fbpx

פתרונות "בית חכם": מתקדמים, חכמים ובפחות מ-200 דולרים (מידע חדש וטיפים)

בית חכם

פתרונות "בית חכם": מתקדמים, חכמים ובפחות מ-200 דולרים

 

"בית חכם" ו"משרד חכם" הופכים להיות להיט גם בישראל. פתרונות "בית חכם", שכוללים מצלמות אבטחה ביתיות וגם למשרדים קטנים, נמכרים היום במחירים של פחות מ-200 דולרים. בעלי בתים מתלבטים בשאלות:

לאן הולך תחום "בית חכם" ובמה כדאי ורצוי להשקיע כיום?

מהם החידושים בתחום "הבית החכם" המתאימים לצרכי הבית שלי?

האם הפתרון של Essence מהרצליה מתאים לצרכים שלי?

 

טכנולוגיית ה"בית החכם" היא אחד התחומים הצומחים בעולם כיום והיא מביאה איתה פתרונות טובים לצרכים בסיסיים ומהותיים לצרכן כגון: הגדלת השליטה, האבטחה והביטחון, גם מרחוק וחיסכון בעלויות. למעשה, הפתרון הזה מתאים לכל בית ולכל משרד.

 

מה מציעה חברת Essence בתחום הבית החכם לשוק הישראלי?

קבוצת Essence היא חברה בינלאומית (עם מעל ל-600 עובדים) ותיקה, שהמרכז שלה בהרצליה, חברה המספקת פתרונות בעולם ה-IoT (ר"ת: Internet of Things), שכוללים מגוון רחב של פתרונות ל"חיים מקושרים" (Connected-living) ו"בית חכם". כל הפתרונות מקושרים ועובדים בענן.

החברה מפתחת ומספקת פתרונות חדשניים בתחום "הבית המחובר" ועד היום הטמיעה מעל 25 מיליון מערכות ברחבי העולם. טכנולוגיות החברה מתאימות לספקי שירות מתחומים שונים: ביטחון, תקשורת ובריאות, שמציעים ללקוחותיהם פלטפורמת ניהול "בית חכם" ואורח חיים ללא דאגות מיותרות. בישראל, ניתנים שירותי [email protected], בין היתר, על ידי חברת נטלי, הנחשבת למובילה בארץ לשירותי חירום רפואיים.

הפתרון של אסנס בענן מכונה בשם Essence Cloud Services Platform ומיועד לספקים של שירותי השגחה וניטור מרחוק (בתי חולים, בתי אבות, פנימיות, בתי ספר, גני ילדים, קשישים במסגרות שונות כולל בבתים, וכיו"ב).

הפתרון החדיש ביותר של קבוצת Essence ל"בית החכם" מכונה בשם [email protected], מערכת חדשה הנמכרת דרך אינטגרטורים וספקי תקשורת ושירותי IoT (למשל באירופה) במחיר של 199 יורו (למערכת הבסיסית). החברה פועלת במודל עסקי של B2B2C ומוצריה הנמכרים לגופי OEM עוברים התאמה לקהלי היעד והלקוחות, החל מרמת האפליקציות, דרך השפה ועד לאריזות המוצרים.

לב המערכת נקרא [email protected] Hub והוא מסוגל לחבר אליו עד 64 מכשירי קצה בבית (כל עוד הם נמצאים בטווח השידור והקליטה של המכשיר). השליטה בכל המכשירים הללו נעשית באפליקציה בסמארטפון.

 

פתרונות בית חכם מתקדמים

מדובר במערכת המגיעה כיום ב-4 תצורות להתקנה בבית (ניתן להתקין לבד, מאוד בקלות), מערכת המגיעה עם מצלמה, חיישנים, רמקול, מיקרופון וחיבור לאפליקציה סלולרית המותקנת על הסמארטפון. 4 התצורות נקראות בשמות: [email protected] PERS + [email protected] Family ,[email protected] Pro ,[email protected] Active. זאת, לפי השימושים העיקריים שיש למערכת בבית. לכל תצורה מתלווים מוצרים מתאימים, לפי השימושים הנדרשים, שמחוברים באלחוט למערכת. דוגמה: "כפתורי מצוקה" בתצורות שונות לקשישים ולילדים, שיש להשגיח עליהם מרחוק.

הפתרון הזה קצת מזכיר את הפתרון של בזק ל"בית חכם" בשם Bhome. גם כאן, המערכת מבוססת על תקשורת בטכנולוגיה בשם Z-Wave, אותה "טכנולוגיה פתוחה", שגם בזק משתמשת בה. כך, המערכת הזו תומכת בכל מוצר בתקן Z-Wave הנמצא בשוק (לרבות במוצרים, שבזק עצמה מוכרת ללקוחותיה).

אחד המאפיינים החשובים במערכות האבטחה וניהול הבית החכם שמפתחים באסנס, היא היכולת להבחין בין בני אדם לחיות מחמד, שבדרך כלל נמצאות בבית גם כשהוא ריק מאדם.

בשונה מהמערכת של בזק, בלב המערכת של Essence הותקנה הטכנולוגיה של "זיהוי דיבור" של גוגל בשם Google Assistant. המשמעות: המערכת מופעלת בקולו של המחזיק במערכת ואין צורך בתפריטים או בלחיצה על כפתורים כלשהם. לכן, המערכת הזו תואמת לכל קו המוצרים של גוגל לבית החכם בשם Google Home. מדובר בפתרון ראשון בישראל המשלב את Google Assistant (התומך גם בעברית) בפתרון "בית חכם" מתוצרת "כחול לבן".

כמו כן, המערכת תואמת לקו מוצרי Nest (חברת בת של גוגל). כך, שמוצרים, שיוצרו עבור Nest דוגמת: טרמומטר (לפיקוח על המזגן ודוד החימום), תאורה חכמה ומנורות חכמות, מצלמות חכמות מכל סוג, מערכת שליטה על הכניסה לבית (Doorbell), מערכות אזעקה חכמות, גלאי עשן, גלאי גז, ועוד, כולם מופעלים בקול וניתנים לחיבור למערכת שלEssence בצורה קלה וידידותית ונשלטים ע"י האפליקציה הסלולרית של Essence.

מכאן, שהמערכת של Essence תומכת בחיבור כמות עצומה של מוצרי IoT (עם שימושים מאוד מגוונים לכל מטרה) לפתרון "בית החכם", יכולת שאין כרגע לשום מתחרה בשוק. כל מוצר, שנכנס למערכת מכל יצרן, מופעל בקול ומקבל את ההגדרות של המשתמש במערכת (לדוגמה: מתי יופעל החשמל, מתי יופעל דוד החימום, מי מורשה להיכנס לבית וכיו"ב).

 

 

מה התחדש בתחום מערכות "בית חכם" משולבות עם מצלמות אבטחה לבית?

 

תחום מצלמות אבטחה בווידאו (באיכות של עד 5 או אף 6 מגה פיקסל) מתפתח במהירות, במקביל להתפתחות כל תחום "הבית החכם" ופתרונות IoT.

כיום ניתן, למשל, להשיג מוצרי וידאו לשליטה על כניסות (לבתים, משרדים ועסקים) מה שמכונה בשם Video Doorbell בחנויות מקוונות דוגמת אמזון, איביי או אלי-אקספרס, בפחות מ-200 דולרים, ויש מוצרים די טובים גם בפחות מ-100 דולרים.

ההתקדמות המהירה בתחום טכנולוגיות מצלמות אבטחה והתחרות העצומה, שהתפתחה בשוק, מספקות פתרונות מתקדמים וזולים, וניתן להתקין אותן ולהפעיל אותן לבד, ללא עזרת מומחים. מצלמות האבטחה הפשוטות של העבר זוכות לדגמים משופרים וחכמים, שמנצלים את החיבור לסמארטפון, חיישנים חכמים וחיבור לשירותי ענן.

נציג כאן לצורך ההמחשה, כמה מערכות ל"בית חכם" הכוללות מצלמות אבטחה חכמות ומתקדמות המיועדות לבתים פרטיים ולמשרדים קטנים:

 

  1. סדרת מוצרי Alexa (אלכסה) של אמזון:

א. Echo Show: מדובר במוצר המשך ל-Echo Dot (שיצא לשוק לפני כשנתיים בהצלחה ענקית), שעונה לפקודות המתחילות במילה "אלכסה", אבל מספק חוויה אחרת לגמרי: הוא מכיל מערכת שיחות וידאו עם יכולת חיוג וקישור לכל משתמש, שיש לו וידאו, בכל מכשיר קצה בכל מקום בעולם.

המכשיר החדש עולה בחנות של אמזון 179.99 דולרים, בהחלט מחיר מפתה למוצר כל כך מתקדם, עם יכולות מלאות של וידאו לשיחות וידאו וכל היכולות האחרות הנמצאות ב"אלכסה".

ניתן לבצע במכשיר הזה את כל מה שניתן לבצע ב-Echo Dot עם כל אלפי האפליקציות, שפותחו עבור "אלכסה", אבל בתוספת מאוד חשובה: במכשיר הזה רואים את מה שנעשה על המסך (וידאו, תמונות, כיתוב), מה שלא קיים ב.Echo Dot-

אפשר לראות וידאו מכל מקור, כולל מיוטיוב ומערוצי טלוויזיה ואפשר לשוחח עם כל אחד, מכל מכשיר קצה (כל עוד יש חיבור לאינטרנט). כך, אפשר לקיים שיחות וידאו בפקודות קוליות בלבד, בלי צורך ללחוץ על איזה מקש. אפשר כמובן לשמוע מוזיקה מכל מאגר מוזיקה, כולל זה של אמזון.

מדובר במערכת מתוחכמת מאוד היודעת לשלוט על אין ספור של מכשירי מולטימדיה אחרים בבית ויכולה לשמש למטרות רבות, למשל: להשגיח מרחוק על התינוק, להשגיח מרחוק על חולה או על קשיש.

ב. Echo Spot: מוצר במחיר של 129.99 דולרים. מדובר במכשיר עגול בצבע שחור עם מסך עגול במרכזו. מעין גרסה נוספת (אבל זולה יותר) של Echo Show. זה למעשה רמקול משוכלל הכולל מסך בגודל 2.5 אינץ’ וגם מצלמה, והוא מיועד למיקום למשל בחדר השינה. כך, שניתן לנהל שיחות וידאו מהמיטה, להקשיב לספרי אודיו או לראות מי מצלצל בדלת בעזרת האינטרקום החכם שכמובן אתם אמורים לרכוש מאמזון… המכשיר גם מתאים לחדר עבודה (למי שעובד מהבית). עם זאת, ככל הנראה, השימוש העיקרי שלו: כעוד נקודה בה תוכלו להיעזר ב"אלכסה", כסייען אישי בכל חדר ובכל פינה בבית החכם, עם מוצרי אמזון.

ג. Amazon Cloud Cam: מצלמת אבטחה לבית ברמת איכות HD, כוללת קול: רמקול ומיקרופון, שמחוברת לענן ונשלטת ע"י Alexa (כלומר: ע"י כל המוצרים בקו המוצרים של Echo), במחיר של 119.99 דולרים. למצלמה הזו יש גרסה מיוחדת המגיעה ביחד עם המוצר השני, שהושק ע"י אמזון, ושמו: (Cloud Cam (Key Edition.

ד. Amazon Key: זו מערכת ההופכת מנעולי דלתות למנעולים חכמים. המערכת מיועדת כרגע ללקוחות Amazon Prime בלבד ומחיר המערכת 249.99 דולרים (כוללת מנעול ומצלמה, כוללת התקנה ע"י מתקין מוסמך בארה"ב) והיא תואמת כרגע למנעולי הדלתות מתוצרת Yale ו-Kwikset ובקרוב לעוד סוג מנעולי דלתות. המערכת מופעלת (כמובן) ע"י Alexa. לקוח התכנית בשם Amazon Prime זוכה לכמה הטבות ושירותים מאמזון בעלות של 99 דולרים לשנה. המערכת הזו מומלצת להתקנה עם ה-Cloud Cam (שמגיעה בחבילה). כך, שניתן יהיה לזהות ולהקליט כל מי שנכנס לבית (או יוצא מהבית) ועי"כ, ניתן לאפשר כניסה מרחוק לאנשים מורשים, הגם שאינם יודעים את קוד הכניסה (לדוגמה: שליחים מוכרים, עובדי תחזוקה מוכרים, בני משפחה וחברים, שלא יודעים את קוד הכניסה). אמזון מגבה את הפתרון הזה עם תוכנית ביטוח מיוחדת לבית, שיצרה למערכת הזו, בשם: Amazon’s Happiness Guarantee.

אגב, לאמזון יש גרסה חדשה של אלכסה בשם Alexa for Business, שמיועדת לספק מענה לצרכים של עסקים קטנים עד בינוניים בתחום "המשרד והעסק החכם".

 

  1. הבית החכם של בזק: Bhome.

מדובר במערכת מאוד פופולרית בשוק ללקוחות בזק במחיר של 29.90 ₪ לחודש למערכת הבסיסית (עליה ניתן להוסיף מוצרים ושירותים נוספים).

המצלמה של בזק במסגרת פתרון בית חכם של בזק היא לא רק מצלמת וידאו, אלא משלבת שלל יכולות שונות המספקות פתרון כולל של "בית חכם". למצלמת Bhome יש עדשה רחבה מאוד של 180 מעלות (עין הדג), שאמנם מעוותת את התמונה אך מאפשרת שימוש בזום או פיצול המסך להצגה במקביל של מספר כיוונים. היא מצלמת ביום או בלילה ומשלבת אלמנטים נוספים לאבטחה ולבקרה על הבית.

במצלמה חיישן תנועה המספק אפשרות לזיהוי תנועה והתרחשות בתוך הבית. לדוגמא, הוא יוכל לזהות תנועה חריגה ולזהות זמנים בהם יש יותר פעילות באזור שבו מותקנת המצלמה. בנוסף, מותקנים במצלמה גם חיישני תאורה, טמפרטורה ולחות המשמשים להתראה במקרה של טמפרטורה קיצונית וניתן לנטר באמצעותם את המתרחש בסביבת המצלמה. כ"כ, יש יכולת כריזה ושמע דו-כיווני. לבסוף, המצלמה גם משלבת אזעקה עוצמתית, שמסוגלת לפעול בהתאם לתרחישים, שקבענו מראש, וכן ניתן להפעיל אותה ידנית.

האפליקציה של Bhome ידידותית מאוד והיחידה המותאמת במקור לשפה העברית. בכלל, נראה, שבזק עשתה מאמץ גדול בהסברים בעברית פשוטה, כולל חוברת הדרכה המלווה את הלקוח בכל התהליך. לאחר ההגדרה הראשונית של המצלמה לרשת הביתית, ניתן ישר לצפות בשידור החי ולקבוע את התרחישים השונים: לצלם קליפ קצר (בין 35 ל-45 שניות) בזיהוי תנועה, לקבל התראה לטלפון, לזהות שינוי בטמפרטורה או אפילו אם נשמעה בקרבת המצלמה עוצמת קול גבוהה. ישנו כפתור של "דריכת" המערכת בהתאם למצב – מחוץ לבית או כשנמצאים בסביבת המצלמה (ואז לא נרצה לקבל התראה לטלפון או שהאזעקה תחל לפעול).

המצלמה מוזנת בחיבור לשנאי חיצוני ומשלבת גם 3 סוללות המגיעות בערכה. הדבר נועד כדי להתריע במקרה של הפסקת חשמל ולעבודה מינימלית של המצלמה במצב כזה. כל הקלטות הווידאו נשמרות בענן המאובטח של בזק וזמינות לצפייה דרך האפליקציה.

מלבד המצלמה, לבית החכם של בזק ניתן להוסיף גלאי דלת, שקע חכם, נורה חכמה ועוד. כל אלה משתלבים כחלק מפלטפורמת Bhome ליצירת תרחישים ושליטה מרחוק בבית.

במחצית פברואר 2018 בזק השיקה "נתב ביתי חכם" חדיש בשם Be, נתב לפס רחב ביתי המכיל בתוכו כבר מערכת "בית חכם" – Bhome בטכנולוגיית Z-Wave. טרם פורסמו המחירים של המערכת החדשה הזו (שתשווק במסגרת החבילות של הפס הרחב של בזק).

 

פתרונות בית חכם

 

  1. מצלמות אבטחה ולזיהוי פנים מבית חברת Nest (קבוצת גוגל).

בשנה החולפת (2017) Nest נכנסה לתחום מצלמות האבטחה החכמות, לבתים ולמשרדים ויצאה בסדרה של 4 סוגי מצלמות:

א. 2 סוגים של מצלמות להתקנה בתוך הבית או העסק, במחירים של 199 דולרים לגרסה הבסיסית, מצלמה ברמת איכות HD הכוללת זיהוי פנים באמצעות תוכנת Nest Aware המוטמעת במצלמה, עם רמקול ומיקרופון אחד, ו-299 דולרים לגרסה המתקדמת של המצלמה, שגם כוללת זיהוי פנים, אבל המצלמה היא באיכות 4K ויש בה כמה מיקרופונים ורמקולים.

ב. 2 סוגי מצלמות להתקנה מחוץ לבית או העסק: גרסה בסיסית ב-199 דולרים באיכות SD  עם רמקול ומיקרופון אחד, אור אינפרה-אדום ללילה, מוגנת מים, שמש וונדליזם בתקן IP65  ללא זיהוי פנים, והגרסה המתקדמת ב-349 דולרים הנקראת Nest Cam IQ outdoor security camera  שהיא המצלמה החדישה ביותר בקו המצלמות של Nest עם זיהוי פנים למרחק של עד 15 מטרים בכל תנאי ראות (בלילה יש תאורת אינפרה-אדום), מוגנת מים, שמש וונדליזם בתקן IP66 חיבור WiFi מהיר ברמת תקן ac מוצפן ותקשורת מוצפנת, חיבור בלוטוס', איכות צילום 4K ויכולת זום של .X12 המצלמה כוללת 3 מיקרופונים ורמקול עם יכולת זיהוי של חשודים כולל מעקב אוטומטי של המצלמה אחריהם.

מצלמת Nest Cam IQ מספקת את ההגנה המתקדמת ביותר בקו המוצרים להגנה על הבית או העסק ומספקת התראות דרך האפליקציה על כל זיהוי חשוד, כולל מעקב אוטומטי אחרי החשוד. המערכת הזו כוללת בתוכה כבר אינטגרציה עם Google Assistant כך, שאפשר לשלוט בה בקול (הסמארטפון או ממערכת .Google Home  השמירה של הווידאו נעשית בענן. כך, שאין מגבלה של מקום לאחסון.

הווידאו הגולמי נשמר 30 יום בגיבוי בענן, אבל האחסון עולה בתשלום חודשי למי שמעוניין באפשרויות המתקדמות של מערכת Nest Aware : 10ימי אחסון הווידאו בענן עולים 10 דולרים לחודש או 100 דולרים לשנה. 30 ימי אחסון הווידאו בענן עולים 30 דולרים לחודש או 300 דולרים לשנה.

ניתן לבצע ניתוח מתקדם של הצילומים, שנשמרו בענן, במסלול בתשלום באמצעות האפליקציה Nest Aware.

במהלך שנת 2018 חברת Nest תשיק מצלמה נוספת בסדרת המצלמות החכמות ושם המצלמה הזו כרגע הוא.Nest hello  זו מצלמה עם זיהוי פנים, שנועדה להתקנה בכניסה לבית, מעל או ליד הדלת, עם חיבור לדלת וכוללת חיבור לסמארטפון. המצלמה הזו תאפשר כניסה לבית רק על סמך זיהוי פנים.

 

לאן הולך תחום מצלמות האבטחה החכמות בווידאו?

הפתרונות החכמים של היום משלבים שמירה ואגירה (וגם יכולת ניתוח) של הווידאו המצולם בענן, ויש עוד תשלום סמלי עבור השמירה של הווידאו בענן (עד כ-30 דולרים לשנה). כך, תחום ה- Video Doorbellופתרונות מעקב בווידאו הפכו לנגישים (גם מבחינה כלכלית) לכל אחד.

במציאות ביטחונית וחברתית כמו זו הקיימת בישראל, מערכות "בקרת כניסה" לרבות מערכת אינטרקום (המשולבת במקרים רבים עם מצלמת אבטחה), הופכות להיות מצרך חיוני והן בהחלט ממדרות את הבתים, המשרדים והעסקים, מאורחים בלתי רצויים ומשמשות גם כ"בקרת כניסה" למשפחה, לעובדים, לספקים, לשותפים, לאורחים ולרכביהם.

בעידן בו המידע כ"כ חשוף וזמין מכל מקום ולכל אחד, חשוב לכולנו להגביר את רמת הביטחון האישי בסביבה העסקית ובמיוחד בסביבת העבודה. לכן, שילוב של פתרונות חכמים דוגמת טביעת אצבע או זיהוי פנים, עם או בלי שילוב של צילום בווידאו איכותי בצבע, הופכים להיות מקובלים, והמערכות האלו יכולות לשמש גם למטרות נוספות, או כחלק ממערכת "בית חכם", "עסק חכם", או מערכת אבטחה מקפת לבית, לעסק, לעובדיו ולנכסיו.

 

מי עוד מתחרה בתחום של "בתים חכמים" עם מצלמות אבטחה חכמות?

השוק הזה מלא מתחרים. אחד המתחרים החזקים, שנכנסו לאחרונה לשוק זה, הוא חברת

מובוטיקס (שבסיסה בגרמניה, הפיתוח והייצור בגרמניה, ייצוג בישראל ע"י גטר), שנחשבת לחברה מובילה בעולם בתחום המצלמות החכמות (עם איכות צילום ברמה של 5 מגה-פיקסל ומעלה. רוב המצלמות החדשות הן ברמה של 6 מגה-פיקסל), עם אנליטיקה מובנית (אין צורך בטעינת תוכנה חיצונית) והגנת סייבר מפני חדירות למצלמות. כל המצלמות ניתנות לשליטה מכל מקום, גם מסמארטפונים. כל המצלמות לשימוש חיצוני מוגנות בפני כל פגעי הטבע (בתקן עד רמת IP66). כל זאת, במחירים המתאימים גם לשוק ה-SMB וה-SME. המחירים של מובוטיקס זולים בכ-60% מהמתחרה הכי קרוב אליהם, באותו קו ורמה של מוצרים.

יודגש, שכיום אין יותר רכישת מצלמות אבטחה, שאינן דיגיטליות, עם תמיכה ב-IP וברמת HD לפחות (יש כבר ביקושים ערים למצלמות 4K), כאשר חיבורי החשמל למצלמות נעשים בגישת ה-PoE והחיבורים המקובלים ביותר של המצלמות לעסק הם באלחוט או ברשת מקומית (אתרנט).

לפי צרכי המזמין, ניתן להחליף את חיבור האלחוט מהמצלמה בחיבור סלולרי (ואז יש עלות של חשבון סלולרי חודשי). כ"כ, יש לקחת בחשבון, שיש עלות נוספת על שימוש באחסון בענן וביצוע ניתוחים מתקדמים של הצילומים הנאגרים בענן.

הספקים המתחרים המובילים בשוק: ארגוקום, סינריון (Synerion), בינת מערכות יישום, לדיקו – בוש, יורוקום – פנסוניק, בזק, Avcom, Milesight, ריסקו, BGC, לנ-טק, iLANOT, קרמר (הישראלית), DM – Dedicated Micros, קרסטון (Crestron), iCATCH, HIKVISION, Provision (הישראלית), B-Eye, Foutec Digital, מקור טכנולוגיות, SpotCam (Video Doorbell Solution), מוטורולה, טופ אודיו, NeoCam, תדאור טכנולוגיות, CSP, מקור טכנולוגיות, ,One1SaMBa מור מערכות תקשורת, סקיוריטי מערכות אינטרקום, Ring Video Doorbell Pro ו- Ring Video Doorbell 2 המשלבים יכולות של Alexa מבית אמזון (מוצרים מאוד מבוקשים בארה"ב), Logitech, iDigital, MindoLife (פתרון ישראלי חדש) ועוד.

 

שורה תחתונה בתחום מערכות חכמות ל"בתים חכמים":

 

בבחירת ספק מערכות חכמות מתקדמות ובמיוחד ברזולוציות גבוהות (HD עד 4K), יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל הבית או העסק. יש לקבל החלטה אם מעוניינים במערכת המופעלת בענן (התצורה המומלצת כיום), או בתצורה אחרת, שמתאימה לצרכי הבית, העסק, מנהליו ועובדיו.

מאוד מומלץ לרכוש רק ציוד העונה על התקנים החדשים הקיימים בתחום הזה (בתחום מצלמות האבטחה זה ONVIF, בתחום התקשורת האלחוטית זה Z-Wave), כי מערכת של בית או משרד חכם רוכשים רק אחת לכמה שנים.

יודגש, שהצרכים של בית או עסק בבית משותף ורב קומות אינם דומים בכלל לצרכים של בית או עסק בבית בודד, או בקוטג'ים טוריים מחוברים.

 

לכן נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בבית שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור בבחירת פתרון של מערכת מתקדמת לבית חכם?

 אם אתה כבר משתמש במערכת מתקדמת לבית חכם, ממה אתה לא מרוצה מהפתרון הזה? שתף אותנו.

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לבחור בפתרון של "בית חכם", פתרון המתאים בדיוק לצרכיך?

 

לקבלת מידע נוסף על השירותים שלנו לתחום מצלמות אבטחה חכמות, בית חכם ומערכות בקרה וביטחון, נא השאירו פרטים ומהנדס מומחה יחזור אליכם בהקדם.

 

Essence [email protected] Video

 

פוסטים נוספים