fbpx

פתרונות אלחוט – תשתית תקשורת חדישה ומשולבת, בפריסה מהירה, חסכונית ויעילה (מידע חדש)!

פתרונות אלחוט

פתרונות אלחוט – תשתית תקשורת חדישה ומשולבת, בפריסה מהירה, חסכונית ויעילה

 

האם פתרונות האלחוט יחליפו את הצורך בסלילת סיבים לתקשורת רחבת סרט לעסקים?

 

איך משלבים תשתיות תקשורת בצורך להשיג "חווית לקוח" עם "חווית שימוש", וגם במקביל שליטה בהוצאות התקשורת? הנושאים הללו עומדים בראש סדר העדיפות של עסקים קטנים (וגם לא קטנים) בכל העולם. אולם, הצרכים החדשים של הפתרונות, העובדים, הלקוחות והשותפים, מובילים לצורך לשדרג את רשת התקשורת הקיימת.

 

איך בוחרים תשתית תקשורת חדשה ומהירה ובאלחוט?

 

שוק שירותי התקשורת באמצעות תשתיות מבוססות על פתרונות אלחוט מתקדמות עבר "קפיצת מדרגה" בחודשים האחרונים בישראל. זה כלל כניסה של טכנולוגית מתקדמות כמעט בכל תחום.

ההתפתחות החשובה ביותר הייתה הזכייה של חברת SMBIT (השוכנת במזכרת בתיה), במכרז החשכ"ל ומשרד הפנים, להיות ספק תשתיות האלחוט לערים ולרשויות המקומיות, המעוניינים להפעיל תשתיות "עיר חכמה" במהירות, בעלויות מינימליות ובפריסה מכסימלית. זאת, בניגוד לפריסה של תשתיות אחרות דוגמת סיבים אופטיים, שמחייבת עבודות תשתית פיזיות יקרות ביותר.

SMBIT כבר ביצעה פיילוטים והתקנות במספר ערים (ראשון לציון ורחובות היו הערים הראשונות ליישם פריסה כזו), לפי היתר מיוחד, שקיבלה ממשרד התקשורת, להשתמש בתחום התדרים של 70 גיגהרץ לצרכי פריסה של רשתות רחבות סרט, היכולות לשמש לכל מטרה. הפתרונות הללו הותקנו גם בארגונים ועסקים, שאינם עירוניים דוגמת קמפוסים אקדמאיים, בתי מלון ועוד.

המדובר בקישור P2P (ר"ת: Point To Point) בגלים מילימטריים (במגוון דגמים), שיוצרים במהירות לינקים אלחוטיים מסוג "נקודה לנקודה", עם יכולת קישור למרחק של עד 9.8 ק"מ מנקודת שידור אחת (תלוי בטופוגרפיה של האזור בו מוצבת האנטנה), וקיבולת רוחב פס של עד 10 גיגה, כשבפועל מושג רוחב פס בין 5 גיגה ל-10 גיגה, בתלות במיקום ובציוד הקצה בשני צדדי החיבור. הפתרון הזה חסין לרעשים, להפרעות, להאזנות ולגניבת מידע.

 

פתרונות אלחוט

 

מהם פתרונות האלחוט החדשים של SMBIT?

חברת SMBIT מספקת מגוון של פתרונות אלחוטיים, שניתן לפרוס כל אחד מהם בנפרד, או לשלב ביניהם, לפי צרכי הלקוח המבקש את הפריסה של השירותים האלחוטיים בפס רחב.

הפתרון אלחוטי החדש, שנכנס לשוק ה"עיר החכמה" בסערה, הוא פרי פיתוח טכנולוגי של חברת Siklu הישראלית, בייצוג, הפצה ובאינטגרציה של חברת SMBIT.

מדובר בחברה טכנולוגית מובילה בתחומה בפתרון, שכבר פרוס בכל רחבי העולם עם מעל ל-50 אלף בסיסי שידור אלחוטי לפס רחב (לרבות ב-70 ערים ברחבי ארה"ב. דוגמה בולטת: כל העיר סן-פרנסיסקו מכוסה בתשתית פס רחב אלחוטי), חברה, שיש לה פתרונות גם לפס רחב אלחוטי לכל מטרה ובמיוחד ל-IoT ול"עיר חכמה", וגם לתשתיות סלולר 5G. כאמור, החברה קיבלה לאחרונה אישור ממשרד התקשורת הישראלי להשתמש באחד מתחומי התדרים, שבהם היא משתמשת (תחום ה-70 גיגהרץ), למתן שירותי פס רחב באוויר ("סיב אלחוטי באוויר"), לפתרונות בעיקר במגזר העירוני, שכבר הותקן, כאמור, בכמה ערים בישראל (דוגמת: רחובות, ירושלים, כפר-סבא, ראשון לציון, באר-שבע, רמלה, מודיעין, צפת ועוד) וכעת המערכת נמצאת בבחינה במספר לא קטן של רשויות מקומיות בכל רחבי הארץ.

הפתרון הזה מספק חיבורים אלחוטיים של בין מאות מגה עד 5 גיגה באוויר (ובתנאים מסוימים עד 10 גיגה), למטרות מגוונות. למעשה השירות הזה יכול לשמש לכל מטרה, החל מבסיס לשירותי WiFi במרחב הציבורי לכולם וכלה בחיבורי IoT, מצלמות אבטחה עד רמת שידור של 4K, שערים בבתי ספר וגנים וחיבור לרמזורים.

'זה פתרון של סיב אלחוטי' באוויר. זה זול יותר מכל חלופה אחרת: 9 ש"ח למגהרץ לשנה. זו תקשורת, שלא ניתן להאזין לה ומאוד יציבה, נקיה מהפרעות ומספקת לינק תקשורת מעולה, יעיל וזול בהרבה מפתרונות אחרים, דוגמת מה שחברות הסלולר משתמשות משום מה – מיקרו-וויב.  פתרון SMBIT עולה כאלפית המחיר מפריסת תשתיות סיבים.

כל רכיב מכל סוג, שמותקן בכל מקום ברחבי הארץ, נמצא תחת מערכת שו"ב ארצית המפוקחת ע"י SMBIT. כך, כל רכיב מנוטר וניתן לראות בכל רגע מה מצבו ולטפל בתקלות עוד לפני שלקוחות הקצה מרגישים בכך. לא הייתה רמת שירות כזו בישראל בפתרונות אלחוט עד ש-SMBIT נכנסה לשוק.

בתחום ה-WiFi, שהוא פתרון היכול להיות משלים לפתרון של Siklu, או כפתרון העומד בפני עצמו, יש ל-SMBIT שלושה סוגי פתרונות, לפי צרכי הלקוחות:

א. פתרון WiFi לעסקים וארגונים המעוניינים בפריסה במרחבים סגורים או פתוחים או במרחב הציבורי, פתרון מבית UBIQUITI, שכולל בסיסי שידור בטכנולוגיית האלחוט החדישה ביותר הקיימת בשוק: 802.11 ac Wave 2, עם מערכת בקרה בענן, כולל פתרונות Mesh ליצירת רשת אלחוט מהירה ומשולבת עם כל בסיסי השידור הקיימים וחסינה כמעט לחלוטין מנפילות תקשורת.

מעבר ליתרון הטכנולוגי הקיים בפתרונות ה-WiFi הללו, השובר שוויון של המוצר הוא העלות: אין עלויות בקר, אין עלויות רישוי, אין חידושי רישיונות וכד'. משלמים רק על כמות בסיסי השידור הנדרשים.

הפתרונות הללו כוללים נקודות גלישה קומפקטיות ומעוצבות לפריסה מהירה במוסדות, במרחב הציבורי ובמשרדים, בעלויות לפי הצרכים של הלקוח. כל בסיס שידור יכול לתמוך בעד 250 גולשים "כבדים" וכמות עצומה ולמעשה כמעט בלתי מוגבלת של סנסורים בגישת ה-IoT (ר"ת: Internet of Things). הפתרון הזה מתאים גם לאולמות הרצאה, כיתות, אולמות כנסים, אצטדיונים, פארקים, שטחי מסחר, שטחי ספורט ופנאי ולארועי ענק.

ב. פתרון רשת אלחוטית למתחמים סגורים (דוגמת אולמות ייצור, מחסנים, אזורי עבודה, בתי חולים וכיו"ב), שבהם נדרשת רמת ביצועים גבוהה, לצד חסינות מכסימלית מפני האזנות וגניבת נתונים. הפתרון מבוסס על נתבים אלחוטיים מבית Fortinet בשם Meru, שמספקים פתרונות אבטחת סייבר עתירי ביצועים ואבטחת רשתות אלחוטיות. מדובר בפתרון תקשורת אלחוטי מתקדם, מתאים במיוחד לסביבות עבודה תעשייתיות, מספק רציפות חיבור, אבטחת מידע, שרידות, קלות תפעול והתגברות על סביבות רדיו רועשות.

בניגוד לבסיסי שידור רגילים, כאן הפתרון מספק "תא הווירטואלי" המייצר  נקודת גישה אחת וירטואלית מכל נקודות הגישה הפרוסות במרחב,  ללא תלות בכמות בסיסי השידור המצויים במרחב. התא הווירטואלי מכסה בצורה אחידה ורציפה את כל השטח התפעולי ופותר בכך את בעיית הנדידה בין נקודות גישה, את בעיית ההתנגשות בין התדרים, ומספק יכולות אבטחת מידע משופרות, תודות ליכולות פורט וירטואלי. לקוח הקצה, שמחובר לתא הווירטואלי, נראה בכל רגע נתון ע"י יותר מנקודת גישה אחת. מערכת הבקרה מעבירה את הגולש ממקום למקום ומבסיס לבסיס, ברציפות וללא ניתוק כלל. כך, נוצרת נקודת גישה וירטואלית אחת לכל הרשת, עם פורט וירטואלי פרטי לכל לקוח. הלקוח רואה BSSID אחד. בפועל נוצר BSSID  נסתר לכל לקוח, שמוגדר בפורט וירטואלי, שעובר עם הגדרות הלקוח ממקום למקום. הגישה הזו גם מספקת יכולות LAN מבחינת אבטחה ו-QoS ברשת האלחוטית.

ג. פתרון חדש נוסף, נפים פרי פיתוח עצמי שלSMBIT  בשם EKRON, שהוא נתב אלחוטי משולב, שמאוד מתאים למתחמים סגורים דוגמת: כיתות, משרדים וחדרי ישיבות, נתב המספק את כל צרכי התקשורת באותו תא שטח, לרבות ניהול בענן של רשת התקשורת.

נתב EKRON הוא פלטפורמת SDN (ר"ת: Software Defined Network), שזו "המילה האחרונה" בהפיכת רשתות תקשורת הפיזיות לרשתות וירטואליות בענן, מערכת המארחת רכיבי רשת תקשורת ושירותי רשת בממשק אחד בענן.

נתב EKRON פותח על סמך ניסיון רב שנים בתחום הרשתות הקוויות והאלחוטיות והוא נשען על טכנולוגיות שונות בתחום ה-IT, שמאפשרות קישוריות יציבה, מהירה וחכמה לאינטרנט. המדובר גם ביישום של התפיסה של Eco-WiFi. תפיסה, שמשמעה: מכסימום פריסה עם מינימום קרינה. כל המערכות מנוהלות ברשת ארצית מבוססת SDN וניתנות לניהול אפילו מסמארטפון, מכל מקום עם ההרשאות המתאימות.

הנתב הזה הוא מסוג של פתרון All-In-One המוגדר כ-Network-In-A-Box. זו קופסה יחסית קטנה, שמספקת כל מה שצריך עסק או מוסד והיישום הראשון של הפתרון הזה הוא לבתי ספר. המערכת כוללת הכל ומבוססת טכנולוגיות החדישות ביותר בעולם התקשורת דוגמת: SDN, בפלטפורמת ענן עם פיירוול מובנה, עם WiFi מובנה בתקן החדיש ביותר – ac wave 2. כך, שאפשר לקבל, למשל, בכיתת לימוד, ממש הכל. SMBIT היא גם עם רישיון ISP ממשרד התקשורת. כך, שמספקים בקופסה הזו ללקוחות גם את השירות של החיבור של כל המשתמשים לאינטרנט. בוצעו כבר מאות רבות של התקנות עם EKRON בישראל ויש לזה כבר ביקוש אדיר גם ברחבי העולם.

למה פתרונות אלחוט מתפשטים בכזו מהירות בשוק העולמי כמו גם בישראל?

קפיצת המדרגה הזו בישראל, שהציגה חברת SMBIT (ויש עוד דוגמאות, לדוגמה: הפריסה הקרובה של רשת עירונית ענקית חדשה בתל-אביב, שככל הנראה תתבסס על פריסת סלולר משולב עם WiFi), מכניסה את השוק הישראלי למה שמקובל זה מכבר בעולם הרחב, שבו משלבים 3 אלמנטים חשובים ביחד:

 • טכנולוגיות אלחוט בתקנים הכי חדשים, שמבטיחים ביצועים בקצבים אדירים, שמתאימים לכל שימוש נדרש קיים או עתידי, פרטי או עסקי.
 • שיפור "חווית המשתמש" בצורה מאוד משמעותית, בעיקר עקב שימוש בטכנולוגיות חדשות דוגמת Mesh, שבה יחידת השידור האלחוטית מעבירה לבד ערוצים בצורה חכמה בקישור שלה למכשיר הקצה, ע"פ סוג המכשיר והתדרים הפנויים והנקיים מרעשים, ומספקת חווית גלישה אופטימלית. באמצעות יחידות הרחבה, הלקוח המשתמש יוכל ליהנות מגלישה רציפה וחלקה ללא הפרעות, גם באזורים מרוחקים, או במקומות קשים לקליטה אלחוטית.
 • הוזלה משמעותית של ההוצאות על תשתיות תקשורת. שכן, כל חלופה של פריסת תשתיות תקשורת דוגמת סלילת תשתיות פיזיות, כמו סיבים או כבלי אתרנט וקואקס, יקרה פי כמה מעלויות של תשתיות אלחוט, שלא דורשות כמעט שום עבודת פריסה, קידוח קירות וכיו"ב. גם הוצאות התחזוקה השוטפות זולות יותר ויכולת השדרוג זולה ומהירה יותר. כך, שה-ROI (החזר השקעה) הוא ברור.

 

למה לבחור וליישם רשתות אלחוטיות ו-WiFi בעסקים ובארגונים?

חברת Fliplet חקרה ומצאה (בדגש על הממצאים, שנאספו באירופה), ש-71% מהעובדים והמנהלים של היום מקושרים בממוצע יותר משעתיים בשבוע לרשת העסקית והארגונית שלהם, לצרכי עבודתם, ממכשירים ניידים (לפטופים, טאבלטים וסמארטפונים), דרך רשתות אלחוט וסלולר, במיוחד כשהם בתנועה (הדו"ח המלא נמצא כאן). כלומר: חיבורי אלחוט וסלולר לעובדים ומנהלים הפכו לחובה כמעט בכל עסק וארגון, כי זה האופי של סביבת העבודה של המאה ה-21 והלאה.

שירותי המחשוב והתקשורת בעסקים קטנים עד בינוניים היו, למעשה, "בור תקציבי" בלי כל תחתית. לכן, כשמתעורר הצורך לשדרג את תשתית התקשורת הקיימת בעסק – LAN (או לבחור בתשתית לעסק חדש, או שלוחה חדשה של עסק קיים), יש צורך בסדרת החלטות, שאמורות להתבצע לאחר ניתוח צרכי העסק ובניית תכנית עסקית ותקשורתית מתאימה.

 א. השאלה הראשונה, שיש לשאול: האם תשתית התקשורת החדשה תהיה מבוססת על כבלים פיזיים או מבוססת תקשורת אלחוטית?

כיום, התרחבו שירותי אלחוט בתקן WiFi ובתקנים חדשים נוספים והם הפכו להיות כמעט חובה בכל עסק המעוניין לחסוך בהוצאות.

התקן האלחוטי המומלץ כיום לכל עסק ונמצא בשוק בישראל הוא: 802.11 ac Wave 2, המספק עד 7 גיגה סל"ש באוויר.

ב. המעבר מרשת מקומית- LAN קווית לרשת אלחוטית לא רק חוסך בהוצאות, הוא מייעל את העבודה ויכולת השירות של העסק בצורה מאוד משמעותית:

 • ניתן לגשת לכל שירותי העסק באמצעות סמארטפון או טאבלט (או מחשב נייד) ברשת האלחוט ואין צורך להיות כבולים לחיבור פיזי לשקע פיזי בקיר או על השולחן.
 • רוחבי הפס באלחוט טובים כיום מרוחבי הפס ברשתות אתרנט הקיימים בעסקים (תקן ac החדש של בסיס השידור של WiFi יכול לספק, כאמור לעיל, עד 7 גיגה סל"ש באוויר למרחקים של כמה עשרות מטרים. ניתן להרחיב את הפריסה עד לכמה קילומטרים באוויר באמצעות לינקים אלחוטיים דוגמת אלה של Siklu ומתחרותיה).
 • חברות הסלולר הגדולות מאפשרות לקיים שיחות סלולר (ללא עלות נוספת) על רשת ה-WiFi מהסמארטפונים של הלקוחות. מכאן, שניתן להשתמש בכל סמארטפון על הרשת האלחוטית של העסק במקומות בהם אין קליטה סלולרית (במיוחד זה טוב במרתפים, בממ"ד, בחדרים פנימיים בבניין משרדים ובמקומות בלי כיסוי סלולרי).
 • בקרוב, חברות הסלולר תשדרגנה את התשתיות שלהם ל-5G וניתן יהיה לקבל את הקצבים הגבוהים הללו של האלחוט, גם ברשתות הסלולר. כבר כיום, בחיבורי סלולר בטכנולוגיה של דור 4 – LTE-Advances המכונה בשם: MIMO 4X4 (פלאפון ופרטנר החלו ליישם זאת ברשת שלהן), ניתן לקבל חיבורים סלולריים בקצבים של עד מאות מגה, לכל מכשיר קצה.
 • ניתן לספק שירותים (אינטרנט או כל שירות אחר) לכל אורח או לקוח המגיע אל העסק וניתן להפריד (מבחינה אבטחתית) בין הרשת האלחוטית, שמשמשת את עובדי העסק, לבין הרשת, שמשמשת את האורחים או הלקוחות.
 • ניתן לספק ללקוחות קיימים או פוטנציאליים שירותים חדשים מבוססי מיקום של הלקוח כשהוא בתוך העסק או בסביבתו הקרובה. זה אפשרי לביצוע ישירות מתוך רשת ה-WiFi ובשילוב של טכנולוגיות נלוות משלימות דוגמת iBeacon המבוסס על טכנולוגיית BLE המכוונות בעיקר לסנסורים מסוג IoT הפועלים בתדרי ובטכנולוגיית הבלוטוס' (או Z-Wave), גישה המוטמעת כבר כחלק בלתי נפרד מבסיסי השידור המתקדמים. כך, לקוח יכול לקבל (לשם הדוגמה) הכוונה למוצר מסוים הקיים בעסק, או לאדם מסוים בעסק, רק מידיעת המיקום שלו ושל המוצר באותו רגע בעסק. ניתן לחבר את הרגלי הקנייה של הלקוח ולהמליץ לו המלצות, מבצעים וקופונים, בתלות במיקום שלו בעסק או בקרבתו.
 • ניתן לחבר בקלות לרשת האלחוטית של העסק שירותים חיוניים נוספים של העסק כדוגמת: מצלמות אבטחה מבוססות חיבור WiFi, חיבור סנסורים ומצלמות קטנות לבית ולעסק הקטן (דוגמת Bhome של בזק), רישום נוכחות עובדים, שליטה בשערים ובדלתות כניסה, אינטרקום, מערכות מעקב ושליטה על מלאים, איתור אנשים ומוצרים ברחבי העסק ועוד.

 ג. אם ההחלטה היא להסתמך על חיבור כבלים פיזיים, יש להחליט אם להשתמש בכבילה קיימת ולשדרג את יכולותיה או לסלול כבילה חדשה עם יכולות מתקדמות. בכל מקרה, כבילה פיזית היא יקרה מפריסת רשת אלחוטית. יש מקרים ומקומות, שאין מנוס אלא לפרוס רשת פיזית ויש מקומות, שיש צורך לפרוס גם וגם. זה נושא הדורש ניתוח פרטני לפי הצרכים של כל עסק וארגון.

 

מהם היתרונות של פתרונות אלחוט ו-WiFi בתקן Wave 2?

קודם לכל, המערכות החדשות מספקות ביצועים גבוהים ביותר, מעל ל-2.3 גיגה סל"ש בשימוש בתדרי ה-2.4 גיגהרץ בלבד ומעל ל-7 גיגה סל"ש בשימוש גם בתדרי ה-5 גיגהרץ, תוך שימוש בכל היכולות של MU-MIMO (ר"ת: MultiUser – Multiple Input Multiple Output), ביצועים המושגים באמצעות ריבוי אנטנות וריבוי ערוצי שידור וקליטה הנמצאים בבסיס השידור.

לקוחות המערכת יכולים לבחור בין בסיסי שידור עם 2X2, או 4X4 או 8X8 אנטנות. מומלץ כיום לבחור בסיסי שידור עם לא פחות מ-4X4 אנטנות (4 לשידור 4 לקליטה). כיום, האנטנות הללו הן זעירות ולא בולטות מבסיסי השידור (שגם הם די קטנים), שלא כמו בדגמים הישנים של בסיס שידור של WiFi.

בבסיסי שידור המתקדמים יותר מוטמעת גם טכנולוגיית שידור BLE (ר"ת: Bluetooth Low Energy) כדי לחבר סנסורים המתחברים רק בבלוטוס' (הסנסורים הללו יותר זולים ויותר יעילים בתצרוכת החשמל שלהם).

בעוד שתקני 802.11n הישנים תמכו בחיבור של מכשירי קצה ב-20 מגהרץ ו-40 מגהרץ (לכל חיבור), בתקן Wave 2 ניתן לחבר משתמשים ב-80 מגהרץ או אף ב-160 מגהרץ לכל חיבור קצה. בנוסף, על בסיס שידור אחד ניתן לחבר יותר מכשירי קצה ובסיס השידור הזה יודע לכוון את התשדורות ברוחבי הפס המתאימים, לפי הצריכה בפועל בכל רגע של כל מכשיר קצה.

התמיכה בווידיאו, בשיחות טלפוניה ובשיתוף קבצים, שהייתה, למעשה, בלתי אפשרית בתקנים הישנים של ה-WiFi, הפכה לנתמכת ולאפשרית ב-Wave 2.

כמובן, שרמות האבטחה, הגנת סייבר והשרידות של פתרונות Wave 2 עולות בכמה דרגות על המוצרים מהדורות הקודמים של ה-WiFi.

אם לא די בכך, המערכות החדשות של Wave 2 הן חכמות (מכילות יכולות  AI – "בינה מלאכותית") לצרכים מגוונים, לרבות שליטה וניהול רשת IoT (רשתות של סנסורים חכמים לצרכים שונים, שמתחילים כעת להיכנס במהירות ובכמויות לשוק העסקי).

הפתרונות הללו, מהסוג של רשת אלחוטית מהירה וחכמה, הפכו לחובה. זאת, משום שכיום על פי הסקרים, 93% מהסטודנטים בכל מוסדות ההשכלה מבקשים חיבורי WiFi בעת שהם בקמפוס, 86% מהנמצאים בבתי החולים (סגל, חולים ומבקרים) מבקשים חיבורי WiFi, 58% מאלו הנוסעים בתחבורה ציבורית (רכבות, אוטובוסים, מטוסים) מבקשים WiFi, וכך הלאה. למעשה, רוב הציבור מבקש חיבורי WiFi, בעת שהוא נמצא במתקן של כל עסק, החל ממסעדה וכלה בשדה תעופה.

 

איך משיגים "חווית לקוח וחווית שימוש" בפתרונות אלחוט?

משיגים זאת אם מקפידים לקיים כמה עקרונות:

 • פריסה אלחוטית על פי תכנון מדוקדק. כך, שהמשתמשים יקבלו מקסימום ביצועים עם חווית משתמש בכל מקום, שבו הם נמצאים וגם כשהם נמצאים בתנועה.
 • שימוש בטכנולוגיות אוטומטיות המבטיחות "חווית שימוש" דוגמת טכנולוגיות ה-Mesh, MIMO, BeamForming ועוד. יש לתת עדיפות, שהפריסה האלחוטית תכלול טכנולוגיות כאלו, שמעצימות את "חווית השימוש".
 • שימוש במערכות שליטה ובקרה (שמותקנות בענן כדי להשיג מהירות בקבלת החלטות) המתריעות על כל ירידה בביצועים או נפילה ב"חווית השימוש" של משתמשי הקצה. יש כיום מערכות אוטומטיות המתקנות לבד ומידית מרחוק כל נפילה בביצועים או ירידת "חווית השימוש".
 • שימוש במערכות מבוזרות (עם חיבורים לענן) כדי לשלוט על בסיסי השידור. כך, שהשליטה על הבסיסים הללו תבטיח, שהם יספקו "חווית שימוש" מכסימלית. ככל שיש פחות בסיסים בשליטה ישירה מהענן, כך יכולת השליטה והתגובה המהירה בבסיסי השידור הללו, על כל סטייה מרמת "חווית השימוש", תהיה טובה יותר.
 • הפרדה מוחלטת בין יישומים ושימושים וקביעת סדרי עדיפויות לשידורים על הרשת האלחוטית. ההפרדות הללו לא נועדו רק לצרכי אבטחה ומניעת התקפות סייבר, אלא כדי לתת עדיפויות ליישומים ושימושים קריטיים. ברור, שהעברת מיילים פחות חשובה מסנסור של מכשיר, שחשוב לספק לו תגובה מהירה דוגמת: מוניטור ליד מיטת החולה בבית חולים, מצלמת אבטחה במיקום קריטי, רמזור בכביש סואן, דלת כניסה למקום חשוב וכיו"ב. לכן, רשת אלחוט מתקדמת אמורה לכלול בתוכה יכולת אוטומטית להקמת VLAN (תת-רשתות וירטואליות ומאובטחות) עם יכולת קביעת עדיפויות לכל VLAN.

 

פתרונות אלחוט

 

האם יש מתחרים בתחומי האלחוט רחב הפס WiFi בישראל?

כיום יש בישראל כמה חברות מובילות בתחום ה-WiFi: סיסקו, Aruba (מקבוצת HP ארגונים), Ruckus Wireless (מקבוצת Arris), שהיא גם המובילה בשוק המקומי בהיקף הלקוחות וההתקנות, ALE (אלקטל-לוסנט-ארגונים, אלווריון ועוד. לכל אחת מהחברות הללו יש שפע של אינטגרטורים המתמחים בהתקנות בפלחי שוק שונים. לכל אחת מהחברות הללו יש פתרונות של WiFi בתקן החדש ac Wave 2, שמספק, כאמור, עד 7 גיגה באוויר. התקן הבא – ad יגיע אלינו במהלך 2018 או תחילת 2019, עם יכולות מתקדמות עוד יותר.

 

שורה תחתונה בתחום פתרונות אלחוט:

 

עולם התקשורת נע מהר קדימה, והלקוחות העסקיים עוברים לרשת תקשורת אחודה, שמעבירה עליה גם Data וגם טלפוניה ומשמשת בסיס לשירותי ענן מכל סוג.

לכן, מומלץ קודם להחלטה על בחירת ספק רשת מקומית (קווית או אלחוטית) עבור העסק, לבצע ניתוח צרכים ובדיקת ROI בסיוע אנשי מקצוע, כדי להגיע להחלטה מושכלת בנושא ולתחר בין הפתרונות השונים הקיימים בשוק בתחום זה. יש לבדוק אם הפתרון שנבחר תומך בשדרוג לשירותי ענן, כדי לקבל את מירב היתרונות של שירותים בענן.

מומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת מוצרי תקשורת מתקדמים מהסוג של רשת אלחוטית בתקן Wave 2, או גלים מילימטריים בתחום ה-70 גיגהרץ (הפתרון של Siklu). יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

יש לזכור שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, או של משרד רואי חשבון.

 

לכן, נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בתחום התקשורת של העסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות פתרונות אלחוט מתקדמים?

 

 אם יש לך כבר מערכת של פתרון אלחוטי, ממה אתה לא מרוצה מהמערכת הזו? שתף אותנו.

 

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לבחור את פתרון האלחוט הטוב והמתאים לצרכיך?

 

קבלת מידע נוסף על השירותים שלנו לתחום פתרונות אלחוט לעסקים, נא השאירו פרטים ומהנדס מומחה מחשוב יחזור אליכם בהקדם.

 

 

 גלים מילימטריים FULL HD 

פוסטים נוספים