fbpx

פתרונות אבטחת מידע מתקדמים – 15 דרכים להתמודד עם איומי אבטחת מידע והגנה בפני כופר!

פתרונות אבטחת מידע מתקדמים

 

תקציר:

 • עסקים בכל העולם עוברים לשירותי ענן. אולם, תשתיות התקשורת לענן ובענן אינן מאובטחות ואינן עונות על הרגולציות וההנחיות החדשות, שנוגעות לעסקים מכל הסוגים ומכל סדר גודל.

   

 • איך בוחרים את פתרון אבטחת המידע והסייבר המתאים לעסקים ברמת ה-SMB וה-SME מבלי לפשוט את הרגל מחד, ומאידך לשמור על רמת הגנה ושרידות עסקית של הרשת ונכסי המידע של העסק בענן ובתקשורת לענן?

   

 • האם הפתרונות החדשים של פרטנר מתאימים לעסק שלי?

 

מנהלי ובעלי עסקים רבים בישראל עדיין סבורים (בטעות), שנושא שירותי הסייבר, אבטחת המידע והשרידות העסקית אלה נושאים, שאמורים להעסיק ארגונים גדולים, לא אותם. רבים מנהלים את העסק שלהם ממחשב נייד ומסמארטפון כאשר התוכנות העסקיות (למשל אופיס 365, תוכנת הנהלת חשבונות וכיו"ב) נמצאות בענן. הם סבורים, ששום האקר \ פורץ לא מתעניין בהם ובמידע שלהם.

אולם, הם טועים. 1 מכל 5 עסקים קטנים ייפגע מהתקפת סייבר במהלך השנה הבאה. ככלל, 81% ממתקפות הסייבר (ובראשן התקפות מסוג של דרישת כופר), פוגעות בעסקים קטנים עד בינוניים, בעיקר בעסקים קטנים.

נתונים על המצב העגום של רמת שירותי אבטחת מידע וסייבר בעסקים ברמת ה-SMB, נכון לשנת 2019, ניתן לקבל מכאן.

ארגונים קטנים וגדולים מצויים תחת סכנה מתמדת של מתקפות סייבר' שמטרתן לפגוע בארגון ע"י החדרת נוזקות מסוגים שונים למערכות הארגון באמצעות האינטרנט או באמצעות פגיעה ישירה בתשתיות, לצורך כופר, ריגול, פגיעה במידע, גניבת מידע וכד'.

מניתוח של מאות תקיפות סייבר עולה שארגונים, שלא היו מוגנים כראוי וחוו אירועי אבטחת מידע, סבלו נזק משמעותי לארגון ואף פשיטת רגל וסגירה.

מהניסיון, שנצבר בשוק זה, ניתן להבטיח לכל עסק מוגנות כמעט מוחלטת באמצעות שילוב דינאמי בין מספר פתרונות אבטחה מתקדמים ויצירתיים המותאמים לצרכי הלקוח.

97% מההתקפות הסייבר הללו ניתנות למניעה ע"י שימוש בפלטפורמה אחת, לדוגמה הפלטפורמה של Continuum, שמיוצגת בישראל ע"י 010, ואחד המשווקים המורשים להתקנה ותחזוקת הפתרון הזה ללקוחות בישראל היא חברת פרטנר.

יודגש, שיש אלפי חברות אבטחת מידע בארץ ובעולם, שכל אחת מכסה חלק מסוים במעגל האיומים הקיים. אולם, לעסקים קטנים עד בינוניים חשוב לבחור בפתרון מקיף ככל הניתן, מספק אמין אחד, ולא להתעסק עם ספקים רבים של מערכות אבטחה, שתותקנה בעסק, בלי "בעל בית" אחד.

פרטנר מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של פתרונות אבטחה וסייבר, חבילות של מיטב אמצעי ההגנה מפני איומים על הרשת והמידע הארגוני, מתוך ומחוץ לארגון, חבילות מבוססות פתרונות של מיטב היצרנים המובילים בתחום: Check Point, Fortinet ,F5 Networks.

חברת 010 מגבעתיים, מתמחה במתן שירותי מחשוב מנוהלים באמצעות משווקים מורשים. החברה מספקת מטריית הגנה על מידע ייחודית ומותאמת-לקוח, שמורכבת ממגוון פתרונות טכנולוגים מהמובילים בעולם, פתרונות מבוססי אוטומציה מלאה, בשילוב תמיכה של צוות מומחים רב-תחומי בעל ניסיון רב שנים.

הפתרונות הללו מכסים מגוון צרכים ובכלל זה: ניטור וניהול IT (מבוסס Continuum), שירותי גיבוי מנוהל (מבוסס Asigra), פתרונות DRP (התאוששות מאסון, מבוסס CloudEndure), שיתוף קבצים מאובטח (מבוסס FileFlex), פתרונות תקשורת מתקדמים (לרבות האצת הנתונים, שיפור ביצועים, מבוסס Bridgeworks), אבטחת מידע וסייבר.

 

פתרונות אבטחת מידע מתקדמים

15 הטיפים לאבטחת מידע (על בסיס המידע וההמלצות של חברת 010):

 

 1. סקר אבטחת מידע – בדיקת נקודות תורפה, זיהוי פרצות, הגדרת צרכים והמלצות להשלמת פערים, שיהוו בסיס לבניית מטריית הגנה לארגון \ לעסק.
 2. סינון דואר – מתקפות רבות מוחדרות לארגון באמצעות האימייל ועל כן יש להתקין אמצעי סינון דואר כנגד וירוסים, נוזקות ו- Spam.
 3. הדרכת עובדים – יצירת מודעות בקרב העובדים והענקת כלים לזיהוי האיומים וכיצד להימנע מהכנסתם לארגון.
 4. סיסמאות ארגוניות – החלת מדיניות המחייבת יצירת סיסמאות בטוחות ומוגנות ע"י העובדים והמנהלים.
 5. מדיניות אמצעי זיהוי – פתרון המתבסס על מספר אמצעי זיהוי: Multiple Factor  Authentication, לצורך התחברות למערכות.
 6. הגנה על ציוד קצה (מחשבים אישיים) – התקנת אנטי וירוס מקומי על כל מחשב בארגון ותוכנת AI לזיהוי, הגנה וטיפול באיומי כופר, בעלת יכולת לנקות ולשחזר את המחשב למצבו – לפני התקיפה.
 7. עדכוני תוכנה שוטפים – התקנה מיידית של עדכוני התוכנות הנמצאות בשימוש הארגון ללא צורך בהתערבות העובדים.
 8. Dark Web Research – איתור ועדכון פרואקטיבי של פרטי משתמשים מהארגון, שנחשפו ברשת ועלולים לגרום לדליפת מידע ארגוני.
 9. הלבנת קבצים – לפני הכנסת קבצים לתוך הארגון יש לדאוג לבדיקתם ב"מערכת הלבנה" למניעת החדרת נוזקות באמצעות קבצים "תמימים".
 10. SIEM/SOC  – הטמעה של כלי לאיסוף לוגים מכלל מערכות הארגון, למציאת אנומאליות במערכת האבטחה, בשילוב שירות של אנליסטים מומחים לאבטחת מידע וצוותי התערבות, לעצירת מתקפות בשלבים המוקדמים.
 11.  הגנת מכשירים ניידים – באמצעות הגדרות גלישה, סיסמאות, שליטה מרחוק וכו'.
 12.  חומת אש – מגדירה למי ומהיכן יש גישה למערכות הארגון. מומלץ לצרף לזה מערכת של URL Filtering, מערכת לסינון תוכן המגינה על העסק מפני החדרת נוזקות למערכת כתוצאה מגלישת משתמשים לאתרים המכילים תוכנות זדוניות.
 13.  הצפנה – במידת האפשר מומלץ להצפין קבצים בארגון ובעיקר במכשירים הניידים, מבלי לפגוע בתפקוד השוטף של הארגון.
 14.  גיבוי – יש לוודא, שלארגון יש פתרון גיבוי איכותי, שיבטיח שחזור מלא ומהיר במקרים בהם נפגע המידע ארגוני.
 15.  ביטוח סייבר – רוב החברות, שלא הצליחו להתאושש מאירוע סייבר, נסגרו תוך 6 חודשים. מומלץ לוודא, שיש לכם ביטוח למקרי כשל וסייבר, שיבטיח "שקט נפשי" בדומה לכל סוגי הביטוח הקיימים והנדרשים להיות בעסק.

 

.

למה צריך אבטחת מידע וסייבר בענן ובדרך לענן?

 

כל מי שמשתמש בסמארטפון לצרכים עסקיים נמצא כבר 100% בענן, כי כל האפליקציות בסמארטפון מנוהלות בענן, והמידע שנצבר שוכן בעננים שונים (לפי ספקי האפליקציות והשירותים הקיימים בסמארטפון, שירותים המשמשים לצרכים עסקיים).

על פי ממצאי סקר, שערכה חברת IDG צפוי, שב-2019, 9 מכל 10 חברות וארגונים בארה"ב (90%), חלק מהאפליקציות או מהתשתיות שלהם – יהיה בשירותי ענן. עד 2021, 100% מהעסקים ומהארגונים יפעילו את התשתיות ואפליקציות שלהם (במלואם או בחלקם) מהענן.

כך, שנת 2018 הייתה שנת מפנה של העסקים והארגונים וב-2018, 73% מהעסקים והארגונים דיווחו במחקר, שיש להם לפחות אפליקציה ארגונית אחת (או תשתית עסקית אחת, מלאה או חלקית) המופעלת בענן. 17% דיווחו, שהם מתכוונים לעשות כך תוך פחות משנה.

אלה נתונים ממש מטורפים (אבל מבוססים היטב), שמקדימים את כל התחזיות, שהיו לגבי התפשטות שירותי הענן בעולם העסקי והארגוני במדינות המערב. זה קורה גם בישראל. על פי כל הנתונים הנבדקים בישראל, אנו נמצאים בארץ בדיוק באותו כיוון, עם איחור קל בלבד, מול הנתונים של ארה"ב.

 

יש פלחי שוק בעולם העסקים והארגונים בישראל, שבהם יש כבר מצב של 100% בענן. כלומר, שכל התשתיות והאפליקציות העסקיות נמצאות בענן, דוגמת שוקי חברות ההזנק וחברות ההייטק הישראליות וכל החברות התומכות מסביב (מעל ל-25 אלף עסקים, חברות וארגונים).

 העסקים והארגונים בעולם עברו מזמן לשירותי מחשוב, תקשורת וטלפוניה בענן ולחיבורי סיבים אופטיים לתשתיות האינטרנט הללו. קרוב ל-90% מכל ההתקנות החדשות של תשתיות תקשורת וטלפוניה בעסקים בארה"ב וברוב מדינות העולם המערבי הן בענן (ענן פרטי, ציבורי או היברידי, כשבשנה האחרונה עולה חשיבותו ותפוצתו של שירות הענן ההיברידי).

 

רשת האינטרנט הפכה להיות רשת התקשורת, הטלפוניה והמחשוב המרכזית של העסק המודרני, גם בישראל.

 

מה התחדש בתקשורת מאובטחת לענן ובענן?

 

יצוין, שתחום תשתיות התקשורת לעסקים נמצא כיום במהלך של מהפכה מאוד מהירה. מצד אחד מבוצע מעבר לתשתיות מבוססות סיבים עם פתרונות חדשים, דוגמת פתרונות מתקדמים המכונים בשם המקצועי SD-WAN (ר"ת: Software Defines WAN), שמסופקים, למשל, ע"י בינת עסקים, בזק בינ"ל ופרטנר (מובילת שוק), ומצד שני, פתרונות אלחוטיים, שכוללים פתרונות סלולר רחב פס, פתרונות של רשתות אלחוט WiFi ולאחרונה הלהיט בשוק הישראלי – חיבורים אלחוטיים בגלים מילימטריים (בתחום ה-60 – 70 גיגהרץ), עם רוחבי פס באוויר עד ל-10 גיגה ויותר, ולמרחקים של מאות מטרים עד כמה קילומטרים. יש כבר כמה ספקים \ אינטגרטורים שמציעים חיבורים עסקיים כאלו דוגמת: SMBIT, גטר-טק, ORIL תשתיות רדיו ועוד.

לאחרונה, חברת הענק הבינלאומית VMware דיווחה, שיש לה בישראל כבר מעל ל-250 לקוחות בחיבורי SD-WAN (חלקם הגדול חוברו לרשת באינטגרציה ע"י פרטנר). זאת, תוך פחות משנתיים מאז שהחלה להציע את השירות הקווי החדש הזה בשוק הישראלי. בהחלט התפתחות מהירה ביותר של חיבורים קווים חלופיים לעסקים, שמתחרים "ראש בראש" בפתרונות של קבוצת בזק. כך, הפכה VMware למובילת שוק בתחום זה בעולם, כמו גם בישראל.

 

המעבר של השוק לכיוון SD-WAN מביא טכנולוגיה חדשה, שמשנה את כל מה שהכרנו עד היום בתחום התקשורת. הפיכת הרשתות לווירטואליות גם בתחום ה-WAN (הרשת המרחבית שמחוץ לעסק) זו מהפכה של ממש. אין יותר צורך בחיבורי ה-WAN היקרים מאוד והמסורבלים של העבר.

 

היתרון במעבר ל-SD-WAN הוא לא רק במהירות החיבור, קלות הפריסה והוזלה משמעותית של עלויות התקשורת, אלא בכך, שהכול הופך לווירטואלי, גם ה-WAN. הכל מבוסס תוכנה. בכך, "עוקפים בסיבוב" את ספקי החומרה ובזק, ששלטו עד היום ובמשך שנים רבות בתחום ה-WAN.

על פי חברת המחקר IDC, היקף המעבר של עסקים וארגונים לחיבורי SD-WAN בארצות המערב נמצא בעלייה מסחררת של כ-70% בכל שנה וזה יימשך כך לכל אורך העשור הקרוב. המחירים האטרקטיביים, החיסכון בהוצאות, פשטות ההתקנה, קלות ההפעלה ורמת האבטחה המשופרת, כל אלה דוחפים את המנהלים ובעלי העסקים בכל העולם וגם בישראל, לזנוח את הטכנולוגיות הישנות ולעבור ל-SD-WAN.

כיום מוסיפים למערכות ה-SD-WAN יכולות אנליטיות (AI, "אינטליגנציה מלאכותית") ויכולות "למידת מכונה" (ML- Machine Learning). כך, שמדובר בפתרונות המתקדמים ביותר מבחינה טכנולוגית בשוק ה-ICT.

ב-2020 או לכל המאוחר ב-2021 נתחיל להכיר גם בישראל, די באיחור, את חיבורי הסלולר רחב הפס ב-5G, שכבר קיים ברחבי העולם, ברוחבי פס מצוינים (עד 10 גיגה), לבתים ולעסקים קטנים עד בינוניים. יצוין, שרשתות SD-WAN וגם רשתות IoT (אינטרנט של הדברים, דהיינו: בעיקר סנסורים מכל סוג ופתרונות "בית ועסק חכם") המתחילות להתפשט בעסקים רבים בארץ, רשתות שהן חלק בלתי נפרד מרשתות התקשורת של ההווה והעתיד, תוכננו לפעול גם על רשתות 5G של עולם הסלולר, וגם על רשתות האלחוט בגלים מילימטריים.

 

איך מספקים בישראל תקשורת מאובטחת לענן בגישת ה-SD-WAN?

 

קבוצת פרטנר (אחת מספקי הפתרונות הללו, שמובילה כרגע בשוק), מציעה פתרונות עסקיים במגוון רחב של תצורות. הלהיט הטרי ביותר, כאמור לעיל: חיבורי SD-WAN עם NFV (ניהול וירטואלי של היישומים בענן, יישומים ואפליקציות של שירותי התקשורת). זאת, בשת"פ הדוק של פרטנר עם חברת הענק VMware ביחד עם חברת ההזנק Cloudify הישראלית. זה משולב עם פתרונות טלפוניה קווית במגוון רחב של תצורות, החל ממרכזיות פיזיות בעסק וכלה במרכזיות בענן ומגון פתרונות משלימים בכל תחום, החל מסייבר, דרך מולטימדיה וטלוויזיה וכלה בתקשורת בינלאומית. זאת, בתוספת שירותי ערך מוסף לכל צורך ובראשם שירותים מאוד מבוקשים דוגמת גיבוי בענן (קרוי בפרטנר: CloudUp360), אירוח שרתים ואתרים ועוד. זה כולל שירותי אינטגרציה, תכנון, הקמה, תפעול, תחזוקה, ניטור, שליטה ובקרה ועוד, לכל חיבורי הענן. הפתרון החדיש ביותר קרוי: V-Net – לניהול תשתיות התקשורת בענן. פרטנר מציעה שירותי תמיכה ושירות לרבות באתר הלקוח 24X7. התחייבות (SLA) ל-4 שעות לטיפול בתקלה מרגע הדיווח על התקלה.

 

בכל מקרה, מומלץ מאוד בטרם בחירת ספק שירות לבצע תיחור מקצועי בין ספקי השירות ולשקלל לא רק את המחיר, אלא גם את רמת השירות, ה-SLA המובטח ואת יכולת ההתאמה האישית והגמישות של ספק השירות מול צרכי הלקוח העסקי. 

 

פתרונות אבטחת מידע – תשובות קצרות לשאלות נפוצות:

 

 1. איך עוברים לשירותי התקשורת לעסקים בענן?

חיסכון בהוצאות (ובמיוחד בהוצאות התקשורת והמחשוב) הוא "צו השעה" בכל עסק וארגון.

כל התהליכים הללו מחייבים מנהלים ובעלי עסקים לשקול החלפה או שדרוג של רשתות התקשורת הפנימיות – LAN, או החיצוניות – WAN. אם אפשר, להחליף הכל בו זמנית וב"מכה אחת".

התשתיות הוותיקות בעסקים בישראל, ברוב המקרים, מבוססות על טכנולוגיות אנלוגיות וטכנולוגיות ISDN המכונות בישראל בשם PRI, או טכנולוגיות נל"ן ישנות אחרות (דוגמת SDH). גם חיבורי IP-PRI הם למעשה אמולציות של ISDN, ולא Pure IP קצה לקצה. כדי לקבל את כל היתרונות של עולם ה-IP והיכולות הקיימות בשירותי הענן, יש צורך, שמערכות ה-IP תהיינה Pure IP "קצה לקצה".

 המגמה היום היא, שהכול דיגיטלי, והגבולות הטכנולוגיים בין ה-LAN וה-WAN מיטשטשים. לכן, ספקי התקשורת המובילים בכל העולם מתקדמים ועוברים לטכנולוגיות וירטואליות, שנקראות בשם SD-WAN, שמשמעותן: מהענן הנמצא ב-Data Center אי שם בעולם ועד לפורט המחשב או הטלפוניה בתוך העסק בכל פינה של העסק, הכל אותו דבר, עם אותם פרוטוקולים, יכולות והגנות, "קצה לקצה".

 

המעבר לשיטת SD-WAN מייתר את כל שיטות החיבור הקודמות ובכללן את חיבורי ה-MPLS וה-IP-VPN היקרים למינם. זה ייקח זמן עד שהשיטה הזו תתפשט בכל רשתות התקשורת בישראל. אולם, המהפכה כבר החלה ומומלץ לכל עסק לבחון כבר היום הצטרפות למהפכה הזו, שמובילה לצד חיסכון אדיר בהוצאות, גם לשיפור משמעותי ביכולות של הרשת העסקית.

 

אם עוברים לאתרנט קצה לקצה, ניתן לשלב ממש הכל "קצה לקצה" בתשתית אחודה כולל: תשתיות המחשוב, הטלפוניה, הווידיאו (למשל ממצלמות אבטחה), ה-WiFi, מערכות "עסק חכם", מערכות חיבור לסלולר, שירותי אינטרנט, אבטחת סייבר ועוד.

 מי שרוכש כיום מרכזיה מבוססת IP (ותקשורת SIP) מבטיח לעצמו תאימות מלאה למתגי התקשורת של ספק התקשורת שלו, לטלפוני ה-IP שלו ולכל המוצרים האחרים המתחברים למרכזיה. זאת, משום שכל מרכזייתIP , מקומית או בענן, דורשת חיבור לספק תקשורת לפחות אחד, כדי לצאת לרשתות התקשורת הוותיקות (הנייחות והניידות) בארץ ובעולם, בד"כ בחיבור מסוג SIP, שמאחד את כל המוצרים התומכים בתקן זה.

 

 1. אילו תשתיות צריך להכין מי שמעוניין לעבור לשירותי תקשורת עסקית בענן?

הכיוון של השוק הוא: Unified Infrastructure, "תשתית אחודה" לכל צורך. מכנים זאת בשם: xTTx, "תשתית לכל", החל ממתח נמוך דרך האינטרנט, כולל הזנת חשמל. כל מי שדורש להעביר ביטים של מידע לכל צורך ולכל מקום, יכול העביר את הביטים הללו על כבל יחיד ללא הצורך, שהיה עד היום, לסלול לכל מערכת רשת נפרדת של תשתיות חיווט וכבלים בעסקים. זה נגמר.

"שיטוח" הרשת הפנימית בפתרון אתרנט "קצה לקצה" מוביל ליתרונות נוספים: כך, מבטלים את הצורך לרשתות נפרדות והיררכיה של רשתות לשימושים השונים. כל הרשת נעשית "שטוחה" באמצעות מתג בטכנולוגיית Campus Fabric (מתג רשת).

כך, כל הרשת מנוהלת במערכת אחת וקל לבצע בה שינויים והתאמות לפי הצרכים המתפתחים בעסק ללא צורך בטכנאי ומהנדסי רשת לכל שינוי. ה-TCO (עלות הבעלות הכוללת) של הרשת מוזל בעד 75% במעבר ל"רשת שטוחה".

 

 1. מיהם ספקי ציוד הקצה המובילים בישראל בתחום ה-SD-WAN?

פתרונות SD-WAN (שהם פתרונות מבוססי תוכנה) ניתנים למימוש בצורה המיטבית על חיבורים מבוססי אתרנט קצה לקצה (כלומר: גם ב-LAN וגם ב-WAN).

כך, פתרונות החיבור הישנים, שמבוססים על פרוטוקולים דוגמת MPLS, מוחלפים בפתרון מהיר יותר, גמיש יותר וזול הרבה יותר. ניתן גם לקבל "שרידות" ו"המשכיות עסקית" טוב יותר כשמחברים את תשתיות ה-SD-WAN בתקשורת הקווית עם חיבורי אלחוטיים ו \ או סלולריים. כך, שאם החיבור הקווי נופל, התקשורת עוברת אוטומטית לרשת הסלולרית או האלחוטית.

מובילת השוק בעולם, כמו גם בישראל, בתחום ציוד הקצה ל-SD-WAN היא חברת פורטינט (המיוצגת, כאמור לעיל גם ע"י פרטנר). פורטינט, שהיא מובילה עולמית בפתרונות אבטחת סייבר מקיפים, משולבים ואוטומטיים, הכריזה אך לאחרונה על פתרונות חדשים בתחום ה-SD-WAN המאובטח, שכוללים את ה-SD-WAN ASIC הראשון בתעשייה, שנועד כדי לאפשר לארגונים ולעסקים בכל סדר גודל להטמיע רשתות המונעות ע"י אבטחה.

ארגונים מאמצים כיום SD-WAN כדי לקבל חיבוריות מהירה וחסכונית יותר, אך יחד עם זאת, האבטחה עדיין נשארת האתגר העיקרי עבורם. לפי דו"ח של חברת המחקר גרטנר (Gartner), "72% מהמשתתפים העידו שאבטחה היא הדאגה המשמעותית ביותר בכל הנוגע ל-WAN".

 

פתרונות אבטחת מידע מתקדמים

 

שורה תחתונה בתחום פתרונות אבטחת מידע מתקדמים:

 

בבחירת ספק שירותי אבטחה וסייבר לעסק המקושר לענן, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל העסק. יש לקבל החלטה אם מעוניינים במערכת המופעלת ב"ענן מרובה" (Multi-Cloud – התצורה המומלצת כיום), או בתצורה אחרת המתאימה לצרכי העסק, מנהליו ועובדיו.

מכאן, ש"צרכנות נבונה" היא שם המשחק, כי בגלל התחרות הרחבה בשוק הזה, הכוח נמצא כיום בידי הלקוחות העסקיים.

יודגש שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, רשות מקומית, משרד סוכני ביטוח ופיננסים, או של משרד רואי חשבון.

 

נמאס לך לבזבז כל כך הרבה כסף על פתרונות אבטחת מידע מתקדמים בענן, שאינה מאובטחת "קצה לקצה"? – לחץ כאן.

 

 Continuum CEO Shares Tips For MSPs Managing Security

 

פוסטים נוספים