fbpx

אינטרקום אלחוטי: מערכת לפתיחת שער חשמלי בגישה סלולרית או אלחוטית (מידע חדש וטיפים)

אינטרקום אלחוטי

אינטרקום אלחוטי: מערכת לפתיחת שער חשמלי
בגישה סלולרית או אלחוטית

 

✅ ניתן לבצע כיום את פתיחת דלת הבית, השער או המחסום מרחוק, באמצעות חיוג מטלפון סלולרי, שהוגדר כמורשה לפתיחה. הפתרונות המצויים בשוק מאשרים להתקין זאת לבד (Do it yourself).

 

✅ איך בוחרים ספק פתרון לפתיחת שער בחיבור סלולרי (או אלחוטי), שמביא את הערך הכלכלי הטוב ביותר לבית (או לעסק)?

 

אינטרקום הוא אמנם מערכת תקשורת פשוטה למדי, אך זה לא הפריע לו להפוך בשנים האחרונות למכשיר פופולרי ביותר. בבית הפרטי, בבניין או במשרד – מערכת האינטרקום מאפשרת לנו לזהות מי נמצא בחוץ ולהחליט האם אנו רוצים שהוא ייכנס או לא. הטכנולוגיה של מערכת האינטרקום התקדמה עם השנים והיום, מעבר למערכת הפשוטה עם הלחצן, ניתן למצוא אינטרקום אלחוטי עם טלוויזיה ומצלמות איכותיות (HD), אינטרקום המחובר לטלפון בבית ואפילו אינטרקום עם אפליקציה סלולרית, שזה הלהיט הכי פופולרי בשוק.

באתרי קניות מקוונים דוגמת AliExpress, ניתן לרכוש מערכת אינטרקום עם מצלמה איכותית (המסוגלת לצלם גם בלילה), חיבור WiFi וחיבור למכשיר הסלולר (עד 8 מכשירים במקביל), הגנה מפני גשם (בתקן IP66) ומפני ונדליזם, כולל מנעול חשמלי הנשלט מרחוק על הדלת שער מחסום, במחירים של 70 עד 100 דולרים (כולל משלוח). ההתקנה די פשוטה והבעיה היחידה היא, שזה לא בעברית אם לא רוכשים את המכשיר הזה בארץ, או מספק בחו"ל המייעד את המוצרים הללו לארץ.

כך, הדרך להתקין מערכת אינטרקום לפתיחת דלת, מחסום או שער חשמלי (או כל סוג של שער חכם), בלי מערכות החוטים הישנות הפכה לקלה וזולה ביותר. הפתיחה של הדלת שער מחסום נעשית באמצעות הסלולר (או האלחוט, בד"כ ב-,WiFi אך גם בטכנולוגיות אלחוט נוספות דוגמת RFID ובלוטוס'). מדובר בפתרון, שאפשר לשלב אותו במה שמכונה כיום: "בית עסק חכם".

זו מערכת חדשנית בהישג יד של כל בית וכל בעל עסק, ללא צורך בהתקנת מכשור בבית או בעסק. אין צורך בהכנת תשתית בבניין, אין צורך להיות בבית או בעסק כדי לענות. הפתרונות באים עם התאמת מוצרים אישית לצרכים של כל בניין ועסק, בד"כ עם אחריות לשנתיים (אם רוכשים את הפתרון בארץ. המחירים בישראל נעים בין כמה מאות ₪ ועד כ-2,500 ₪ (לא כולל עלות התקנת הרשת האלחוטית – עלות חד-פעמית ועלות תחזוקה של המערכת, או תשלום חודשי עבור החיבור הסלולרי באמצעות מודם סלולרי עם SIM). בחלק מהמוצרים במשבצת הזו, ניתן לרכוש את המוצר באינטרנט ולהתקין אותו לבד.

כיום, אינטרקום אלחוטי הוא המוצר החדש ביותר בתחום מערכות האינטרקום. האינטרקום האלחוטי מחובר, למעשה, לרשת האלחוטית של הבית, שמאפשרת למערכת להעביר נתונים באמצעות ה-WiFi . השימוש ב- WiFi חוסך את הצורך בחיווט, ודורש, למעשה, רק מקור חשמל עבור הפאנל החיצוני של האינטרקום. החיסרון המרכזי שלו הוא, שרשת ה-  WiFi מוגבלת בטווח שלה, ולכן, אם למשל, השער רחוק מעט מהבית, ייתכנו שיבושים והקליטה לא תהיה טובה. פתרון אפשרי למי שרוצה להתקין אינטרקום המחובר לאינטרנט אך חושש מבעיות בקליטה, הוא לחבר כבל רשת לתוך הראוטר. אמנם הפתרון הזה מצריך חיווט ולכן פוגם באפשרות האלחוטית, אך הוא מונע בעיות קליטה ומאפשר חיבור תקין לאינטרנט ותפקוד תקין של מערכת האינטרקום.

הפיצ'ר המגניב באמת באינטרקום, שמחובר לרשת האינטרנט, הוא האפליקציה לסמארטפון. ברגע שמתקבלת קריאה באינטרקום, היא מגיעה למסך בבית וגם לסמארטפון הפרטי שלכם. כך, שתוכלו לראות את האדם הנמצא מחוץ לבית, לשוחח אתו ואף לפתוח לו את הדלת שער. האפליקציה הזו טובה בעיקר להורים, שהילדים שלהם לבד בבית בכך, שהיא מאפשרת להם לפקח על כל מי שנמצא בקרבת הבית ומבקש להיכנס אליו. את התמונות או הווידיאו ניתן לשמור בענן (למקרה של צורך לשחזר מי נכנס לבית ומתי).

לקבלת הצעת מחיר עבור אינטרקום אלחוטי לפתיחת שער ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

 

אינטרקום אלחוטי

דוגמאות לפתרון החדש לפתיחת דלת שער חשמלי מרחוק באמצעות טלפון סלולרי או חיבור אלחוטי:

 

א. אינטרקום אלחוטי – פתרון של חברת דיפנדר:

מדובר באינטרקום וידאו עם מצלמת צפייה באמצעות הטלפון הנייד מדגם WIC509 במחיר של 1,460 ₪.  הפתרון הזה כולל:

 • מצלמה אלחוטית בתוך אינטרקום לדלת המאפשרת צפייה באמצעות הטלפון הסלולרי מכל מקום בעולם.
 • אינטרקום המצלמה מתחבר אלחוטית לאינטרנט באמצעות WiFi או חיבור ישיר לראוטר. מכשירי טלפון וטאבלטים יכולים להתחבר לפעמון דלת הכניסה.
 • כאשר מגיע מבקר ועומד בקרבת הדלת, האינטרקום מאפשר לצלם וידאו בזמן אמת, לצלם תמונות ולהתריע על סכנה בעת הצורך וכל זאת ישירות לטלפון הנייד.
 • כמו כן, באמצעות שירות ענן ניתן לשוחח עם האדם העומד בכניסה.
 • לאינטרקום האלחוטי יש מנגנון הגנה אם מנסים להסירו וכן מנגנון אינפרה אדום לראיית לילה.
 • האינטרקום מסופק עם אפליקציה ייעודית לצפייה באמצעות אייפון או אנדרואיד.
 • כולל חיישן תנועה. 
ב. אינטרקום אלחוטי  – הפתרון של חברת Netvill:

דגמי 2C-IP משווקים בישראל על ידי חברת נטוויל מיהוד, שהיא בין המובילות את תחום האינטרקום בישראל וכן מתמחה בפתרונות תקשורת אודיו ווידאו על גבי רשת האינטרנט.

המדובר בפאנל של אינטרקום משולב מצלמה (צבעונית) לצפייה מהסמארטפון, באמצעות אפליקציות לאנדרואיד ולאייפון.

המכשיר מסופק עם וידאו HD רחב זווית, וגישה דרך כל סמארטפון. זה כאילו אתה בבית גם כשאתה לא. אתה כמשתמש לא צריך לארגן את החיים שלך סביב לוח הזמנים של משלוח חבילה אליך לבית או לעסק. תמיד תדע מתי החבילה שלך מגיעה, גם אם אתה למעלה בקומה אחרת או בצד השני של העיר.

לעתים קרובות מתרחש מצב, שבו מערכת בקרת גישה חיצונית היא הכרחית. בין אם מדובר בבדיקת זהותו של המנקה, האפשרות לאשר גישה למישהו המספק חבילה, או פשוט לתת לאורחים להיכנס בדלת הקדמית במהלך מסיבת גן. אין צורך לתהות אם משהו קורה מחוץ לבית שלך: תראה בעצמך. הפתרון הזה  נותן לך שקט נפשי כאשר אתה נמצא הרחק.

המוצר הזה מספק רמה חדשה של אבטחה: המערכת תודיע לך כאשר מישהו מצלצל בדלת הכניסה שלך ומאפשרת לך לראות ולדבר עם כל אחד מבלי להגיע לדלת. תארו לעצמכם להיות בבית לבד בלילה, ולפתוח את הדלת בבטיחות ונוחות מלאה מבלי לקום מהמיטה.

כך, ניתן לקבל התראות מידיות באמצעות האפליקציה כאשר מישהו מצלצל בדלת. ניתן לראות ולדבר עם מבקרים מכל מקום באמצעות הסמארטפון שלך, ולצפות בקטעים מוקלטים בכל עת עם ענן הקלטה. ניתן לענות מהמיטה, מהגינה, מהעבודה, אפילו בחופשה בחו"ל. תשכח מלקום כדי לפתוח את השער, הסמארטפון בד"כ בהישג ידך. זאת, בצלצול בו זמני בעד 8 סמארטפונים, (טאבלט/ אייפד), פתרון הנותן מענה מושלם ונוח לא משנה היכן אתה נמצא: עם 2C-IP אתה תמיד בשליטה.

כדי להשתמש בסמארטפון שלך כמערכת וידאו-אינטרקום, תצטרך את המרכיבים הבאים:

1) מערכת רשת וידאו-אינטרקום 2C-IP הפועלת על  WiFiאו כבל רשת, או סלולר, לפי בחירתך. 2) אפליקציית ControlCAM להורדה ושימוש בחינם עבור iPhone, iPad או כל מכשירי אנדרואיד. 3) מנעול אלקטרוני או דלת תפס (כדי שתוכל לפתוח את הדלת שלך מרחוק). 

2C-IP מוצע בגימור אלומיניום משולב קודן, מגע מואר בכחול וכיתוב שם. ניתן להתקנה על הטיח או מתחת לטיח, מוגן מים ושמש, מתאים לבתים ומשרדים. יש מגוון רחב של מוצרים לפי הצרכים הספציפיים של כל בית ועסק, כולל אפשרות להוסיף מוניטורים בבית או בעסק לצפייה מרחוק. המחיר של מערכת נע סביב ה-2,500 ₪, כמו המחיר של רוב המוצרים בתחום הזה בשוק. 

ג. אינטרקום אלחוטי – חברת CSP מפתח-תקווה:

 

מציגה פתרון בשם GSM Gate Opener. המערכת עובדת על כל רשתות הסלולר הקיימות בישראל וכוללת בעיקרון 2 רכיבים מרכזיים:

 1. אפליקציה לסמארטפון (אנדרואיד או אייפון), שמשדרת את ההודעות ליחידת הבקרה המותקנת בשער. המערכת שולחת את הפקודות ע"י מסרון -SMS לבקר בשער, או ע"י חיוג וניתוק. כך, שהפקודה יכולה לעבור מהסמארטפון לשער (בשיטות הקישור הללו), גם אם אין קישור של הבקר בשער – לאינטרנט.
 2. יחידת בקרה המותקנת בשער, ניזונה ממתח של 12 וולט ומכילה בתוכה מודול סלולרי, זיכרון לעד אלף מספרים (היכולים לפתוח את השער), עם אחריות לשנתיים.

יחידת הבקרה, שפותחת או סוגרת את השער (לרבות מחסום, דלת חשמלית, או כל דבר הנע בפקודה חשמלית), מקבלת פקודות רק ממספרי טלפון הנמצאים בזיכרון של המכשיר.

אינטרקום אלחוטי  – היתרונות של המערכות:

 • שליטה בשער מכל מקום באמצעות הסמארטפון ללא תלות במרחק.
 • בעל המערכת יכול להוסיף ולהוריד משתמשים מרחוק דרך האפליקציה בסמארטפון (למשל אם מגיע אורח). בסמארטפון ניתן לנהל עד 3,000 מספרי טלפון (מהם עד 1,000 ניתן לטעון בבקרה שבשער).
 • ניתן לחבר את הסמארטפון לסנסורים, שידווחו על פתיחה או סגירה של שער, חלון או כל פתח, שרוצים לקבל דיווח על מצבו.
 • מערכת מאובטחת ומוגנת מפני פריצות של האקרים.
 • גם אם יש ניתוק חשמל, המערכת (יחידת הבקרה) ממשיכה לעבוד על סוללות, או כל מערכת גיבוי דוגמת אל פסק, שמחברים למערכת.
ד. אינטרקום אלחוטי – פתרון של מקור טכנולוגיות:

מדובר באינטרקום וידאו אלחוטי, משולב קודן מואר ואפליקציה לטלפון החכם (אנדרואיד / אייפון), שמאפשרת צפייה ופתיחת הדלת ישירות מהסמארטפון, גם כאשר אינכם בבית. הפאנל משולב במצלמת וידאו HD רחבת זווית באיכות גבוה.

פאנל האינטרקום בחיצוני מאפשר גישת WiFi ישירות לראוטר אלחוטי, או במידת הצורך, חיבור כבל רשת ישירות לראוטר. ניתן להוריד את אפליקציית ControlCam למכשירי אנדרואיד, אייפון ואייפד. ניתן לחבר עד 8 טלפונים חכמים לפאנל אחד.

ה. אינטרקום אלחוטי – פתרון של חברת סקיוריטי מערכות אינטרקום:

מספקים מערכת הכוללת פאנל מוגן מים, קודן עם מצלמה הכוללת ראיית לילה, מסך שטוח 7 אינץ' לצפייה בתוך הבית, אפשרות לחיבור עד 8 מכשירי קצה ו-4 פאנלים למערכת אחת, כולל התקנה, במחיר מבצע של 1,999 ₪ (ללא מע"מ).

 

אינטרקום אלחוטי

בקרוב נראה בישראל את הפתרון של חברת NEST, חברת בת של גוגל, פתרון הדומה לפתרון הישראלי SpotCam, כאשר הפתרון של NEST מכיל בתוכו את המערכת המתקדמת בשם Google Assistance. כלומר: ניתן לדבר עם המערכת והיא מבינה אותנו ויודעת לזהות מי מורשה לתת לה פקודות בקולו. לא נדרש להשתמש באפליקציה על הסלולר.

המוצר החדיש הוא פעמון דלת משולב במצלמה הנקרא Hello, שמשתמש בטכנולוגיית אינטליגנציה מלאכותית לזיהוי פנים מבית גוגל, שנקראת FaceNet. הטכנולוגיה מסוגלת לזהות פנים לפי תמונות, וחברת NEST תשלב אותה בפעמון כדי להודיע למשתמש מי נמצא על סף דלתו, בין אם הוא לוחץ על הפעמון או לא, ולהפעיל התראה של "אדם מוכר" באמצעות אפליקציה ייעודית. בנוסף, תוכל המצלמה שבפעמון להזרים שידור חי מהדלת ב-160 מעלות ובאיכות HD.

מי שמעדיף מצלמה אבטחה אמתית (איכותית) ומוכרת יוכל לקבל אותה בדמות ה-Nest Cam IQ Outdoor. זהו שדרוג של מוצר קיים עליו הכריזה החברה ביוני 2017, רק שהדור הנוכחי מכיל יכולות WiFi משופרות ואת אותה טכנולוגיית זיהוי פנים. NEST אף טוענת, שהמצלמה עמידה בפני מים בתקן של IP66, מסוגלת לשרוד בטמפרטורות קיצוניות ומכילה רמקול החזק פי 15 מהדור הקודם.

הפעמון החכם של NEST יוצע למכירה במהלך 2018 אך המצלמה כבר הושקה ומחירה כ- 349 דולר. אולם, כדי להשתמש בטכנולוגיית זיהוי הפנים, ייאלץ המשתמש להוסיף על כך עוד 10 דולרים בחודש (או 100 דולרים בשנה), שיכללו אחסון ל-10 ימים של סרטוני האבטחה, שמצלם הפעמון בענן של החברה הנקרא Nest Aware, כמו גם את טכנולוגיית זיהוי הפנים, שמבוססת על שירותי אותו ענן (אנשים ,שמבקרים שוב ושוב בבית, ייזכרו על ידי הענן לצורך התראת האדם המוכר). משתמשים, שיבחרו לא לשלם לשירות הענן, יוכלו עדיין לצפות בשידור חי של מה שמצלמת המצלמה, ולקבל התראות לטלפון על כל הפרעה המתרחשת בדלת. כמו כן, מחירו של הדור הקודם של המצלמה הזו יוזל ועולה כעת 199 דולרים. ניתן לחבר למערכת סנסורים שונים במסגרת פתרון "בית חכם".

היתרונות של מערכת אינטרקום סלולרית (או אלחוטית) עם בקר לפתיחה חשמלי:

 • ידידותית למשתמש. לכל אחד יש סמארטפון והוא יודע איך לתפעל אותו.
 • אין צורך להתקין מכשור כלשהו בדירות, בשערים או בתוך המשרדים.
 • אין צורך להיות בבית או במשרד כדי להפעיל את המערכת (כל עוד נמצאים בכיסוי סלולרי עם הסמארטפון עליו מותקנת האפליקציה דוגמת ControlCam).
 • המערכת מותקנת בכניסה לבית לבניין בכניסה למגרש החנייה, מתחברת לפתיחה חשמלית ובכך תמה ההתקנה הפיזית.
 • אין צורך להמתין לטכנאי בתוך הבית או העסק. הטכנאי מטפל רק במערכת אחת, שמותקנת בכניסה בשער החיצוני.
 • כמות הדיירים והעובדים בעסק לא משנה בכלל. המערכת יכולה לקבל כל מספר ולקבל עדכונים מרחוק (ממי שמנהל את המערכת ומורשה להזין אותה בנתונים). יש כאן חסכון בעלויות ושדרוג ביוקרה ובאמינות, עם רמה גבוהה של בקרת כניסה.
 • ניתן לשלב בפתרון הזה יכולות נוספות דוגמת:
  • אינטרקום דיבור חופשי.
  • אינטרקום טלוויזיה (צילום בעינית בצבע), עם שידור הווידאו לכל מכשיר קצה, כולל לטאבלטים ייעודיים, שבידי הדיירים או העובדים.
  • שילוב במערכת של מצלמות אבטחה IP רגילות (אם יש בבית או בעסק).
  • פתרון אינטרקום דיגיטלי, אנטי-ונדלי, ו או המוגן מפגעי מזג האוויר.
  • שדרוג מערכות קיימות והפיכתן לאינטרקום טלוויזיה ללא שפופרת.
  • יכולת להגברת רמת הזיהוי בכניסה ע"י שילוב בקודנים (הנכנס צריך גם להקליט קוד כניסה), או קודנים עם "קוראי קרבה". כלומר: כדי להיכנס, האדם צריך לקרב "כרטיס קרבה", שיכול להגיע בתצורות רבות דוגמת: כרטיס אשראי, מטבע, מחזיק מפתחות, צ'יפ זעיר, מדבקה, צמיד, או כפתור. הקודנים מקבלים את האות בתדר מורשה (למשל 125 קילוהרץ), או בטכנולוגיות קרבה אחרות דוגמת: NFC, RF, WiFi, בלוטוס'. יש קודנים מגוונים לטכנולוגיות השונות לפי צרכי העסק. יש קודנים לפנים הבניין, או מחוץ לבניין עם הגנת אנטי-ונדליזם ועוד הגנות (למשל מפני גשם). בקודנים ניתן להטעין בין 1,000 ל-2,000 משתמשים, תלוי בסוג הקודן שנבחר.
  • יכולת להגברת רמת הזיהוי בכניסה ע"י שילוב "בקרת כניסה ביומטרית": המערכות הבסיסיות הן מערכות עצמאיות המכילות קודן + קורא טביעות אצבע (או זיהוי פנים, או זיהוי כף יד). הקודן יכול להיות קודן עם "קורא קרבה". כך, שאפשר לשלב את הגברת רמת הזיהוי של הנכנס באחת או יותר מהשיטות: טביעת אצבע (או זיהוי פנים), או הקשת קוד, או קריאת "כרטיסון קרבה".
 • שילוב מערכות משרדיות ועסקיות: אינטרקום בין עמדות דיבור חופשי, אינטרקום מזכירה ושלוחות, אינטרקום IP, שילוב במרכזיות לרבות במרכזיות IP בענן, שילוב בטלפונים חכמים איכותיים, כולל בטלפונים עם מסכי צבע ומצלמות, שילוב במוצרים משלימים: פנקודים (סוג של קודן), קודנים עצמאיים ומשולבים, קוראי קרבה, פתרונות NFC ובלוטוס', מנעולים אלקטרומגנטיים, מנעולי השהיה, פתרונות מקוריים אחרים לכניסה לבית, לחניון או למשרד, שילוב עם פתרונות "בית עסק חכם".

שורה תחתונה בתחום בחירת מערכת אינטרקום סלולרי, לפתיחת דלת, מחסום או שער חשמלי, בתקשורת סלולרית או אלחוטית:  

 

בבחירת ספק פתרון אלחוטי או סלולרי לפתיחת דלת ושער חשמלי, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל הבית או העסק. קודם כל, יש לקבל החלטה אם בכלל מעוניינים במערכת סלולרית (התצורה המומלצת כיום לעסקים היא WiFi או לחילופין RFID), או בתצורה אחרת המתאימה לצרכי העסק, מנהליו ועובדיו. מאוד רצוי לחפש פתרונות של מערכת המופעלת בעברית, אם כי זה אינו תנאי הכרחי. כך, שכל אחד יוכל די בקלות לתפעל אותה (בהרשאות המתאימות).

יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית". מומלץ לבדוק באינטרנט חוות דעת על הספק שבו בוחרים ואם אין תלונות על רמת ההתקנה והשירות שלו.

 

לכן, נשאלות כאן השאלות:

📌 מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת אצלך בתחום מערכת לפתיחת דלת או שער חשמלי מרחוק, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות פתרון סלולרי (או אלחוטי)?

 

📌 אם יש לך כבר מערכת אינטרקום לפתיחת שער סלולרית אלחוטית, ממה אתה לא מרוצה מהפתרון הזה? שתף אותנו.

 

📌  איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לבחור את ספק מערכת אינטרקום לפתיחת דלת או שער חשמלי בגישה סלולרית או אלחוטית המתאימה לצרכיך?

 

לקבלת מידע נוסף על השירותים שלנו לתחום מערכות אינטרקום לעסקים ובקרת כניסה, נא השאירו פרטים ומהנדס מומחה מחשוב יחזור אליכם בהקדם.

 

לקבלת הצעת מחיר עבור אינטרקום אלחוטי לפתיחת שער ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

 

התקנת אינטרקום – אינטרקום אלחוטי קודן ומצלמה

 

פוסטים נוספים