fbpx

פתיחת דלת ושער חשמלי באמצעות טלפון סלולרי, או בגישה אלחוטית (מידע חדש וטיפים)

איך בוחרים ספק פתרון לפתיחת שער בחיבור סלולרי (או אלחוטי), שמביא את הערך הכלכלי הטוב ביותר לבית (או לעסק) ועונה לצרכי הבית או העסק לשליטה על הפתחים שערים?

פתיחת דלת ושער חשמלי באמצעות טלפון סלולרי,
או בגישה אלחוטית (מידע חדש וטיפים)

 

✅ ניתן לבצע כיום את פתיחת דלת הבית, השער החשמלי, או המחסום מרחוק, באמצעות חיוג מטלפון סלולרי, שהוגדר כמורשה לפתיחה. הפתרונות המצויים בשוק מאשרים להתקין זאת לבד (Do it Yourself).

 

✅איך בוחרים ספק פתרון לפתיחת שער בחיבור סלולרי (או אלחוטי), שמביא את הערך הכלכלי הטוב ביותר לבית (או לעסק) ועונה לצרכי הבית או העסק לשליטה על הפתחים שערים?

 

הדרך להתקין מערכת אינטרקום לפתיחת דלת, מחסום או שער חשמלי (או כל סוג של שער חכם), בלי מערכות החוטים הישנות, הפכה לקלה וזולה ביותר. הפתיחה של הדלת שער מחסום נעשית באמצעות הסלולר (או האלחוט, בד"כ ב-,WiFi אך גם בטכנולוגיות אלחוט נוספות דוגמת: NFC, RFID, Z-Wave ובלוטוס'). מדובר בפתרון, שאפשר לשלב אותו במה שמכונה כיום: "בית עסק חכם" או כפתרון עצמאי לשליטה קלה ונוחה על שער חשמלי.

אינטרקום הוא אמנם מערכת תקשורת פשוטה למדי, אך זה לא הפריע לו להפוך בשנים האחרונות למכשיר פופולרי ביותר. בבית הפרטי, בבניין או במשרד – מערכת האינטרקום מאפשרת לנו לזהות מי נמצא בחוץ ולהחליט האם אנו רוצים שהוא ייכנס או לא. הטכנולוגיה של מערכת האינטרקום התקדמה עם השנים והיום, מעבר למערכת הפשוטה עם הלחצן, ניתן למצוא אינטרקום אלחוטי עם טלוויזיה ומצלמות איכותיות (HD), אינטרקום המחובר לטלפון בבית ואפילו אינטרקום עם אפליקציה סלולרית, שזה הלהיט הכי פופולרי בשוק בשנים האחרונות ויהפוך לגישה מובילה בשנים הקרובות לפתיחת שערים, מחסומים ודלתות חשמליות.

זו מערכת חדשנית בהישג יד של כל בית וכל בעל עסק, ללא צורך בהתקנת מכשור בבית או בעסק. אין צורך בהכנת תשתית בבניין, אין צורך להיות בבית או בעסק כדי לענות. הפתרונות באים עם התאמת מוצרים אישית לצרכים של כל בניין ועסק, בד"כ עם אחריות לשנתיים (אם רוכשים את הפתרון בארץ). המחירים בישראל נעים בין כמה מאות ₪ ועד כ-2,500 ₪ (לא כולל עלות התקנת הרשת האלחוטית – עלות חד-פעמית ועלות תחזוקה של המערכת, או תשלום חודשי עבור החיבור הסלולרי באמצעות מודם סלולרי GSM עם SIM). בחלק מהמוצרים במשבצת הזו, ניתן לרכוש את המוצר באינטרנט ולהתקין אותו לבד.

כיום, אינטרקום אלחוטי הוא המוצר החדש ביותר בתחום מערכות האינטרקום. האינטרקום האלחוטי מחובר, למעשה, לרשת האלחוטית של הבית, שמאפשרת למערכת להעביר נתונים באמצעות ה-WiFi . השימוש ב- WiFi חוסך את הצורך בחיווט, ודורש, למעשה, רק מקור חשמל עבור הפאנל החיצוני של האינטרקום. החיסרון המרכזי שלו הוא, שרשת ה-  WiFi מוגבלת בטווח שלה, ולכן, אם למשל, השער רחוק מעט מהבית, ייתכנו שיבושים והקליטה לא תהיה טובה.

לכן, פתרון אפשרי, למי שרוצה להתקין אינטרקום המחובר לאינטרנט אך חושש מבעיות בקליטה, הוא לחבר כבל רשת מהאינטרקום לתוך הראוטר (נתב). אמנם הפתרון הזה מצריך חיווט ולכן פוגם באפשרות האלחוטית, אך הוא מונע בעיות קליטה ומאפשר חיבור תקין לאינטרנט ותפקוד תקין של מערכת האינטרקום. כמובן, שהכי קל והכי מהיר זה לחבר את המערכת לרשת הסלולר. זה לא דורש סלילת קווי חוטים דרך הקירות או על הקירות.

 

למה לבחור באינטרקום סלולרי פתיחת דלת ושער חשמלי באמצעות טלפון סלולרי?

הסיבה הראשונה והחשובה ביותר: לכולם יש סמארטפונים ביד. הסמארטפון יודע לבצע המון משימות, אז זה ניתן ורצוי שיבצע עוד משימה: לפתוח שער חשמלי.

הפיצ'ר המגניב באמת באינטרקום, שמחובר לרשת האינטרנט, הוא האפליקציה לסמארטפון. ברגע שמתקבלת קריאה באינטרקום, היא מגיעה למסך בבית וגם לסמארטפון הפרטי שלכם. כך, שתוכלו לראות את האדם הנמצא מחוץ לבית, לשוחח אתו ואף לפתוח לו את הדלת שער.

האפליקציה הזו טובה לכל שימוש, בעיקר להורים, שהילדים שלהם לבד בבית, בכך, שהיא מאפשרת להם לפקח על כל מי שנמצא בקרבת הבית ומבקש להיכנס אליו. את התמונות או הווידיאו ניתן לשמור בענן (למקרה של צורך לשחזר מי נכנס לבית ומתי).

 

פתיחת דלת ושער חשמלי דרך טלפון סלולרי

 

לקבלת הצעת מחיר עבור פתיחת דלת ושער חשמלי ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

פתרון חדש לפתיחת דלת ושער חשמלי מרחוק באמצעות טלפון סלולרי:

פתרון מחברת CSP מפתח-תקווה:

החברה מציגה פתרון ותיק בשם GSM Gate Opener. המערכת עובדת על כל רשתות הסלולר הקיימות בישראל וכוללת בעיקרון 2 רכיבים מרכזיים:

 1. אפליקציה לסמארטפון (אנדרואיד או אייפון), שמשדרת את ההודעות ליחידת הבקרה המותקנת בשער. המערכת שולחת את הפקודות ע"י מסרון -SMS לבקר בשער, או ע"י חיוג וניתוק. כך, שהפקודה יכולה לעבור מהסמארטפון לשער (בשיטות הקישור הללו), גם אם אין קישור של הבקר בשער – לאינטרנט.
 2. יחידת בקרה המותקנת בשער, ניזונה ממתח של 12 וולט ומכילה בתוכה מודול סלולרי, זיכרון לעד אלף מספרים (היכולים לפתוח את השער), עם אחריות לשנתיים.

יחידת הבקרה, שפותחת או סוגרת את השער (לרבות מחסום, דלת חשמלית, או כל דבר הנע בפקודה חשמלית), מקבלת פקודות רק ממספרי טלפון הנמצאים בזיכרון של המכשיר.

היתרונות של המערכות:

 • שליטה בשער מכל מקום באמצעות הסמארטפון ללא תלות במרחק.
 • בעל המערכת יכול להוסיף ולהוריד משתמשים מרחוק דרך האפליקציה בסמארטפון (למשל אם מגיע אורח). בסמארטפון ניתן לנהל עד 3,000 מספרי טלפון (מהם עד 1,000 ניתן לטעון בבקרה שבשער).
 • ניתן לחבר את הסמארטפון לסנסורים, שידווחו על פתיחה או סגירה של שער, חלון או כל פתח, שרוצים לקבל דיווח על מצבו.
 • מערכת מאובטחת ומוגנת מפני פריצות של האקרים.
 • גם אם יש ניתוק חשמל, המערכת (יחידת הבקרה) ממשיכה לעבוד על סוללות, או כל מערכת גיבוי דוגמת אל פסק, שמחברים למערכת.

למערכת הזו יש גרסה חדשה בשם 4000 Series, שמסופקת ב-2 אופציות (לפי הצרכים של הלקוח):

1) תמיכה ב-1 עד 24 משתמשי קצה, עם עמידות אנטי-ונדלית ורמקול ומיקרופון מובנים באינטרקום. זה פתרון המתאים לבתים פרטיים ולעסקים קטנים.

2) תמיכה ב-1 עד 500 משתמשי קצה (ניתן להרחיב אותה עד ל-2,000 משתמשי קצה), עם עמידות אנטי-ונדלית ופאנל נפרד לשיחה. מתאים לעסקים בינוניים ומעלה ולבתים ומתחמים מרובי דיירים.

המערכת הזו מאוד מתאימה למתחמים ואתרים, שלא תמיד מאוישים (או שאין בהם שומרים סביב השעון), או שלא מאוישים בלילה ויש צורך לשלט על הכניסות והשערים מרחוק בעת היעדר שמירה על הפתחים והשערים.

ב-2 הגרסאות של המערכת מסדרת 4000, לכל מספר טלפון יש יכולת לספק עד 3 מספרים נוספים. כך, שיש למערכת יכולת לדלג למספר הבא אם המספר הראשון לא נענה או שהוא תפוס זמן רב. ניתן לחבר למערכת גם כל טלפון קווי ולחבר את המערכת לכל מרכזיה (פיזית או בענן), באמצעות החיבור של המערכת לרשת האינטרנט (או דרך הרשת של העסק). ב-2 הגרסאות אפשר להוסיף למערכת "קורא קרבה" דוגמת קורא NFC (או בלוטוס', WiFi, לפי החלטת הלקוח), וניתן לחלק טוקנים קטנים למשתמשים. כך, שיוכלו לפתוח את השער או הדלת בקרוב של הטוקן לאינטרקום.

במערכת יש "יומן אירועים" המתעדת את כל מה שבוצע בה. כך, שזה עונה על צרכי תחקור, במידה ויש איזו תקלה או בעיה (למשל בחדירה כניסה לא מורשית).

היתרון הגדול של הפתרון מסדרת 4000, שהוא פתרון המגיע כבר עם חיבור מובנה בתוכו  לרשת הסלולר, ולכן ניתן להתקין אותו בקלות ובמהירות ללא צורך בכל חיווט או כל קישור אחר (כמובן, שבמקום שבו מתקינים את המערכת, הוא צריך להיות בטווח קליטה סלולרית). כל מה שנדרש זה שקע חשמלי, שיזין את המערכת.

למערכת יש צג LCD ולוח מקשים מואר, שקל להשתמש בו ולתכנת אותו לפי הצרכים המקומיים. התכנות והתחזוקה יכולות להיעשות גם מרחוק באמצעות שליחת SMS למערכת מצד מי שמחזיק במערכת ויש לו הרשאה לבצע עדכונים מרחוק. אפשר לתכנת את המערכת גם באמצעות חיבור לפטופ ישירות למערכת בכבל תקני של USB.

 

פתיחת דלת ושער חשמלי דרך טלפון סלולרי

 

האם יש פתרונות מתחרים בתחום פתיחת שער חשמלי באמצעות טלפון סלולרי?

בהחלט, יש לא מעט, למשל: מקור טכנולוגיות, סקיוריטי מערכות אינטרקום, Netvill, Essence, סדרת מוצרי Alexa (אלכסה) של אמזון (לרבות Alexa for Business), טופ אודיו, IDP ועוד.

בקרוב נראה בישראל את הפתרון של חברת NEST, חברת בת של גוגל, פתרון הדומה לפתרון הישראלי SpotCam, כאשר הפתרון של NEST מכיל בתוכו את המערכת המתקדמת בשם Google Assistance. כלומר: ניתן לדבר עם המערכת והיא מבינה אותנו ויודעת לזהות מי מורשה לתת לה פקודות בקולו. לא נדרש להשתמש באפליקציה על הסלולר.

המוצר החדיש הוא פעמון דלת משולב במצלמה, שנקרא Hello, מסדרת מוצרי Doorbell, שמשתמש בטכנולוגיית אינטליגנציה מלאכותית לזיהוי פנים מבית גוגל, שנקראת FaceNet. הטכנולוגיה מסוגלת לזהות פנים לפי תמונות, וחברת NEST תשלב אותה בפעמון כדי להודיע למשתמש מי נמצא על סף דלתו, בין אם הוא לוחץ על הפעמון או לא, ולהפעיל התראה של "אדם מוכר" באמצעות אפליקציה ייעודית. בנוסף, תוכל המצלמה שבפעמון להזרים שידור חי מהדלת ב-160 מעלות ובאיכות HD. פתרון נוסף הוא Nest X Yale שנועד לדלתות Yale ויש בו מקשים (ללא מצלמה) ומחובר ב-WiFi לסמארטפון.

מי שמעדיף מצלמה אבטחה אמתית (איכותית) ומוכרת יוכל לקבל אותה בדמות ה-Nest Cam IQ Outdoor. זהו שדרוג של מוצר קיים עליו הכריזה החברה ביוני 2017, רק שהדור הנוכחי מכיל יכולות WiFi משופרות ואת אותה טכנולוגיית זיהוי פנים. NEST אף טוענת, שהמצלמה עמידה בפני מים בתקן של IP66, מסוגלת לשרוד בטמפרטורות קיצוניות ומכילה רמקול החזק פי 15 מהדור הקודם.

הפעמון החכם של NEST יוצע למכירה במהלך 2018 אך המצלמה כבר הושקה ומחירה כ- 349 דולר. אולם, כדי להשתמש בטכנולוגיית זיהוי הפנים, ייאלץ המשתמש להוסיף על כך עוד 10 דולרים בחודש (או 100 דולרים בשנה), שיכללו אחסון ל-10 ימים של סרטוני האבטחה, שמצלם הפעמון בענן של החברה הנקרא Nest Aware, כמו גם את טכנולוגיית זיהוי הפנים, שמבוססת על שירותי אותו ענן (אנשים ,שמבקרים שוב ושוב בבית, ייזכרו על ידי הענן לצורך התראת האדם המוכר). משתמשים, שיבחרו לא לשלם לשירות הענן, יוכלו עדיין לצפות בשידור חי של מה שמצלמת המצלמה, ולקבל התראות לטלפון על כל הפרעה המתרחשת בדלת. כמו כן, מחירו של הדור הקודם של המצלמה הזו הוזל ועולה כעת 199 דולרים. ניתן לחבר למערכת סנסורים שונים במסגרת פתרון "בית חכם".

בקרת כניסה IP לעסקים

היתרונות המרכזיים של מערכת לפתיחת שער חשמלי באמצעות טלפון סלולרי:

 • ידידותית למשתמש. לכל אחד יש סמארטפון והוא יודע איך לתפעל אותו.
 • אין צורך להתקין מכשור כלשהו בדירות, בשערים או בתוך המשרדים.
 • אין צורך להיות בבית או במשרד כדי להפעיל את המערכת (כל עוד נמצאים בכיסוי סלולרי עם הסמארטפון עליו מותקנת האפליקציה דוגמת ControlCam).
 • המערכת מותקנת בכניסה לבית לבניין לשער בכניסה למגרש החנייה, מתחברת לפתיחה חשמלית ובכך תמה ההתקנה הפיזית.
 • אין צורך להמתין לטכנאי בתוך הבית או העסק. הטכנאי מטפל רק במערכת אחת, שמותקנת בכניסה בשער החיצוני.
 • כמות הדיירים והעובדים בעסק לא משנה בכלל. המערכת יכולה לקבל כל מספר ולקבל עדכונים מרחוק (ממי שמנהל את המערכת ומורשה להזין אותה בנתונים). יש כאן חסכון בעלויות ושדרוג ביוקרה ובאמינות, עם רמה גבוהה של בקרת כניסה.
 • ניתן לשלב בפתרון הזה יכולות נוספות דוגמת:
  • אינטרקום דיבור חופשי.
  • אינטרקום טלוויזיה (צילום בעינית בצבע), עם שידור הווידאו לכל מכשיר קצה, כולל לטאבלטים ייעודיים, שבידי הדיירים או העובדים.
  • שילוב במערכת של מצלמות אבטחה IP רגילות (אם יש בבית או בעסק).
  • פתרון אינטרקום דיגיטלי, אנטי-ונדלי, ו או המוגן מפגעי מזג האוויר.
  • שדרוג מערכות קיימות והפיכתן לאינטרקום טלוויזיה ללא שפופרת.
  • יכולת להגברת רמת הזיהוי בכניסה ע"י שילוב בקודנים (הנכנס צריך גם להקליט קוד כניסה), או קודנים עם "קוראי קרבה". כלומר: כדי להיכנס, האדם צריך לקרב "כרטיס קרבה", שיכול להגיע בתצורות רבות דוגמת: כרטיס אשראי, מטבע, מחזיק מפתחות, צ'יפ זעיר, מדבקה, צמיד, או כפתור. הקודנים מקבלים את האות בתדר מורשה (למשל 125 קילוהרץ), או בטכנולוגיות קרבה אחרות דוגמת: NFC, RF, WiFi, בלוטוס', Z-Wave. יש קודנים מגוונים לטכנולוגיות השונות לפי צרכי העסק. יש קודנים לפנים הבניין, או מחוץ לבניין עם הגנת אנטי-ונדליזם ועוד הגנות (למשל מפני גשם). בקודנים ניתן להטעין בין 1,000 ל-2,000 משתמשים, תלוי בסוג הקודן שנבחר.
  • יכולת להגברת רמת הזיהוי בכניסה ע"י שילוב "בקרת כניסה ביומטרית": המערכות הבסיסיות הן מערכות עצמאיות המכילות קודן + קורא טביעות אצבע (או זיהוי פנים, או זיהוי כף יד). הקודן יכול להיות קודן עם "קורא קרבה". כך, שאפשר לשלב את הגברת רמת הזיהוי של הנכנס באחת או יותר מהשיטות: טביעת אצבע (או זיהוי פנים), או הקשת קוד, או קריאת "כרטיסון קרבה".
 • שילוב מערכות משרדיות ועסקיות: אינטרקום בין עמדות דיבור חופשי, אינטרקום מזכירה ושלוחות, אינטרקום IP, שילוב במרכזיות לרבות במרכזיות IP בענן, שילוב בטלפונים חכמים איכותיים, כולל בטלפונים עם מסכי צבע ומצלמות, שילוב במוצרים משלימים: פנקודים (סוג של קודן), קודנים עצמאיים ומשולבים, קוראי קרבה, פתרונות NFC ובלוטוס' חדשים, מנעולים אלקטרומגנטיים, מנעולי השהיה, פתרונות מקוריים אחרים לכניסה לבית, לחניון או למשרד, שילוב עם פתרונות "בית עסק חכם".

מערכות בקרת כניסה ממוחשבת Genesys GoTech Vision

שורה תחתונה בתחום בחירת מערכת לפתיחת שער חשמלי באמצעות טלפון סלולרי:  

בבחירת ספק פתרון אלחוטי או סלולרי לפתיחת דלת ושער חשמלי, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל הבית או העסק. קודם כל, יש לקבל החלטה אם בכלל מעוניינים במערכת סלולרית (התצורה המומלצת כיום לעסקים היא WiFi או לחילופין: RFID, בלוטוס', או Z-Wave), או בתצורה אחרת המתאימה לצרכי העסק, מנהליו ועובדיו. מאוד רצוי לחפש פתרונות של מערכת המופעלת בעברית, אם כי זה אינו תנאי הכרחי. כך, שכל אחד יוכל די בקלות לתפעל אותה (בהרשאות המתאימות).

יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית". מומלץ לבדוק באינטרנט חוות דעת על הספק שבו בוחרים ואם אין תלונות על רמת ההתקנה והשירות שלו.

 

לכן, נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת אצלך בתחום מערכת פתיחת דלת ושער חשמלי מרחוק, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות פתרון סלולרי (או אלחוטי)?

 אם יש לך כבר מערכת אינטרקום לפתיחת שער סלולרית אלחוטית, ממה אתה לא מרוצה מהפתרון הזה? שתף אותנו.

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לבחור את ספק פתיחת דלת ושער חשמלי בגישה סלולרית או אלחוטית המתאימה לצרכיך?

 

לקבלת מידע נוסף על השירותים שלנו לתחום פתיחת דלת ושער חשמלי באמצעות הטלפון, נא השאירו פרטים ומהנדס מומחה מחשוב יחזור אליכם בהקדם.

 

לקבלת הצעת מחיר עבור פתיחת דלת ושער חשמלי ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

בקר סלולרי לפתיחת שערים 

 

פוסטים נוספים