fbpx

מערכת לפתיחת שער חשמלי סלולרית או אלחוטית – סקירה טכנית

מערכת לפתיחת שער חשמלי

מערכת לפתיחת שער חשמלי

✅ הצגת פתרון חדש מבית CSP לפתיחת שער מרחוק. זאת, באמצעות רשת הסלולר (או האלחוט).

 

✅ ניתן כיום לבצע פתיחת שער או מחסום מרחוק באמצעות חיוג מטלפון סלולרי, שהוגדר כמורשה לפתיחה.

 

✅ איך בוחרים ספק פתרון לפתיחת שער בחיבור סלולרי (או אלחוטי), שמביא את הערך הכלכלי הטוב ביותר לעסק, בלי "ליפול בפח"?

 

האם יש דרך להתקין מערכת לפתיחת שער חשמלי (או כל סוג של שער חכם), בלי מערכות החוטים הישנות? התשובה היא כן. זה נעשה באמצעות הסלולר (או האלחוט, בד"כ ב-WiFi אך גם בטכנולוגיות אלחוט נוספות דוגמת RFID ובלוטוס'). מדובר בפתרון, שאפשר לשלב אותו במה שמכונה כיום: "בית עסק חכם".

זו מערכת חדשנית בהישג יד של כל בית וכל בעל עסק, ללא צורך בהתקנת מכשור בבית או בעסק, אין צורך בהכנת תשתית בבניין, אין צורך להיות בבית או בעסק כדי לענות. הפתרונות באים עם התאמת מוצרים אישית לצרכים של כל בניין ועסק, בד"כ עם אחריות לשנתיים.

 

מערכת לפתיחת שער חשמלי סלולרית

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מערכת לפתיחת שער חשמלי – השאירו פרטים כאן


מה כולל הפתרון החדש לפתיחת שער חשמלי מרחוק באמצעות טלפון סלולרי?

חברת CSP מפתח-תקווה, מציגה פתרון בשם GSM Gate Opener. המערכת עובדת על כל רשתות הסלולר הקיימות בישראל וכוללת בעיקרון 2 רכיבים מרכזיים:

 1. אפליקציה לסמארטפון (אנדרואיד או אייפון), שמשדרת את ההודעות ליחידת הבקרה המותקנת בשער. המערכת שולחת את הפקודות ע"י מסרון – SMS לבקר בשער, או ע"י חיוג וניתוק. כך, שהפקודה יכולה לעבור מהסמארטפון לשער (בשיטות הקישור הללו), גם אם אין קישור של הבקר בשער – לאינטרנט.
 2. יחידת בקרה המותקנת בשער, ניזונה ממתח של 12 וולט ומכילה בתוכה מודול סלולרי, זיכרון לעד אלף מספרים (שיכולים לפתוח את השער), עם אחריות לשנתיים.

יחידת הבקרה, שפותחת או סוגרת את השער (לרבות מחסום, דלת חשמלית, או כל דבר הנע בפקודה חשמלית), מקבלת פקודות רק ממספרי טלפון הנמצאים בזיכרון של המכשיר.

היתרונות של מערכת לפתיחת שער חשמלי:

 • שליטה בשער מכל מקום באמצעות הסמארטפון ללא תלות במרחק.
 • בעל המערכת יכול להוסיף ולהוריד משתמשים מרחוק דרך האפליקציה בסמארטפון (למשל אם מגיע אורח). בסמארטפון ניתן לנהל עד 3,000 מספרי טלפון (מהם עד 1,000 ניתן לטעון בבקרה שבשער).
 • ניתן לחבר את הסמארטפון לסנסורים, שידווחו על פתיחה או סגירה של שער, חלון או כל פתח, שרוצים לקבל דיווח על מצבו.
 • מערכת מאובטחת ומוגנת מפני פריצות של האקרים.
 • גם אם יש ניתוק חשמל, המערכת (יחידת הבקרה) ממשיכה לעבוד על סוללות, או כל מערכת גיבוי דוגמת אל פסק, שמחברים למערכת.

תשתיות תקשורת לעסקים - מערכת לחיזוי וניטור תקלות

מדוע פתרונות של שליטה בפתיחת שער חשמלי באמצעות הסמראטפון מצליחים בשוק?

הסיבה די ברורה: הפתרון הוא פשוט ביותר. מערכת סלולרית המקושרת לטלפון סלולרי של הדייר בעל העסק מי שמפקח על הכניסה. אפשר גם להשתמש ברשת WiFi או RFID ולחסוך את העלויות של מודם סלולר וחשבון סלולרי, אם השער בחניון מכוסה ברשת WiFi RFID של העסק.

כך, מערכות ניידות (סלולריות או אלחוטיות) מאפשרות פתיחה בטוחה של הדלת או השער החשמלי (או שער של החניה) בקלות. ניתן לשלב אותן בכל פתרון של בית חכם, או עסק חכם. זאת, באמצעות לחיצת כפתור בלבד (בסמארטפון זו לחיצה על כפתור וירטואלי על המסך), ובכך הן חוסכות את הצורך להגיע לדלת לשער. בנוסף, ניתן להתקין את יחידת הבקרה או האינטרקום בכל מקום בבית או בעסק, בחניה שלו או בכל מקום, שעליו רוצים לפקח מבחינת הנכנסים (או היוצאים), בלי תלות בחיווט.

 

היתרונות של מערכת בקרה סלולרית (או אלחוטית), עם בקר לפתיחת שער חשמלי:

 • ידידותית למשתמש. לכל אחד יש סמארטפון והוא יודע איך לתפעל אותו.
 • אין צורך להתקין מכשור כלשהו בדירות, בשערים או בתוך המשרדים.
 • אין צורך להיות בבית או במשרד כדי להפעיל את המערכת (כל עוד נמצאים בכיסוי סלולרי).
 • המערכת מותקנת בכניסה לבניין בכניסה למגרש החנייה, מתחברת לפתיחה חשמלית ובכך תמה ההתקנה הפיזית.
 • אין צורך להמתין לטכנאי בתוך הבית או העסק. הטכנאי מטפל רק במערכת אחת, שמותקנת בכניסה בשער החיצוני.
 • כמות הדיירים והעובדים בעסק לא משנה בכלל (מערכת הבקרה יכולה, כאמור, לקלוט עד אלף מורשים). המערכת יכולה לקבל כל מספר ולקבל עדכונים מרחוק (ממי שמנהל את המערכת ומורשה להזין אותה בנתונים). יש כאן חסכון בעלויות ושדרוג ביוקרה ובאמינות, עם רמה גבוהה של בקרת כניסה.
 • ניתן לשלב בפתרון הזה יכולות נוספות דוגמת:
  • אינטרקום דיבור חופשי.
  • אינטרקום טלוויזיה (צילום בעינית בצבע), עם שידור הווידאו לכל מכשיר קצה, כולל לטאבלטים ייעודיים, שבידי הדיירים או העובדים.
  • שילוב במערכת של מצלמות אבטחה.
  • פתרון אינטרקום דיגיטלי, אנטי-ונדלי, ו או המוגן מפגעי מזג האוויר.
  • שדרוג מערכות קיימות והפיכתן לאינטרקום טלוויזיה ללא שפופרת.
  • יכולת להגברת רמת הזיהוי בכניסה ע"י שילוב בקודנים (הנכנס צריך גם להקליט קוד כניסה), או קודנים עם "קוראי קרבה". כלומר: כדי להיכנס, האדם צריך לקרב "כרטיס קרבה", שיכול להגיע בתצורות רבות דוגמת: כרטיס אשראי, מטבע, מחזיק מפתחות, צ'יפ זעיר, מדבקה, צמיד, או כפתור. הקודנים מקבלים את האות בתדר מורשה (למשל 125 קילוהרץ), או בטכנולוגיות קרבה אחרות דוגמת: NFC, RF, WiFi, בלוטוס'. יש קודנים מגוונים לטכנולוגיות השונות לפי צרכי העסק. יש קודנים לפנים הבניין, או מחוץ לבניין עם הגנת אנטי-ונדליזם ועוד הגנות (למשל מפני גשם). בקודנים ניתן להטעין בין 1,000 ל-2,000 משתמשים, תלוי בסוג הקודן שנבחר.
  • יכולת להגברת רמת הזיהוי בכניסה ע"י שילוב "בקרת כניסה ביומטרית": המערכות הבסיסיות הן מערכות עצמאיות המכילות קודן + קורא טביעות אצבע (או זיהוי פנים, או זיהוי כף יד). הקודן יכול להיות קודן עם "קורא קרבה". כך, שאפשר לשלב את הגברת רמת הזיהוי של הנכנס באחת או יותר מהשיטות: טביעת אצבע (או זיהוי פנים), או הקשת קוד, או קריאת "כרטיסון קרבה".
 • שילוב מערכות משרדיות ועסקיות: אינטרקום בין עמדות דיבור חופשי, אינטרקום מזכירה ושלוחות, אינטרקום IP, שילוב במרכזיות לרבות במרכזיות IP בענן, שילוב בטלפונים חכמים איכותיים, כולל בטלפונים עם מסכי צבע ומצלמות, שילוב במוצרים משלימים: פנקודים (סוג של קודן), קודנים עצמאיים ומשולבים, קוראי קרבה, פתרונות NFC ובלוטוס', מנעולים אלקטרומגנטיים, מנעולי השהיה, פתרונות מקוריים אחרים לכניסה לבית, לחניון או למשרד, שילוב עם פתרונות "בית עסק חכם".

מצלמות אבטחה מבוססות IP


כמה עולה
מערכת אינטרקום סלולרי עם בקר לפתיחת שער חשמלי ומי מספק זאת?

המחירים של המוצרים בתחום זה מאוד מגוונים, ונעים בין 350 ש"ח ל-3,500 ₪, תלוי בהיקף היכולות הקיימות במערכת ובכל האביזרים והיכולות הנלוות. מכשירים אלחוטיים (ללא מודם סלולרי וקו סלולרי), מבוססי WiFi או טכנולוגיות אלחוט אחרות דוגמת RFID, זולים באופן משמעותי ממכשירים מבוססי חיבור סלולרי או המשלבים סלולר ואלחוט יחד. כ"כ, הקלטות וידיאו ממצלמת אבטחה IP בענן (אם יש מצלמת אבטחה נלווית לבקרת פתיחת השער החשמלי), היא פתרון זול בהרבה מהקלטה בשרת מקומי, או בהתקן הקלטה מקומי ייעודי.

מערכת אינטרקום או מערכת לפתיחת שער חשמלי המשלבת בתוכה קודן ואו מצלמת אבטחה ויש בה מסך מגע צבעוני קטן, עולה כיום פחות מ-2,000 ₪, מה שהופך את המכשירים המתקדמים הללו לנפוצים ומבוקשים.

אין כיום "מוביל שוק" בתחום המכשירים המתקדמים הללו והשוק הזה מפוצל בין כמה וכמה ספקים לא גדולים והעיקר: ניתן לייבא או לרכוש את הפתרון מיבואן או לרכוש באינטרנט, ולהתקין את המערכות הללו לבד, בבית או בעסק. אולם, בגלל הצורך באינטגרציה עם מערכות נוספות (לרבות הסלולר, או WiFi, או RFID), מומלץ, שההתקנה והתחזוקה תבוצענה ע"י מתקין מקצועי, שזו המיומנות וזה הניסיון שלו.

ההמלצה הברורה היא להחליף את מערכת בקרת כניסה אחת ל-10 שנים. זאת, גם בגלל שמערכות הללו מתקלקלות (כמו כל מכשיר אלקטרוני) וגם משום שמערכות בקרת הכניסה החדשות מספקות מענה רחב וטוב יותר למשתמשים בהם. מומלץ לא לחסוך בכסף ולרכוש את המוצר הטוב והמשוכלל ביותר הנמצא בשוק.

 

שורה תחתונה בתחום בחירת מערכת לפתיחת שער חשמלי, סלולרית או אלחוטית:

 

בבחירת ספק פתרון אלחוטי או סלולרי לפתיחת שער חשמלי, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל העסק. קודם כל, יש לקבל החלטה אם בכלל מעוניינים במערכת סלולרית (התצורה המומלצת כיום לעסקים היא WiFi או לחילופין RFID), או בתצורה אחרת המתאימה לצרכי העסק, מנהליו ועובדיו. הצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, או של משרד רואי חשבון.

מאוד רצוי לחפש פתרונות של מערכת המופעלת בעברית, אם כי זה אינו תנאי הכרחי. כך, שכל אחד יוכל די בקלות לתפעל אותה (בהרשאות המתאימות).

יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית". מומלץ לבדוק באינטרנט חוות דעת על הספק שבו בוחרים ואם אין תלונות על רמת ההתקנה והשירות שלו.

 

לכן, נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בתחום מערכת לפתיחת שער חשמלי מרחוק, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות פתרון סלולרי (או אלחוטי)?

 

 מה אתה יודע על ההבדלים בין פתרון סלולרי לפתרון אלחוטי – WiFi בפתיחת שער מרחוק? מה סוג המערכת המתאימה לצרכים שלך?

 

 אם יש לך כבר מערכת לפתיחת שער סלולרית, ממה אתה לא מרוצה מהפתרון הזה? שתף אותנו.

 

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לבחור את ספק מערכת לפתיחת שער חשמלי סלולרית או אלחוטית המתאימה לצרכיך?

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מערכת לפתיחת שער חשמלי – השאירו פרטים כאן

לקבלת מידע נוסף על השירותים שלנו לתחום מערכות לפתיחת שער חשמלי סלולרית, נא השאירו פרטים ומהנדס מומחה מחשוב יחזור אליכם בהקדם.

 

 The World's Most Secure IP Intercom and Access Control

 

פוסטים נוספים