תחזוקת שרתים לעסקים – מהי הדרך הנכונה?

חוות שרתים - DATA CENTER

תחזוקת שרתים לעסקים – מהי הדרך הנכונה?

 

כל עסק בימינו מסתמך על מערכת מחשוב המייצרת, שומרת ומעבירה הלאה כמויות אדירות של מידע ארגוני, ומצריכה על כן שימוש בחומרה מתאימה לניהול המידע. החומרה המועדפת בימינו לאחסון מידע על כל צורותיו, נקראית "שרת" (לעיתים קיים צורך במספר שרתים, בהתאם לגודל העסק ולצרכיו). שרתים הינם למעשה מחשבים רבי עוצמה, המאפשרים ניהול של סוגי מידע שונים, ממסמכים פשוטים, להגדרות תוכנה וניהול משתמשים. שיטה חלופית לשימוש בשרת, הינה שיטה הנקראית "קבוצת עבודה", העושה שימוש בנתב (ראוטר) להעברת המידע וניהול המידע בין המחשבים השונים בעסק. יתרונותיהם של שרתים על פני נתבים הינם רבים, ונגזרים מכך שהשימוש בשרת או במספר שרתים ייעודיים מרכז את המידע למקום אחד, או למספר מקומות בעלי מטרה ייעודית. יתרונותיהם של שרתים כוללים: ניהול מידע יעיל ומהיר יותר, ללא תלות במחשבים השונים הנמצאים ברשת, אפשרויות רבות יותר לאבטחת המידע, המאפשרות ניהול הרשאות וסיסמאות, וניהול משתמשים באופן בטיחותי הרבה יותר, אפשרויות רבות יותר לגיבוי המידע ועבודה מרחוק ועוד.

רכישה / תחזוקת שרתים לעסקים: 

רכישה של שרת או מספר שרתים לעסק דורשת התייחסות לנושא תחזוקת שרתים, הלא מדובר בחומרה הדורשת התקנה, תחזוקה ותיקון תקלות, וכן שדרוג תקופתי, על מנת להבטיח תפקוד יעיל ומהיר, תאימות למערכות שונות אשר הספיקו גם הן להשתדרג עם הזמן, וכן הפחתה של הסיכון לתקלות עקב התיישנות ובלאי.

תחזוקת שרתים נמדדת אף היא בהתאם לכמות השרתים, סוגי השרתים הקיימים, כמויות המידע המאוחסנים בהם וצרכי העסק, שכן קיימים מסלולי שירות שונים, אשר עשויים להיות אטרקטיביים אפילו עבור חברות קטנות, אשר בדרך כלל פונות לטכנאי מחשבים באופן מזדמן לתיקון וטיפול בשרת בעת הצורך.

בעניין תחזוקת שרתים, חשוב להתייחס ראשית לאופן אחסון המידע על גבי השרתים, ולבחור בשיטה המתאימה ביותר עבור העסק. למשל, עסק מסוים עשוי לבחור בהחזקת שרת אחד או מספר שרתים בתוך העסק עצמו (כאשר לכל שרת כאמור קיים שימוש ותפקיד משלו, באם מדובר בשרתי דואר, שרתי ניהול משתמשים, שרתי קבצים ועוד), בעוד שעסק אחר יעדיף חכירה או השכרה של שרת אצל חברה המספקת שירותי אחסון מידע בשרתים, ומחזיקה חוות שרתים משלה, המתוחזקת באופן שוטף על ידי צוות החברה.

החזקת שרת או מספר שרתים בעסק עצמו, מצריכה את השכרת שירותיו של טכנאי מחשבים עבור תיקון תקלות, אינטגרציה עם המערכות השונות בעסק, אבטחת מידע, שדרוג ועוד. תחזוקת שרתים בעסק מסוג זה יכולה להתבצע תוך שימוש במסלולי שירות שונים אצל חברות המציעות שירותי מחשוב, או באמצעות פניות לטכנאיי מחשב מזדמנים בעת הצורך. הפנייה לטכנאים מזדמנים נתפסת כפחות יעילה לאורך זמן, במיוחד כאשר מדבור בחברות גדולות המחזיקות מספר שרתים ודורשות טיפול על בסיס שוטף. ניתן להשוות את הדבר לבחירה אקראית של ספקי סחורה עבור העסק, אשר עשויה להיות משתלמת לשם ביצוע סקר שוק, אך אינה מעניקה את הביטחון והמהימנות המושגים מעבודה עם ספק אחד אשר הוכיח כבר את אמינותו, ובמרבית המקרים גם יציע מחירים משתלמים הרבה יותר ללקוחות קבועים וותיקים. מלבד לכך, קיימים כיום מסלולי שירות לתחזוקת שרתים, המוצעים על ידי חברות המתמחות בשירותי מחשוב, אשר עשויים להיות משתלמים במיוחד, גם עבור עסקים קטנים.

שירותי תחזוקת שרתים לעסקים על ידי חברה חיצונית עשויים לכלול מסלולים שונים, ביניהם – שירותי מיקור חוץ, שירותי תחזוקת שרתים בבנק שעות ושירותי טכנאי מחשבים ללא הגבלה, בעלות מתואמת לתקופה.

שירותי מיקור חוץ לתחזוקת שרתים מבטיחים כי בבית העסק שלך יימצא עובד מוסמך, שכל תפקידו הוא טיפול ותחזוקת שרתים, בהתאמה לצרכי העסק הסציפי. שיטה זו טובה במיוחד עבור חברות גדולות המחזיקות מספר שרתים, וצורכות מידה רבה של טיפול ועבודה עבור תחזוקתם, אך כמובן הינה יקרה יותר לנוכח העלויות עבור שעות העבודה שהינן יומיומיות וקבועות.

כיום, תוכלו גם להשיג שירותי תחזוקת שרתים על בסיס בנק שעות, כאשר במסגרת שירות מסוג זה תקבלו שירותי תחזוקת שרתים מכל הסוגים על ידי טכנאי מחשבים מוסמך אשר יגיע לבית העסק שלכם, ותשלמו מחיר מוסכם לשעה, אשר יחושב מרגע הגעתו של הטכנאי. כך למעשה תוכלו לעקוב אחר תחזוקת השרתים בארגונכם, תוך צמצום העלויות להכרח הנדרש, בהתאם לצרכי העסק שלכם.

כמובן שבהמשך לשירות לעיל, תוכלו גם להשיג שירותי תחזוקת  שרתים באופן שוטף וללא בנק שעות, תוך תיאום של מחיר קבוע מראש עבור שירותי טכנאי מחשבים לתקופה נקובה (בדרך כלל מחיר קבוע לחודש או לשנה). עם מסלול שירות מסוג זה, תוכלו להיות בטוחים כי כל נושא הקשור בתחזוקת שרתים אשר יעלה בחקתכם, יקבל מענה מלא ולא יביא לעיכובים או תקלות בהתנהלות העסק השוטפת. כמו כן, במסגרת השירותים השונים תוכלו גם לקבל שירותי תמיכה טלפוניים אשר יקלו עליכם בפיתרון בעיות מהיר של בעיות בשרת.

כאמור, קיימות גם האפשרויות לחכירה או השכרה של שרתים מצד חברה ייעודית, אשר עשויות להיות עדיפות עבור עסקים מסוימים, ומציעות פתרונות מסוג אחר לתחזוקת שרתים. השכרת שרתים מאפשרת תחזוקת שרתים מלאה מצד גורם מוסמך, כאשר המידע הארגוני כולו מאוחסן בשרת מרוחק, כחלק מחוות שרתים מסודרת, המקבלת שירותי תחזוקה באופן קבוע. עסקים רבים מוצאים בשיטה זו כעדיפה, היות והיא מבטיחה תחזוקת שרתים קבועה ופרגמטית מצד מומחים לדבר, הנמצאים בהשגחה מתמדת למצב השרתים, ולרוב מאתרים תקלות טרם הגיעו לידיעת הלקוח (להלן, בית העסק). כמו כן, שיטה זו מעניקה ביטחון בכל הנוגע לשדרוג החומרה, ותאימות למערכות חדשות. בנוסף, קיימת האפשרות להשכרת שרתים וירטואליים, כאשר אפשרות זו מתייחסת להשכרת שטח אחסון על  גבי שרת וירטואלי. שירות זה ניתן במחירים מוזלים במיוחד, אך יש לקחת בחשבון כי השירות מתאים יותר עבור חברות קטנות ובינוניות, אשר אינן מחזיקות בכמויות גדולות מדי של מידע.

תחזוקת שרתים לעסקים – שורה תחתונה:

כאשר מתלבטים בין השכרה או רכישה של שרתים, חשוב להתייחס לתחזוקת שרתים ואפשרויותיה השונות, על מנת לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר עבור העסק. גיבוי וניהול המידע הארגוני על גבי שרתים הינו עניין שבשגרה, אך תחזוקת שרתים הינה נושא נלווה, ובעל השפעה רבה על היעילות ויכולת התפקוד של העסק עצמו. הקפידו להתאים את השירותים לצרכי העסק, הן מבחינת כמויות המידע הארגוני שתרצו לנהל באמצעות שרתים, הן מבחינת העלויות ומקום האחסון הקיים בעסק שלכם עבור שרתים או ציוד דומה, וכמובן – העלויות עבור תחזוקת שרתים שוטפת. כמו כן, הקפידו תמיד על נושא אבטחת המידע, וזכרו לדרוש את השירותים המתאימים על מנת להגן על המידע שלכם במסגרת ניהולו באמצעות שרתים, או באמצעות כל כלי גיבוי אחר. 


לקבלת מידע נוסף על השירותים שלנו לתחזוקת שרתים לעסקים, 
נא השאירו פרטים ומהנדס מומחה מחשוב יחזור אליכם בהקדם.

 

 

סקירת ווידאו- תחזוקת שרתים

 

Windows Home Server Maintenance

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים