fbpx

התקנת מערכת אינטרקום למשרדים / לעסקים אילו פתרונות מוצעים בשוק?

בית משרד חכם

התקנת מערכת אינטרקום למשרדים / לעסקים
אילו פתרונות מוצעים בשוק?

 

מערכות בקרת הכניסה (לרבות אינטרקומים) מתקדמות אחרי ההתפתחות בעולם המחשוב והתקשורת והגישה אליהן במערכות החדישות מתבצעת מכל מכשיר קצה, כולל מטלפון סלולרי, מכל מקום בארץ ובעולם.

 

איך בוחרים ספק פתרון להתקנת בקרת כניסה, שמביא את הערך הכלכלי הטוב ביותר לעסק, בלי "ליפול בפח"?

 

המונח אינטרקום של היום כולל סביבו פתרונות חדשים, שכלל אינם דומים לאינטרקומים של העבר. בכלל זה אפשר לראות פתרונות של קודנים עם שלל אפשרויות לפתיחת השער (החל מהקשה על מספרים, חיוג סלולרי, צ'יפ קרבה, זיהוי ביומטרי, שילוב עם מצלמת אבטחה ועוד). ההבדל המרכזי בין קודן לאינטרקום הוא, שבקודן האישור לכניסה מתקבל מתוך המכשיר עצמו (למשל ע"י הקשת קוד) ואין צורך באישור מרחוק, או שיחת אישור, כמו שיש באינטרקום. לכן, שילוב של שני המוצרים בתוך מוצר אחד מספק רמה גבוהה יותר של בקרת כניסה.

מערכת אינטרקום המשלבת בתוכה קודן ומצלמת אבטחה ויש בה מסך מגע צבעוני קטן, עולה פחות מ-2,000 ₪, מה שהופך את המכשירים המתקדמים הללו לנפוצים.

במציאות ביטחונית וחברתית כמו זו הקיימת בישראל, מערכות "בקרת כניסה" לרבות מערכת אינטרקום (המשולבת במקרים רבים עם מצלמת אבטחה), הופכות להיות מצרך חיוני והן בהחלט ממדרות את המשרדים והעסקים מאורחים בלתי רצויים ומשמשות גם כ"בקרת כניסה" לעובדים, לספקים, לאורחים ולרכבים.

כיום, ניתן לרכוש ולהתקין פתרון מלא למערכת בקרת כניסה ממוחשבת לבתים ולעסקים מבוססת IP (פרוטוקול האינטרנט), כשיש אופציה (שמאוד מומלצת) להוסיף מצלמת אבטחה לאינטרקום, רצוי מאוד מצלמת אבטחה, שגם כן מבוססת IP ולבחון שילוב של קודן לכניסות עם צורך ברמת סינון גבוהה יותר. זאת, בשונה מהמערכות הוותיקות הקיימות בשוק, שהן מערכות קנייניות (פרטיות) עם פרוטוקולים פרטיים ואי יכולת להתחבר לרשת האינטרנט ולמוצרים חדשים הקיימים בשוק, דוגמת מצלמות אבטחה וסנסורים של "בית ועסק חכם".

תחום מצלמות האבטחה, שמתלווה לפתרונות של בקרת כניסה, התקדם במהירות ממצלמות אנלוגיות פשוטות למצלמות דיגיטליות מבוססות IP  (פרוטוקול האינטרנט) ובאיכות עד 4K (פי 4 מאיכות HD) ושכעת הן עוברות לקישור דרך הענן, ברשת האינטרנט. מצלמות אבטחה IP מתקדמות מגיעות כיום כחלק בלתי נפרד ממערכות אינטרקום ופנקודים, לשליטה על כניסות ושערים, בעסקים, במשרדים ובבניינים, שרוצים לפקח על הנכנסים דרכם.

ההמלצה הברורה היא להחליף את מערכת האינטרקום אחת ל-10 שנים. זאת, גם בגלל שמערכות אינטרקום מתקלקלות (כמו כל מכשיר אלקטרוני) וגם משום שמערכות האינטרקום החדשות מספקות מענה רחב וטוב יותר למשתמשים בהם. מומלץ לא לחסוך בכסף ולרכוש את המוצר הטוב והמשוכלל ביותר הנמצא בשוק.התקנת מערכת אינטרקום למשרדים / לעסקים

מהם הפתרונות החדשים בתחום מערכת אינטרקום לכניסה ממוחשבת?

הכיוון של השוק היום הוא: "אינטרקום ללא אינטרקום". זו מערכת חדשנית בהישג יד של כל משרד וכל בעל עסק, ללא צורך בהתקנת מכשור במשרד או בעסק. אין צורך בהכנת תשתית בבניין ואין צורך להיות במשרד או בעסק כדי לענות. הפתרונות באים עם התאמת מוצרים אישית לצרכים של כל משרד ועסק.

ניתן בגישה זו לבצע פתיחת שער או מחסום מרחוק באמצעות חיוג מטלפון סלולרי, שהוגדר כמורשה לפתיחה, וניתן לחבר מצלמה קווית או אלחוטית לאינטרקום הזה, כדי לזהות ולתעד את הכניסה והיציאה של אנשים ורכבים דרך השער או הפתח הנמצא תחת השליטה של מערכת האינטרקום המתקדמת הזו.

במערכות אינטרקום חדשות רבות מורכבת מצלמת אינפרא-אדום, שמעבירה תמונה מלאה של מי שנמצא בצד השני של הדלת, גם בחשיכה, ללא צורך במקור תאורה. מלבד הקול (שקיים תמיד במערכת אינטרקום), מתווספת גם תמונה בכל תנאי תאורה (גם בחשיכה מוחלטת) וכך, נוצר זיהוי ודאי של האדם העומד מאחורי הדלת.

האם יש דרך להתקין אינטרקום בלי מערכות החוטים הישנות ולחבר אליו מצלמות אבטחה של בית חכם (או עסק חכם)? התשובה היא כן. זה נעשה באמצעות הסלולר (או האלחוט: WiFi, או Z-Wave, או במקרים מסוימים לאור צרכים ספציפיים, בטכנולוגיות אלחוט נוספות דוגמת: RFID ובלוטוס'). למרות שניתן להתקין את מערכות האינטרקום החדשות לבד, מומלץ, שההתקנה תיעשה ע"י מתקין מומחה בתחום.

לעיתים, בעלי האינטרקום (בעיקר בעסקים קטנים) יעדיפו אינטרקום ללא חוטים אך מבוסס WiFi ולא סלולר (לחסוך בהוצאות הסלולר). זה אותו פתרון בדיוק כמו החיוג הסלולרי, שכן הצורך בחיווט נעלם. אולם, יש כאן צורך להקים רשת WiFi במשרד, בעסק או בבניין, כדי להעביר את התשדורת מבחוץ אל הסמארטפונים, שבידי העובדים והמנהלים, או לחבר את רשת ה-WiFi לאינטרנט של המשרד העסק ולחבר את הסמארטפונים בשירות ענן דרך האינטרנט אל האינטרקום.

מערכות בקרה וביטחון

מה כולל פתרון למערכת אינטרקום ממוחשבת למשרדים ולעסקים?

ההתפתחות של המערכות הללו מובילה לפתרונות מסוג חדש לגמרי ממה שהיה בעבר. מדובר במערכת המופעלת בענן (או בהתקנה בשרת מקומי, או ענן פרטי מקומי) וניתן לגשת אליה מכל מכשיר קצה דרך דפדפן (כולל מסמארטפון). רצוי לחפש פתרונות של מערכת המופעלת בעברית, אם כי זה אינו תנאי הכרחי. כך, שכל אחד יוכל די בקלות לתפעל אותה (בהרשאות המתאימות).

המערכת הממוחשבת לבקרת כניסה מתממשקת למוצרי הקצה האחרים (כולל קיימים) לבקרת כניסה המותקנים בכניסות (פתחים, שערים) ושיכולים לכלול:

 • אינטרקום רגיל (ישן) מכל סוג.
 • מערכת בקרת כניסה מתקדמת (קודן) עם זיהוי ביומטרי (טביעת אצבע), או זיהוי באמצעות כרטיס זיהוי נושא ID אישי (כולל אפשרות לזיהוי ב-WiFi).
 • קודן קורא טביעות אצבע המשמש כבקרה עצמאית יחידה בכניסה.
 • קודן קורא טביעות אצבע משולב עם רישום נוכחות עובדים (או רישום נכנסים לבניין למשרד), שמשמש כבקרה עצמאית יחידה בכניסה.
 • אינטרקום או קודן כמכשיר בקרת כניסה מבוסס קישור סלולרי (יש כמה דגמים לבחירה בתחום זה בשוק).

 

היתרונות של המערכות החדשות הממוחשבות הם ביכולת להפעיל אותם מכל מחשב:

 • המסך הראשי מכיל את כל הפונקציות המרכזיות לרבות: הגדרת דלת הכניסה, הגדרת עובדים, חיבור כל התקן מקביל (דוגמת התקן ביומטרי), מתן הרשאות להוסיף או לשנות אנשים, קביעת זמנים להרשאות כניסה כולל חופשות וחגים, ניטור המערכת, הפקת דו"חות ועוד.
 • יכולת לקבוע הרשאות לפי מחלקות, תפקידים וסטטוס אישי של כל עובד או מנהל, כולל הרשאות ספציפיות למחלקות או לתתי-מחלקות בעסק.
 • חיבור של תגים של העובדים למערכת.
 •  יכולת ניטור מרחוק של כל פתח כניסה (אפשר לחבר גם מצלמות אבטחה למערכת), כולל אפשרות לפתיחה מרחוק וקבל דיווחים בזמן אמת על הנכנסים והיוצאים מהבניין עסק.
 • יכולת קביעת מרווחי הזמן של פעילות העסק. כך, שכל כניסה או יציאה חריגה מדווחת מיידית, או בדרך, שנקבעה במערכת לדווח על החריגה (למשל עובד שהגיע או יצא בשעות חריגות, או בימים חריגים דוגמת ימי פגרה וחופשה).
 • יכולת להוספת רכיבים נוספים למערכת דוגמת: ניטור עוד דלתות, הוספת קודנים, הוספת קוראי קרבה, שיוך לקבוצות נוספות ועוד.
 • אפשרות למתן הרשאות שונות לכל דלת כניסה בנפרד, לפי שיוך לקבוצות, לפי הרשאות ולפי סוגי בקרי הכניסה.
 • ניטור שוטף של כל הבקרים הנמצאים בעסק.
 • מפה סינופטית של כל הכניסות והבקרות הקיימות בעסק וצפייה על מפה של המצב של כל כניסה בזמן אמת.
 • יומן אירועים עם יכולת איתור אירועים היסטורי לפי חתכים שונים.

בית משרד חכם

מהם היתרונות של אינטרקום אלחוטי מחובר למצלמה של משרד ועסק חכם, כולל צפייה מרחוק במצלמת אבטחה מבוססת IP?

 • המערכת ידידותית למשתמש ומספקת מגוון רב יותר של שליטה עם "חוויית שימוש".
 • אין צורך להתקין מכשור בתוך המשרדים.
 • אין צורך להיות במשרד כדי לענות (בסלולרי או באלחוט – WiFi).
 • מערכת האינטרקום מותקנת בכניסה לבניין המשרדים, מתחברת לפתיחה חשמלית ובכך תמה ההתקנה הפיזית.
 • אין צורך להמתין לטכנאי. הטכנאי מטפל רק במערכת אחת המותקנת בכניסה בשער החיצוני, מבחוץ. ניתן לבצע בדיקות ותיקונים גם מרחוק.
 • כמות הדיירים והעובדים בעסק לא משנה בכלל. המערכת יכולה לחייג לכל מספר. חסכון בעלויות ושדרוג ביוקרה ובאמינות.
 • איכות השיחה ותמונת הווידיאו היא כשל שיחת טלפון רגילה ולא של האינטרקום הצורמני והמוכר. וכיום המצלמות הן איכותיות (עד רמת איכות של 4K), ולא מצלמות שחור לבן, כמו שהיה בעבר.
 • מקבלים רמה גבוהה של בקרת כניסה. ניתן להתקין את המערכת בתצורת אינטרקום לשער כניסה (כולל לרכב) בכל פתח.
 • ניתן לשלב בפתרון הזה יכולות נוספות דוגמת: אינטרקום דיבור חופשי (ללא לחצני דיבור), אינטרקום טלוויזיה (צילום בצבע המשודר למסך המותקן בבית או בעסק), עם שידור הווידיאו לכל מכשיר קצה, כולל לטאבלטים ייעודיים, שבידי העובדים מנהלים שומרים.
 • שילוב במערכות וסנסורים חכמים אחרים אם יש במשרד או בעסק.
 • אפשרות לפתרון אינטרקום דיגיטלי אנטי-ונדלי, שעמיד גם בפני גניבות ובפני פגעי טבע (גשם, התזות מים, סופות חול, חמסין קיצוני וכיו"ב).
 • שילוב מערכות משרדיות: אינטרקום בין עמדות דיבור חופשי, אינטרקום מזכירה ושלוחות, אינטרקום IP, שילוב במרכזיות לרבות במרכזיות בענן, שילוב בטלפונים חכמים איכותיים, כולל בטלפונים עם מסכי צבע ומצלמות, שילוב במוצרים משלימים: פנקודים, קודנים עצמאיים ומשולבים, קוראי קרבה, פתרונות NFC ובלוטוס', מנעולים אלקטרומגנטיים, מנעולי השהיה, פתרונות ביומטריה (זיהוי פנים, או זיהוי טביעת אצבע, או זיהוי כף יד), פתרונות מקוריים אחרים לכניסה לבית או למשרד.
 • החלפת הסיסמאות במערכת נעשית בקלות ובמהירות, כדי למנוע הפצת הסיסמה למי שאינם מורשים להיכנס לבניין למשרד, ללא קבלת אישור ספציפי ואישי.

 

מי מוביל את השוק של מערכת אינטרקום ממוחשבת?

אין כיום "מוביל שוק" בתחום המערכות המתקדמות הללו לבקרת כניסה. השוק הזה מפוצל בין כמה וכמה ספקים והעיקר: ניתן לייבא או לרכוש את הפתרון מיבואן או לרכוש באינטרנט, ולהתקין את המערכות הללו לבד, בבית או בעסק. אולם, בגלל הצורך באינטגרציה עם מערכות נוספות (לרבות הסלולר, או WiFi, או RFID, או מערכת ביומטרית), מומלץ, שההתקנה והתחזוקה תבוצענה ע"י מתקין מקצועי, שזו המיומנות וזה הניסיון שלו.

הספקים הקיימים בתחום הזה: תדאור טכנולוגיות, DVTech, יורוקום-פנסוניק, פוקוס טלקום, ITS, CSP, לדיקו, בזק, סינריון, וספקים נוספים רבים דוגמת: אינטק, קומקס, לוגיפון, קוקום, ויסוניק, וידרום, Chipzol, IDP, לנ-טק, מיתר מיגון, גטר-טק, אלקטיב, סינטל תקשורת, SpotCam (Video Doorbell Solution), בינת עסקים (מתמקדת במצלמות אבטחה בענן), מור מערכות תקשורת, סקיוריטי מערכות אינטרקום, ועוד.

המחירים של המוצרים בתחום זה מאוד מגוונים, ונעים בין 1,500 ש"ח ל-3,500 ₪, תלוי בהיקף היכולות הקיימות באינטרקום, במצלמה ובכל האביזרים והיכולות הנלוות. יש לקחת בחשבון, שאם מעוניינים להקליט את הווידיאו המופק מהמצלמות, יש לרכוש מערכת הקלטה (DVRNVR) למצלמה או למצלמות (מייקר את ההוצאה באלפי ₪), או לרכוש שירות הקלטות ממצלמות בענן (יותר מומלץ).

הספקים המובילים בשוק של הקלטת וידיאו ממצלמות אבטחה עסקיות הם: ארגוקום (מובילת שוק), פוקוס טלקום, נייס מערכות (באינטגרציה אפשרית של תדיראן טלקום), בינת מערכות יישום, לדיקו – בוש, יורוקום – פנסוניק, ,One1SaMBa סינטל תקשורת, AVcom, גטר-טק, NeoCam (מתמקדת בתחום מצלמות אבטחה בענן, פתרונות בית ועסק חכם בענן והקלטות בענן), Milesight, ריסקו, CSP, BGC, לנ-טק, iLANOT, קרמר (חברה ישראלית מאוד מצליחה), DM – Dedicated Micros, קרסטון –Crestron  ,Provision ,iCATCH ,HIKVISION B-Eye ועוד.

יש לקחת בחשבון, שאינטרקומים אלחוטיים (ללא מודם סלולרי וקו סלולרי), מבוססי WiFi או טכנולוגיות אלחוט אחרות דוגמת RFID, זולים באופן משמעותי מאינטרקומים מבוססי חיבור סלולרי, או המשלבים סלולר ואלחוט יחד. כ"כ, הקלטות וידיאו ממצלמת אבטחה בענן זולה בהרבה מהקלטה בשרת מקומי, או בהתקן הקלטה מקומי.

 

שורה תחתונה בתחום בחירת מערכת אינטרקום לבקרת כניסה:  

בבחירת ספק מערכת מתקדמת לבקרת כניסה, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל העסק. קודם כל, יש לקבל החלטה אם בכלל מעוניינים במערכת מבוססת IP, או בתצורה אחרת המתאימה לצרכי העסק, מנהליו ועובדיו. לאחר מכן יש להחליט אם בוחרים בפתרון שכולל את ניהול המערכת והקלטת הווידיאו ממצלמת האבטחה – בענן. ספקי פתרונות בענן לבקרת כניסה מספקים כיום פתרונות מתקדמים יותר מהפתרונות שאינם בענן. יש גם לקבל החלטה באם לשלב קודן במערכת, להגברת רמת הבקרה על הכניסה ואיזה סוג של בקרת כניסה ליישם (בקצה העליון של הפתרונות מדובר בבקרה ביומטרית דוגמת: טביעות אצבע, זיהוי קולי, צילום רשתית העין, או צילום פנים).

יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית". מומלץ לבדוק באינטרנט חוות דעת על הספק שבו בוחרים ואם אין תלונות על רמת ההתקנה והשירות שלו. יש לזכור, שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, או של משרד רואי חשבון.

 

לכן, נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בתחום בקרת הכניסה לעסק שלך למשרד שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות אינטרקום לבקרת כניסה מתקדם? 

אם יש לך כבר מערכת מתקדמת לבקרת כניסה, ממה אתה לא מרוצה מהפתרון הזה? שתף אותנו. 

איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לבחור את ספק מערכת אינטרקום מתקדמת לבקרת כניסה המתאימה לצרכיך?

 

לקבלת מידע נוסף על השירותים שלנו לתחום מערכות אינטרקום לעסקים ובקרת כניסה, נא השאירו פרטים ומהנדס מומחה מחשוב יחזור אליכם בהקדם.

 

 The Video Intercom and Doorbell for your Smartphone 

 

פוסטים נוספים