שירותי טלוויזיה: האם מבצע HOT "טריפל weekend" כדאי?

שירותי טלוויזיה: האם מבצע HOT "טריפל weekend" כדאי?

 

 

התחרות בתחום שירותי הטלוויזיה מתמקדת עד היום בין הוט ל-YES כשמפעם לפעם מוצעים ללקוחות מבצעים הנראים מפתים.
האם הבחירה בפתרון שירותי הטלוויזיה של הוט הוא הנכון והמתאים ביותר לצרכים שלי?

 


חברת הוט (כמו מתחרתה YES) יוצאת מפעם לפעם במבצעים מוגבלים בזמן. המבצע האחרון של הוט שמו Triple weekend sale ומתבצע רק ברכישה של החבילה דרך אתר האינטרנט של הוט ורק בסוף השבוע (מיום ו' בבוקר ועד יום א' בבוקר).

 


"טריפל weekend" הנוכחי של הוט: ב-299 ₪ לחודש מקבלים טלוויזיה עם 162 ערוצים לרבות כל חבילות התוכן המבוקשות ביותר ועם 2 ממירים, אחד ממיר מקליט HD והשני ממירHD  רגיל, אינטרנט של 100 מגה + נתב ורשת WiFi ביתית, טלפוניה ללא כל הגבלה לשיחות ליעדים נייחים וניידים. זה כולל התקנה בחינם וחודש ראשון חינם.

 


אין ל-YES כל תשובה למבצע הזה וגם לא יהיה לה בקרוב. המבצע בחברת YES המתקרב לזה הוא מבצע "TOP Total HD", כשב-299 ₪ מקבלים את כל חבילות הערוצים שלYES  (ללא VOD, שעולה בנפרד עוד 19.90 ₪ לחודש וללא חבילות הפרמיום) ומקבלים את הממיר המקליט HD של YES וההתקנה בחינם. כמובן שחבילה זו אינה "טריפל", כך שיש לשלם בנפרד על התשתיות לאינטרנט ולטלפוניה.

 


אין כל סיבה לשלם היום על כל שירות בנפרד. אולם, כרגע רק קבוצת הוט מציעה "טריפל" (טלוויזיה, טלפוניה ותשתית פס רחב לאינטרנט). חבילה משולבת חוסכת לצרכן כ-600 ₪ לפחות לשנה, לעומת רכישה נפרדת של כל שירות. מכאן, שאם לא בוחרים באחת החלופות לשירותי HOT ו-YES, המבצע של הוט הוא בהחלט אטרקטיבי.

 

 שירותי תקשורת משולבים טלוויזיה טלפון אינטרנט

מהן החלופות הקיימות למי שמבקש לראות טלוויזיה אצלו בבית (או במשרד)?


המחשבה הקיימת בציבור, שהוט ו-YES הן החלופות היחידות בשוק הטלוויזיה, היא מוטעית. בפני כל אחד עומדות כמה חלופות ובמהלך השנה הבאה תהיינה עוד חלופות:

 


א. לקבל שירותי טלוויזיה על רשת האינטרנט.

 


ב.  לרכוש "טלוויזיה חכמה".

 


ג. למי שאין תקציב להחליף את "הטלוויזיות הטיפשות" הקיימות אצלו ל"טלוויזיות חכמות", הדרך המהירה והקלה להפוך טלוויזיה רגילה ל"טלוויזיה חכמה" היא ע"י רכישת "מזרים מדיה".

 


ד. שידורי "עידן +".

 


ה. "חבילות צרות". קיימות כרגע בהוט וב- YES (ובשנה הקרובה במספר חברות נוספות דוגמת סלקום), אך הן אינן אטרקטיביות.

 

אז במי לבחור HOT או YES?


השיקול המרכזי בבחירה מצוי לאו דווקא בהשוואת מחירים (שכן, כרגע הטריפל של הוט זול יותר מכל מה ש-YES יכולה להציע) והוא מצוי בהרגלי הצריכה של כלל שירותי התקשורת. לכן, יש לקחת כאן בחשבון את ההבדלים בין הוט ל-YES שעיקריהם הם:

 


א. YES הקדימה את הוט במתן שירותים על רשת האינטרנט הנייח והנייד. ל-YES יש מגוון שירותי טלוויזיה שאין להוט דוגמת: yesGO (שירותי טלוויזיה משולבים בסמארטפון, במחשב ובטאבלט, על כל רשת אינטרנט כולל האינטרנט הסלולרי), YesMultiroom (התחלת צפייה בתכנית בטלוויזיה בחדר אחד והמשך הצפייה בטלוויזיה אחרת בחדר שני, ללא קטיעה במעבר בין החדרים והטלוויזיות), YeStreamer (צפייה בתכנים על המחשב), MyTV (המלצות לצפייה אישית והפיכת התכנים לאישיים). אולם, כאמור לעיל, השירותים של YES אינם זולים מאלו של הוט, הם פשוט כוללים יותר יכולות נלוות.

 


ב. הוט מקדימה את YES מזה מספר שנים בכך שהיא מציעה "שירותי טריפל" בחבילות ללקוחותיה (ורוב לקוחותיה הם אכן במסלולי הטריפל). בנוסף, להוט פס רחב עד 200 מגה עם קופסת FiberBox, רוחב פס שאין בבזק. הוט תגדיל בשנה הקרובה את רוחב הפס הזה, כדי להיות לפני בזק ברוחבי פס על רשת האינטרנט. מערכת ה- FiberBox של הוט מספקת שירותים על רשת האינטרנט, אם כי לא במגוון ש- YES מציעה. כפי שצוין, מי שמשלם בנפרד על כל שירות (תשתית, טלפוניה, אינטרנט), משלם כיום ביוקר. מדובר בעיקר בלקוחות בזק, משום שבגלל תנאי הרגולציה (מה שמכונה "הפרדה מבנית") היא אינה יכולה להציע ללקוחותיה שירותי טלוויזיה (של YES), ביחד עם שירותי הטלפוניה והפס הרחב לאינטרנט שלה. ייתכן ומצב זה ישתנה בשנה הבאה, אך זה טרם ברור.

 

שורה תחתונה:


"צרכנות נבונה" היא שם המשחק ויש לדבוק בה. הכוח אמור להיות בידי הצרכן ואין כל סיבה, שהלקוח לא יבחר את השירות המתאים ביותר עבורו במחיר האטרקטיבי ביותר.

אנו נמשיך לעדכן את לקוחותינו בכל מבצע חדש בשוק התקשורת

נמאס לך לשלם עבור שירותי טלוויזיה יקרים?  – לחצו להשוואת מחירים.

השאר תגובה

פוסטים נוספים