי העסקים, ובמיוחד אלה המפעילים מערכות מורכבות הכוללות רשת WiFi בעסק.

 

✅ מי "מוביל שוק" בתחום הביצועים, התמיכה והשירות בתחום זה?

 

✅ האם המתגים של ראקאס (Ruckus) מתאימים לעסק שלי?

 

  📌 עם מי אני יכול להתייעץ בבחירת מתג רשת תקשורת Networking Switch –  המתאים לעסק?

 

כל מה שכל גולש, מנהל ובעל עסק צריכים ורוצים לדעת על בחירה במתג רשת בישראל:

 

תשתיות מחשוב ותקשורת הפכו להיות נקודת תורפה בעסקים רבים, מה שמאלץ את העסקים לשדרג את התשתיות ולגלות חיש מהר את אי התאימות בין המוצרים המגיעים מהחברות היצרניות השונות ואת הצורך בהרחבה מתמדת של רוחבי הפס ברשת, בגלל העלייה המהירה בביקושים, בעיקר עקב אפליקציות זוללות משאבים דוגמת וידיאו ואינטרנט. מהם החידושים בשוק הזה והאם יש פתרון מלא מיצרן אחד לעולם תשתיות התקשורת והמחשוב לעסקים בישראל?

כיום, כל עסק כבר דורש פתרון מלא מקצה לקצה בתחום התקשורת הפאסיבית (תשתיות תקשורת) לצד התשתיות האקטיביות. זאת, כי שירותי האינטרנט והענן הפכו לחובה ולבסיס, שעליו נשענת כל פעילות העסק.

רשת האינטרנט הפכה להיות רשת התקשורת, הטלפוניה והמחשוב המרכזית של העסק.

 

מתג רשת Ruckus

 

 1. אילו שיקולים יש לקחת בחשבון בבחירת מתג רשת – Networking לעסק?

השיקולים הללו נדרשים בין אם הם ברשת הפנימית של העסק ובין אם הם ב-Data Center מקומי אם יש בעסק, או בשילוב בין מרכז מחשוב מקומי לשירותי ענן מרוחקים.

יש רמות שונות של פתרונות, שתלויות בהחלטה על בחירת הפתרון (גם בתלות בעלויות הכוללות – TCO), מה שמוביל לשונות רבה ברמת מחיר, האמינות וחוויית ההתקנה והשימוש בפתרון התשתית החדש, שמותקן בעסק.

לכן, מומלץ קודם להחלטה על בחירת תשתיות חדשות לעסק, לבצע ניתוח צרכים בסיוע אנשי מקצוע, כדי להגיע להחלטה מושכלת בנושא ולתחר בין הפתרונות השונים הקיימים בשוק בתחום זה. יש לבדוק את האישורים המתאימים (לרבות בדיקות של המעבדות המוסמכות), כדי לוודא תאימות מוחלטת בין כל הרכיבים, שיותקנו ברשת של העסק. בנוסף, יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

לקבלת הצעת מחיר עבור מתג רשת ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

מכאן, שבעל העסק אמור לשאול את עצמו כמה שאלות בטרם רכישת פתרון מלא בתחום מתג רשת תקשורת לעסק:

 

 • מה הבעיה הגדולה ביותר בעסק, שיש לפתור ע"י החלפת ציוד ומערכות תשתית קיימות, או בשדרוג תשתיות התקשורת?
 • האם תשתיות מחשוב ותקשורת חדשות תסייענה לעסק לשפר את ההתנהלות שלו מול הלקוחות, המנהלים, העובדים, הספקים והשותפים שלו?
 • מה אתה כמנהל יודע על ההבדלים בין פתרונות תשתית בנחושת לפתרונות אופטיים (בסיבים) ופתרונות באתרנט? מה הפתרון המועדף לעסק שלך?
 • אם יש לך כבר פתרון מלא לעסקים בעולם תשתיות התקשורת, ממה אתה לא מרוצה מהפתרון הזה? מה חסר בו? האם הפתרון הזה יספיק לך ל-5 השנים הקרובות?

 

 1. מהן השאלות, שאני צריך לשאול את ספק פתרון מלא לעסקים בעולם תשתיות תקשורת מחשבים, לפני קבלת הצעת המחיר לעסק שלי?

מדובר במשא ומתן עסקי – מקצועי לכל דבר, שרצוי שייעשה ע"י מומחים לתחום הזה. אם לבעל העסק אין ידע בתחום התשתיות, קל יהיה "לעבוד עליו" ולשכנע אותו לרכוש מה שטוב רק לכיס של ספק הפתרון.

השאלה החשובה ביותר, שבעל העסק יכול לשאול בעצמו את ספק המערכת (גם ללא ייעוץ מקצועי) היא: מה העלות הכוללת (TCO) לחודש או לשנה לעסק, עלות הכוללת הכל: כל הציוד והשירותים הנחוצים לעסק לרבות: רכיבי הציוד, כל הכבלים הנלווים, כל מערכות הגנה וסייבר, מערכות גיבוי ושרידות, מערכות ניטור ושליטה, ביטוח, תחזוקה, רישיונות (אם יש), תוכנות, עלויות פריסה וחיבור, עלויות פינוי ציוד ישן שמוחלף, וכיו"ב. כך, ניתן להשוות בקלות בין ספקים ולחשב את העלות הכוללת (TCO) של כל פתרון עבור העסק.

לא פחות חשוב הוא: לבחון את היכולת לקיים "המשכיות עסקית" בכל מקרה של תקלה או נפילה של התקשורת לעסק, או נפילה של הקשר לענן או לספק התקשורת. גיבוי ושרידות הם נושאים חשובים ביותר, אבל הם אינם מספקים לצורך "המשכיות עסקית". ההחלטה על יישום "המשכיות עסקית" דורשת לעיתים השקעות לא קטנות בתשתיות ותרגול של מנהלי ועובדי העסק. לכן, מומלץ לחפש חלופות, מערכות וציוד מתאים, שיאפשרו "המשכיות עסקית" בכל מצב.

 

 1. האם נוכל לנחש, שמתג רשת ליבה של ראקאס (Ruckus) נבחר כמוצר ה-Networking של השנה ע"י מגזין CRN?

 יודגש, שהמתג ICX 7850 מסדרת ICX7850 של ראקאס (שמובילה בישראל דווקא בתחום מוצרי ה-WiFi העסקיים שלה, מיוצגת ע"י קבוצת גטר מפתח-תקווה), גבר על המתגים המקבילים של סיסקו ,HPE/Aruba ,אקסטרים וג'וניפר.
מגזין CRN היוקרתי, שרואה אור בארה"ב ומפרסם מדי שנה את דירוג המוצרים הטובים בענף התקשורת בעולם, הכתיר את סדרת מתגי ICX 7850 של Ruckus Networks  בתואר מוצר השנה בקטגוריית תקשורת נתונים – Networking.

במסגרת בדיקות ההשוואה בחן המגזין בין השאר את מתגי רשת:

 • מתג רשת Cisco Catalyst 9600
 • מתג רשת HPE Aruba 8400
 • מתג רשת Extreme Mobility 500
 • מתג רשת Juniper MX2020 5G.

אחיעד ויינר, ה-Country Manager של ראקאס בישראל: "אנו גאים בבחירה של מגזין CRN במתג הליבה ICX 7850 כמוצר השנה בקטגוריית Networking. המתג, שהושק בתחילת 2019, מהווה, למעשה, את אחד ממוצרי הדגל של החברה והוא מתג ורסטילי היכול לשמש הן כמתג ליבה בפתרונות קמפוס והן לסביבות Data-center ושרתים.
הבחירה של ה- ICX7850 בתואר מוצר השנה, מתווספת לזכיות משמעותיות של Ruckus Networks  בפרויקטי LAN בעולם בכלל ובישראל בפרט, מחזקת את האסטרטגיה של החברה למתן פתרונות רשת כוללים ומהווה חותמת נוספת ליכולות של Ruckus Networks  לתת מענה משולב WLAN ,LAN ו- Security בסביבות רשת מורכבות".

יונתן חרוסט, Senior SE של ראקאס בישראל: "מתג הליבה ICX 7850 מצטרף למשפחות מתגי ה-Access וה-Aggregation של החברה, שמשלבים, בין השאר, יכולות Campus Fabric (Spine & leaf)  והגדרה של עד 12 מתגים ב-Stack ומאפשרים בניית פתרון גמיש, המשתלב בצורה טבעית ופשוטה עם פתרונות האלחוט של החברה".

המתג מספק High-density Aggregation תומך בממשקי 25, 40 ו-100 Gb/s ו- 6.4Tb/s Switching Capacity  ומתאים לסביבות קמפוס מורכבות ו- Data Centers כמתג רשת מסוג: Top of The Rack.
כמו שאר מתגי החברה, גם את ה- ICX 7850ניתן להגדיר, לנהל ולנטר בצורה פשוטה באמצעות בקר ה-SmartZone  שמהווה מערכת ניהול ובקרה אחודה לכלל מרכיבי הרשת של ראקאס, הן בעולמות האלחוט והן בעולמות ה -LAN. הזכייה בתואר מוצר השנה של מגזין CRN היא אבן דרך חשובה וקפיצת מדרגה ביכולות של Ruckus Networks  לתת פתרון קצה לקצה ללקוחות.

 

מתג רשת ICX 7850 RUVKUS

 

הסיבות העיקריות לבחירת מתג רשת של Ruckus כמוצר השנה מול מתחריו:

 • יכולת שילוב של עד 12 מתגים, אחד על השני. כך, שיפעלו ברשת כמתג אחד.
 • ביצועים עדיפים ברמות של תשתיות עד (וכולל) 100 גיגהביט לכל פורט. מספק עד 6.4 טרהביט לכל מתג ועד 9.6 טרהביט לשרשור מתגים.
 • שרידות והמשכיות עסקית מעולים.
 • שילוב מלא, שקוף וחלק עם פתרונות רשת ה-WiFi. יכולת האצת ביצועים לרשתות WiFi עסקיות.
 • יכולת חיבור לרשות במרחקים עצומים (עד לרשת של 12 קילומטרים בין המתגים) באמצעות כבילה אופטית.
 • רמה הגבוהה ביותר של הגנת סייבר ושמירה על פרטיות הנתונים.
 • התאמה לכל סוג של רשת בכל מקום.
 • תומך ברשתות הווירטואליות – SDN ובפרוטוקול OpenFlow.
 • מערכת ניהול אוטומטית וקלה לתפעול. מהווה חלק ממערכת Ruckus SmartZone לניהול משותף, מאובטח, מאוחד, קל ואוטומטי של כל סוגי הרשתות, הקוויות והאלחוטיות שיש בעסק.

 

מתגי רשת RUCKUS  

 

קל ליפול בפח ול"חתונה קתולית" יקרה, כשיש שפע של הצעות מתחרות בתחום ה-Networking, הצעות, שרובן בכלל לא מתאים לצרכי העסקים בישראל, של היום ומחר.

 

מתג רשת – תשובות קצרות לשאלות נפוצות:

 

 1. מה מניע את התחום הזה?

הצורך להניע ולאחסן קבצים בסדרי גדול הולכים וגדלים. למשל: תמונות וסרטונים של מוצרים והדגמות שימוש במוצרים.

בנוסף, יש כיום צורך להגן על המידע כדי למנוע גניבתו, שינוי המידע, או שיבושו.

זאת, בנוסף לרגולציות החדשות, למשל, בתחום ההגנה על הפרטיות (דוגמת GDPR) ורגולציות חדשות לגבי מיקומם של קבצים בתעשיות רבות (למשל: יש צורך, שהקבצים יימצאו ויאוחסנו באותה מדינה. זה קורה בתחומים רבים כמו בתעשייה הפיננסית ובתעשיית הבריאות).

 1. מהם השיקולים לבחירת מערכת תקשורת – Networking לעסק?

 • אבטחת מידע והגנת סייבר היא בראש הרשימה.
 • אמינות, שרידות.
 • אמינות הספק ויכולת התמיכה שלו לאורך זמן.
 • מהירות ההעברה של הקבצים בתלות ברוחבי הפס של החיבור לרשת האינטרנט (או לרשת תקשורת פרטית, או רשת תקשורת אלחוטית או סלולרית).
 • קלות השימוש.
 • האם יש תמיכה בעברית (בתפריטים ובכלים)?
 • יכולת האצת ביצועים, במקרה של צורך להעברה מהירה של קובץ ליעד מסוים.
 • יכולת מעקב ובקרה אחרי ההעברות והאחסון.
 • קבלת דו"חות ונתונים בצורה ברורה ומהירה.
 • אי תלות בספק אחסון מידע אחד (מניעת תופעת "החתונה הקתולית").
 • יכולת התאמה לצרכים ספציפיים של עסק ספציפי.
 • יכולת העברה קלה של קבצי מידע בין עננים שונים. כיום זה צורך אקוטי, בגלל השימוש במספר עננים, מה שמכונה – Multi-Cloud. הנתונים, שנאספו ע"י חברת RightScale בארה"ב, מצביעים על כך, שכ-81% (!) מהארגונים, שהשתתפו בסקר, דיווח ושהם משתמשים ב-Multi-Cloud (כמה עננים בו זמנית, לצרכים שונים בכל ענן). כך שגישה זו היא הגישה המובילה כיום ובעתיד בשימוש בשירותי הענן.
 • תאימות לתקנים וסטנדרטים בינלאומיים ומקומיים.

הנתונים של תכניות השימוש בשירותי ענן של עסקים ברמת ה-SMB (בארה"ב) לשנה הקרובה, לפי סוג השירות בענן, מצביע על כך בברור שהשירות המועדף ע"י בעלי ומנהלי עסקים הוא של Multi-Cloud.

 

 1. איך מודדים ביצועים של הרשת שלי והענן הציבורי, שאני מעוניין לבחור בו?

ניתן להיעזר בשירותים של ThousandEyes, או של מי מהמתחרות הגדולות שלה דוגמת CloudSpector, WhatMatrix ,RightScale, או אחד מספקי מדידת הביצועים הקיימים בישראל דוגמת "בינת אלקטרוניקה" או KeySight. אגב, לגוגל יש כלי חינמי לחלוטין לבדיקת ביצועי ענן ציבורי ומומלץ לשימוש ללקוחות שירותי גוגל.

סקירת פתרונות נוספים בתחום ה-Network Monitoring ו-Visibility Tools יש כאן, פתרונות מחברות תוכנה וחומרה בינלאומיות דוגמת: CA, סיסקו, NetScout ועוד.

עסקים קטנים ומשתמשים פרטיים יכולים להשתמש בכלי הבדיקות החינמי WireShark. כמובן, שמי שאינו בקי בשימוש בכלים כאלה – מוטב שייעזר באנשי מקצוע היכולים לספק את הייעוץ והניתוח המתאימים לצרכים של כל עסק.

 

שורה תחתונה בתחום בחירת מתג רשת תקשורת לעסקים:

 

למרות שעולם התקשורת נע מהר קדימה, הלקוחות העסקיים עדיין לא מכירים מספיק את היתרונות בשימוש ברשתות של 100 גיגה, לשימוש בשירותי ענן, לצורך מתן שירותים מהירים יותר על רשת האינטרנט.

לכן, מומלץ קודם להחלטה על בחירת ספק פתרונות תקשורת לעסק, לבצע ניתוח צרכים בסיוע אנשי מקצוע, כדי להגיע להחלטה מושכלת בנושא ולתחר בין הפתרונות השונים הקיימים בשוק בתחום זה. יש לבדוק אם הפתרון, שנבחר, תומך בכל סוגי השירותים הנחוצים לעסק, כדי לקבל את מירב היתרונות של פתרונות מלאים לפי הצרכים, תחת מעטפת שירות ותמיכה אחת.

בנוסף, יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

חשוב לזכור, שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים בכלל לצרכים של רשת מרכולים, חנות רהיטים, חברת הייטק, רשות מקומית, חברת הובלות, משרד מומחי ביטוח ופיננסים, או משרד רואי חשבון.

 

לקבלת ייעוץ טלפוני חינם בנושא מתגי רשת להקמת קשת תקשורת, כמענה לצרכים של העסק שלך – הירשם כאן.

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מתגי רשת ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

SDN – Software Defined Networks (טיפים חדשים)

 

פוסטים נוספים