fbpx

פריסת סיבים אופטיים של פרטנר – סקירת פתרונות חדשים בשוק בפחות מ-100 ₪ לחודש (תשתית + אינטרנט)!

תשתיות תקשורת ומחשוב

פריסת סיבים אופטיים

התשתיות הקוויות עוברות לשימוש בחיבורי סיבים עד הבית העסק, או ליד הבית העסק (טכנולוגיות המכונות בשם FTTx). אולם, הציבור עדיין אינו מכיר את המתחרים בבזק ובהוט.

 

✅ מה התחדש בתחום הזה?


✅ מה פרטנר וסלקום מציעות לבתים ולעסקים קטנים?

 

התחרות בבזק ובהוט בתחום התשתיות הקוויות בישראל, בעיקר לצרכי תשתיות תקשורת מחשבים ואינטרנט, הייתה אמורה להתבצע מתחילת העשור הנוכחי ע"י חברת IBC (המוכרת בשוק כ-Unlimited), על תשתית רשת הסיבים הארצית של חברת החשמל. אולם, התכנית הזו נתקעה והמיזם הזה מחפש מזה זמן רב קונה.

לשוק הזה נכנסו בשנה החולפת שני מתחרים חדשים: פרטנר וסלקום. הפריסה הממשית, שכבר מתבצעת בשטח במספר לא קטן של ערים, היא בשירות הנקרא: Partner Fiber .Partner Fiber היא תשתית אינטרנט מבוססת על סיבים אופטיים המגיעים עד לבתים (או לעסקים קטנים, אם הם ממוקמים בבתים שבהם נפרסת התשתית הזו).

הסיב האופטי מאפשר העברת אור מקצה אחד לאחר ומסוגל להעביר רוחבי פס ומידע רב למרחקים ארוכי טווח. הטכנולוגיה מאפשרת למשתמש הקצה לגלוש במהירות שיא עד 1000Mb  1 גיגה בחיבור א-סימטרי, ועד פי 10 מהמהירות המקובלת היום בישראל, למשל בתחום חיבורי "שוק סיטונאי".

בחיבור פס רחב על תשתית בזק, שכרגע היא בטכנולוגיית VDSL, הביצועים המעשיים הם לא 100 מגה בערוץ היורד (למרות שזה השם של חבילת החיבור שרוכשים), אלא 40 מגה עד 60 מגה בחיבור במסגרת "הסדר שוק סיטונאי", או 60 מגה עד 70 מגה בערוץ היורד, בחיבור שלא במסגרת "השוק הסיטונאי". פרטנר מתחייבת בשירות החדש שלה ל-300 מגה לפחות בערוץ היורד.

לקבלת הצעת מחיר עבור פריסת סיבים אופטיים – השאירו פרטים כאן

מה מציעה פרטנר בחיבורי סיבים אופטיים ללקוחותיה?

פרטנר הצהירה ברבים כבר בסוף 2017 (כולל בהודעה לבורסה ולכלי התקשורת, לרבות במסיבת עיתונאים), שיש לה מעל ל-30 אלף לקוחות משלמים בחיבורי הסיבים (וכ-50 אלף לקוחות לשירות נוסף הנלווה לשירות הזה: Partner TV), כשספק התשתית והאינטרנט (ISP) בשירות הזה הוא רק פרטנר.

המצטרפים לשירות יכולים להצטרף במחיר של כ-100 ₪ לחודש למהירות עד 1,000 מגה (ספק + תשתית סיבים).

רשת הסיבים האופטיים של פרטנר מאפשרת מציאות של בית מחובר, עם תשתית מותאמת לגלישה בקצב מהיר במיוחד המסוגלת לתמוך בעשרות מכשירים מחוברים במקביל – טלוויזיה, מחשב, מוסיקה, יישומי "בית חכם", אבטחה ובקרה, מצלמות ועוד.

בנוסף, פרטנר מספקת ללקוחותיה את הנתב המתקדם שלה, הדור החדש של הנתבים הביתיים, מבית T&W הסינית, שבין יכולותיו: חיבור הבית לגלישה בקצבי הורדה והעלאה של עד 1,000 מגה – מהגבוהים בעולם, WiFi עוצמתי לתמיכה בריבוי התקנים, הגנת סייבר כוללת על הבית, וחיבור לתשתית כפולה – לתשתית קווית של סיבים אופטיים או ADSL (בהתאם לתשתית הקיימת בבניין) ולרשת סלולרית LTE/LTE-A – לגיבוי אוטומטי המאפשר חיבור רצוף ללא ניתוקים או תקלות. הנתב החדש מותאם לבית המחובר תמיד, מאפשר ניהול של בית חכם מרחוק, ומכיל יכולות אבחון וטיפול אוטומטי בתקלות רשת.

רשת Partner Fiber כוללת אלפי ק"מ של סיבים אופטיים הפרוסים ברחבי הארץ, ובאופן בלעדי לחברה, כוללת גם פריסה בכבל תת ימי לאורך מישור החוף. הסיבים עוברים בצירים מרכזיים לאורך ולרוחב המדינה עם נוכחות במרכזים הכלכליים הבולטים ופריסה בעשרות שכונות ביישובים רבים ברחבי הארץ, בהם: אור יהודה, ירושלים, כפר סבא, תל אביב, ראשון לציון, באר שבע, הוד השרון, פתח תקווה, רמת גן וראש העין. פרטנר כבר החלה בפריסה של הרשת ביישובים נוספים, בהם: גבעתיים, באר יעקב, גבעת שמואל, גני תקווה, הרצליה, חדרה, חולון, יבנה, נתניה ורמת השרון.

הפריסה של פרטנר מתבצעת בתשתית פסיבית עצמאית של פרטנר באזורי בנייה חדשה, ובאמצעות השחלת הסיבים של פרטנר בתשתית פסיבית קיימת (בעיקר של בזק, הוט, או של הרשות המקומית), שמאפשרת פריסה מהירה ללא צורך בחפירות מיותרות במקביל לתעלות קיימות. תכנית הסיבים האופטיים של פרטנר מגיעה עד לבית (בניגוד לבזק המגיעה עד ליד הבית), בחיבור באמצעות טכנולוגיות שונות, תוך התאמה לבניין ולגובה הבית, כדי לאפשר גלישה במהירות של מאות מגה בייט לכל לקוח.

כאמור, גלישה במהירות של עד 1,000 מגה מסופקת ב-100 ש"ח לחודש (ספק + תשתית סיבים) לשנה ראשונה. לאחר שנה, יוכלו להמשיך בחבילה זו במחיר המלא של 210 ש"ח לחודש, או לבחור בחבילות אחרות, החל מ-99 ש"ח לחודש לספק + תשתית סיבים.

 

Partner Fiber פריסת סיבים אופטיים של פרטנר

 

מה מציעה סלקום בחיבורי הסיבים ללקוחותיה?

המהלך הטרי הזה של פרטנר, דחף את סלקום (היא ניהלה בשנתיים האחרונות מו"מ, שלא הוביל עדיין לשום מקום, לרכוש את Unlimited, לפרוס סיבים לבתים בעצמה. היא החלה ממש לאחרונה לספק בפתח-תקווה שירות משל עצמה, של חיבורי סיבים לבתים ברוחבי פס של עד 1 גיגה ובמחיר דומה לזה של פרטנר, שירות בשם Cellcom Fiber.

 

הצעה והחבילות של סלקום די דומות לאלו של פרטנר וכוללות את המרכיבים הבאים:
  • 500 מגה בערוץ היורד ב-99 ש"ח לחודש לשנה הראשונה. לאחר מכן 149 ש"ח לחודש.
  • 1 גיגה ב-115 ש"ח לחודש לשנה הראשונה. לאחר מכן 159 ש"ח לחודש.
  • טריפל (חיבור משולש): שילוב של סלקוםtv + אינטרנט 1 גיגה + טלפון ביתי ב-199 ש"ח לחודש לשנה הראשונה. לאחר מכן 249 ₪.
  • קוואטרו (חיבור מרובע): שילוב של סלקוםtv + אינטרנט 1 גיגה 3 + קווי סלולר + טלפון ביתי ב-299 ש"ח לחודש לשנה הראשונה. לאחר מכן 399 ש"ח לחודש.
  • אינטרנט 500 מגה + טלפון ב-100 ש"ח לחודש למשך שנתיים.

כל החבילות כוללות: תשתית + ספק אינטרנט (סלקום), נתב אינטרנט ביתי ללא עלות, התקנה ותמיכה ללא עלות. הטלפון שיש בחבילות הוא VoB של סלקום ללא הגבלת דקות בשיחות בארץ.

כך, בשירותים החדשים הללו, יהיו בתים, שתהיה להם תשתית גישה בסיבים של 2 החברות (פרטנר וסלקום) והדיירים יצטרכו להחליט במי הם בוחרים, כי כל חברה לא תסכים לקבל רק חלק מהדיירים (מחוסר כדאיות כלכלית).

בעתיד, העניין הזה ייפתר מעצמו, משום שלאחרונה החל מו"מ בין סלקום לפרטנר, לחתימת הסכם, כדי למנוע את הכפילויות הללו בפריסת סיבים לבתים.

אגב, גם סלקום וגם פרטנר אינן מספקות חיבור סימטרי בסיבים, כדי למנוע שימוש עסקי בחיבורים הללו (מגבלה, שספקי אינטרנט בכל העולם לא נוהגים לבצע).

יחד עם זאת, בזק לא תאבד כל כך מהר את השוק העסקי. בניגוד למתחרותיה, המחירון המלא של כלל שירותי בזק לעסקים הוא גלוי ונמצא באינטרנט כאן. מי שאינו מומחה בתחום קווי תקשורת נתונים תמסורת למחשבים יכול לקבל סחרחורת משפע הסוגים והמגוון של היכולות, שבזק מציעה במחירון הזה, ללקוחותיה הקיימים והפוטנציאליים. בנוסף, השירות של בזק נחשב כאיכותי יותר ממתחרותיה (גם על פי דיווחי ארגוני הצרכנות ודו"חות משרד התקשורת).

כ"כ יודגש, שנכון לתחילת 2018, הפריסה של סלקום היא ניסיונית ומאוד מצומצמת בהיקפה (רק לכמה בתים), משום שסלקום עדיין נמצאת במו"מ כדי לנסות ולרכוש את Unlimited.

בנוסף, בזק סיימה את פריסת הסיבים שלה (Fiber NGN Bfiber), כמעט לכל הבתים והעסקים בישראל, אך לא מחברת (במיוחד את הבתים) לסיבים האופטיים הללו. אלו העובדות והמציאות בשוק הישראלי.

 

Fiber-NGN-BEZEQ סיבים אופטיים של בזק

 

אם לא די בכך, ל-Unlimited הייתה ועדיין ישנה האפשרות להגיע בסיבים לכל בית בישראל. אולם, החיבורים הללו לא מתבצעים, בגלל הרגולציה ואי היתכנות כלכלית (במצב הרגולציה הייחודי הקיים כיום בישראל).

 

שורה תחתונה בתחום פריסת סיבים אופטיים מבית פרטנר (או מתחרותיה):

רכישת פתרון פס רחב בסיבים, כמו כל רכישה בבית או בעסק, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים בבית או בעסק. לכל בית יש צרכים אחרים והיקף שונה של מכשירים שמעוניינים לחברת אותם לרשת האינטרנט. גם הצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים בכלל לצרכים של רשת מרכולים, חברת הייטק, סוכני ביטוח, או של משרד רואי חשבון.

לכן, לכל בעל בית או לבעל עסק מומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת חיבור לאינטרנט בסיבים אופטיים, ומומלץ לבצע תיחור, בגלל התחרות  הקיימת בשוק הזה. מומלץ, לבחור בספק המספק גם SLA (הסכם רמת שירות) ויש לו מערכת לשירות לקוחות אמינה: ניתן לבדוק בארגוני הצרכנים, בפרסומי משרד התקשורת ובפורומים השונים באינטרנט, מה רמת האמינות במתן השירות של הספק שנבחר על ידכם.

 

לכן, נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה המרכזית, שיש לך בבית או בעסק, בתחום החיבור לאינטרנט, שאתה סבור, שתוכל לפתור באמצעות מעבר לחיבור בסיב אופטי?

 

 האם אתה יודע על ההבדלים בין חיבור סיב אופטי ליד הבית העסק, לחיבור סיב אופטי ממש לתוך הבית העסק?

 

 אם יש לך כבר חיבור בסיב אופטי לאינטרנט – ממה אתה לא מרוצה מהשירות הזה? שתף אותנו!

 

איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך בבחירה או בשדרוג של החיבור לאינטרנט בסיב אופטי, לבית או לעסק שלך?

 

לקבלת ייעוץ חינם בנושא סיבים אופטיים / תשתיות תקשורת ומחשוב לעסקים הירשמו כאן

 

לקבלת הצעת מחיר עבור פריסת סיבים אופטיים – השאירו פרטים כאן

 Partner Fiber – תשתית אינטרנט בטכנולוגית פריסת סיבים אופטיים

 

פוסטים נוספים